עזרה סקר - עזרה לשכן שלנו שהוא פרופסור ועוסק בתקשורת ודת ומה שביניהם

shirlya

משתמש צעיר
מעבירה את הטקסט כמות שהוא, אין לי שום קשר לנושא. פשוט טובה לשכן מהבניין.
חסרים לו בעיקר מי שמגדיר עצמו כחרדי-חסידי, אז אם יש כאן כאלה ;) :

שלום רב
כחלק מהמחקר שלי בנושא תקשורת ודת אני סוקר כעת את הציבור הישראלי היהודי הרחב כצרכן תקשורת ומידע הקשור לדת.

הסקר הוא אינטראקטיבי. לאור הגבלות תקציביות אני מעביר את הסקר בקבוצות וואטסאפ, פורומים ואינטרנט. אני פונה אליך לשאול האם תוכל לעזור בהעברת הלינק לשאלון למשפחה ולאנשי קהילה שלך? זה יהיה מעולה. כמובן שהשאלונים יחזרו בצורה אוטומטית אלי ואין צורך לאסוף אותם/לעשות פעולה נוספת.

כמו שהסברתי, חסר לי בסקר אנשים ונשים שמגדירים את עצמם כ-"חרדי חסידי" וחשוב לי שהדעות של הזרם חסידי יבוא לביטוי.

הסקר מיועד לכלל האוכלוסיה הישראלית-יהודית כפי שבא לידי ביטוי בשאלה אודות זהות.

זה השאלון:

https://forms.gle/A351bAxD4ce8BsKd9

בברכה,

פרופ' יואל כהן

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מעבירה את הטקסט כמות שהוא, אין לי שום קשר לנושא. פשוט טובה לשכן מהבניין.
חסרים לו בעיקר מי שמגדיר עצמו כחרדי-חסידי, אז אם יש כאן כאלה ;) :

שלום רב
כחלק מהמחקר שלי בנושא תקשורת ודת אני סוקר כעת את הציבור הישראלי היהודי הרחב כצרכן תקשורת ומידע הקשור לדת.

הסקר הוא אינטראקטיבי. לאור הגבלות תקציביות אני מעביר את הסקר בקבוצות וואטסאפ, פורומים ואינטרנט. אני פונה אליך לשאול האם תוכל לעזור בהעברת הלינק לשאלון למשפחה ולאנשי קהילה שלך? זה יהיה מעולה. כמובן שהשאלונים יחזרו בצורה אוטומטית אלי ואין צורך לאסוף אותם/לעשות פעולה נוספת.

כמו שהסברתי, חסר לי בסקר אנשים ונשים שמגדירים את עצמם כ-"חרדי חסידי" וחשוב לי שהדעות של הזרם חסידי יבוא לביטוי.

הסקר מיועד לכלל האוכלוסיה הישראלית-יהודית כפי שבא לידי ביטוי בשאלה אודות זהות.

זה השאלון:

https://forms.gle/A351bAxD4ce8BsKd9

בברכה,

פרופ' יואל כהן
איזה שכנים מעניינים יש לך :)
עברתי על הסקר כולו, והוא מרתק.
אני חרדית לא חסידית, אז לא עניתי על השאלון :)

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מילאתי את הרוב,
ובטעות נמחק לי אז לא היה לי כח שוב....

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כ"חרדי חסידי", כמעט ולא יכולתי לענות על השאלות
רובם עסקו בתקשורת ואייפונים
אני, התקשורת היחידי שאני ניזון ממנו, הוא עיתון המודיע.....

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כ"חרדי חסידי", כמעט ולא יכולתי לענות על השאלות
רובם עסקו בתקשורת ואייפונים
אני, התקשורת היחידי שאני ניזון ממנו, הוא עיתון המודיע.....
זה בדיוק המטרה, שיראו האם לחרדי חסידי היום יש או אין אייפון...

nechami21

משתמש מקצוען
תענו את האמת, זה השיווק הכי טוב.
צודקת.
אך כדאי לשים לב שהרבה פעמים עונים מתוך רצון כן לעזור לשני.
אך הנתונים יכולים להיות מסולפים או מוצגים באופן לא נכון.
בדיוק כמו הפרשנות שההפרדה המגדרית היא אפלית נשים. (דוגמא קלאסית שלא קשורה לשאלון אך ממחישה את האבסורד, ואת ההיתכנות הרווחת של מקרים כאלה)

shirlya

משתמש צעיר
אני מוסרת תודה לכל מי שענה! אתמול בערב הפרופ' עדכן את בעלי שיש לו המון תשובות חדשות, גם מחסידים. תודה :)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
צודקת.
אך כדאי לשים לב שהרבה פעמים עונים מתוך רצון כן לעזור לשני.
אך הנתונים יכולים להיות מסולפים או מוצגים באופן לא נכון.
בדיוק כמו הפרשנות שההפרדה המגדרית היא אפלית נשים. (דוגמא קלאסית שלא קשורה לשאלון אך ממחישה את האבסורד, ואת ההיתכנות הרווחת של מקרים כאלה)
נכון, אבל אם חרדים יגידו שהם לא בעד הפרדה מגדרית, רק בשביל לצאת טוב בעיניים חילוניות, הם לא באמת יצאו טוב...
לכן עדיף להיות כנים.

nechami21

משתמש מקצוען
נכון, אבל אם חרדים יגידו שהם לא בעד הפרדה מגדרית, רק בשביל לצאת טוב בעיניים חילוניות, הם לא באמת יצאו טוב...
לכן עדיף להיות כנים.
אולי לא הובנתי. אני בהחלט בעד כנות. וגם לא חושבת שמתאים לתייפף או להצטדק כדי לצאת טוב.
השאלה היא קודם כל אם לענות!
לפעמים מבלי משים (אופן ניסוח השאלות, אופן ניתוח התשובות) נופלים לפח שאולי אפילו לא מכוון.
לכן לדעתי לא צריך למהר לעשות טובה ולענות לפני בירור הנושא לעומק. אולי זה לא טובה? אולי זה יכפיש את ציבור שלנו? (שוב, אני לא מדברת אישית על השאלון הזה. וגם לא על פרופסור הנ"ל שיתכן והינו אדם חביב עם מטרות מקצועיות. ובאופן כללי אני חושבת שכל מי שעושה מחקר אין בהכרח כווניות שליליות מכוונות )
אך לעיתים תפיסות עולם יוצרות הטיות שיכולות להיות "מוכחות סטטיסטית" בגלל סגנון השאלות. ואז הם כבר הופכות להיות "נתונים מחקריים". הכל בגלל חרדים שלא מספיק מכירים את המצב ורק רצו לעשות טובה.
זהו פורום חרדי עמוס והוא יכול להיות כר נרחב לתחום הזה, לכן היה חשוב לי ליצור סימן קריאה, לפני ההתנדבות היפה לענות.
ובהחלט אני בעד כנות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אולי לא הובנתי. אני בהחלט בעד כנות. וגם לא חושבת שמתאים לתייפף או להצטדק כדי לצאת טוב.
השאלה היא קודם כל אם לענות!
לפעמים מבלי משים (אופן ניסוח השאלות, אופן ניתוח התשובות) נופלים לפח שאולי אפילו לא מכוון.
לכן לדעתי לא צריך למהר לעשות טובה ולענות לפני בירור הנושא לעומק. אולי זה לא טובה? אולי זה יכפיש את ציבור שלנו? (שוב, אני לא מדברת אישית על השאלון הזה. וגם לא על פרופסור הנ"ל שיתכן והינו אדם חביב עם מטרות מקצועיות. ובאופן כללי אני חושבת שכל מי שעושה מחקר אין בהכרח כווניות שליליות מכוונות )
אך לעיתים תפיסות עולם יוצרות הטיות שיכולות להיות "מוכחות סטטיסטית" בגלל סגנון השאלות. ואז הם כבר הופכות להיות "נתונים מחקריים". הכל בגלל חרדים שלא מספיק מכירים את המצב ורק רצו לעשות טובה.
זהו פורום חרדי עמוס והוא יכול להיות כר נרחב לתחום הזה, לכן היה חשוב לי ליצור סימן קריאה, לפני ההתנדבות היפה לענות.
ובהחלט אני בעד כנות.
תראי, מחקרים על חרדים נעשים וייעשו כל הזמן.
זו הדרך שבה מקבלים החלטות בעולם של היום - הכנסת, משרדי ממשלה, כל גורם אפשרי מבקש דבר ראשון לבדוק מה אומר עולם המחקר על הסוגיה שניתנת לפתחו.
גם חרדים זה עולם ידע שנחקר ונחקר ונחקר.
אנחנו יכולים להגיד שאנחנו לא משתתפים במחקרים, ואז ישתתפו בהם רק חרדים אחרים, יותר 'פתוחים' (במינוחים החביבים על העולם), ואז המחקרים פחות ייצגו את החרדים האותנטיים.
כציבור, לא נרויח מזה שום דבר. נרמה או לא נרצה, מקבלי החלטות ימשיכו להקשיב למחקרים ולהאמין להם.
אם נביא קול אותנטי וברור לתוך עולם המחקר, לדעתי זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
אותנו שאלו פעם בסקר, האם אתם בעד תחבורה ציבורית בשבת?
והבחירה הייתה בין: חובה, בעד, מעדיף שכן, לא אכפת לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה