דרוש מידע ספרים חדשים פורים-פסח תשפ"ג

מצב
הנושא נעול.

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
יש מישהו שקרא?
יכול לעדכן?
אני קראתי, וכפי שכתבתי מדובר בספר מדהים, שמעביר את הגישה הנכונה להתמודדות עם פגיעה
מ.
ספר מומלץ בחום.
אני מצטט שוב שתי תגובות שכתבתי בנושא:
ראויה הוא ספר מדהים בגאונותו, בצורה בה הוא לוקח נושא מורכב ועדין מאוד,
ומעביר אותך את החוויה בצורה הנקייה והכשרה ביותר!
לדעתי הספר מתאים בעיקר לנשואים שיכולים להבין לעומק את הניואנסים והמורכבויות.
אולם בהחלט ישנם בני נוער ברמה גבוהה שיוכלו ליהנות ולהיתרם מהספר. (בכפוף כמובן לשיקול דעתם של ההורים!).
לגבי הספר ראויה, כאחד שקרא את הספר, לדעתי אין סיכון בקריאה שלו, (רק יתכן שהנער לא יבין את המושגים לעומקם), הוא כתוב בצורה גאונית ורגישה! וגם הוא נמכר בצורה מסורבלת, מה שמקשה על הגעתו למי שאינו קהל היעד.
@sari levin שאפו ענק!

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הספר מה שנכון נכון של דבורי רנד דומה לספר של מנוחי עם הכוסות קפה על הכריכה?
סליחה, אבל שכחתי את השם שלו...
פחות או יותר. יש שם קפה, אייס ומילקשייק :).
אני לא האדם הנכון לענות על השאלה הזאת כי ממש משתדלת שכל ספר שלי יהיה אחד ויחיד :).
מבחינת סגנון כתיבה, זה הסגנון של 'פחות או יותר'. לא השפה הלירית של 'הלוואי שתהיי'.
מבחינת אורך פרקים, ב'פחות או יותר' היו פרקים קצרים. ב'מה שנכון נכון' הפרקים ארוכים יותר. גם הספר עבה יותר משמעותית. 768 עמודים. הוא הגיע אלי אתמול. למי שמחפשת לעשות כושר, להרים משקולות, זה הספר הנכון :).
ב'פחות או יותר', הסיפור מסופר רק מזווית המבט של מנוחי. גוף ראשון.
ב'מה שנכון נכון', הסיפור מסופר מזווית המבט של זאביק וציבי לסירוגין. גוף שלישי.
וכמובן, הסיפור שונה. אם אמצא עוד הבדלים, אעדכן בלי נדר :).

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
מצטרפת.
לא חייבים תמיד הפי אנד וכו', אבל לגמור סתם כמעט באמצע משפט ולהשאיר אותנו תלויים לפחות שנה - במצב הטוב - זה ממש מרגיז אותי.
כנ"ל
ומרגיש לי קצת כמו בקייטנה של הבית ספר שסיפרו חצי סיפור והמשיכו אותו בקייטנה כדי שכל הבנות ה"מתוחות" תרשמנה לקייטנה,
זה כאילו מבטיח לסופרת שיקנו גם את הספר הבא, וחלק מהמטרה זה בעצם להשאיר את הקוראים במתח כדי שיהיה לךהם ענין בעוד ספר מהסדרה
ובעיניי ספר טוב אמור לגרום בעצמו שירצו לקנות את הספר הבא של אותו סופר בלי כל מיני טריקים כאלה...

הרמס"דית

משתמש פעיל
כנ"ל
ומרגיש לי קצת כמו בקייטנה של הבית ספר שסיפרו חצי סיפור והמשיכו אותו בקייטנה כדי שכל הבנות ה"מתוחות" תרשמנה לקייטנה,
זה כאילו מבטיח לסופרת שיקנו גם את הספר הבא, וחלק מהמטרה זה בעצם להשאיר את הקוראים במתח כדי שיהיה לךהם ענין בעוד ספר מהסדרה
ובעיניי ספר טוב אמור לגרום בעצמו שירצו לקנות את הספר הבא של אותו סופר בלי כל מיני טריקים כאלה...
כן, קצת מרגיש מאולץ לעיתים ומורח -
ומצד שני יכולה להבין את כל הסופרים/כותבים....
אבל! זה עדיין לא סותר את הצורך להתלונן על זה ;) מעניין אותי - אם הספר נגמר עם סיום פתוח - יכול להיות בעצם שאם הספר לא היה מספיק טוב זה לא באמת יעניין אתכם/ן להמשיך ולחפש את החלק הבא. אז אולי אפשר להסתכל על זה כספר טוב עדיין - כי הוא כן יצר את האפקט הזה.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
כן, קצת מרגיש מאולץ לעיתים ומורח -
ומצד שני יכולה להבין את כל הסופרים/כותבים....
אבל! זה עדיין לא סותר את הצורך להתלונן על זה ;) מעניין אותי - אם הספר נגמר עם סיום פתוח - יכול להיות בעצם שאם הספר לא היה מספיק טוב זה לא באמת יעניין אתכם/ן להמשיך ולחפש את החלק הבא. אז אולי אפשר להסתכל על זה כספר טוב עדיין - כי הוא כן יצר את האפקט הזה.
נכון,
ולכן לא אמרתי שהספר לא טוב
אבל הטריק הזה של סוף מאד מאד פתוח- גורם לי בדיוק להיפך, לא ללכת לקנות את הספר הבא, כי אני מרגישה כאילו "שבויה" בידי הסופר, ;)
ואם הוא יוציא 20 ספרים?
כל שנה אני אלך לחפש את הספר הבא בתור? ;)

אריאלל34

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכון,
ולכן לא אמרתי שהספר לא טוב
אבל הטריק הזה של סוף מאד מאד פתוח- גורם לי בדיוק להיפך, לא ללכת לקנות את הספר הבא, כי אני מרגישה כאילו "שבויה" בידי הסופר, ;)
ואם הוא יוציא 20 ספרים?
כל שנה אני אלך לחפש את הספר הבא בתור? ;)
אם זה מעניין אותך, למה לא? זה כמו שאת קונה ספר בודד.
אבל אם את קונה בגלל שאת במתח מה קרה, את יכולה גם לשאול מישהו שקרא את הספר מה הסוף.

fraidy1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אם זה מעניין אותך, למה לא? זה כמו שאת קונה ספר בודד.
אבל אם את קונה בגלל שאת במתח מה קרה, את יכולה גם לשאול מישהו שקרא את הספר מה הסוף.
זה לא אותו דבר
אי אפשר להשוות סיפור שכתוב בצורה טובה לתמצות של כמה משפטים מהירים...

אריאלל34

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
זה לא אותו דבר
אי אפשר להשוות סיפור שכתוב בצורה טובה לתמצות של כמה משפטים מהירים...
זה בדיוק מה שכתבתי בשורה הראשונה:
שאם הספר מעניין אותה - הווי אומר כתוב בצורה טובה,
אז הסיבה שהיא קונה היא לא בגלל הסוף שהשאיר אותה במתח.
(וכמו שבכל שנה יש כאלה קונים כמה ספרים יפים בפסח, אז פשוט גם הספר הזה יכלל בפנים, חוץ מזה, שיש היום ספריות בעולם ואף אחד לא הכריח לקנות...)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה