דרוש מידע עבודה סוציאלית-כדאי? מומלץ?

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכון.
מצד שני, חברה שלי עבדה בבתי אבות, ולאחר שנה של עבודה, הרגישה שהיא צריכה חילוץ וטיפול באופן דחוף. המפגש עם המוות והסופיות היה לה מאוד מאוד קשה..
כמעט בכל מקום יש לעו''ס רגעים שהוא מרגיש צורך בחילוץ וטיפול לעצמו... בבחינת ''מי יציל את המציל..''
עבורי העבודה עם קשישים היתה רגיעה... יש משהו בזיקנה שהוא חלק מהחיים, לא מצב אקוטי של משבר או מחלה.

מירי עוס

משתמש מקצוען
מהנסיון שלך מתאים גם לגברים?
חושבת שכן.
דווקא יש ביקוש מאוד גדול לעו"סים גברים חרדים/דתיים, גם בלשכות, פנימיות, מרכזי טיפול, ובאופן פרטי.

אבל קחו בחשבון שבעבודה בלשכה לשירותים חברתיים, יש רוב נשים.
כמובן שבמקום חרדי, יש הרבה רגישות והתאמה לאורח החיים והצניעות.
במרכזים, פנימיות וכו, זה כמובן שונה.

שבט אחים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
היכן ניתן ללמוד עו"ס לגברים

עמ"י חי וקיים!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כמעט בכל מקום יש לעו''ס רגעים שהוא מרגיש צורך בחילוץ וטיפול לעצמו..
אז בעצם עבודה סוציאלית היא קצת עבודה בסיכון(רגשי)-לא?
לא לומדים(גם בתוכנית הלימודים אני מתכוונת) לעשות הפרדה וניתוק מסויים?

מירי עוס

משתמש מקצוען
אז בעצם עבודה סוציאלית היא קצת עבודה בסיכון(רגשי)-לא?
לא לומדים(גם בתוכנית הלימודים אני מתכוונת) לעשות הפרדה וניתוק מסויים?
אההמ..כן. היא בסיכון.
תקראי קצת על טראומטיזציה משנית..
שוב, כמובן שזה שמנה באיזה תחום את בוחרת לעבוד, מה האופי הבסיסי שלך, מדברים על זה בלימודים, אבל זה לא שיש "עשה ולא תעשה" כדי להתמודד עם זה.
זה הזמן, הנסיון, ושוב, ההדרכה!!

מירי עוס

משתמש מקצוען
מממ..
זו בקשה מורכבת..קשה להגדיר.
את שוקלת ללמוד את המקצוע?
אישית, אני לא מרגישה בסיכון. לומדים להתמודד, נעזרים בהדרכה, עטופים בזכויות של עזרה לאחר, וכמובן, לפני הכל ס"ד.

אמורה להיות הדרכה בכל מקום עבודה. זה בהחלט משהו חשוב לברר בבירור על מקום עבודה.

מירי עוס

משתמש מקצוען
אני כותבת בחלוקה מאוד גסה.
אבל כל אחת יודעת מה הנקודות החלשות שלה, ושם בוחרת לא לעבוד. לא שזה ביטוח שלעולם לא תתקלי בזה, אבל זה מפחית את החשיפה.
אחת שיודעת שקשה לה לראות ילדים סובלים לא תלך לתחןם בו תיפגש איתם מפגש ישיר, קושי בבישור בשורות קשות- מחלקות בי"ח/יולדות ועוד כדוגמת זה.
אם את מאלה שמסוגלת להקשיב לקשיי אחרים, להתחבר אבל בלי שאחרי זה זה יעסיק את כל כולך...
להפגש עם כאב, ואולי להתרגש ולכאוב, ואף לדמוע, אבל בלי להיות מנוהלת על ידי זה לאורך זמן, אז נראה שהמקצוע מתאים לך.
כמובן שתמיד יש מקרים מטלטלים, ששם ההגנות לא עוזרות..
אבל בגדול לומדים להתמודד עם זה, נעזרים בהדרכה, וזוכים לס"ד.
וכמו שעוד כתבתי, תמיד אפשר להחליף תחום..
מקווה שעניתי. מוזמנת לשאול עוד.
וקחי בחשבון שזו תגובה מאוד גסה ושטחית ביחס לשאלה הגדולה על תכונות מתאימות או לא...

עמ"י חי וקיים!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
תודה על התגובה המפורטת,
אני מבינה שבעבודה אפשר לבחור תחום פחות קשה,
אבל האם בלימודים הסטאז' מחייב להפגש עם מקרים קשים מאד פנים מול פנים? או מחייב להעביר טיפולים פרטניים?
ועוד שאלה-האם נוער בסיכון חרדי (אני לא מדברת על מצבי קצה אלא על אלו שעדיין במסגרת) זה נקרא בין התחומים הקשים יותר?

דייויד

משתמש צעיר
הי, אני גם עוסית.
בקשר לשאלה שלך על ההכשרה זה משהו שאין אפשרות לצפות מראש, האוניברסיטה בוחרת לך באיזה מקום הכשרה תהיי,
לי למשל בשנה השנייה היה מקום מאד קשה, משהו שקשור למחלה פרוגרסיבית כרונית, אבל שוב לכל אחד יש רגישות למשהו אחר, אני אישית לא רוצה כרגע לעבוד עם חולי, אולי בעתיד זה ישתנה.
ממליצה לך לחשוב אם את טיפוס שלוקחת דברים קשה? האם את נכנסת למקרים והולכת איתם?
אם כן, לא הייתי ממליצה לך לבחור במקצוע הזה, כי בכל תחום כמעט שתבחרי יש דברים לא קלים בלשון המעטה.
בנוסף, מישהו שאל האם זה מתאים לגברים, אז אני אישית חושבת שזה גם תלוי ברמת הדתיות שלך, כי הרבה פעמים המקצוע דורש עבודה מאד אינטנסיבית עם נשים, והייתי אומרת אפילו קצת חפרנית. ובכלל אם אתה בוחר בכיוון של טיפול אז מין הסתם יהיו לך גם נשים שצריך להגיע בטיפול למקומות לא הכי נעימים וכו'. לדעתי זה יכול להגיע לבעיה של צניעות.
אבל שוב, זה עניין של רמה דתית וכל אחד יעשה מה שנראה לו, ביחוד שיש הרבה אפשרויות בעו"ס.
בהצלחה!

עמ"י חי וקיים!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
תודה על התשובה המפורטת,
את האמת אני כבר עובדת כמה שנים בעבודה דורשת מאד מבחינה רגשית ואפילו תובענית,
תחום סוציאלי שקרוב לדעתי מאד לעבודה סוציאלית והוא אחד מתחומיו המשמעותיים, מפגיש אותי כמעט באופן יומיומי לסיפורים לא פשוטים בכלל ולעולם הטיפולי בכלל.
אני מאד אוהבת את הכוון ופשוט רוצה להתפתח עם זה הלאה...
מה שכן, לא הייתי רוצה להתעסק-לעבוד באופן ישיר עם מקרים של התחככות קבועה בתכנים מאד קשים, במוות, או בחולי נפש.
לפי דברייך נשמע שיתכן מאד שבסטאז' זה יקרה? אין אפשרות לבקש לדוגמא לא להתעסק עם מחלות נפש או מוות באופן ממוקד, אלא בתחומים אחרים?(אני לא מדברת על לימודים-שאני מבינה שחייבים ללמוד על הכל, אלא על מקומות ההתמחות)

מירי עוס

משתמש מקצוען
לפי דברייך נשמע שיתכן מאד שבסטאז' זה יקרה? אין אפשרות לבקש לדוגמא לא להתעסק עם מחלות נפש או מוות באופן ממוקד, אלא בתחומים אחרים?(אני לא מדברת על לימודים-שאני מבינה שחייבים ללמוד על הכל, אלא על מקומות ההתמחות)
נכון, זה עלול לקרות. אבל סטאז זה שנתיים מכל החיים...ואפשר לקוות שלא תפלי שנתיים למקום שאת לא רוצה בו..
תמיד אפשר לבקש, הם לא תמיד נענים...
בנוסף, מישהו שאל האם זה מתאים לגברים, אז אני אישית חושבת שזה גם תלוי ברמת הדתיות שלך, כי הרבה פעמים המקצוע דורש עבודה מאד אינטנסיבית עם נשים, והייתי אומרת אפילו קצת חפרנית. ובכלל אם אתה בוחר בכיוון של טיפול אז מין הסתם יהיו לך גם נשים שצריך להגיע בטיפול למקומות לא הכי נעימים וכו'. לדעתי זה יכול להגיע לבעיה של צניעות.
זה נורא תלוי לאיזה כיוון הוא יילך, ומה התפקיד שיבחר...
לא הייתי מוותרת על המקצוע בגלל זה, אלא צריך להגדיר מראש קווים אדומים.
אפשר לעבוד עם נוער נושר, גברים אלימים, פנימיות לבנים, עו"ס צעירים. ועוד הרבה תחומים גבריים מאוד.
כן לפעמים סביבת העבודה היא נשית (אתה יכול להיות עו"ס נוער, אבל רובן סביבך יהיו עו"ס משפחה נשים), אבל אז לא בהכרח מגיעים למקומות אישיים, אלא לומדים לשמור מרחק. שוב בהנחה שעובדים במקום שמבין, חי ומכבד את הקודים..
יכולה לומר שבמקום העבודה שלי משנה לשנה יש יותר ויותר גברים, חרדים - ליטאים וחסידים, חלקם שמורים מאוד..

להיות כמו מים

משתמש פעיל
בראשית דבריי אציין שעבודתי במגזר הציבורי היא בלשכה לשירותים חברתיים.
יש אכן ביקוש גדול מאוד לעבודה, לא מכירה משהי שניסתה למצוא עבודה ולא מצאה תוך מספר חודשים מועט מסיום הלימודים.
במגזר הציבורי, השכר הוא לא גבוה, אבל הכל שאלה של למה את מצפה.
כלומר, הוא גם לא מינימום, הוא רחוק מכך. הוא גם רחוק משכר של מתכנתת..כן? :rolleyes:
לדעתי, בתחילה, ביחס למקצועות אחרים בשוק (שוב לא תכנות..) השכר הוא לא נמוך מאוד, הבעיה היא שהוא לא עולה עם השנים והוותק.
לעומת זאת, התנאים הסוציאליים הם מצוינים. המון חופשות, ימי מחלה מהשעה הראשונה, חופשיות בלקיחת חופשות, הארכת חל"ד, הפרשות לקרן השתלמות מהיום הראשון, ועוד המון תנאים טובים של עובדי עירייה. בפרט בעבודה ברשות חרדית שאז יש גם תוספת חופשות ערב חג, איסרו חג ועוד.
עבורי בשנים הראשונות, עם ילדים קטנים זה היה פקטור מאוד משמעותי.

קחי בחשבון שמיד אחרי תואר ראשון את יכולה לעבוד, ולהתחיל לרכוש נסיון, שזה גם יתרון עצום.
במקביל לעבודה אפשר ללמוד תואר שני (בחלק מהמקומות ע"ח שעות העבודה), ולהתמקצע בלימודים נוספים לאחר מכן (שוב ע"ח שעות העבודה)- פסיכותרפיה, הורות, טיפול זוגי ומשפחתי, כלים טיפוליים ועוד. שוב, הפלטפורמה של העבודה במגזר הציבורי ממש מאפשרת את זה.
אגב, צריך לקחת בחשבון שכל אחד מהלימודים המתקדמים האלה עולה הרבה מאוד כסף..:( (בשביל זה יש את הקרן השתלמות..;)).

אז נכון שבעייני כדי להיות מטפלת פרטנית טובה כדאי לרכוש עוד כלים והכשרות, מה שאומר כסף וזמן..אבל לא כל העו"סים עושים את זה. אבל בינתיים, את מתחילה להרוויח ולהתמקצע במקום העבודה בציבורי ומשלימה את הלימודים המתקדמים אט אט.
יש אגב, לימודים מתקדמים טובים גם בבי"ס לעו"סים- דימול, במחיר צנוע .

לגבי התכנים בלימודים- התכנים הם מורכבים, מפגישים עם החלקים הפחות נעימים ויפים של החיים. לכן, לא הייתי שולחת לשם בחורה, אבל אישה נשואה שכבר מבוססת בעוגן מדפחתי, חוותה דברים מהצד היפה שלהם, בעייני זה אפשרי. צריך לקחת בחשבון שזה קשה. הלימודים וגם העבודה. אבל בסדר.
צריך מן שילוב מיוחד של רגישות לצד חוסן. וסליחה אם עפתי על עצמינו, העו"סים..:rolleyes:
אבל, כמובן שתשאלי את רבותייך, לא לוקחת אחריות על החלטה כזו, מאחר וזו באמת חשיפה עמוקה לתכנים מורכבים..
אגב, הלימודים הם קשים רגשית, אבל בחוויה שלי לא היו תובעניים טכנית בצורה חסרת נשימה..אבל אולי זו אני. תבררי עוד..

בקיצר, נראה שכתבתי כל מה שיש לי לומר. אם יש לך שאלה נוספת, מוזמנת לכתוב.

ווואו
את מתנסחת טוב...
תודה!

נשמע שזה לא פשוט בכלל ללמוד.
מעניין שלא שמעתי את זה כלכך מכאלו שלמדו (אולי כי הן עובדות יותר במעונות ומסגרות חנ"מ-שם העבודה כנראה יותר ועדות שילוב וכדו)

מעניין לשמוע את דעתך-האם את חושבת שלימודי תרפיה-נגיד פסיכודרמה או תרפיה באומנות-גם קשים רגשית? כמו עוס?
בלימודים ובעבודה?
נראה לי שלאישה רגישה זה לא ממש בריא ללמוד עוס... מורכב מידי להחשף כל הזמן לתכנים קשים..

שבט אחים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
@מירי עוס
הבנתי שתנאי הקבלה הם בגרות מלאה
השאלה גבר שיתחיל כעת ללמוד בגרות שזה כמה שנים טובות ועוד 2-3 שנים ללמוד עו"ס?
אמנם עם הנצח לא מתייאש מדרך ארוכה אבל .....
יש פתרון מעשי לקיצור/ זירוז

משה גל

משתמש מקצוען
@מירי עוס
הבנתי שתנאי הקבלה הם בגרות מלאה
השאלה גבר שיתחיל כעת ללמוד בגרות שזה כמה שנים טובות ועוד 2-3 שנים ללמוד עו"ס?
אמנם עם הנצח לא מתייאש מדרך ארוכה אבל .....
יש פתרון מעשי לקיצור/ זירוז
נראה לי שמאוד באים לקראת גברים חרדיים בעניין הזה, דרך מכינות וכד'
ומעל גיל 30 יש כבר מכינה מקוצרת
קמפוס שטראוס למשל פרסמו עכשיו שהמכינה עומדת להתחיל, וזו המכינה שלקראת שנה"ל תשפ"ב (נראה לי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה