עבודה ב-javaScript

go123

משתמש רשום
יש אתר חרדי ומוכר מאוד שכתוב ב-jQuery + vanilla js.
לא רק זה הם גם לא minify and obfuscate את הקוד שלהם, כך שקוד המקור כולו גלוי בsource.
זוועת עולם
דף אחד
hard coded נוראי.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש אתר חרדי ומוכר מאוד שכתוב ב-jQuery + vanilla js.
לא רק זה הם גם לא minify and obfuscate את הקוד שלהם, כך שקוד המקור כולו גלוי בsource.
זוועת עולם
דף אחד
hard coded נוראי.
וזאת ראיה שאסור לעבוד עם jQuery?
(גם בד"כ כשאומרים vanilla js, מתכוונים גם בלי jQuery)
ויגידו שאני מיושן, אבל jQuery זאת ספרייה נהדרת, היא הופכת את הקוד לקריא ואלגנטי, והfluent api שלה ממש נוח.
ואפשר להשתמש גם בפריימוורק SPA כלשהו + jQuery, הם לא סותרים זה את זה, בפריימוורק כותבים קוד פונקציונלי טהור ובאמצעות jQuery מכניסים קוד עם תופעות לוואי בכל מיני lifecycle hooks של הקומפוננטה.
דוגמה למקרה שעשיתי כזה דבר - הייתי צריך להעביר prop לקומפוננטה של הגודל של הטבלת MD כדי שתמקם בצורה יפה בלי גלישה את הheader\footer, אבל אני ידעתי את הגודל רק אחרי שכל הקומפוננטות נטענו, אז עשיתי את זה בתוך הonMounted של הview והשתמשתי בjQuery בשביל להביא את הגדלים של כל הקומפוננטות האחרות ולחשב מה צריך להיות הגודל של הטבלה.
בלי להשתמש בjQuery זה להחזיק ref לכל קומפוננטה בנפרד, ולבצע את החישוב לפי הouterHeight של כל קומפוננטה. באמצעות jQuery זה פשוט
JavaScript:
let height = $('.comp1,.comp2,comp3')
.get()
.reduce((a,b) => a + $(b).outerHeight(true), 0);

נערך לאחרונה ב:

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
רציתי לערוך אבל כבר אי אפשר.
היתרון בגישה הזו היא הקלות בה אני יכול להוסיף או להוריד קומפוננטות לפי הצורך, במקום שכל יצירה של קומפוננטה בדף תאלץ אותי להחזיק ref ולהוסיף אותה לחישוב, אני רק צריך להוסיף את הselector שלה לתוך האתחול של האובייקט jQuery.

רוחי ב

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
וזאת ראיה שאסור לעבוד עם jQuery?
(גם בד"כ כשאומרים vanilla js, מתכוונים גם בלי jQuery)
ויגידו שאני מיושן, אבל jQuery זאת ספרייה נהדרת, היא הופכת את הקוד לקריא ואלגנטי, והfluent api שלה ממש נוח.
ואפשר להשתמש גם בפריימוורק SPA כלשהו + jQuery, הם לא סותרים זה את זה, בפריימוורק כותבים קוד פונקציונלי טהור ובאמצעות jQuery מכניסים קוד עם תופעות לוואי בכל מיני lifecycle hooks של הקומפוננטה.
דוגמה למקרה שעשיתי כזה דבר - הייתי צריך להעביר prop לקומפוננטה של הגודל של הטבלת MD כדי שתמקם בצורה יפה בלי גלישה את הheader\footer, אבל אני ידעתי את הגודל רק אחרי שכל הקומפוננטות נטענו, אז עשיתי את זה בתוך הonMounted של הview והשתמשתי בjQuery בשביל להביא את הגדלים של כל הקומפוננטות האחרות ולחשב מה צריך להיות הגודל של הטבלה.
בלי להשתמש בjQuery זה להחזיק ref לכל קומפוננטה בנפרד, ולבצע את החישוב לפי הouterHeight של כל קומפוננטה. באמצעות jQuery זה פשוט
JavaScript:
let height = $('.comp1,.comp2,comp3')
.get()
.reduce((a,b) => a + $(b).outerHeight(true), 0);
מסכימה לגבי JQuery,
אני עבדתי לפני כמה שנים עם JQuery + TS, והקוד שלנו היה ממש יפה, נוח ומסודר.
וכמו שכתבת JQuery באמת מעולה לUI קצת יותר מאתגר.

(;Programmer

משתמש חדש
היי
גם אני בהתלבטות דומה
node.js ו- js בטכנולוגית web component
המשרה עם זיקה ל- devops
(docker, AWS)
אשמח לעצתכם...

אא-אסתר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
נשמע לי מעולה!
בעיקר החלק של devops -זה יתרון בכל חברת היטק נחשבת ידע בעולמות הדוקרים וaws - ולדעתי חשוב מאד שלכל מתכנת יהיה ידע בהבנה של איך עובדים ה״ברזלים״ במערכת ....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה