סנדוויץ רגיל או אוקומה?

מכחול

משתמש רשום
אני לפני הזמנת ארונות בגדים אצל נגר, כבר התבלבלתי מהדעות השונות,
יש שאומרים שאין היום סנדוויץ אדום והכל מיוצר בסין ברמה נמוכה, ואפילו מישהו המליץ לעשות מסיבית, טוען שזה יותר טוב ולא מתעוות כמו הסנדוויץ.
ונגר אחד אמר שיש גם אוקומה והוא עדיף ויותר איכותי וכמובן יותר יקר.
אולי מישהו יכול לעשות לי סדר בבלגן? האם לארון בגדים חשוב האוקומה או שמספיק הסנדוויץ הרגיל?
וגם אמר לי הנגר שבשביל צבע בתנור צריך mdf יותר עבה 2 ומשהו מ''מ, האם זה נכון ואם כן זה לא מדי כבד לדלת ארון בגדים בגובה בערך 2 מטר?

בתודה מראש לכל העונים.

מכחול

משתמש רשום
כתבתי בטעות mdf לצבע בתנור 2 ומשהו מ''מ , הכוונה ל2 ומשהו ס''מ.
מחכה לתגובה
תודה

MR Designs

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ברור איזה ארון את רוצה לעשות, ארון קיר \דלתות פתיחה \הזזה וכו
בכל אופן, בגדול-
אוקומה- זה בעצם סנדויץ בצבע אדום
(אבל כמו ששמעת, אין היום יתרון לסנדויץ האדום כמו בשנים עברו. העץ אותו עץ, רק צבוע...)
יש סנדויץ מסוג בירץ'\ ליבנה - והוא יקר. ושווה להשקיע בו למטבח
סיבית- אם עושים אותו אצל נגר אמין אז זה בהחלט חומר עמיד וחזק יותר מהסנדויץ, (היות והוא שבבי עץ טחונים).
וגם זול יותר, ולא מתעוות בכלל משינויי מזג אויר.
MDF- זה סיבית באיכות גבוהה מאוד (צפיפות חומר) ולכן מעניקה עמידות גבוהה יותר מבלי הצורך לעשות שימוש בעץ טבעי ויקר. ארונות קיר העשויים מחומר ה MDF נחשבים לטובים ועמידים יותר. החומר נוח מאוד לשימוש ולעיבוד וניתן ליצור אתו ארונות קיר איכותיים ביותר. בנוסף, ניתן לשלב חומרים שונים בעיצוב הארון כמו זכוכית, בדים, קטיפות במרקמים שונים והדפסים מעניינים ההופכים את ארון הקיר לאיכותי ויוקרתי וגם לא כל כך יקר.

אל תצפי למצוא תשובה חד משמעית איזה חומר הוא הטוב ביותר, ארון העשוי מסיבית איכותית יכול להיות במחיר שווה לארון מעץ מלא באיכות ירודה.
חשוב לקנות בחברה מוכרת שנותנת אחריות ושירות לאורך שנים.
,
גם אמר לי הנגר שבשביל צבע בתנור צריך mdf יותר עבה 2 ומשהו מ''מ, האם זה נכון ואם כן זה לא מדי כבד לדלת ארון בגדים בגובה בערך 2 מטר?
ניראה שהנגר התכוון שהדלת עצמה תיהיה מ MDF ועובי כל הדלת 2 סמ. זו מידה סטנדרטית לדלתות ארון.

מה שחשוב, להקפיד על פרזול איכותי, שימנע שקעים או שבירת הצירים. בארונות עם דלתות הזזה, לבחור מנגנון איכותי, שלא מצטבר בו לכלוך. יש מי שמזמין מלכתחילה דלתות עם 5 צירים למנוע היווצרות בטן לדלת (שוב, תלוי בחומר שניבחר...)

MJ

משתמש רשום
סנדוויץ יותר עמיד בפרוק והרכבה חוזרת

מכחול

משתמש רשום
אני עושה ארון קיר, פתיחה
השאלה שלי היא האם היום הסנדוויץ הרגיל פחות איכותי מפעם, והאם האוקומה הוא באמת סנדוויץ צבוע או חומר יותר חזק?
ומה משניהם עדיף לגוף הארון?
דווקא עם mdf יש לי נסיון, עבר כמה פרוקים והרכבות ועדין שלם וחזק.
בכל אופן רציתי סנדוויץ כי בידיעה שלי הוא יותר טוב, השאלה האם זה רק סטיגמות, והאם השתנו דברים מפעם?
בקשר לדלת, מה שאני יודעת שעושים בד''כ עובי 1.7 ס''מ בערך ואמרו לי שבשביל צבע בתנור צריך את הכי עבה 2.2 ס''מ כמדומני, האם זה נכון?

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
החומרים מאד משתנים בין נגר לנגר ובין מפעל למפעל
גם אם לכולם קוראים סנדוויץ, אצל כל אחד יכול להיות איכות אחרת לגמרי.
יכול להיות סנדוויץ פשוט וזול שיתפרק הרבה יותר מהר מ-MDF איכותי
ויש סנדוויץ יותר איכותי שגם עולה יותר, ולא משנה אם קוראים לו אוקומה, סנדוויץ אדום או סנדוויץ..
וגם הוא לא חזק יותר מMDF איכותי, או מלמין (סיבית) עבה וצפוף
רק מחזיק יותר מהם במים, שזה משמעותי יותר לחדרים עם הרבה רטיבות

הסנדוויץ היחיד שהוא כן יותר חזק זה סנדוויץ בירץ' - ליבנה.
אבל לרוב הדברים אם לוקחים חומרים איכותיים ופרזול טוב וכמובן נגר או מפעל ברמה זה מספיק.
מקווה שזה ברור.. אשמח לעזור לך יותר גם באישי או במייל שבחתימה.
בהצלחה!

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש רמות שונות של סנדוויץ' גם בייצור וגם בחומר גלם.
בגדול אוקומה טוב יותר מסנדוויץ' רגיל (טווין או קומבי), זה לא אותו חומר, זה עץ אחר.
כמובן שהטווין האיכותי ביותר עדיף על האוקומה הגרוע ביותר, אבל באופן כללי יש הבדל באיכות בין סוגי העץ לטובת האוקומה. בירץ' כמובן רמה מעל, וגם בזה יש יצרנים שונים, אבל כולם ברמה מעל הסוגים האחרים.
MDF לצביעה יכול להיות גם 17 מ"מ וגם פחות. אם עושים ידית אינטגרלית חרוטה מומלץ לעשות לפחות 19, יש יתרון מסוים ליותר עבה כלומר 21 או 22 מ"מ.
סיבית באמת פחות רגישה לעיוותים, אבל הרבה יותר שבירה, וגם הרבה פחות עמידה ברטיבות מלבד סיביות מיוחדות איכותיות במיוחד שהן גם יקרות יותר מסנדוויץ'.

מכחול

משתמש רשום
יש רמות שונות של סנדוויץ' גם בייצור וגם בחומר גלם.
בגדול אוקומה טוב יותר מסנדוויץ' רגיל (טווין או קומבי), זה לא אותו חומר, זה עץ אחר.
כמובן שהטווין האיכותי ביותר עדיף על האוקומה הגרוע ביותר, אבל באופן כללי יש הבדל באיכות בין סוגי העץ לטובת האוקומה. בירץ' כמובן רמה מעל, וגם בזה יש יצרנים שונים, אבל כולם ברמה מעל הסוגים האחרים.
MDF לצביעה יכול להיות גם 17 מ"מ וגם פחות. אם עושים ידית אינטגרלית חרוטה מומלץ לעשות לפחות 19, יש יתרון מסוים ליותר עבה כלומר 21 או 22 מ"מ.
סיבית באמת פחות רגישה לעיוותים, אבל הרבה יותר שבירה, וגם הרבה פחות עמידה ברטיבות מלבד סיביות מיוחדות איכותיות במיוחד שהן גם יקרות יותר מסנדוויץ'.
איך אני יכולה לברר אצל הנגר על איכות הסנדוויץ?
ואם לארונות בגדים צריך את הכי טוב או שאפשר סוג פשוט יותר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה