דרוש מידע עדשות מגע לילד בן 7 וחצי

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מניסיון ארוך בתחום-
העדשות עליהן את מדברת הן עדשות קשות כך שהרבה תגובות כאן הן לא רלוונטיות משום שהן מדברות על עדשות רכות....
אני הייתי עם עדשות קשות, אבא שלי, סבתא שלי כדי למנוע עליה במספר ועוד איזה שהיא הפרעה כלשהיא, וחוץ מזה יש לי מספר חברות ג"כ עם עדשות קשות, כך שאני די בקיאה בנושא.
מבחינת מחיר- עדשות קשות עולות מחיר מינימום של בערך אלף ש"ח לזוג שאמור להחזיק מספר שנים. אם המספר בעייתי, יש צילינדר גבוה, או עיניים יבשות, המחיר מטפס הלאה.
מבחינת תיחזוק- כל יום לשטוף עם סבון מיוחד (60 ש"ח לבקבוקון) ולשים בתמיסה. אחת לבערך שנה לשלוח לליטוש משריטות שג"כ עולה סכום נחמד.
מבחינת נוחות- בתחילה זה נוראי! קשה מאד להתרגל (במיוחד אם יש עיניים יבשות) אבל כשמתרגלים זה מאד נחמד. שימי לב- העדשות קטנות בהרבה מעדשות מגע רגילות ולכן הילד צריך להיות עדין מאד ואחראי, משום שלי בגיל מבוגר הרבה יותר, בערך 14 והלאה היה סיפורי סרטים על איך העדשות עפו ונעלמו והתגלו בכל מיני מצבים, הן כאלו קטנות ונוקשות שבתנועות שפשוף מסוימות, הן פשוט נופלות...
מבחינת עלית המספר- אצל כל האנשים שאני מכירה לעיל המספר עצר מאד יפה! לי אישית היה גדל כל שנה בשני מספרים ובזמן שלבשתי את העדשות (שבעצם לוחצות על הקרנית) הוא עצר וכשהורדתי אותן הוא טיפס בשני מספרים בבת אחת ואז נעצר.
אופטיקה מומלצת- רופא עיניים בשערי צדק בשם ד"ר שפירר, לוקח פרטי, אבל מומלץ.
דבר נוסף- ההתאמה לוקחת זמן רב ודורשת סבלנות.....
ואם אחרי כל הנאום הזה יש לך עוד שאלות- בכיף ובהצלחה!

מצטרפת, גם אני עם קשות.
קחי בחשבון, כשנכנס ליכלוך /ריס זה כמו מחט!!!
ילד קטן לא מספיק יכול להתמודד עם כאב כזה,
כמו כן זה נתפס הרבה פעמים כוואקום על החלק הלבן שבעין, גם צריך מיומנות לכך.
הן גם יכולות להישבר, אם נופל, ודורכים, נשבר...או שמחזיקי מידי חזק...

אם אחרי הכל, תחליטו שזה מתאים לכם,
הייתי ממליצה על ד"ר וינרב, היום הם יושבים ממול הסנטר ליד הדואר, בירושלים
הוא מלווה אותנו כבר למעלה מ30 שנה!!

באזזזזזזזז

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מניסיון ארוך בתחום-
העדשות עליהן את מדברת הן עדשות קשות כך שהרבה תגובות כאן הן לא רלוונטיות משום שהן מדברות על עדשות רכות....
אני הייתי עם עדשות קשות, אבא שלי, סבתא שלי כדי למנוע עליה במספר ועוד איזה שהיא הפרעה כלשהיא, וחוץ מזה יש לי מספר חברות ג"כ עם עדשות קשות, כך שאני די בקיאה בנושא.
מבחינת מחיר- עדשות קשות עולות מחיר מינימום של בערך אלף ש"ח לזוג שאמור להחזיק מספר שנים. אם המספר בעייתי, יש צילינדר גבוה, או עיניים יבשות, המחיר מטפס הלאה.
מבחינת תיחזוק- כל יום לשטוף עם סבון מיוחד (60 ש"ח לבקבוקון) ולשים בתמיסה. אחת לבערך שנה לשלוח לליטוש משריטות שג"כ עולה סכום נחמד.
מבחינת נוחות- בתחילה זה נוראי! קשה מאד להתרגל (במיוחד אם יש עיניים יבשות) אבל כשמתרגלים זה מאד נחמד. שימי לב- העדשות קטנות בהרבה מעדשות מגע רגילות ולכן הילד צריך להיות עדין מאד ואחראי, משום שלי בגיל מבוגר הרבה יותר, בערך 14 והלאה היה סיפורי סרטים על איך העדשות עפו ונעלמו והתגלו בכל מיני מצבים, הן כאלו קטנות ונוקשות שבתנועות שפשוף מסוימות, הן פשוט נופלות...
מבחינת עלית המספר- אצל כל האנשים שאני מכירה לעיל המספר עצר מאד יפה! לי אישית היה גדל כל שנה בשני מספרים ובזמן שלבשתי את העדשות (שבעצם לוחצות על הקרנית) הוא עצר וכשהורדתי אותן הוא טיפס בשני מספרים בבת אחת ואז נעצר.
דבר נוסף- ההתאמה לוקחת זמן רב ודורשת סבלנות.....
ואם אחרי כל הנאום הזה יש לך עוד שאלות- בכיף ובהצלחה!
מסכימה איתה לגמרי
גם לי יש עדשות קשות, רק הן עוצרות את המספר (עשיתי אותן בגיל 13, כשעלה לי בשנה אחת 3 מספרים בכל עין! ובאמת עצר לי)
ומנסיון, כשמתחילים בגיל צעיר - נמאס מהן מהר. רק טיפה עייפים ומשפשפים את העין, והעדשה נופלת (במיוחד אחרי כמה שעות לבישה, כשהעיניים יבשות)
האמת שאני לא חושבת שילד בן 7 ישרוד איתן יותר מחצי שנה בשימוש יומיומי, ויותר משנה-אין סיכוי. פשוט אין.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לי היו עדשות קשות החל מגיל 14 בערך
ויחסית נעצר לי המספר
אבל אחרי כל לידה המספר המשיך לטפס בכחצי עד 3/4 מספר
כך שההגיון אומר שלא העדשות עצרו את המספר אלא הגדילה שלי נעצרה בערך אז (הייתי גבוהה מאד ולא גבהתי יותר)
גם אצל הילדים שלי שמתי לב שבלי עדשות בערך בגיל הזה המספרים מפסיקים לטפס

אני הייתי עם עדשות מגיל 15 לא עצר לי את המספר מלעלות (המשיך אותו דבר בערך מספר לשנה )

צריך אחריות רבה בעדשות. קודם כל ללמוד לשים נכון. לפעמים נופל וצריך להסתדר בלי. לא להכניס לעיניים בלי חיתוי ועוד כל מיני דברים שלא נראה לי שילד בן 7 יכול לקחת עליהם אחריות ולהבין את החשיבות שלהם

חני וחיים

משתמש פעיל
לגבי עדשות קשות אני עם עדשות קשות מגיל 9.
יש לציין שלימדו אותי להכניס ולהוציא ועדיין היו פעמים של אבדות ושבירות אבל לשם כך בשנים הראשונות עשו עליהן ביטוח.
לגבי עצירת המספר בהחלט היתה האטה משמעותית אם כי המספר לא נעצר ועוד עלה מאז.
ב"ה אחרי לידות אני עם מספר יציב.
את העדשות עשינו אצל רופא מומחה שלצערי הפסיק לקבל ומאז לא מצאנו רופא נוסף שעושה עדשות קושת עבודת יד. אם על הדרך למישהי יהיה מידע או הכוונה בענין נשמח מאד להתעדכן (אנחנו משפחה שלמה של לובשי עדשות מגע).
אם תרצי פרטים נוספים בשמחה באישי.
אבל אני רואה לנכון להוסיף ולציין שיש אחרים במשפחה שעשו בגיל 12 בערך ולהם כן נעצר המספר ולא עלה מאז כולל נשים (ומדובר על מספרים גבוהים).

נערך לאחרונה ב:

דבורה הנביאה

משתמש צעיר
כך שההגיון אומר שלא העדשות עצרו את המספר אלא הגדילה שלי נעצרה בערך אז (הייתי גבוהה מאד ולא גבהתי יותר)
זה דבר ידוע, הרופאים אומרים כי המספר ממשיך לגדול רק במן הגדילה (למעט לידות, שגם הן גורמות שינויים פיזיים לגוף) ז"א עד מקסימום גיל 25.

נעמישרה

משתמש פעיל
עדשות מגע לילדים קטנים
האם זה עוצר את המספר שמטפס ?
האם הילד מסתדר עם העדשות, להכניס, להוציא, צריבות ?
כמה פעמים זה נופל ונאבד?
נודה על כל ידע בתחום
זה ממש קשה לשים עדשות. וחבל בגיל כזה להתחיל להתעסק. אני בת 26 לא מסתדרת עם לשים עדשות.
זה מציק בעיניים וצריך ממש לדעת להתעסק עם זה להוציא להכניס. אסור לישון עם זה להתקלח עם זה זה מסובך מידי לגיל 7. לדעתי זה לא לילד קטן.

פרח לבן

משתמש חדש
יש טיפות שעוצרות את המספר, עכשיו קיבלתי לשתי ילדים שלי בני 8-7 שהמספר עלה להם מאוד , אחד עם מספר 4 ואחד עם 2 וחצי , זה תורשתי גם בעלי עם מספר 10+...
אני עם הטיפות האלו כבר חודש, כך שאני לא יכולה לומר עדיין אם זה באמת עוזר...

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בשביל מה ילד צריך עדשות מגע? דומני שזה דבר שעושים רק במקרים מיוחדים. אני מרכיב לילד שלי בן 5 עדשות מגע כמעט מאז שנולד, אבל בעקבות מום מולד שמצריך שילוב של עדשות ומגיל שנתיים בשילוב עם משקפיים. עד היום זה פרויקט לא קטן להכניס לו כל בוקר, לפעמים זה מציק לו ויש דמעות ושורף וכו', ולפעמים זה נופל ונעלם או נקרע/נשרט. אני חושב שמספיקה פעם אחת שהעין שלו נשרטה כדי להימנע משימוש בעדשות כשלא מוכרחים.
הכוונה לאברהם שפירר הידוע, הוא לא משיבא - רמת גן?
- - -
אנצל את האשכול לשאול שאלה. טיפלנו כמה שנים בשיבא בבדיקה תקופתית לעדשות מגע ולמצב רפואי של העין. חיפשנו מישהו בירושלים ומצאנו רופאה בהדסה שעובדת עם אופטיקה במרכז העיר. כעת הם עזבו את ירושלים ואנחנו שוב מחפשים מישהו מתאים ונוח. אשמח לקבל מידע.

אימא של

משתמש מקצוען
לאסף הרופא
יש עדשות שמרכיבים בלילה וישנים איתם
וביום-הולכים בלעדיהם
שוה לבדוק
זה מתקן את הסטיה של העין.

תבדקו-כי זכור לי די במעורפל
זה פיתרון קוסמטי בלבד
לא נותם פיתרון לעלייה במספר
כותבת לאחר התיעצות ע"כ עם פרופסור שפירר

אימא של

משתמש מקצוען
ביופוקל או מולטיפוקל – שימוש בעדשות משקפיים מסוג ביופוקל או מולטיפוקל נמצא כיעיל לעצירת המספר. העדשות הללו מפחיתות את המאמץ הנדרש בעת ראייה מקרוב, ולכן יכולות לעצור את העלייה במספר."
פיתרון מוכר אכן עוזר
טיפות עיניים – שימוש בטיפות עיניים המתאימות לטיפול נמצא במקרים רבים יעיל לעצירת הידרדרות הראייה. ההחלטה על השימוש בטיפות ומעקב השימוש בהן יתבצעו על ידי מומחה ואין להשתמש בטיפות ללא התייעצות מקדימה
מדברי פרופבור שפירר איך שמפסיקים את השימוש בטיפות המספר קופץ ומשלים את הפער כך שיצא שכרו בהפסדו

אימא של

משתמש מקצוען
יש טיפות שעוצרות את המספר, עכשיו קיבלתי לשתי ילדים שלי בני 8-7 שהמספר עלה להם מאוד , אחד עם מספר 4 ואחד עם 2 וחצי , זה תורשתי גם בעלי עם מספר 10+...
אני עם הטיפות האלו כבר חודש, כך שאני לא יכולה לומר עדיין אם זה באמת עוזר...
כמה זמן תשתמשי איתם לכל החיים?
כי ברגע משפסיקים המספר קופץ ומשלים את כל הפער

אימא של

משתמש מקצוען
רב אלו שעושים עדשות עושים אותם באזור גיל 13 - 16 שאז הגוף כבר גדל בקצב נמוך יותר עד עצירה מוחלטת של הגדילה ולכן המספר לא עולה. ומכאן ההשליה שעדשות עוצרות מספר.
לכל אחד מסוף גיל הגדילה המספר אמור להיות קבוע.
להוציא נשים שההריון והלידות משפיעות ג"כ על העין.
אמא שלי אמרה לי שפעם אחת מבדיקות החובה לנשים לפני לידה עם משקפיים היתה בדיקת עיינים שלא יווצר לחץ על העיינים.

פרח לבן

משתמש חדש
אני לא יודעת כמה זמן משתמשים איתם, אבל הרופאה שנתנה לי אותם כ"כ מומחית,
היא הסתכלה על העניים של הבן שלי בלי טיפות ואמרה מה המספר שיש לו והיא צדקה!
אני הייתי המומה, גם האופטומטריסט המליץ לנו על טיפות שראה את המספר עולה כ"כ מהר,

מיסי

משתמש פעיל
אני לא יודעת כמה זמן משתמשים איתם, אבל הרופאה שנתנה לי אותם כ"כ מומחית,
היא הסתכלה על העניים של הבן שלי בלי טיפות ואמרה מה המספר שיש לו והיא צדקה!
אני הייתי המומה, גם האופטומטריסט המליץ לנו על טיפות שראה את המספר עולה כ"כ מהר,
איזו רופאה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה