עדכון של ווינוס ששינה לי הגדרות

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש לי מחשב נייד עם וינדוס מקורי - שמקבל מידי פעם עידכוני ווינדוס.
יש לי עם זה באופן כללי בעיה, שבלילה אני לפעמים משאיר את המחשב רק על 'שינה' ומשאיר קבצים פתוחים, [כולל תוכנת תג] וכאשר זמין איזה עדכון הוא מחליט על דעת עצמו לעדכן ולהפעיל את המחשב מחדש, תוך כדי סגירת כל הקבצים הפתוחים [כך שאיני יודע אח"כ היכן אחזתי] ובמקרה הגרוע זה גם לא נשמר אם לא שמרתי את זה לפני שהעברתי את המחשב למצב שינה
האם יש דרך שהוינדוס לא יפעיל מחדש אלא ישאל אותי קודם ולא יחליט בשבילי?

שנית, לאחר העדכון האחרון של הוינדוס השתנו לי כל מיני הגדרות. ומה שהכי מפריע לי זה שבתוכנת וורד יש כל מיני גופנים שמוצגים ברזולוציה מאוד לא איכותית וכאילו זה נכתב לפני מאות שנים עם גופן מיושן וקטוע. אותו גופן באותו מחשב עם אותו מסך פתאום נראה הרבה פחות ברור וחד.
האם יש למישהו פיתרון לאחד או לשני הבעיות?
גם מפריע לי למשל שבעדכון האחרון החיפוש שבשורת המשימות תופס מקום פי 9 ממה שתפס עד כה.
תודה רבה מראש לעונים. אשמח גם אם עוד יעדכנו שנפגשו עם הבעיה הזו גם אם אין להם פיתרון על כך.

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
יש לי מחשב נייד עם וינדוס מקורי - שמקבל מידי פעם עידכוני ווינדוס.
יש לי עם זה באופן כללי בעיה, שבלילה אני לפעמים משאיר את המחשב רק על 'שינה' ומשאיר קבצים פתוחים, [כולל תוכנת תג] וכאשר זמין איזה עדכון הוא מחליט על דעת עצמו לעדכן ולהפעיל את המחשב מחדש, תוך כדי סגירת כל הקבצים הפתוחים [כך שאיני יודע אח"כ היכן אחזתי] ובמקרה הגרוע זה גם לא נשמר אם לא שמרתי את זה לפני שהעברתי את המחשב למצב שינה
האם יש דרך שהוינדוס לא יפעיל מחדש אלא ישאל אותי קודם ולא יחליט בשבילי?
אני מבין שמדובר על עדכון 1903 של ווינדוס 10
תוכל לשנות את הגדרות העדכון ב:
הגדרות > עדכון ואבטחה > Windows Update

גם מפריע לי למשל שבעדכון האחרון החיפוש שבשורת המשימות תופס מקום פי 9 ממה שתפס עד כה.
תודה רבה מראש לעונים. אשמח גם אם עוד יעדכנו שנפגשו עם הבעיה הזו גם אם אין להם פיתרון על כך.
לחצן ימני על שורת המשימות > חפש > הצג את סמל החיפוש

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה רבה מאוד
שני העצות מאוד עזרו לי. בדיוק כאשר אמרת כך נעשה
ייש"כ

shmu26

משתמש צעיר
אם הפונטים לא נראים טוב, אולי חסר דרייבר.
תיכנס לעדכוני חלונות, למרות שאתה לא כל כך אוהג עדכונים (בלשון המעטה) ותגיד לו לחפש לך עכדונים. זה בדרך כלל מוריד גם דרייברים חסרים.

שינוי הגדרות אחרי עדכון גדול, אי אפשר למנוע. בחלון ה"מתקדם" של עדכונים תמצא מקום להגדיר איך ומתי יתבצעו עדכונים, ומה הם שעות העבודה שלך. המחשב לא רוצה להפריע באמצע העבודה, לכן הוא מאתחל מאוחר בלילה...

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה רבה. אכן זה הסתדר ב"ה.
[יש לי מסך נוסף גדול שבו אני משתמש לפעמים כמעמד] משום מה חל על המסך של הנייד את הגדרות התצוגה של המסך הגדול וכאשר הפעלתי את העדכונים זה הסתדר.

יש לי עוד שאלה קטנה. בכל פעם שאני מדליק את המחשב מחדש מופיע לי חלונית מטעם תוכנה שמותקנת לי במחשב שנקראת Classic Shell וזה מבקש אישור ואח"כ שואל אותי אם אני מאשר לו לבצע שינויים במחשב.
האם זה וירוס?
כי יש לי אנטי וירוס מעודכן של איסט [בתשלום].
האם כדאי להסיר את התוכנה הזו מהמחשב או שמשהו עלול להפסיק לעבוד לי?

shmu26

משתמש צעיר
זה לא וירוס. היום כמעט ואין וירוסים שסתם עושים לך בעלגן במחשב, אדרבה, הם רוצים להרוויח כסף, אז הם מסתירים את הוירוס היטב היטב -- ואם הם רוצים לגבות כופר, הם יודיעו זאת בקול גדול וזועק.

לא השתמשתי בתכנה הזאת CLASSIC SHELL כבר כמה שנים, אבל כנראה שהוא צריך הרשאות גבוהות יותר, או שהוא פשוט לא מעודכן לגיסרת חלונות שיש לך. לפי דעתי הענייה לא צריך את התכנה, כי חלונות 10 כבר שיפר מספיק את התפריטים.
קראתי משהו שהם עדכנו את התכנה הזאת אבל לא זוכר את פרטים... או שתתקין את הגירסה החדשה ביותר, או שתסיר אותו, או שתחיה אם ההודעה...

דרך אגב, ESET לא כל כך חזק. יש אנטיוירוסים חינמיים שיותר חזקים. אבל ESET הוא קל מאד על המחשב, וגם לא עושה בעיות. חוץ מזה, אחותי עובדת אצלם!
הוא טוב גם למשתמשים מתקדמים שעושים הגדרות מיוחדות בHIPS.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  47  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה