עבודה ב-javaScript

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
אז אני עבדתי תקופה קצרה בJS native כמו שכתבו עוד לפני שנולדתי נראה לי...
וכן החסרון בניסיון היה משמעותי מאוד.
היא מדברת על עבודה בNODEJS שרק הCLIENT והוא לא עיקר המשרה בJS

ומימלא כן חושבת שיש מה ללכת על זה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אתן יוצאות מנקודה הנחה שהם עובדים עם vanilla js בגלל שהם דפוקים.
אני לא שולל אפשרות כזו לגמרי. עם זאת זה לא ההסבר המתבקש.
פותחת האשכול נתנה מספיק אינדיקציה (וגם כתבה במפורש) שמדובר בחברה ממש טובה.

הבחירה ב vanilla ככל הנראה נעוצה באופי הפרויקט ולא בטפשות ומיושנות המנהלים. וככל הנראה מעיד על כל שלא מדובר בבניית ui (שזו התמקצעות הכי פשוטה בעולם הייטק) אלא במשהו מעניין ומאתגר יותר.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

רינהההה

משתמש פעיל
בלת"ק
JavaScript היא שפת בסיס לכל הקליינט
כנ"ל כנראה יהיה לה עם השרת

היא תרכוש נסיון טוב מאד בפיתוח, בלי קשר לשפה, וזה הכי חשוב

ממליצה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בלת"ק
JavaScript היא שפת בסיס לכל הקליינט
כנ"ל כנראה יהיה לה עם השרת

היא תרכוש נסיון טוב מאד בפיתוח, בלי קשר לשפה, וזה הכי חשוב

ממליצה
השאלה לאן היא תוכל להתקדם איתו אחרי שנתיים...
לא מדברת עליה ספציפית כי ניסיון בNode כן משתלם

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
היא מדברת על עבודה בNODEJS שרק הCLIENT והוא לא עיקר המשרה בJS
זה מה שהתווסף בהמשך.
לא מה שהוצג בהודעה הפותחת.
מסכימה שזה משנה לגמרי את התמונה.

(ואפשר למחות ולכעוס כמה שרוצים.
pure js זה פחות פופלרי, הכחשה לא תשנה את זה.)

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
(ואפשר למחות ולכעוס כמה שרוצים.
pure js זה פחות פופלרי, הכחשה לא תשנה את זה.)
אני כמורה לאנגולר לא מבינה למה משקיעים בJS מעבר למה שצריכים בשפות של NODEJS REACT ואנגולר.
בהחלט לא חושבת שיש סיבה להשתמש עם השפה הזו בפני עצמו

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אתן יוצאות מנקודה הנחה שהם עובדים עם vanilla js בגלל שהם דפוקים.
אני לא שולל אפשרות כזו לגמרי. עם זאת זה לא ההסבר המתבקש.
פותחת האשכול נתנה מספיק אינדיקציה (וגם כתבה במפורש) שמדובר בחברה ממש טובה.

הבחירה ב vanilla ככל הנראה נעוצה באופי הפרויקט ולא בטפשות ומיושנות המנהלים. וככל הנראה מעיד על כל שלא מדובר בבניית ui (שזו התמקצעות הכי פשוטה בעולם הייטק) אלא במשהו מעניין ומאתגר יותר.
גם אם זה חברה טובה צריך לבדוק את זה לעומק לפעמים זה משתנה מצוות לצוות.
מתכנת ריאקט עם שנה ניסיון שווה יותר ממתכנת JS עם 5 שנות ניסיון.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני כמורה לאנגולר לא מבינה למה משקיעים בJS מעבר למה שצריכים בשפות של NODEJS REACT ואנגולר.
בהחלט לא חושבת שיש סיבה להשתמש עם השפה הזו בפני עצמו
זה כן נותן ייתרון בהבנה של איך הדברים עובדים.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני יכול לדמיין את הראיון עבודה הבא של מי שעובד עם JS טהור:
המראיין: "תספרו לנו קצת על העבודה שלכם"
המרואיין: "ובכן מימשתי בעצמי ספריית ריאקטיב שתתמשק היטב עם התשתית web components שפיתחתי לחברה"
המראיין: "ולמה לא השתמשם באנגולר או ריאקט בשביל זה?"
המרואיין: "המערכות שלנו פותחו על מערכות קצה עם קישוריות מוגבלת, יצרנו תשתית שמתשווה לזו של פריימוורקים אחרים, כתבתי אפילו קונפיגורציה לvite שמבצעת code coverage ומסירה חלקים מהקוד שלא עולים לפרודקשן (מה שנקרא tree shaking) ובמקביל דאגנו לתמוך בHTTP 3 באמצעות שרת ווב בפיתוח עצמי שלי בשביל לאפשר חווית משתמש טובה ונוחה גם עבור הלקוחות הללו".
המראיין: "ואם נניח תצטרך לכתוב בריאקט, אתה תדע לעשות את זה?"
המרואיין: "למדתי ריאקט בעבר, ההבנה שלי של מתולוגיות SPA וקומפוננטות משתוות לאלו שקיימות בריאקט, אני משתמש בתכנות פונקציונלי כדי ליצור קוד ליניארי דקלרטיבי ומקבילי ללא שגיאות וקריא במיוחד, זה היה דרישה אצלנו בעבודה הנוכחית, מאחר ואנחנו צריכים לכתוב קוד javascript טהור לדפדפן, הפיתוח מתבצע על קונטיינרים מיוחדים לפיתוח, וקינפגתי בCI\CD שכל קומיט למאסטר מייצר קונטיינר ברג'יסטרי של גיטהאב, כמובן אחרי הבדיקות האוטומטיות שאנחנו כותבים"
המראיין: "טוב נראה שלא נוכל להמשיך איתך, מי שכותב javascript טהור הוא כנראה ממש מיושן"
המרואיין: "אני גם פיתחתי מנגנון של שדות מחושבים עם תלויות דינאמיות, מה שלא שאין עדיין בשום פריימוורק קיים"
המראיין: "וכתבת את זה בjavascript?!"
המרואיין: "כן"
המראיין: "אז אין לנו על מה לדבר, לך לשחק ברידג' עם החבר'ה שלך"

רצתה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שתחטוף ב2 ידיים
המצב בשוק לא הכי טוב

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
המרואיין: "ובכן מימשתי בעצמי ספריית ריאקטיב שתתמשק היטב עם התשתית web components שפיתחתי לחברה"
המרואיין: "המערכות שלנו פותחו על מערכות קצה עם קישוריות מוגבלת, יצרנו תשתית שמתשווה לזו של פריימוורקים אחרים, כתבתי אפילו קונפיגורציה לvite שמבצעת code coverage ומסירה חלקים מהקוד שלא עולים לפרודקשן (מה שנקרא tree shaking) ובמקביל דאגנו לתמוך בHTTP 3 באמצעות שרת ווב בפיתוח עצמי שלי בשביל לאפשר חווית משתמש טובה ונוחה גם עבור הלקוחות הללו".
המרואיין: "למדתי ריאקט בעבר, ההבנה שלי של מתולוגיות SPA וקומפוננטות משתוות לאלו שקיימות בריאקט, אני משתמש בתכנות פונקציונלי כדי ליצור קוד ליניארי דקלרטיבי ומקבילי ללא שגיאות וקריא במיוחד, זה היה דרישה אצלנו בעבודה הנוכחית, מאחר ואנחנו צריכים לכתוב קוד javascript טהור לדפדפן, הפיתוח מתבצע על קונטיינרים מיוחדים לפיתוח, וקינפגתי בCI\CD שכל קומיט למאסטר מייצר קונטיינר ברג'יסטרי של גיטהאב, כמובן אחרי הבדיקות האוטומטיות שאנחנו כותבים"
המראיין: "טוב נראה שלא נוכל להמשיך איתך, מי שכותב javascript טהור הוא כנראה ממש מיושן"
המרואיין: "אני גם פיתחתי מנגנון של שדות מחושבים עם תלויות דינאמיות, מה שלא שאין עדיין בשום פריימוורק קיים"
מהניסיון שלי, בד"כ זה לא יגיע אפילו לשלב הראיון...
וממה שאני מכירה אלו שעובדות עם JS
עסוקות בלהביא נתונים מAPI (עם משהו סטייל fetch)
ולהציג אותם באתר עם document.getElement....
זה ממשיך בד"כ בדף CSS ענק אחד שכל הפרויקט מקושר אליו,
ויש בו מליוני קלאסים שכתובים עם important אחד על השני....
ומליוני מדיה קווריס...

סתם שואלת

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אוקי כנראה שלא הייתי ברורה
א. הסיבה שהם משתמשים בזה היא כי רוב התצוגה שם היא של טבלאות לכן הם פתחו כלי תואם שמבוסס על javaScript
ב. יש שם אופציה יפה של בינה מלאכותית (חלק מהעובדים קשורים לזה) כלומר הם לא בגישה מיושנת
ג. אין לה בכלל נסיון

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אוקי כנראה שלא הייתי ברורה
א. הסיבה שהם משתמשים בזה היא כי רוב התצוגה שם היא של טבלאות לכן הם פתחו כלי תואם שמבוסס על javaScript
מוזר ממש, כי יש כמה וכמה ספריות עיצוב שעושות את זה בדיוק בכל פרימוורק מתקדם ...

ב. יש שם אופציה יפה של בינה מלאכותית (חלק מהעובדים קשורים לזה) כלומר הם לא בגישה מיושנת
השאלה מה יקרה בצוות שלה.
ג. אין לה בכלל נסיון
כולם תמימי דעים שאין לה את הפריויליגיה לומר לא להצעה כזאת...

המלצה שלי, בעוד חצי שנה שתבדוק את עצמה איפה היא עומדת(לא רק מבחינת טכנולוגיות) עם אנשים מנוסים או אפילו כאן ואז תחליט אם לחפש משהו מתקדם יותר או להשאר:)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
וזה עוד כשפרגנת לו להכיר ולהבין מה היכולות של ריאקט למשל...
ואגב, זה לא רק בתאוריה.
ראיינתי לפני כחצי שנה 2 מועמדים עם ניסיון בjs בלבד.
עם כל הידע והיכולות שהם הפגינו, נאלצנו לענות בשלילה כי לא היינו במצב שיכולנו להקדיש משאבים או לתת להם את הזמן להתקדם מאיפה שהם עומדים לאן שאנחנו צריכים.

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מהניסיון שלי, בד"כ זה לא יגיע אפילו לשלב הראיון...
וממה שאני מכירה אלו שעובדות עם JS
עסוקות בלהביא נתונים מAPI (עם משהו סטייל fetch)
ולהציג אותם באתר עם document.getElement....
זה ממשיך בד"כ בדף CSS ענק אחד שכל הפרויקט מקושר אליו,
ויש בו מליוני קלאסים שכתובים עם important אחד על השני....
ומליוני מדיה קווריס...
ומתחננות לבוס לעבור לפריימורק יותר הגיוני
ושזה סיוט תחזוקה
וכל שינוי זה העתק-הדבק של 20-25 שורות קוד ב-JS, מה שמנפח אותו בהיסטריה (כי כמעט הכל על אותו קובץ)
ואז הוא שואל מה המשמעות המעשית, והם נותנות הערכת שעות
והוא מיד מוריד את הרעיון כי זה המון המון זמן ולא שווה בכלל :devilish:
מניסיון אישי

ועדיין, אני חושבת שבמצב השוק, שווה לאכול את הניסיון הפחות שווה הזה כ-50% משרה (ומטה) ולקבל NODE גם, אח"כ אפשר לעבור לריאקט הרבה יותר בקלות מאשר לג'וניור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה