קורונה סקר בנושא חבישת מסכה במרחב הציבורי

האם קרה לך בתקופת הקורונה שרצית לשים מסכה, ולא שמת בגלל בושה או הערה מאחד האנשים סביבך

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

ot!

משתמש מקצוען
זו תמונה מהירידה מהמטוס ולא מהפגישה עליה דברתי. אגב היום כבר התפרסמו גם תמונות של אדמו"ר בפגישה אצל ראש ממשלה, גם כן ללא מסכות.
ברצוני לחדד את שנפסק לי על ידי רב ומורה הוראה ידוע:
ובכן יש חובה יהודית של ערבות ושל לפני עוור וכו' ללכת ברחוב עם מסיכה כאשר הולכים בקרבת בנ"א אחרים.
אין חיוב ללובשה בעת תפילת שמו"ע כאשר ההקפדות של שמירת מרחק ושטח פתוח נשמרות, יתירה מכך יש הידור להסירה בעת תפילת העמידה.
רק שיש פה בעיה קטנה שאנשים לא מסוגלים או לא רוצים להבין מורכבויות,
אם אני בעד הורדה בשמו"ע כי כך מורה השכל הישר וכך ראיתי ושמעתי מרבנים גדולים,
אז לדידם של אנשים מסוימים אני כנראה מזלזל בחיי אדם, ובגללי אנשים יזלזלו וכו' וכו', חבל שזו הרמה וחבל שכך מבינים זאת, ושתשובותיהם חורגות מגבול הענייניות וההגיון.

לסיום עוד שאלה יותר נכון נקודה למחשבה, גם לי אגב.
האם אחד מאיתנו שינה אי פעם את דעתו, בכל נושא שהוא, ובמיוחד בנושאי הווירוס, בעקבות ויכוח בע"פ או בכתב עם זולתו????
אם התשובה שלילית אז מצבינו אהמממ.. לא כל כך מלבב בלשון המעטה.
בדיוק כך יש רבנים שאומרים שבלי מסכה לא יוצאים יד"ח וחייבים מסכה כל הזמן [למשל אב"ד בני ברק הרב לנדאו]
ויש רבנים כמו שציטטת את הרב והמורה הוראה הידוע [שאגב סתם מענין לדעת את שמו]
ןלכן שכל אחד יעשה כפי הוראת רבותיו

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ויש רבנים כמו שציטטת את הרב והמורה הוראה הידוע [שאגב סתם מענין לדעת את שמו]
במצב הנוכחי שכל מי שמשמיע קול טיפה שונה נפגש במקהלה צורמנית של התקפות אישיות ונבזיות של התקשורת החילונית עם החרדית גם יחד, ואחריהם מחרים ומחזיקים כל רבבות עדר הגולשים שאין להם דעה, ואומרים את מה שמקבלים עליו לייקים. כנראה שאאלץ להימנע מלכתוב את שמו עד יעבור זעם.
אגב היה מעניין אם מישהו היה עוקב אחרי כל ההודעות של כל אחד, מתעד אותם לפני שימחקו, ומעמת את כותביהם כאשר דבריהם מתבררים כשקרים מצוצים מן האצבע או גרוע מכך חצאי אמיתות.

HUBHCBH

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
לדעתי זה גזרה שהציבור לא יכול לעמוד בה!
ללבוש מסיכה בכזה חום זה לא פשוט בכלל,
מבינה לגמרי את כל מי שלא מסוגל!

אין שום בעיה שיהיה בלי מסיכה, שיתפלל בבית.

תפילה זה דבר רוחני, ואנחנו סומכים על הרבים שהם הדמות הרוחנית, לגבי איפה להתפלל שאין יכולת למסיכה.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יודעת אישית על כאלו שיש להם אישור רפואי שלא לחבוש מסכות. אף פעם אי אפשר לדעת...
ואמרה לי אחת שהרגישה מאד לא נעים בהיעדר המסכה על פניה. ננעצו בה מבטים מזרי אימה. אבל מה לעשות שרפואית זה לא טוב לה? (מדברת על בדיקה מוכחת שזה מסוכן לה, בשל קשיי נשימה שהיא סובלת)
שתשים מסכה רק על הפה, רק בשביל והייתם נקיים, אף אחד לא מת מזה...אלא אם כן, זה רק תירוץ...
אני בהחלט מאלה שמבטם מזרה אימה על החצופים והמחציפים, בפרט בחורים ובחורות צעירות שהם לדעתי רוב האוכלוסיה שלא חובשת מסכה.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
שתשים מסכה רק על הפה, רק בשביל והייתם נקיים, אף אחד לא מת מזה...אלא אם כן, זה רק תירוץ...
אני בהחלט מאלה שמבטם מזרה אימה על החצופים והמחציפים, בפרט בחורים ובחורות צעירות שהם לדעתי רוב האוכלוסיה שלא חובשת מסכה.
רק על הסנטר, את מתכוונת...
יודעת מה זה נשימה מצוקתית, שאת מציעה 'רק' להסתיר את הפה?
איך אמרה לי מישהי? אני אמות מחנק, לפני שאמות מקורונה....

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק על הסנטר, את מתכוונת...
יודעת מה זה נשימה מצוקתית, שאת מציעה 'רק' להסתיר את הפה?
איך אמרה לי מישהי? אני אמות מחנק, לפני שאמות מקורונה....
התכוונתי רק על הפה.
היא יכולה לנשום דרך האף שזה סביר לחלוטין אם גם זה לא, כדאי שתשאר בבית, בשבילה ובעיקר בשבילנו.
מנסה לדמיין אדם עם קשיי נשימה עומד לפני הקב"ה אחרי מאה ועשרים לאחר שהדביק/הרג ח"ו מישהו בגלל שהיה מותר לו לצאת ללא מסכה בעקבות קשיי נשימה.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
התכוונתי רק על הפה.
היא יכולה לנשום דרך האף שזה סביר לחלוטין אם גם זה לא, כדאי שתשאר בבית, בשבילה ובעיקר בשבילנו.
מנסה לדמיין אדם עם קשיי נשימה עומד לפני הקב"ה אחרי מאה ועשרים לאחר שהדביק/הרג ח"ו מישהו בגלל שהיה מותר לו לצאת ללא מסכה בעקבות קשיי נשימה.
הבנתי, גם בלי הדגשה.
עניתי, מחקתי.
אין לי עניין להתווכח פה עם אף אחד, גם לא עם הסגנים של הבורא, שמבינים יותר טוב מכולם.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הבנתי, גם בלי הדגשה.
עניתי, מחקתי.
אין לי עניין להתווכח פה עם אף אחד, גם לא עם הסגנים של הבורא, שמבינים יותר טוב מכולם.
תודה על התואר המחמיא!
תודה שמחקת!
וצר לי לאכזב שלא התווכחתי איתך ולו לא לרגע!
היחידים שהתווכחתי איתם הינם אלו שאפשר ומותר להם ללכת ללא מסכה אך מקררים את הציבור שפוחת והולך ללא מסכה.

ואל תענו לי חוקית מותר החוק הישראלי מזמן לא מעניין אותי, רק חוקי התורה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה