סקר קצר בנושא איורים בספרי ילדים.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י RacheliArt;2277633:
נראה לי שרוב ציבור הגברים מסוגל להתמודד די בסדר עם ציורי אמהות פה ושם בספרי פעוטות וילדים.

ללא ספק. אלא שכפי שכבר נכתב זה מאוד משנה סגנון ואופי הציורים, גיל הקוראים ועוד משתנים, אז במקום להקים עוד ועדה שתפקח על זה, פשוט נמנעים וזהו (נכון שישנן כ-56 נשים שלא יקנו ספרים ללא ציורי נשים, אבל אני לא חושב שהן מייצגות את רוב המגזר וד"ל. אם השיקולים שלהן חינוכיים, כמו ילד שזקוק לדמות אם וכו' מי אני הקטן שאחווה דעה בענייני חינוך, אבל, כמה מוזר, ביתינו הקט מלא וגדוש בספרי ילדים מכל הסוגים ומעולם לא נשאלנו אני ואשתי למה אין אמא בציור. אולי ה=I.Q. שלהם נמוך מידי? אולי). אלו שבאמת יודעים את הגבולות אכן מציירים והכל בסדר.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
סגנון הציורים נגזר מהצייר/ת שבוחרים ומההנחיות שמבקש הלקוח,
זו לא בעיה כל כך גדולה לבחור צייר/ת בסגנון עדין, ואפשר גם להוסיף ולבקש ספציפית את הסגנון המבוקש של הדמויות.
זו לא 'בעיה' שנוחתת מהשמים, שציירת מביאה אמא ברבי... מישהו בחר את זה ובקש את זה.
זו לא מכה שקרתה כך בפתע פתאום.
הפתרון הפשוט הוא לקחת מישהו אחר, אולי נמחק גם את הילדים, כי ציירת אחת ציירה ילדים בסגנון ממש, לא עלינו, שלא נדע.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תותח שיווקי;2277582:
בדרך כלל מה שמורים רבני הועדות הרוחניות של העיתונים כמו יתד המודיע והמבשר זה פחות או יותר דעתם של עיני העדה.
אומר בעדינות.... אשה לא יכולה לדעת מה חירפון בעניין הזה ומה היא רוח טהרה. אשה לא תבין עם מה גבר מתמודד, ודי בזה.

איך תותח שיווקי שוכח את הפן השיווקי? תמהני.

נכתב ע"י תותח שיווקי;2277708:
ללא ספק. אלא שכפי שכבר נכתב זה מאוד משנה סגנון ואופי הציורים, גיל הקוראים ועוד משתנים, אז במקום להקים עוד ועדה שתפקח על זה, פשוט נמנעים וזהו

להימנעות הזאת יש מחיר כבד מאוד.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י GRN;2277862:
איך תותח שיווקי שוכח את הפן השיווקי? תמהני.

להימנעות הזאת יש מחיר כבד מאוד.

פן שיווקי?! בעניינים שנוגעים להלכה ולקדושת ישראל אין שום פן שיווקי. כמנהל שיווק של מוצר מפורסם מאוד גם אני יודע (ומקווה שזה יהיה כך בכל מצב) שההלכה ודעת התורה עומדת מעל הכל. השבועונים שנגדם יצאו גדולי ישראל לא מסכימים עם דעתי, ולכן יצאו נגדם.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תותח שיווקי;2277895:
פן שיווקי?! בעניינים שנוגעים להלכה ולקדושת ישראל אין שום פן שיווקי. כמנהל שיווק של מוצר מפורסם מאוד גם אני יודע (ומקווה שזה יהיה כך בכל מצב) שההלכה ודעת התורה עומדת מעל הכל. השבועונים שנגדם יצאו גדולי ישראל לא מסכימים עם דעתי, ולכן יצאו נגדם.

בפירוש כן וכן.
עיתון יודע שברגע שהוא יצטייר כ"צדיק" יותר יהיו לו יותר קוראים, הוא יחשב יותר טוב, ולכן הוא מוותר, למשל, על איור דמות אישה.
קח למשל את זרקור, שמתמודד פחות או יותר מול מרווה לצמא. בעבר היו מצוירות בו נשים, והיום - הס מלהזכיר.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
במחילה מכבודכם.
הילדים שלי הביאו מהספריה כמה וכמה ספרים -
ללא נשים כלל!
ולא הרשיתי להם לקרא את הספר.
בגלל הציורים. של הגברים!
(ולא בגלל חסרון הנשים, על אף שזה אכן מפריע לי שהן נעדרות בסיטואיציות שמתבקש שהן תהיינה...)
הגברים שם היו מצוירים בצורה מזעזעת! לא צנועה, עם בט רצחני בעינים.
וכן. היתה שם הסכמה של ועדה רוחנית כלשהי בתחילת הספר.

אז מה שאומר אם הציורים צנועים וטובים או לא - זה לא העניין של אם יש נשים או לא, אלא מהו סגנון הציורים.

חני

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
לא ממש קשור אבל קופצת על האשכול-
יש לי לקוח מסוים שמשווק פרסומת מסוימת הפונה לילדים, גילאי 8+-
זה לא פרסומת חוצות, הילדים אמורים לקבל את זה ביד, לדוג' בחיידר
(לדעתי, גם ההורים מאוד יסתכלו על זה)
הציבור - חזק מאוד, פונה לחסידיות מסוימות, ועוד קהלים דומים.
לצורך הדגמת סצנה מסוימת היה צורך לשים תמונה של אישה (מנקה את הבית/ משוחחת בטלפון וכו
מינימום 2 תמונות).
הבהרתי להם שזה לא מתאים אז הוחלט לבסוף לשים אותה רק מאחורה.

לדעתי, זה עדיין בעיה,
מדובר על צילום ולא על איור -
שאז אתה מאייר איך שאתה רוצה,
אלא על תמונה איכותית וטובה משאטר שתעבור גיור קל.
מה דעתכם?
היה מציק לכם?
ושוב, רוב הקהל יעד הוא בנים ולא בנים

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מכיון שהוציאו את דברי מהקשרם, אין לי אלא לכתוב ברחל בתך הקטנה.
ומצידי שימחקו את ההודעה הזו אחר כך..
זה עוול לכתוב שועדת הרבנים תפקידה שלמור על הגברים מנשים שלא מבינים אותם.

אין הבדל בין גבר לאישה שיראת שמים בליבם.
והאחריות של ועדת הרבנים זה גם בשביל הגברים שלא יודעים לשמור על עצמם וזה לא מהנשים שלא מבינות ...

ולדבר כך זה הדרה והתנשאות !!!
כן כן.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י בפוטנציאל;2277971:
מכיון שהוציאו את דברי מהקשרם, אין לי אלא לכתוב ברחל בתך הקטנה.
ומצידי שימחקו את ההודעה הזו אחר כך..
זה עוול לכתוב שועדת הרבנים תפקידה שלמור על הגברים מנשים שלא מבינים אותם.

אין הבדל בין גבר לאישה שיראת שמים בליבם.
והאחריות של ועדת הרבנים זה גם בשביל הגברים שלא יודעים לשמור על עצמם וזה לא מהנשים שלא מבינות ...

ולדבר כך זה הדרה והתנשאות !!!
כן כן.

1. תפקידה של ועדת הרבנים היא לשמור על קדושת ישראל.
2. תפקיד נוסף: לשמור על אנשים מפני עצמם.
3. המציאות היא שאדם שלא יתנסה לעולם בנסיון מסויים לא יבין מה עובר על מי שכן מתנסה. נקודה. מכיוון שכך, מצוי לשמוע נשים שאומרות "אוי, באמת, מה הבעיה בדבר פלוני..." בעוד גברים מבינים ועוד איך מה הבעיה. אין בזה שום התנשאות ושום הדרה.
גבר לעולם גם לא יבין מה באמת עובר על אשתו במצבים של לפני לידה ובלידה עצמה. אין בזה שום הדרת גברים.
הנקודה המרכזית שאני מנסה להעביר פה בעדינות היא, שנכון שאת חלק מהנחיות בתי הדין לענייני צניעות יש נשים שלא מבינות, כי "לא מבינה מה הבעיה ב.... או ב...., ומי שיש לו בעיה שלא יסתכל" (מוכר?) אבל מכיון שהרבנים יושבים בתוך עמם, ונחשפים לרוב הבעיות בצורה יותר פרטנית ממשתמשי הפורום הזה, לכן הם יכולים לקבל החלטות גם אם מישהו כאן לא מבין אותם.
מי שחושב שיש במה שכתבתי הדרה והתנשאות שיצביע.

MINAM

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
כל הענין של אי הופעת הנשים הגיע מעיתון המודיע - חסידי גור
ואח"כ זלג לעיתונים האחרים. גם ביתד היו ציורי נשים צנועות בעבר הלא רחוק..
עד היום יש עיתונים בהם אין מניעה לצייר נשים צנועות אם צריך לפי הענין.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י GRN;2277912:
בפירוש כן וכן.
עיתון יודע שברגע שהוא יצטייר כ"צדיק" יותר יהיו לו יותר קוראים, הוא יחשב יותר טוב, ולכן הוא מוותר, למשל, על איור דמות אישה.
קח למשל את זרקור, שמתמודד פחות או יותר מול מרווה לצמא. בעבר היו מצוירות בו נשים, והיום - הס מלהזכיר.

אז מה ההסבר באמת? למה עיתון ותיק ומכובד כמו 'זרקור' שכולנו גדלנו עליו צריך 'להתקפל'?
אחד מהשתיים:
או שיש התעוררות חזקה בציבור בענייני צניעות וקדושה 'לעלות רמה', בכל הקשור לנושאים אלו.
או שכל מיני כתות משונות עם חומרות מוגזמות והזויות השתלטו על דעתם ועל מוחם של הציבור, עד כדי כך שעיתון ותיק כמו זרקור נאלץ להתקפל, ומי יודע לאן נגיע עם הטירוף הזה. הצילו!!!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תותח שיווקי;2277986:
1. תפקידה של ועדת הרבנים היא לשמור על קדושת ישראל.
2. תפקיד נוסף: לשמור על אנשים מפני עצמם.
3. המציאות היא שאדם שלא יתנסה לעולם בנסיון מסויים לא יבין מה עובר על מי שכן מתנסה. נקודה. מכיוון שכך, מצוי לשמוע נשים שאומרות "אוי, באמת, מה הבעיה בדבר פלוני..." בעוד גברים מבינים ועוד איך מה הבעיה. אין בזה שום התנשאות ושום הדרה.
גבר לעולם גם לא יבין מה באמת עובר על אשתו במצבים של לפני לידה ובלידה עצמה. אין בזה שום הדרת גברים.
הנקודה המרכזית שאני מנסה להעביר פה בעדינות היא, שנכון שאת חלק מהנחיות בתי הדין לענייני צניעות יש נשים שלא מבינות, כי "לא מבינה מה הבעיה ב.... או ב...., ומי שיש לו בעיה שלא יסתכל" (מוכר?) אבל מכיון שהרבנים יושבים בתוך עמם, ונחשפים לרוב הבעיות בצורה יותר פרטנית ממשתמשי הפורום הזה, לכן הם יכולים לקבל החלטות גם אם מישהו כאן לא מבין אותם.
מי שחושב שיש במה שכתבתי הדרה והתנשאות שיצביע.
אני מבינה שלגבי הדברים הנכוחים שלי פשוט לא היה לך מה לענות...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י תותח שיווקי;2278013:
אז מה ההסבר באמת? למה עיתון ותיק ומכובד כמו 'זרקור' שכולנו גדלנו עליו צריך 'להתקפל'?
אחד מהשתיים:
או שיש התעוררות חזקה בציבור בענייני צניעות וקדושה 'לעלות רמה', בכל הקשור לנושאים אלו.
או שכל מיני כתות משונות עם חומרות מוגזמות והזויות השתלטו על דעתם ועל מוחם של הציבור, עד כדי כך שעיתון ותיק כמו זרקור נאלץ להתקפל, ומי יודע לאן נגיע עם הטירוף הזה. הצילו!!!

כת אחת משונה בשם 'שיווק'... ואין הכוונה לכבודו כמובן.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תותח שיווקי;2278013:
אחד מהשתיים:

ויש גם את ההסבר הפשוט שהבאתי לעיל, וגם הציירת pr טוענת לו.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י GRN;2278035:
ויש גם את ההסבר הפשוט שהבאתי לעיל, וגם הציירת pr טוענת לו.

ועל זה אני מנסה לענות:
למה באמת מבחינה שיווקית זרקור ראו לנכון להפסיק לצייר נשים? האם בגלל שהציבור התחזק או בגלל שהציבור השתגע?
ולא סתם השתגע, מדובר במאסות שהצליחו לגרום לזרקור לשנות כיוון.
אז ענו לי שכת משונה בשם שיווק וכו', אבל רוב רובם של האנשים שרכשו את מרווה במקום זרקור לא ממש מבינים בשיווק ואין להם מושג בשיקולי המערכת. הם הצביעו ברגליים, והשאלה היא למה, כנ"ל.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תותח שיווקי;2278047:
ועל זה אני מנסה לענות:
למה באמת מבחינה שיווקית זרקור ראו לנכון להפסיק לצייר נשים? האם בגלל שהציבור התחזק או בגלל שהציבור השתגע?
אז ענו לי שכת משונה בשם שיווק וכו', אבל רוב רובם של האנשים שרכשו את מרווה במקום זרקור לא ממש מבינים בשיווק ואין להם מושג בשיקולי המערכת. הם הצביעו ברגליים, והשאלה היא למה, כנ"ל.

השאלה יפה וראויה למאמר בפני עצמו, אבל בסופו של דבר הגענו להסכמה שיש מקום שלא וועדת רבנים כזו או אחרת החליטה להימנע מציור דמויות נשים, אלא מחלקת השיווק של העיתונים.

על דפוסי התנהגות הציבור - בפעם אחרת...

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י תותח שיווקי;2278047:
ועל זה אני מנסה לענות:

בקשר לזרקור התשובה היא פשוטה: מערכת זרקור החליפה בעלות..

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י GRN;2278078:
השאלה יפה וראויה למאמר בפני עצמו, אבל בסופו של דבר הגענו להסכמה שיש מקום שלא וועדת רבנים כזו או אחרת החליטה להימנע מציור דמויות נשים, אלא מחלקת השיווק של העיתונים.

על דפוסי התנהגות הציבור - בפעם אחרת...

א. אכן ראוי למאמר, אבל לדעתי הענייה אין כאן שאלה.
ב. מסכים לניסוח הבא: תמיד יש את אלו שבשל הנחיות ועדת הרבנים עושים שינויים כאלו ואחרים, הציבור אוהב את זה ומצביע ברגליים, דבר שגורם למערכות השיווק של העיתונים המתחרים ליישר קו עם השינוי.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תותח שיווקי;2278089:
א. אכן ראוי למאמר, אבל לדעתי הענייה אין כאן שאלה.
ב. מסכים לניסוח הבא: תמיד יש את אלו שבשל הנחיות ועדת הרבנים עושים שינויים כאלו ואחרים, הציבור אוהב את זה ומצביע ברגליים, דבר שגורם למערכות השיווק של העיתונים המתחרים ליישר קו עם השינוי.

הניסוח הזה, לדעתי הענייה, חוטא לאמת.
אשמח לראות ולו הנחיה אחת של רב ליטאי להימנע מאיורי נשים צנועות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה