דרוש מידע ספרו לי על אלרגיה לביצים

מא עד ת

משתמש רשום
מנסיון אצל הגדול שלי--
בגיל 4 חודשים ובגיל שנה נחשף לביצים חיות (עם אפויות לא היתה בעיה) ומיד פריחה וכו'
מנעתי ממנו ביצים חיות לגמרי! וזה עבר לו לחלוטין בגיל 5! -כיום אוכל חופשי בלי שום תגובה אלרגית!

יש אפשרות לבדוק אלרגיה בבדיקת דם (עולה כסף אבל שווה!)
(בדקנו לו בגיל שנה 3 ו5 ומרשימה ארוכה ירד לאט לאט עד שכיום נשארו לו רק פיצוחים)

ולאחרונה (בן 7) אכל 1 פיסטוק ו2 פקאן וכמעט מיד התחיל לבכות שלא מרגיש טוב והיה נראה נורא! קיבל מיד פניסטיל ובס"ד עבר ללא סימנים!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בגיל 4 חודשים ובגיל שנה נחשף לביצים חיות (עם אפויות לא היתה בעיה) ומיד פריחה וכו'
מנעתי ממנו ביצים חיות לגמרי! וזה עבר לו לחלוטין בגיל 5! -כיום אוכל חופשי בלי שום תגובה אלרגית!
הרבה בזכות שבמקביל להימנעות מביצים חיות המשכת לתת לו ביצים אפויות, והגוף ייצר עמידות.
(כמובן, לא אצל כל ילד זה עובר בשקט)

מא עד ת

משתמש רשום
הרבה בזכות שבמקביל להימנעות מביצים חיות המשכת לתת לו ביצים אפויות, והגוף ייצר עמידות.
(כמובן, לא אצל כל ילד זה עובר בשקט)
דווקא התברר שהיה אלרגי גם לחלב
וחלב הוא לא קיבל בשום צורה!
וזה גם עבר לו בס"ד בגיל 5

ב.כ

משתמש מקצוען
חלילה לא ממקום של 'לדון',
רק בגלל שזה אשכול הדרכה של איך מתמודדים.
לא חשבתי שדנים אותי רק אמרתי את זה ממקום שנבין את עצמנו
היה לנו פעם אחת שהילדה עשתה תגובה נוראית תוך שניות ומבהלה התקשרתי לאבא שלי פרמדיק במדא ובכיתי וצעקתי לו שהילדה לא נושמת לי אמא שלי שמעה דרך הטלפון את הצעקה שלי ואם לא הצעקה שלה "יש לך מזרק יש לך מזרק תשתמשי בו"
הייתי יכולה לאבד אותה חלילה
לפעמים מבהלה ודאגה מאבדים את הריכוז ועושים טעויות גדולות בזמנים קריטים ברוך ה' בשתי הפעמים האלה שהם מתוך לא יכולה כבר לספור כמה ה' הציל לנו אותה בשאר הפעמים כבר עשיתי מה שצריך

honey

משתמש פעיל
גם אצלנו האלרגיות אוהבות לבקר. אבל תודה לה' בסוף כמעט תמיד הן הולכות. אצלי הבנים תמיד רגישים לחלב עד גיל שנה. הגדול עד היום אלרגי לגרעיני דלעת. תגובה חריפה של פנים אדומות ונפוחות, עיניים דומעות, הקאות וקוצר נשימה. אז פשוט נמנעים מחשיפה ודי.
הקטן היה אלרגי לביצים. בגיל 7 חד' נתתי ביצה קשה. בפעם הראשונה הקיא. בפעם השניה התנפחו לו הפה והשפתיים כמו בלון.כולו נהיה אדום והקיא. בדיקת דם גילתה אלרגיה לביצים וכמה סוגי בוטנים ואגוזים. בפועל בגיל שנה וחצי בערך הוא התחיל לאכול הכל ולא נצפו תגובות חריגות, אע"פ אזהרותיו הרבות של הפרופ' הנכבד איתו התיעצנו ואצלו נפרדנו מסכום לא מבוטל על חוות דעתו. בהרבה מקרים שמעתי שאלרגיות בגיל הינקות פשוט חולפות להן לבד..אז יש סיכוי

ויטמין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
גם אצלנו האלרגיות אוהבות לבקר. אבל תודה לה' בסוף כמעט תמיד הן הולכות. אצלי הבנים תמיד רגישים לחלב עד גיל שנה. הגדול עד היום אלרגי לגרעיני דלעת. תגובה חריפה של פנים אדומות ונפוחות, עיניים דומעות, הקאות וקוצר נשימה. אז פשוט נמנעים מחשיפה ודי.
הקטן היה אלרגי לביצים. בגיל 7 חד' נתתי ביצה קשה. בפעם הראשונה הקיא. בפעם השניה התנפחו לו הפה והשפתיים כמו בלון.כולו נהיה אדום והקיא. בדיקת דם גילתה אלרגיה לביצים וכמה סוגי בוטנים ואגוזים. בפועל בגיל שנה וחצי בערך הוא התחיל לאכול הכל ולא נצפו תגובות חריגות, אע"פ אזהרותיו הרבות של הפרופ' הנכבד איתו התיעצנו ואצלו נפרדנו מסכום לא מבוטל על חוות דעתו. בהרבה מקרים שמעתי שאלרגיות בגיל הינקות פשוט חולפות להן לבד..אז יש סיכוי
איפה עושים בדיקת דם לגילוי אלרגיה? בקופה? בית חולים?

מ. י.

משתמש מקצוען
רק שימו לב:
בחיסון של שפעת יש ביצים חיות
יש לידע את הרופא לפני מתן חיסון,

הבת שלי גם היתה אלרגית לביצים עד שעבר לה
לרוב, בביצים אפויות אין בעיה- כך שאפשר בתוך תבנית אישית לאפות ביצה
שניצלים- לשטוף את החזה עוף במים ואז מיד לצפות בפירורי לחם (כשהעוף רטוב הפירורים נדבקים)

ולגבי מידת החשיפה למאכל האלרגי הנושא בויכוח בין הרופאים, אנחנו אישית עכשיו בהמלצת ד"ר בר סלע חושפים את הילדה לחלב למרות שהיא עדיין אלרגית ומדי שבוע מעלים את הכמות.

הרבה הצלחה ובשורות טובות.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
הבת שלי מולטי, אבל שקדים מותר לה.
בסיבות טובשבט צילמתי אותה ליד שקדיה, ואני אומרףת לה-תסתכלי לפה, תפתחי את העיניים, לא פתחה, כשהתקרבתי ראיתי שהיא ממש נפוחה:(

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
רק שימו לב:
בחיסון של שפעת יש ביצים חיות
יש לידע את הרופא לפני מתן חיסון,
הרבה הצלחה ובשורות טובות.
מבירור שערכנו (מרפאת אלרגיה שניידר) החיסון כיום אינו מכיל רכיב ביצה וניתן לקבלו כרגיל בטיפת חלב.
בטיפת חלב אמרו שעלינו לקבלו באשפוז יום, אך (נכון ללפני שנתיים אז עשינו את החיסון) כבר אין שום רכיב ביצה בחיסון והוא בטוח לחלוטין.
הכי חשוב לי לדעת האם התגובה לאלרגן יכולה להחמיר מחשיפה לחשיפה.
ברור! לרוב האלרגיה גוברת מחשיפה לחשיפה.
אצל הבן שלי, הפעם הראשונה בה נחשף לחלב הייתה בגיל חצי שנה, אז הבאתי לו לאכול מעדן גמדים. תוך כמה דקות התחילו לו נקודות אדומות מסביב לפה, נזלת אלרגית, גרד, הקאות, צרחות ובכי. הוא נרגע רק אחרי פניסטיל.
בפעם הבאה הוא כבר התנפח כולו.
ובפעם השלישית (במעון בטעות אחת העבודות הביאה לו לחם עם גבינה במקום לחם עם חומוס) הוא התנפח ברמה שלמחרת הוא עדיין היה נפוח. עד אז הסתפקנו רק בפניסטיל, אבל החל מהפעם הזאת כבר קיבלנו מזרק אפיפן וסייעת צמודה (וכמובן קצבה מביטו"ל)
זה מצחיק כל עוד שזה לא הופך למציאות.
ילד אלרגי הוא הרבה מאד פעמים מולטי אלרגי.
נכון מאד, הרבה מהילדים האלרגיים, אלרגיים ליותר מאלרגן אחד.

מ. י.

משתמש מקצוען
מבירור שערכנו (מרפאת אלרגיה שניידר) החיסון כיום אינו מכיל רכיב ביצה וניתן לקבלו כרגיל בטיפת חלב.
בטיפת חלב אמרו שעלינו לקבלו באשפוז יום, אך (נכון ללפני שנתיים אז עשינו את החיסון) כבר אין שום רכיב ביצה בחיסון והוא בטוח לחלוטין.

.
שימי לב שרשמתי חיסון שפעת שנותנים בקופ"ח ולא חיסון רגיל שבטיפת חלב.

ברור! לרוב האלרגיה גוברת מחשיפה לחשיפה.
.
מבירור עם 2 רופאים גדולים (ארט ובר- סלע) לא ידוע על עליה באלרגיה כתוצאה מחשיפות

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
דווקא התברר שהיה אלרגי גם לחלב
וחלב הוא לא קיבל בשום צורה!
וזה גם עבר לו בס"ד בגיל 5
נראה לי שלא הבנת אותי.
כתבתי שהאלרגיה עברה בזכות השילוב של החשיפה לביצים אפויות יחד עם ההימנעות מביצים חיות.
השילוב יצר חשיפה מדורגת שיוצרת עמידות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יצחק כץ?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שימי לב שרשמתי חיסון שפעת שנותנים בקופ"ח ולא חיסון רגיל שבטיפת חלב.

מבירור עם 2 רופאים גדולים (ארט ובר- סלע) לא ידוע על עליה באלרגיה כתוצאה מחשיפות
דומני שהרט ובר סלע שיכים לאסכולה שטוענת שחשיפות מסייעות להוריד את רמת האלרגיה.
זה ויכוח גדול בין הרופאים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא חשבתי שדנים אותי רק אמרתי את זה ממקום שנבין את עצמנו
היה לנו פעם אחת שהילדה עשתה תגובה נוראית תוך שניות ומבהלה התקשרתי לאבא שלי פרמדיק במדא ובכיתי וצעקתי לו שהילדה לא נושמת לי אמא שלי שמעה דרך הטלפון את הצעקה שלי ואם לא הצעקה שלה "יש לך מזרק יש לך מזרק תשתמשי בו"
הייתי יכולה לאבד אותה חלילה
לפעמים מבהלה ודאגה מאבדים את הריכוז ועושים טעויות גדולות בזמנים קריטים ברוך ה' בשתי הפעמים האלה שהם מתוך לא יכולה כבר לספור כמה ה' הציל לנו אותה בשאר הפעמים כבר עשיתי מה שצריך
את צודקת לגמרי. במצבי לחץ, יש שלוש תגובות אינסטנקטיביות: להילחם, לקפוא או לברוח.
זה משהו שטבוע בבן אדם כל כך עמוק, שהוא לפחות במידה מסוימת מעבר ליכולת הבחירה.
אחת הדרכים להצליח לבחור מה לעשות במצבי סטרס זה לתרגל סיטואציות מראש (זה מה שעושים בצבא, וזה מה שעושים בתכניות מוגנות לילדים).
אפשר גם על ידי דמיון מודרך.
לדמיין את הסיטואציה ואיך מתמודדים איתה.

ב.כ

משתמש מקצוען
שניצלים- לשטוף את החזה עוף במים ואז מיד לצפות בפירורי לחם (כשהעוף רטוב הפירורים נדבקים)
למי שמותר אפשר טחינה מוכנה במקום המים יוצא מעולה ללא טעם טחינה
אני מעדיפה לפרוש מה שיותר מלשמוע חוויות אני לא מסוגלת כבר
הפחד הזה שהיום יעבור לשלום
מספיק לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה