קורונה סקר בנושא חבישת מסכה במרחב הציבורי

האם קרה לך בתקופת הקורונה שרצית לשים מסכה, ולא שמת בגלל בושה או הערה מאחד האנשים סביבך

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
בעקבות סיפור שנחשפתי אליו היום
מכלי שלישי, ולכן אני לא מעלה את הסיפור
מעניין אותי אם יש אנשים שרוצים לשים מסכה
ולא שמים בגלל שהם מתביישים,
או בגלל שקיבלו הערות על לבישת המסכה.

klik's

משתמש מקצוען
האמת
שחברה סיפרה לי שהיא מתביישת להלביש מסכה
ובגלל זה לא יוצאת מהבית (בחל"ד)

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
מה יש להתבייש??
כולנו ניראים עבמי"ם....

אם כבר אז בגלל החום שהתחיל והתחושה האיומה בתוך המסיכה
יש לי תחושה שבשכונות מסוימות בירושלים ובית שמש,
אנשים מתביישים לצאת עם מסכה

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היום שמתי מסכה בפעם הראשונה, רק בשביל לראות איך זה (עדיין לא יצאתי מהבית מפורים), ואחרי כמה שניות הגעתי למסקנה שעדיף להמשיך להשאר בבית בשביל שלא אצטרך לשים את הדבר הלא נח הזה :eek:

sheen

משתמש מקצוען
חשבתי בהתחלה שהשאלה היא האם רצית להוריד את המסכה ולא עשית זאת בגלל בושה ללכת בלי או שחששת לקבל הערה מהסביבה, משהו כזה
בעיני הרבה יותר מבייש אדם שיוצא בלי מסכה ומראה לכולם כמה הוא טיפש ולא אחראי

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
1 מותר להוריד את המסכה בעת הליכה ופעילות ספרטיבית,
2 לאנשים עם מוגבלות הותר לצאת ללא מסיכה,
3 לאנשים עם קשיי נשימה הותר לצאת ללא מסיכה
4 וכן לשדרנים בעת שידור ובמקומות עבודה לעובדים המרוחקים 2 מטר זה מזה.

שתי שאלות בקשר לזה.
א. האם עודף משקל וכדו' הגורם לקשיי נשימה בעת חבישת המסיכה נחשב לבעי' בריאותית המתירה את הנ"ל
ב. האם בעת תפילת העמידה. כמובן כפי ההוראות במרחקים במיקום ובכמות האנשים. ובהתחשב בהיתר בסעיף 4. מותר יהיה להסירה כדי להתפלל כעומד לפני המלך? (אינו ייצוגי היתר השדרנים, שומר על מרחק ונאמר בלחש כך שאין נתז)

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
1 מותר להוריד את המסכה בעת הליכה ופעילות ספרטיבית,
2 לאנשים עם מוגבלות הותר לצאת ללא מסיכה,
3 לאנשים עם קשיי נשימה הותר לצאת ללא מסיכה
4 וכן לשדרנים בעת שידור ובמקומות עבודה לעובדים המרוחקים 2 מטר זה מזה.

שתי שאלות בקשר לזה.
א. האם עודף משקל וכדו' הגורם לקשיי נשימה בעת חבישת המסיכה נחשב לבעי' בריאותית המתירה את הנ"ל
ב. האם בעת תפילת העמידה. כמובן כפי ההוראות במרחקים במיקום ובכמות האנשים. ובהתחשב בהיתר בסעיף 4. מותר יהיה להסירה כדי להתפלל כעומד לפני המלך? (אינו ייצוגי היתר השדרנים, שומר על מרחק ונאמר בלחש כך שאין נתז)
אני מתלבט אם רוב האנשים בשכונה שלי הם שדרנים, בעלי מוגבלויות, או שהם סתם עושים ספורט.

sheen

משתמש מקצוען
מעניין באמת אם מבחינה הלכתית/רוחנית חבישת מסכה בתפילה אינה ראויה. קטונתי.
אבל גם בלחש עלול להיות נתז רוק, בהחלט

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
אני לא זוכר איפה ראיתי דיון על זה,
בכל מקרה גם מי שעומד היום לפני אדם חשוב, מלך או נשיא, לובש מסכה.

12 Shira

משתמש מקצוען
נראה לי שבמרחב הציבורי קל להבין שצריך מסכה.
הבעיה מתחילה במפגש עם מכרים לצורך מסוים או בעבודה.
כי הקושי ישנו בכל מקרה, חום , חוסר נוחות וכו'
אבל יש לי תחושה שאחרי כמה דקות עם אנשים מוכרים נהיה קשה יותר לשמור על מרחק ועל מסכה כל הזמן.

זה מה שאני ראיתי בסביבה שלי בכל אופן...

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמובן שעלול להיות נתז אך הסבירות רחוקה בעת ששומרים על שאר ההנחיות ולכן הגיוני בעיני שנתיר את ההסרה שכן לכ"א ברור שאילולא הסיכון אין זה מכובד. נדמה לי שנשיא ארה"ב שכידוע מאוד חרד לכבודו הצהיר שאינו רואה עצמו פוגש מנהיגים כשהוא חבוש במסיכה.
וכאשר נופיע לפגישה עם גדול הדור או להבדיל אא"ה ראש מדינה יעמידו חלון זכוכית ישמרו מרחקים אך לא יחבשו מסכה קסדה וכדו', קשה קצת להסביר את זה כי אין לנו היום כמעט מהמושג הזה של כבוד המלכות, כל המנהיגים עממיים וכו' אך זה נושא לזמן ומקום אחרים לגמרי...
אגב שאלתי רב גדול את השאלה הזאת על שמו"ע, וענה לי שעפ"י הידוע לו ישנם כמה מגדו"י שמתפללים כבר בציבור ואכן אינם מתפללים עמידה עם מסיכה, אך מי שחושש וממלא בדייקנות אחר כל האזהרות יכול להסתמך על השיטות המתירות זאת כי כך הדרך בתקופה זו.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

אין שם חיסרון של עומד לפי מלך בחבישת מסיכה.

הפוסקים כתבו שההגדרה של עומד לפני מלך זה "כמו שאותו אדם נוהג לצאת לרחוב ולהסתובב בין אנשים", וממילא בזמננו כך מסתובבים אנשים ברחוב.

ממש לא מדובר שכמו שהאדם יעמוד מול גדול הדור, או לפני מלך אמיתי.

sheen

משתמש מקצוען
יש אנשים שלא לובשים לא כי הם מתבישים. בגלל שזה לא נוח.
הגיוני. אבל מסתגלים עם הזמן.
גם מטפחת או פאה לא נוחות בכלל, ואם חושבים על זה - חליפות גברים ארוכות (או איך שקוראים לזה) גם נראות לי מחממות נורא

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
חשבתי בהתחלה שהשאלה היא האם רצית להוריד את המסכה ולא עשית זאת בגלל בושה ללכת בלי או שחששת לקבל הערה מהסביבה, משהו כזה
בעיני הרבה יותר מבייש אדם שיוצא בלי מסכה ומראה לכולם כמה הוא טיפש ולא אחראי
אם כבר, הבושה היא ללכת ללא מסיכה!
אגב, כדאי שאנשים יראו כמה השפעה יש לכל אדם ששם מסיכה או שלא, כי חלק גדול מהאנשים מסתכלים ימינה ושמאלה לראות מה אחרים עושים, וודאי שכל אדם ובפרט אדם מכובד חייב להיזהר שלא ילמדו ממנו, כי גם לו נניח שהוא נוהג להיזהר ולשמור מרחק גדול (לו יהי), מ"מ יתכן שילמדו ממנו להקל בהכל.

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הפוסקים כתבו שההגדרה של עומד לפני מלך זה "כמו שאותו אדם נוהג לצאת לרחוב ולהסתובב בין אנשים", וממילא בזמננו כך מסתובבים אנשים ברחוב.
שאלתי היא לא אם יוצאים יד"ח, את זה אני יודע אך כנראה שלא קראתם את תגובתי השניה,
השאלה היא מה רצוי ולכתחילה.
לא יודע אם קשור, אך יש שר בממשלה ששייך למגזר שמתפללים שם יחפים בסנדלים וחולצות טריקו רעשניות וכו' וכו' כי זו דרכם ללכת בין האנשים, אך כאשר החל לכהן כשר השתנו פתאום הסטנדרטים שלו, כנראה שבסוף כן מבינים מה מכובד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה