סקר בנושא כמה מקובל שההורים נותנים בשביל דירה לזוג הצעיר

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
זה בדיוק המצב כיום ולכן הבחורים הטובים מקבלים את הבחורה אם הסכום הגבוהה או העבודה הנחשקת (שאגב גם יוצרת מצב שהבעל צריך להיות פעיל מאוד בעיניני הבית)
אבל בגלל שכל ההורים רוצים לתת לבת שלהם את הטוב ביותר הם מתחיבים גם סכומים גבוהים כדי להגיע לשוק היוקרתי יותר
"הבחורים הטובים" מקבלים יותר הבטחות. (גם עבודה נחשקת היא בגדר הבטחה, כידוע לכל מי שבאמת מכיר את השוק הזה)
אם בחור הוא באמת בחור טוב, תהיה לו ברכה.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה בדיוק המצב כיום ולכן הבחורים הטובים מקבלים את הבחורה אם הסכום הגבוהה או העבודה הנחשקת (שאגב גם יוצרת מצב שהבעל צריך להיות פעיל מאוד בעיניני הבית)
אבל בגלל שכל ההורים רוצים לתת לבת שלהם את הטוב ביותר הם מתחיבים גם סכומים גבוהים כדי להגיע לשוק היוקרתי יותר
הבעיה היא ששוק "הבחורים הטובים באמת באמת באמת" הוא לא כזה גדול כמו שחושבים, והרבה בחורים מתיימרים לומר שהם בקבוצה הנ"ל.
וגם ההגדרה של הקבוצה היוקרתית הוא בעייתי - נכנסים לשם בחורים שיודעים לדבר בלימוד. נו....
כמה מתוכם הם ת"ח אמיתיים עם שאיפה לגדלות בתורה באמת ?
את התוצאות רואים אח"כ, כעבור כ 20 שנה, חלק נכבד מאותם "בחורי על" לא ממשים את הציפייה מהם.

ראובן 23

משתמש מקצוען
לא באתי לומר מה צודק אלא שמה שאמר @זר פרחים הציעה זה בדיוק המצב כיום רק שיותר אנשים מתאמצים לקנות מרצדס למרות שזה לא בהישג ידם(גם במרצדס יש תקלות)

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
הבעיה היא ששוק "הבחורים הטובים באמת באמת באמת" הוא לא כזה גדול כמו שחושבים, והרבה בחורים מתיימרים לומר שהם בקבוצה הנ"ל.
וגם ההגדרה של הקבוצה היוקרתית הוא בעייתי - נכנסים לשם בחורים שיודעים לדבר בלימוד. נו....
כמה מתוכם הם ת"ח אמיתיים עם שאיפה לגדלות בתורה באמת ?
את התוצאות רואים אח"כ, כעבור כ 20 שנה, חלק נכבד מאותם "בחורי על" לא ממשים את הציפייה מהם.
הבעיה היא האשליה.
כאילו רק סוג מסוים מאד של בחורים הם בחורים טובים
כאילו אם הזוג יקבל דירה, אז הוא יחיה באושר ובעושר וינוח על זרי הדפנה ב100 השנים הבאות
כאילו אם נגבש מתווים, אז פתאום לכל הציבור בישראל 2020 יהיה קל לקנות דירה

איזה כיף לחלום....

רינהרינה

משתמש מקצוען
לזוג שנשוי 10 שנים הרבה פעמים יש כבר 5 ילדים,
זה דווקא השלב שהם מאד מאד חנוקים כלכלית, הרבה פעמים בשלב שמתחילים לחשוב על הגדלת הדירה.
לדעתי אם מיישמים את הרעיון המוצע-
עדיף שההתחייבויות יועברו לילדים עד 5 שנים מהחתונה.
במשפחות שאני רואה סביבי-
דווקא בשנים הראשונות עדיין פחות לחוצים מבחינה כלכלית, הלחץ גדל ומתעצם עם הילדים שנולדים וגדלים.

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לזוג שנשוי 10 שנים הרבה פעמים יש כבר 5 ילדים,
זה דווקא השלב שהם מאד מאד חנוקים כלכלית, הרבה פעמים בשלב שמתחילים לחשוב על הגדלת הדירה.
לדעתי אם מיישמים את הרעיון המוצע-
עדיף שההתחייבויות יועברו לילדים עד 5 שנים מהחתונה.
במשפחות שאני רואה סביבי-
דווקא בשנים הראשונות עדיין פחות לחוצים מבחינה כלכלית, הלחץ גדל ומתעצם עם הילדים שנולדים וגדלים.
תודה,
וזה גם עושה את המתווה קל הרבה יותר, שההורים לא יצטרכו לגלגל אלא 5 שנים
ובכל אופן עיקר המתווה הוא שהסכום לא ניתן במתנה אלא בהלוואה, ולגבי זמן הפרעון אפשר להשאיר את זה פתוח שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
תודה,
וזה גם עושה את המתווה קל הרבה יותר, שההורים לא יצטרכו לגלגל אלא 5 שנים
ובכל אופן עיקר המתווה הוא שהסכום לא ניתן במתנה אלא בהלוואה, ולגבי זמן הפרעון אפשר להשאיר את זה פתוח שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה.
שוב תודה על הרצון הטוב.
השאלה שלי היא פשוטה. אם הסכום ניתן בהלוואה, ולא במתנה, למה להתעקש שההורים הדלפונים יהיו המלווים?
למה לא לפנות לנדיבים, שיקימו עוד גמ"חים כדוגמת הגמ"ח המרכזי, שיתנו הלוואות בתנאים מצוינים לזוג שמוכן לקחת על עצמו ולא להורים שמוכנים להתחייב כשאין להם מאיפה לשלם?

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שוב תודה על הרצון הטוב.
השאלה שלי היא פשוטה. אם הסכום ניתן בהלוואה, ולא במתנה, למה להתעקש שההורים הדלפונים יהיו המלווים?
למה לא לפנות לנדיבים, שיקימו עוד גמ"חים כדוגמת הגמ"ח המרכזי, שיתנו הלוואות בתנאים מצוינים לזוג שמוכן לקחת על עצמו ולא להורים שמוכנים להתחייב כשאין להם מאיפה לשלם?
אני מנסה לעשות את זה,
אבל קחי בחשבון שמדובר בהון עתק.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
אני מנסה לעשות את זה,
אבל קחי בחשבון שמדובר בהון עתק.
דווקא לכן, הגיוני יותר שהוא יבוא מנדיבים או מכל שכבות הציבור המפקידות כספי מעשר, כמו בגמ"ח המרכזי.
הרבה פחות הגיוני שהוא יינתן ע"י ההורים שגם כך לא סוגרים את החודש, ואמורים עוד שנה וחצי לחתן ילד נוסף.
כמובן, מי שיש לו, שייתן כמה שיותר, אבל בתור מתווה שעוזר לאלו שאין להם, זה יותר טוב מהמצב העכשווי, אבל לא ממש פותר את הבעיה.

מקשיב

משתמש פעיל
הסיכוי היחידי להפסיק עם שפיכות הדמים של ההורים
הוא בשיתוף פעולה עם ראשי הישיבות,
הם אלו שיכולים לעצור את זה, וכן להיפך.
עיין דברי הרב שטיינמן בעניין.

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
דווקא לכן, הגיוני יותר שהוא יבוא מנדיבים או מכל שכבות הציבור המפקידות כספי מעשר, כמו בגמ"ח המרכזי.
הרבה פחות הגיוני שהוא יינתן ע"י ההורים שגם כך לא סוגרים את החודש, ואמורים עוד שנה וחצי לחתן ילד נוסף.
כמובן, מי שיש לו, שייתן כמה שיותר, אבל בתור מתווה שעוזר לאלו שאין להם, זה יותר טוב מהמצב העכשווי, אבל לא ממש פותר את הבעיה.
אמת ויציב, והביאו כאן חסידות מסויימת שהצליחו לעשות משהו דומה. והלוואי שנצליח גם
אבל קחי בחשבון שאם רוצים לתת בגמ"ח הלוואה עומדת של 500K ל10 שנים לכל זוג, ונניח שהיו 100 זוגות בשנה, זה אומר שבמשך 10 השנים הקרובות הגמ"ח יצטרך לגייס מידי שנה 50 מליון ש"ח. ואם היו 200 זוגות בשנה, הגמ''ח צריך לגייס מידי שנה 100 מליון (ואני חושב שב''ה יש יותר חתונות בשנה).

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הסיכוי היחידי להפסיק עם שפיכות הדמים של ההורים
הוא בשיתוף פעולה עם ראשי הישיבות,
הם אלו שיכולים לעצור את זה, וכן להיפך.
עיין דברי הרב שטיינמן בעניין.
ואני חושב שהסיכוי לשיתוף פעולה עם מי שהזכרת, יבוא אחרי שתהיה אוירה מתאימה בציבור לכך. ולדעתי נדרש לכך קמפיין עצום בסדר גודל של קמפיין בחירות ויותר.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אבל קחי בחשבון שאם רוצים לתת בגמ"ח הלוואה עומדת של 500K ל10 שנים לכל זוג, ונניח שהיו 100 זוגות בשנה, זה אומר שבמשך 10 השנים הקרובות הגמ"ח יצטרך לגייס מידי שנה 50 מליון ש"ח. ואם היו 200 זוגות בשנה, הגמ''ח צריך לגייס מידי שנה 100 מליון (ואני חושב שב''ה יש יותר חתונות בשנה).
לא כולם צריכים הלוואה

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני מתכוון לזוגות שצריכים הלוואה. אני חושב שיש יותר מ-200 בשנה. אבל יתכן שאני טועה, לא בדקתי.
אבל גם 10 מליון בשנה אני לא רואה איך לגייס
הרב אליעזר יוטקובסקי מאוד חם על הנושא הזה תדבר איתו

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
אני מניחה שבאותה חסידות שהצליחה, ואולי גם בעוד כל מיני קרנות וגמ"חים, יש עוד כל מיני קריטריונים לקבלת הלוואות, או לגודלן.
גם כאן זה יכול להיות כך.

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
נראה לי הגמ"ח המרכזי גייסו הרבה יותר.
לא כזה מופקע.
ההון שיש כעת לגמ''ח המרכזי נאסף כבר במשך שנים רבות, וגם הצריך תרומות משמעותיות במשך שנים מאז שהילד בגיל 3, ועדיין המקסימום שהם מסוגלים לתת זה 240K ב100 תשלומים [אולי היום יותר תשלומים, אינני יודע] אבל לא הלוואות עומדות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה