דרוש מידע סקר: טיפול רגשי מזיק מועיל או היית מעדיפה לא להכנס לסיפור הזה?

האם לדעתך טיפול רגשי עשוי להזיק? מדוע?

• כן, סתם מסבך ומעלה זכרונות לא קיימים. יש מושג של "שתילת זכרונות" שמטפלים עושים, ואני מאמינה לזה

• לא, זה אחד הדברים היעילים שמעלים את איכות החיים, ועוזר לאנשים לשפר את מערכות היחסים שלהם

• תלוי במטפל, אם הוא מקצועי מספיק אמין כנה וללא אינטרסים אחרים מעבר לטובת המטופל

• תלוי במטופל הוא בוחר לאן לקחת את הדברים, בסוף הכל תלוי בו.

• לא מאמינה בכלל ביעילות ולא בנזק של טיפול רגשי, מי שטוב לו שילך, אני לא הייתי הולכת...

• כן זה יכול להזיק כשיש אנשים שמוצאים בטיפול הרגשי מקום ל"תירוצים" ולהסבר מדוע הם מתנהגים באופן לא ראו

• לא.למה מזיק? לדעתי זה עוזר למי שבאמת רוצה עזרה. ומי שלא מחפש עזרה אלא תירוצים יחפש אותם בכל מקום אחר

• לא אמור להזיק ואם הזיק זה לא טיפול רגשי נכון.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

מילקשייקית

משתמש מקצוען
אין החלטה לשיטה לכאן או לכאן, איקס ווי עדיף מבי זד.
יש בעיקר רשימה של 'לא תעשה' - לא מטפלים בגרוש, לא חסרי ניסיון, לא כאלה המדברים גבוהה גבוהה.
וגם-
יש שיטה שמתאימה לאחד, ומאד לא לשני. וכל אחד צריך למצוא מה מתאים לו. ההכללה כאן קשה, כיון שהנושא טעון, רגיש ומורכב. אבל דבר אחד אפשר לומר - שהשם הטיפולי צנח פלאים בגלל שרלטנים שכיכבו והורידו את השם. וחבל.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אצטרף למה שכתבו כאן חלקית בחלק מהתגובות הקודמות.
עצוב היום לראות כל מיני 'מטפלים' בקורסים של מס' חודשים, ומרגישים ומצהירים על עצמם כמטפלים מומחים וכו' .. שמעתי על סיפור קשה מאוווד של נער שנפגע, ובמקום לטפל טיפול מקצועי, הלכו למישהו 'מהקהילה' שקורא לעצמו מטפל על בסיס כמה קורסים ושיעורים שקיבל בתורת הנפש...

בת יהודה

משתמש פעיל
@לשונית, כשאת מדברת על 'הצלחות מוכחות בשטח', את לוקחת בחשבון את אלו שהיו הראשונים, ועליהם התנסה המטפל/ת.
כך שגם תואר רשמי, לא תמיד ימנע טעויות.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין החלטה לשיטה לכאן או לכאן, איקס ווי עדיף מבי זד.
יש בעיקר רשימה של 'לא תעשה' - לא מטפלים בגרוש, לא חסרי ניסיון, לא כאלה המדברים גבוהה גבוהה.
וגם-
יש שיטה שמתאימה לאחד, ומאד לא לשני. וכל אחד צריך למצוא מה מתאים לו. ההכללה כאן קשה, כיון שהנושא טעון, רגיש ומורכב. אבל דבר אחד אפשר לומר - שהשם הטיפולי צנח פלאים בגלל שרלטנים שכיכבו והורידו את השם. וחבל.
לכן רוב המטפלים כיום, לומדים כל הזמן עוד ועוד שיטות.

Yerushalmit

משתמש מקצוען
רציתי להוסיף שיש צורך בהכוונה רבנית עבור המטפל - משהו תמידי
זכרו ששנים לא היו מטפלים רגשיים במגזר ולא סתם
יש גם מטפלים שומרי מצוות קלה כחמורה - אך ברגע שנכנסים ל- SESSION הם כבר פסיכולגים כמו גויים

יש גם כאלה שחושבים שהם יודעים הכול ולא מתייעצים עם אף אחד
אינני מדברת על מתחילים שיש להם מפקחים - אני מדברת על כאלו עם ניסיון רב שלא מדברים עם קולגות לראות אם שכחו משהו ואני מכירה מקרים שמאוחר יותר הם הבינו שלא ידעו אבל הנזק ולפעמים ההרס כבר נעשה

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
האללת התעודה האקדמית בעיני מטופלים בציבור החרדי, בעוד בציבור הכללי ידועים גם סיפורים אחרים - היא עוול לציבור.
.
כרגע בציבור אין מודעות מספקת לחשיבות המקצועיות ולכן צריך להאדיר אותה במיוחד ואחר כך לאזן.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש גם כאלה שחושבים שהם יודעים הכול ולא מתייעצים עם אף אחד
אינני מדברת על מתחילים שיש להם מפקחים - אני מדברת על כאלו עם ניסיון רב שלא מדברים עם קולגות לראות אם שכחו משהו ואני מכירה מקרים שמאוחר יותר הם הבינו שלא ידעו אבל הנזק ולפעמים ההרס כבר נעשה

אין דבר כזה. פסיכולוג תמיד מתייעץ עם עמיתים, זו צורת עבודה מוכרחת.

Yerushalmit

משתמש מקצוען
זה לא מוכרח למי שיש הרבה מאוד ניסיון - יש כאלה שכ"כ מחזיקים מעצמם שלא מתייעצים עם אף אחד

יש הרבה סיפורים שאלו במיוחד אלו ש"מלאים בעצמם" (full of themselves) - סוג האנשים האלה ש"אף פעם לא טועים???

musicmix

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
בבקשה אל תקפצו עלי...
מכירה אישית מטפלים\ות ופסיכולוגים\יות מהממות עם תארים שמצליחות,
וגם כאלו שלא, ממש מקוממים\ות עם ההתנהלות...
וגם מכירה כאלו שאין להם תארים ומצליחים מאד, ועוזרים באמת וגם לא מתביישים לומר על מה שהם לא יכולים שהם לא יכולים. וכמובן יש גם נוכלים לצערי...
אני מדברת על "מכירה" לא שמעתי מ... שאמר ל...
אז בבקשה אל תכלילו הכל על כולם.
יש פה אווירה כאילו התואר הוא ההצלה של המטופל וחוץ מזה לא צריך כלום.
האלילות על תארים פה מזעזעת.
מרשה לעצמי לומר את זה כי גם אני בעד תואר ולימוד רציני וטיפול רציני.
אבל בבקשה אל תכלילו...
כי לפעמים התגובות פה מוגזמות לגמרי...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם הוא מקצועיי בעליל.
וכך אמור להיות.
זה לא מוכרח למי שיש הרבה מאוד ניסיון - יש כאלה שכ"כ מחזיקים מעצמם שלא מתייעצים עם אף אחד

יש הרבה סיפורים שאלו במיוחד אלו ש"מלאים בעצמם" (full of themselves) - סוג האנשים האלה ש"אף פעם לא טועים???

אני לא בטוחה על מה אתן מדברות, אבל פסיכולוג קליני הוא פסיכולוג קליני נקודה. והוא מחוייב לכללי האגודה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
סימנתי וי על הכל, כי כל התשובות נכונות.

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
בבקשה אל תקפצו עלי...
מכירה אישית מטפלים\ות ופסיכולוגים\יות מהממות עם תארים שמצליחות,
וגם כאלו שלא, ממש מקוממים\ות עם ההתנהלות...
וגם מכירה כאלו שאין להם תארים ומצליחים מאד, ועוזרים באמת וגם לא מתביישים לומר על מה שהם לא יכולים שהם לא יכולים. וכמובן יש גם נוכלים לצערי...
אני מדברת על "מכירה" לא שמעתי מ... שאמר ל...
אז בבקשה אל תכלילו הכל על כולם.
יש פה אווירה כאילו התואר הוא ההצלה של המטופל וחוץ מזה לא צריך כלום.
האלילות על תארים פה מזעזעת.
מרשה לעצמי לומר את זה כי גם אני בעד תואר ולימוד רציני וטיפול רציני.
אבל בבקשה אל תכלילו...
כי לפעמים התגובות פה מוגזמות לגמרי...

לפעמים גם שכנה טובה על לב רחב יכולה לעזור מאד, אבל כשמתייעצים איתה לא משלמים לה סכומים של פסיכולוג מוסמך וגם יודעים לקחת הכל בערבון מוגבל כי היא לא מקצועית, וכשהולכים למישהו שלמד קורס קצרצר ובטוחים שהוא פסיכולוג מוסמך עם המון שנות נסיון- זה הטעיה......

musicmix

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
לפעמים גם שכנה טובה על לב רחב יכולה לעזור מאד, אבל כשמתייעצים איתה לא משלמים לה סכומים של פסיכולוג מוסמך וגם יודעים לקחת הכל בערבון מוגבל כי היא לא מקצועית, וכשהולכים למישהו שלמד קורס קצרצר ובטוחים שהוא פסיכולוג מוסמך עם המון שנות נסיון- זה הטעיה......
לא כל מטפל שהוא ללא תואר הוא מטפל שעבר קורס קצרצר... [ואני מסכימה שיש כאלה שלא...]
יש שעברו שנים שנים של לימוד והכרת שיטות טיפול ללא ה"תואר" האקדמאי,
ממליצה לכם לבדוק כל אחד בציציותיו גם עם וגם בלי תואר...
לא לפסול בגלל חוסר בתואר ולא להתלהב כי יש תואר... וד"ל

kshir

משתמש מקצוען
טוב. אין כאן אף תשובה שמשקפת את דעתי.
את שואלת אם טיפול רגשי יכול להזיק?
את חושבת שהוא יכול להועיל?
אז הוא יכול גם להזיק.
למה?
מאותה סיבה שהוא יכול לעזור.
טיפול משפיע על הצורה שבה אנחנו תופסים את המציאות,
על מה אנחנו מרגישים כלפי דברים שונים,
ועוד הרבה מעבר.
אז הוא יכול להשפיע לטובה, ויכול להשפיע לרעה.
במה זה תלוי?
במטפל, במטופל, בקשר שנוצר, בזמן, בארועי חיים שקורים במקביל לטיפול, בסייעתא דשמיא, ובעוד כמה דברים. אלו הראשונים שעלו לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה