דרוש מידע ספרים- לדעתכם שם הסופר\ת משפיע על בחירת קריאת הספר?

הילה ט

משתמש רשום
בוודאי שזה משפיע..
כשיש סופר/ת שאני מכירה והתחברתי לסגנון, ולא משנה מאיזה סיבה..., כשאני אבוא לקרוא ספר אני אבחר בהם כי נהנתי מהקודם.
אפשר להשוות את זה למותג של אוכל, לצורך העניין אוסם- אם אני יודעת על כמה מוצרים שלה שהם איכותיים וטובים, כשאני אבוא לקנות מוצר מסוים, ויהיה לי הציע של כמה חברות וביניהם אוסם, באופן טבעי ובטוח אני אבחר במוצר של אוסם...

טאבו

משתמש סופר מקצוען
בוודאי שלא בגלל שם הסופר.. אבל השאלה שלי היא האם כששם הסופר מצטלצל יותר טוב באוזן וזה לא שם שגרתי, האם זה לא מושך יותר לקרוא?
אני חושבת שכדאי ששם הסופר/ת יהיה קליט וקצר, נניח אם שם המשפחה של הסופר הוא קופנהגנוויץ' אז שיקצר לקופן.
וגם לדעתי עדיף שם עט שנראה טוב מאשר שם שיכול לגרום לתיוגים אצל הקורא (לי לדוגמא יש שם כזה וחשבתי פעם שאם אני ארצה להוציא ספר שיגיע לכמה שיותר קהלים פנים חרדיים אז כדאי לי לבחור בשם עט)

נערך לאחרונה ב:

שירה צרור

משתמש רשום
אני חושבת שזה בהחלט משפיע,
דווקא כשיש שם מוזר ופחות מוכר זה לא עושה לי חשק לקרוא את הספר...

BELIEVE

משתמש חדש
אני חושבת שכדאי ששם הסופר/ת יהיה קליט וקצר, נניח אם שם המשפחה של הסופר הוא קופנהגנוויץ' אז שיקצר לקופן.
וגם לדעתי עדיף שם עט שנראה טוב מאשר שם משפחה שיכול לגרום לתיוגים אצל הקורא (לי לדוגמא יש שם כזה וחשבתי פעם שאם אני ארצה להוציא ספר שיגיע לכמה שיותר קהלים פנים חרדיים אז כדאי לי לבחור בשם עט)
זהו בדיוק מה שנראה לי
השאלה אם באמת זה מה שמושך את הקהל כי התגובות פה מאוד מגוונות

אסתר שין

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לדעתי מה שמשפיע על בחירת ספר זה בעיקר שם הסופר/ת - עד כמה הוא מוכר/ת בציבור
וגם אם מדובר בסופר חדש השם בוודאי ישפיע - אני אישית לא אקנה ספר ששלומציון קנפלמכר
או צלפחד קרישבסקי כתבו אותו...

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@BELIEVE אני מבין שאת/ה סופר/ת חדש/ה
ובכן: אני חושב שבעיקר צריך להשקיע ברמה של הספר
בשנים האחרונות לצערי הרב ענף הספרות עבר הרדדה (מלשון רדידות) רצינית
אנשים רודפים אחרי ספרים חסרי טעם, לא מושקעים, דמיוניים ללא שום מסר וללא שום מטרה.
אני לא רוצה להיכנס לשמות, אבל קצה נפשי בספרים שהמדף מציע היום
בקושי אפשר להשיג משהו על רמה
יכול להיות שהיום מכירת ספרים זה כבר לא עסק מכניס ולכן הוא לא מצדיק יותר מידי השקעה

אברהם בן

משתמש מקצוען
אני חושב שזה המשפיע מספר אחד.
ושלא בצדק,
כי כיום יש ספרים בארון בבית שאני קורא ואומר- וואהו, איך פספסתי את זה עד עכשיו,
והכל בגל שזה היה סופר/ת פחות מוכרים.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מבחינתי אני לרוב אעדיף את השם האמיתי של הסופר, גם אם השם מוזר ולא קליט.
המידה והוא יצליח - השם שלו יהפוך לפופולרי בציבור, וכתוצאה מכך לקליט ומתגלגל על הלשון בפי עוללים ויונקים.
יש משהו מאוד ארכאי וטרחני בשינוי שם לצורך הוצאה לאור של ספר (או הקלטת להיט)
וכמובן אם אדפדף בספר שאני יודע שהכותב שינה את שמו לצורך הוצאת הספר, זה יגרום לי להימנע מלרכוש אותו, כי מבחינתי אחד הערכים שאני רוצה בספר זה אמינות.
ואמינות זה א' ב'.
אני רוצה לדעת שהכותב עומד מאחורי הדברים שהוא כותב, ושהוא מוליך אותי בבטחה במרחבי הספר.
להבדיל מכותב שמגומגם אפילו לגבי השם שלו, מה שיגרום לתוצאה מגומגמת עוד יותר בכתיבה עצמה.
אני כן אמשך לכינויים מומצאים מסקרנים, לדוגמה: ספר שעל הכריכה שלו יופיע השם "הבנש"ק מרחוב רשב"י" ימשוך אותי יותר מאשר ספר של "משולם כסיף" (שמו השני והלא מוכר של הערשי סילברמן, הלא הוא מ' כספרוביץ שכותב בעיתון המודיע בערבי חגים, הרגע המצאתי אותו)

BELIEVE

משתמש חדש
@BELIEVE אני מבין שאת/ה סופר/ת חדש/ה
ובכן: אני חושב שבעיקר צריך להשקיע ברמה של הספר
בשנים האחרונות לצערי הרב ענף הספרות עבר הרדדה (מלשון רדידות) רצינית
אנשים רודפים אחרי ספרים חסרי טעם, לא מושקעים, דמיוניים ללא שום מסר וללא שום מטרה.
אני לא רוצה להיכנס לשמות, אבל קצה נפשי בספרים שהמדף מציע היום
בקושי אפשר להשיג משהו על רמה
יכול להיות שהיום מכירת ספרים זה כבר לא עסק מכניס ולכן הוא לא מצדיק יותר מידי השקעה
יש במה שאמרת אמת
אבל אי אפשר להתכחש לזה שיש המון סופרים\ות עם תוכן ומסר...
זה לא נכון בעיניי להכליל את כולם

ודבר שני כתיבה זה לא תמיד מקצוע מכניס מלכתחילה רק אם ממש מתפרסמים.. אבל אם אוהבים את זה תמיד ישקיעו בזה..

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אבל אי אפשר להתכחש לזה שיש המון סופרים\ות עם תוכן ומסר...
זה לא נכון בעיניי להכליל את כולם
לגמרי
לצערי רוב הקוראים נוטים לספרים הרדודים

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכון מאד! לדוגמה יונה ספיר, יצרה ריגוש גדול מסביב לשם שלה, ועכשיו ספרים שהיא מוציאה נקנים גם בלי הרבה פירסום, כי יודעים לחפש לבד את הספרים המעניינים,
לדעתי שם של סופר משפיע מאד על רמת העניין בספר.
אגב, יש לנו בבית עיתון משפחה מלפני כעשור
שם מופיעים פרקים מהספר שלה "משפט שדה" שהתפרסם תחת השם יהושע ספיר : )
הגיוני, כי אם מדובר בדמות חילונית, את מראש מדמיינת אותה ככזאת. שונה ממך.
אם מדובר בדמויות חרדיות, את מדמיינת את מה שאת מכירה, ואז פתאום השם שלהם גורם לך להבין שבעצם הם אמורים להראות אחרת, עם מנטליות אחרת.
מזכיר לי שאח שלי הקטן לפני המון שנים קרא ספר ואז סיפר לי על גיבור הסיפור עם הפאות מסולסלות, שטריימל ואויזן אין די זאקן.
לגיבור הסיפור קראו יוסף. לאביו קראו מסעוד ולאימו שרונה.
הוא לא קלט שהנ"ל אמור להראות קצת שונה במראהו ובלבושו....
לדעתי מה שמשפיע על בחירת ספר זה בעיקר שם הסופר/ת - עד כמה הוא מוכר/ת בציבור
וגם אם מדובר בסופר חדש השם בוודאי ישפיע - אני אישית לא אקנה ספר ששלומציון קנפלמכר
או צלפחד קרישבסקי כתבו אותו...
ז"א שמבחינתך גם לא נתת צ'אנס למיה קינן אי אז כשהוציאה את איסתרק

טאבו

משתמש סופר מקצוען
ז"א שמבחינתך גם לא נתת צ'אנס למיה קינן אי אז כשהוציאה את איסתרק
דווקא זה אומר שאם הספר הוא באמת טוב אז הוא יתפוס, לא משנה איך יקראו לסופר/ת
תמיד יהיו את הקוראים שיעזו, יתנו הזדמנות ולאחר הקריאה ימליצו עליו הלאה.
ראה ערך עולם חרש של בתיה ענה (שזה שם שהוא בכלל משחק מילים), קורמו של זכריה הופמן, כמובן איסתרק, ועוד ספרים רבי מכר שתוכן הספר היה טוב מספיק בשביל להתגבר על שם אנמי/מוזר/לא מגזרי

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אני לא מכיר..
אני מבין ממך שזה ספר יפה?
תוכלי לתת עליו פרטים?
זה ספר בסגנון שונה, הוא במקור באנגלית ותורגם לעברית.
מה שהופך אותו בעיני ליפה זה החיבור שהספר נותן לגלות מצרים ואחר כך למסע הגאולה.

תקציר הספר:
בין הפירמידות של מצרים העתיקה טמון סוד קדום. חטיפה אכזרית עוקרת תינוק רך מהוריו ומשנה את גורלו באחת. התפניות המפתיעות של חייו מובילות אותו לצאת למסע של תגלית עצמית וחיפוש נועז אחר האמת. סיפורו המסעיר של קורמו מתרחש במקביל למסעו המופלא של עם ישראל – כאשר עם שלם המושפל עד עפר – מתעלה לקראת היותו “בני בכורי ישראל”, אהובו של בורא עולמים.

קורמו. מסע הגאולה יובילך אתכם במנהרת הזמן שלושת אלפים שנה אחורה. סיפורו המרגש של קורמו יגע עמוק בליבכם, ויחד אתו תוכלו לחוש על בשרכם כאילו גם אתם עומדים להיגאל. עלילתו המרתקת של הסיפור ארוגה באמנות במאורעות ההיסטוריים ומאירה מחדש את סיפור יציאת מצרים מזווית חדשה, כמוה לא קראתם מעודכם
1710179220272.png

אפונה וגזר

משתמש צעיר
אני לא חושבת שהשם של הסופר/ת משחק יותר מדי בבחירת ספר, (בהנחה שהוא לא סופר מוכר)
אם שם הספר והכריכה מגרים, והתקציר מאחורה גם, ועלעול זריז בפנים הספר גם, אז אני קונה.

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושבת שהשם של הסופר/ת משחק יותר מדי בבחירת ספר, (בהנחה שהוא לא סופר מוכר)
אם שם הספר והכריכה מגרים, והתקציר מאחורה גם, ועלעול זריז בפנים הספר גם, אז אני קונה.
נכון.
אבל לדעתי זה מכלול של שם הספר, כריכה, כיתוב אחורי ושם הסופר.
לא הכל קריטי, אבל בתור מכלול זה פקטור לבחירת ספר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה