הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כללים למשתתפים באשכול עדכונים זה:
• אשכול זה מיועד לדיווחים בלבד, עדכונים מהנעשה במלחמה, חדשות נקיות ומוסמכות.​
• האשכול אינו מיועד לדיונים, ציטוטים, בדיחות, פרשנויות, כתבות, תמונות, סרטונים, קבצים כלשהם, בקשות תפילה ותהילים (מלבד הפרק היומי), בקשות עזרה וחסד, סיפורי גבורה וניסים, בקשות מקור לדיווחים, שאלות ובירורים על דיווחים. כמו כן, אין להעלות ידיעות ושמועות אודות אירועים מיוחדים שאין עליהן מקור מוסמך, כמו נפילת חייל בקרב, שחרור חטופים, להקת כטב"מים לדימונה וכדו'. וכמובן שאין לכתוב הודעות הנוגדות את הצנזורה, או מכילות תוכן שאינו ראוי לאתר פרוג, או מכיל תוכן קשה לקריאה.​
• דירוג חיובי: נתקלתם בידיעה מרעישה, ציון דרך במלחמה, דרגו אותה בצד שמאל, וכך יוכלו לצפות בה בקלות בסינון ע"פ דירוג.
• דירוג שלילי: נתקלתם בהודעה כפולה? דרגו אותה במינוס, וכך תעזרו לנו לאתר בקלות הודעות כפולות ומיותרות. תודה מראש!

יש לקרוא כללים אלו היטב, משתמש שיעבור על הכללים - יאבד את הרשאת הכתיבה בפורום מיידית ללא אזהרה •
חדש!!! הפרק היומי של אשכול העדכונים, באשכול נפרד, הצטרפו אלינו, כל יום פרק, להצלחת כלל ישראל!
  • אשכול נספח שבועי לדיונים והרחבות + הסקר השבועי - בנספח בלבד.​
  • כללים חדשים בהרחבה - חובת קריאה - כאן.​
  • אשכול תפילות - כאן.​
  • הפרק היומי - כאן.​
  • תיעוד מהמלחמה באשכול הייעודי בלבד - כאן.​
  • רץ ברשת - חחחרבות ברזל - כאן.​
  • הודעות צבע אדום - כאן.​
  • שמות הנרצחים - כאן.​
  • הודעות פוליטיות הקשורות למלחמה - כאן.​
  • רוצים לקבל הרשאה בפורום חדשות ועדכונים?! לחצו כאן.​
  • חמ"ל פרוגיסטי לבקשות עזרה סיוע ומידע - כאן.​

אנו כאן בפרוג מתפללים לשובם לשלום של החטופים והחיילים, להחלמתם המהירה של הפצועים, ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם, ומייחלים יחד עם כל בית ישראל לביאת משיח צדקנו במהרה, אמן.
לבקשת רבים נצרף פה בל"נ מידי יום פרק תהילים בהודעה נעוצה, עצרו לרגע מהדיווחים ונקרא יחד את הפרק היומי!
• קראתם, סמנו חיובי להודעה זו. כך נספור כמה משתמשים השתתפו בקריאה •
(אנא, אל תדרגו חיובי/שלילי הודעה זו מלבד סימון לאמירת התהילים)

הפיתרון
הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי...

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עמית סגל: חטופה סיפרה למשפחה כי בימים הראשונים לשבי הם הוחזקו במנהרה ומי שביקר אותם זה יחיא סינוואר שהבטיח להם שלא יאונה להם כל רע וכי הם ״במקום הכי מוגן״

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
עמית סגל:

שמענו הרבה סיפורים בלתי נתפסים, אבל זה המדהים מכולם. כששמעתי אותו נפלה לי הלסת.

חטופה שחזרו בימים האחרונים משבי החמאס בעזה סיפרה למשפחתה על אירוע שקורה בימים הראשונים לשבי, הראשונים למלחמה.

היא וחטופים אחרים הוחזקו במנהרה, כאשר מורגשת תכונה ואז נפתחת הדלת. בפתח עומד אדם מזוקן שמדבר אליהם עברית מצויינת ללא מבטא, שמו: יחיא סינוואר.

האיש שהורה אישית על רצח טבח רוצה לברר את מצב החטופים, הוא מתבונן אליהם במנהרה ואומר להם:

״אתם במקום הכי מוגן, לא יקרה לכם כלום״

הסיפור נמסר למשפחה ואומת על ידי הגורמים שתחקרו אותה.

אחיו מחוטפי שליט

סינוואר שלמד עברית בכלא וצופה בחדשות מישראל באובססיביות.

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
שמואל ברודץ הסבא של עופרי יובל ואוריה שחזרו אמש מהשבי בשיחה מרגשת עם מימרן בקול חי: "האמונה החזיקה אותנו במשך 50 יום. הרבנים חיזקו אותי, הגאון הרב לנדאו בכה איתי ואמר איתי תהילים. החרדים נתנו לנו פה הרבה כח. אבל זה לקח 50 יום כי אף אחד מהבנים של מקבלי ההחלטות לא נמצא בשבי. אם הבן שלהם היה בשבי, העסקה הייתה מתרחשת ביום הראשון".

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
חשיפה של רועי שרון: סא״ל באמ״ן קבע בהרצאה סגורה לפני כשנתיים ״התרעה בזירת עזה לא תגיע מהמקורות הקלאסיים נקודה. אני חותם על זה, סימן קריאה״.

הקצין הבכיר גם החליט באותה תקופה לצמצם את אותו צוות של אנשי המודיעין ומאז - בלילות ובסופ״שים הצוות לא עבד. המתקפה כזכור פרצה בסופ״ש. מאז הצוות הורחב שוב, אבל לא למה שהיה לפני, ובסופ״שים ולילות הצוות לא פעל.

נתוש1212

משתמש מקצוען
גורם בכוח הביניים של האו"ם בלבנון הודיע אתמול כי בסביבות השעה 12 בצהריים. סיור של יוניפי"ל ספג אש מצבא ההגנה לישראל בסביבת הכפר עיטרון שבדרום לבנון.

צה"ל מצדו הודיע על יירוט מטרה אווירית חשודה שחדר מלבנון בתגובה ליירוט טיל קרקע-אוויר ששוגר מדרום לבנון לעבר מל"ט ישראלי.

מקור באו"ם הוסיף כי מהתקיפה הישראלית לא נפצע אף חייל או"ם אך מכונית הסיור ניזוקה.

הוא חשף כי הפגיעה במכונית התרחשה בזמן רגיעה יחסי לאורך הקו הכחול.

התקרית מתרחשת בזמן שראש כוח המשימה ומפקד הכוח של יוניפי"ל, רב אלוף לזארו. מנסה לעצור את מעגל האלימות לאורך הקו וכחול ומזכיר בתוקף לכולם שלכל הסלמה נוספת עלולות להיות השלכות הרסניות.

הוא התלונן כי מתקפה זו על כוחות שמירת השלום, שנועדו להפחית את המתיחות ולהחזיר את היציבות בדרום לבנון, מטרידה מאוד. הוא הדגיש את אחריות הצדדים להגן על כוחות בינלאומיים ולא לסכן אותם.

ראוי לציין כי שקט זהיר שורר בדרום לבנון מאז החלה ההפוגה ברצועת עזה, שכן לא נרשמו הפצצות ישראליות או פעולות צבאיות באותם אזורים ,עד שהמצב השתנה אתמול בהתקפות ישראליות על הכוח הבינלאומי.

נתוש1212

משתמש מקצוען
חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס במד"א, רפי סמט, היה בביתו שבכיסופים כשאירועי השבת הקשה החלו. הוא מספר: "בערב שלפני פתיחת המלחמה, הייתי בכוננות וחניתי את האמבולנס ליד הבית שלי, בשעה 06:30 בבוקר ביום שבת החלו לפעול אזעקות צבע אדום, התלבשתי מהר והייתי מוכן ליציאה במקרה שתהיה נפילה ביישוב. זה ככה בשגרה – מחכים שהנפילות ייפסקו ויוצאים לסרוק אחר פצועים."

"הפעם זה היה שונה, חריג. התחלנו לשמוע נפילות ופיצוצים של רימונים ומטעני חבלה." משחזר רפי, "הנכד שלי, חייל שהיה בחופשת שבת בבית לקח את הנשק האישי שלו ויצא למיגונית כדי להתמגן מפני הטילים. אחרי מספר דקות הוא יצא החוצה וראה מספר חיילים שעומדים שם, הוא ניגש לכיוון שלהם כדי לשאול אותם אם הם צריכים עזרה, אך אלו היו מחבלים שלבשו מדי צה"ל שירו עליו, מצרור היריות הזה הוא קיבל כדור בזרוע ובירך שמאל. למרות הפציעה, הוא הצליח להגיע אליי הביתה ולצעוק לי שהוא פצוע."

"הכנסתי אותו לממ"ד ורצתי החוצה לאמבולנס כדי להביא את תיק עם הציוד הרפואי ובדרך נפגעתי גם אני מכדור בכף היד, המשכתי לרוץ הביתה, חבשתי מהר את עצמי והמשכתי לטפל בנכד שלי. שלחתי הודעה בקבוצת המתנדבים של מד"א ואמרתי שאני זקוק לפינוי. עלתה לי המחשבה לראות את מצב האמבולנס כדי להצליח לברוח איתו מהקיבוץ. הסתכלתי וראיתי שהאמבולנס הרוס לחלוטין. הם ירו בכל ארבעת הגלגלים, בדופן ובחלונות. רק ב-11 בלילה הצליח כוח צה"ל לחסל את המחבלים ולפנות אותנו מהבית, ניצלנו בנס", הוא משחזר.

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
קיבוץ ניר עוז מעדכן ש-11 מתוך 11 החטופים הצפויים להשתחרר הערב, הם מקיבוץ ניר עוז. לאחר השחרור הצפוי, ישארו עדיין בשבי בעזה 49 חטופים מחטופי ניר עוז. בניהם ילדים, אמהות, אבות, סבים וסבתות .

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
תחקיר BBC: לפחות חמישה פלגים חמושים בעזה, בנוסף לזרוע הצבאית של חמאס, השתתפו בטבח שמחת תורה - לאחר שהשתתפו בתרגילים ואימונים מיוחדים משותפים שהחלו כבר בשנת 2020 ודימו בדיוק את המתקפה ביום הטבח (אסף רוזנצוייג).

אולי מעניין אותך גם...