דרוש מידע עד היכן הגיע הפרוטקשן הקנאי בבית שמש?

מצב
הנושא נעול.

ינקוביץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
איני יודע כמה פירסמת בחייך.
אני פירסמתי הרבה מאד, הפרוטקשן קיים בכל עיתון בשם כזה או אחר, פעם זה מכובס ופעם זה קנאים (שב"ה דעתי רחוקה מהם) שאפשר להתגלגל עליהם.
אכן לא פרסמתי הרבה, אעפ"כ אני מכיר היטב מסביבתי הקרובה, את כל החרמות שיש בעיתונים החרדים נגד כמה וכמה קהילות, בגלל טרור ואיומים שמפעילים קהילות אחרות. אבל,
א. אני לא חושב שאפשר להצדיק התנהגות עבריינית בגלל שיש עוד אנשים שמתנהגים לא בסדר.
ב. האנשים שנפגעים מהחרמות בוודאי מנסים להתקומם נגד החרמות.
ג. בסוף יש הבדל בין שני קבוצות שרבות וכל אחת רוצה לדפוק את השני, לבין קבוצה שרוצה לכפות את דעתה על כל החרדים שמתגוררים בסביבותיו.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
חלילה מלהשוות, אבל אם - למשל - הרב האישי של עורך העיתון הנכבד הוציא צו איסור 'שלא לדרוך ברמת אברהם' (היו רבנים רבים שהוציאו איסור כזה, ואין כאן המקום), הכי ניתן להכריח אותו לפרסם בעיתון שלו מודעה המזמינה כניסה לרמת אברהם?
אם בעל העיתון בעצמו לא רוצה לפרסם זה משהו אחד.
כאן דיברו על זה שהוא מפחד מקבוצה שתעלים לי את העיתון.
מבקש מאוד לא להיתמם...

3524

משתמש מקצוען
אם בעל העיתון בעצמו לא רוצה לפרסם זה משהו אחד.
כאן דיברו על זה שהוא מפחד מקבוצה שתעלים לי את העיתון.
מבקש מאוד לא להיתמם...
דיברו. אז דיברו. מי שאמר שזו האמת?

תכלס, כיום יש שוק חופשי בתחום העיתונות, 'לא בא לי לפרסם, לך לעיתון אחר'.

ינקוביץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
חלילה מלהשוות, אבל אם - למשל - הרב האישי של עורך העיתון הנכבד הוציא צו איסור 'שלא לדרוך ברמת אברהם' (היו רבנים רבים שהוציאו איסור כזה, ואין כאן המקום), הכי ניתן להכריח אותו לפרסם בעיתון שלו מודעה המזמינה כניסה לרמת אברהם?
אף אחד לא דיבר על מקרה כזה.
דיברו על עיתון שלא מפרסם דברים כאלו, בגלל שאם הוא יפרסם, יאספו את העיתונים שלו מכל הבניינים וישרפו אותם.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
דיברו. אז דיברו. מי שאמר שזו האמת?

תכלס, כיום יש שוק חופשי בתחום העיתונות, 'לא בא לי לפרסם, לך לעיתון אחר'.
אתה סתם מעוות את כל נושא האשכול.
הדיון כאן האם זה בסדר שקבוצה אחת תכפה את דעתה על כולם.
כל הטיעונים האחרים לא רלוונטיים לכאן.

מרחבית

משתמש מקצוען
מבחינתם רמת אברהם זה איסור הלכתי.
בדיוק כאן מתחילה הבעיה. מישהו ביקש מהם או הכריח אותם לגור ברמת אברהם??
שלא יגורו שם, ושלא תדרוך כף רגלם שם.
אבל יש עוד אנשים חוץ מהם בעולם!
חרדים לדבר ד', שרבנים מוסמכים ומקובלים פסקו להם אחרת.
חוסר היכולת הזו להפריד בין עצמם לבין האחרים -
לחשוב שכולם חייבים לפסוק ולחיות כמותם -
ושהם חייבים לאכוף על אחרים כל דבר שנראה להם -
זו לא רק טעות. זה נכנס הרבה פעמים לערבוב של מידות מושחתות יחד עם בעיות נפשיות.

מרחבית

משתמש מקצוען
לא, אי אפשר. אך הבנתי שהם משתלטים גם על עיתונים אחרים, שהבעלים שלהם אין להם בעיה עם זה.
גם דברנו כאן על השמדת עיתונים של אחרים.
יש הבדל בין לא לפרסם משהו שנוגד את דרכי בעיתון האישי שלי, לבין להכריח אחרים לא לפרסם, או להשמיד עיתונים שפורסמו.
זה מה שמנסים להסביר כאן כל הזמן.
את ההבדל בין - תלך אתה בדרכך, לבין כפיה על אחרים. ועוד באמצעים בזויים של הפחדות, נזקים והרס.

malka1

משתמש פעיל
בעיות נפשיות.
כן כנראה זו הבעיה.

בכל אופן,
הקבוצה הזו ברברית. עברינית.
אני לא רוצה לפרט אבל יש לי כמה וכמה דוגמאות שחברות גדולות
מפחדות ומאוימות מלהיכנס לשכונה כי הקבוצה הזו תתנקם בה.
ולא רק עיתון מידע לכל שנאלצו לשנות את שם העיתון בשכונה הנ"ל.
מי שגר בשכונה יודע על מה מדובר.

3524

משתמש מקצוען
אף אחד לא דיבר על מקרה כזה.
דיברו על עיתון שלא מפרסם דברים כאלו, בגלל שאם הוא יפרסם, יאספו את העיתונים שלו מכל הבניינים וישרפו אותם.
אתה סתם מעוות את כל נושא האשכול.
הדיון כאן האם זה בסדר שקבוצה אחת תכפה את דעתה על כולם.
כל הטיעונים האחרים לא רלוונטיים לכאן.
ועל זה אמרתי שאין לנו כל הוכחה שבמקרה הנוכחי הוא מסרב לפרסם מחמת פחד ולא מחמת שיקול אישי או עסקי, גם אם זה מה שהוא אומר בשיחה טלפונית עם אדם בלתי מוכר.

ואסייג, ברור שלהשליט טירור ולכפות דעות זה מעשה אסור בתכלית האיסור. אבל קל לתלות את כל העוולות שבעולם בקיצונים, גם שלא באשמתם.

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
נו באמת?!
אם נתחיל ונחנך כל קהילה את חברותה על שיטותיה והנהגותיה באלימות ודרכים ברבריות ווי לנו.
החסידים ירדפו גזוזי זקנים
ינתצו סלוני פאות
חנויות של אופנה וכדו'
והליטאים ימחו נגד מקוואות ש...
ומניינים לאחר זמן תפילה
והדוגמאות הם למכביר....

בקצב כזה כל החניות ברבי עקיבא מפויחות תוך שבוע
כל העיתונים מושמדים עוד בבית הדפוס
משתמשים רק בנוקיות
שומעים רק עם דיסקמנים
לא נוסעים עם אגד
בקיצור כיד הדימיון

אין שום הצדקה לחנך ולמחות נגד קהילה אחרת שנוהגת ע"פ דעת רבותיה במעשים אלימים
באמת נמאס כבר מהחוליגניות הזאת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה