דרוש מידע ספרים חדשים פורים-פסח תשפ"ג

מצב
הנושא נעול.

טכנאית רפואית

משתמש מקצוען
אין לי כח לקרוא את כל השירשור (אני יודעת שזה לא בסדר..)
אבל אני חייבת לדעת אם יוצא ספר חדש של ליבי קליין
אמן שכן!!!
%D7%94%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%99-%D7%A0%D7%A4%D7%A9%D7%99-%D7%A8%D7%A7%D7%A2-2-jpg.1344896

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@ליבי קליין, תעשי חסד עם נפשות רבות אם תצרפי תרגום לכל המשפטים ביידיש.
לא יפה להשאיר אותנו מסוקרנים לנצח!
שימי לב שבדרך כלל מיד אחרי שהיא כותבת משפט באידיש היא כותבת אותו בעברית. זה מה שאני שמתי לב.
לדוגמא: ''מאמי איך וויל אהיים גיין''. פלונית אומרת לאלמונית שהיא כבר רוצה ללכת הביתה. (לא זוכרת נוסח מדוייק)

אני 2023

משתמש מקצוען
חברה שלי הייתה היום ב'אור החיים' בחיפה, ואמרו לה שיגיע מחר.
הלוואי שיגיע מחר! הם אמרו לי היום "אולי יגיע מחר..." ואתמול אמרו ל @מושש:) :
הייתי היום באור החיים הם אמרו שדומי נפשי יגיע מחר
מקווה באמת..
משמע שזה היה אמור לבוא היום לחנויות...
אני ממש מקווה שזה שיגיע מחר!!
תגידו אמן!!

ראש השב"כ

משתמש פעיל

מהאתר:
בין שאול מוכר שעוני יוקרה לבין אבי מהפלאפלייה, מתרקמת ידידות אמיצה נגד כל הסיכויים.
בעלילה סוערת ואפופת מסתורין, מוצאים עצמם גיבורי הסיפור מתמודדים מול דמויות אפלות בהווה ומן העבר.
האם יצליחו לחשוף את האמת ולהניס את הצללים?
מישהו קרא כבר?

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כבר הספקת לקרוא?
הוא בכלל הגיע לחנויות?
לא, התכוונתי לשאר הספרים.
שימי לב שבדרך כלל מיד אחרי שהיא כותבת משפט באידיש היא כותבת אותו בעברית. זה מה שאני שמתי לב.
לדוגמא: ''מאמי איך וויל אהיים גיין''. פלונית אומרת לאלמונית שהיא כבר רוצה ללכת הביתה. (לא זוכרת נוסח מדוייק)
מבינים את התרגום, אבל היו פעמים (בודדות, בד"כ אני נהנית שהיא נותנת להבין לבד) שרציתי תרגום מדויק.

דה וינצ'ית

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
חייבת לכתוב על מה שנכון נכון-
כשפורסם ב'בתוך' אחרי כמה פרקים הבנתי שהוא מדהים כמו קודמיו והחלטתי לחכות לספר
כמובן לא עמדתי בזה... אבל הקריאה לא הייתה רצופה ולא קראתי את הסוף בכוונה תחילה
אבל ממה שקראתי - פשוט מושלם! (דמות ראשית גינגית!) מי שמכיר את הכתיבה של דבורי יבין... אחי (בן 20) ואמי נהנו
מאד ...הדמויות הופיעו בשולחן שבת שלנו באופן קבע...

ובהזדמנות זו ממליצה בחום על כל הספרים של דבורי-
לא מפסיקה לקרוא אותם, לדמוע או/ולהתרגש
רמה גבוהה של כתיבה , בכל ספר רעיון מקורי אחר של סידור הפרקים- פסוקים שזורים, מקומות שונים, משפטים הפוכים...כתיבה בגופים שונים, גאונות במלוא מובן המילה. והכל זורם כל כך ונוגע.והמסרים... אוהו המסרים

ממליצה בעיקר על 'שומרת השערים',(שגמרתי שוב אתמול) 'שתי אחיות ודואט' -שאמנם לנערות בעיקרון אבל מתאים לכל גיל לדעתי(לכיוון מעלה) )פחות או יותר, אדום לבן, תחנות האהוב והמרגש כל כך... מוסיפה גם את המסע אל קצה הארץ- שונה בעל גוון היסטורי אבל מדהים כמובן! (מי שרוצה פירוט נרחב יותר על כל ספר בשמחה)
ספרים שלא נס ליחם כפשוטו
מומלץ לקרוא לאט, מילה מילה.
תודה דבורי שאת מביאה את כל הטוב הזה עד אלינו!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה