דרוש מידע סמינר שמוציא תואר בתכנות

ADG2395A

משתמש חדש
את תסמכי על אנשים שאת לא מכירה.
לכי לשם 3 פעמים ותחליטי לבד.
השאלה אם ללכת כשהבנות במסגרת יתן מספיק ידע על רמתם הרוחנית,
נראה לי הבחינה אמורה להיות כשהם דווקא מחוץ לשעות הלימודים במוסד.

מנטה מנטוס

משתמש צעיר
איזה סגנון את מחפשת?
אני מכירה משם בנות ממש שמורות.
וגם מישהי טיפה יותר פתוחה שלא כ"כ מוצאת את עצמה שם.
אבל זה מאד יכול להיות תלוי בקבוצה

Tzzpora

משתמש פעיל
אני חושבת שדווקא כן תוכלי לקבל אינדיקציה גם כשהן בלימודים.
מלבד כמה דברים ספציפיים, שהמנהלת שם מאד מקפידה עליהם, כגון מגפונים, לק ושיער פתוח(גם קצר, גם עם קליפס), לא "יושבים" על הבנות בעניין התקנון.
לדעתי כן תוכלי להתרשם מסגנון הבנות גם כשהן בתוך המסגרת.

אם אני לא טועה, רק שנה א' צריכות להגיע בחולצה מכופתרת תכלת, וחצאית תלבושת. שאר הבנות מגיעות עם בגדים רגילים שהן לובשות גם ביומיום.

reichy

משתמש חדש
לגבי בית ברכה:
קודם כל זה הרבה משתנה בין קבוצה לקבוצה, אבל אשתף מניסיוני שבכל קבוצה יש את כלללל הסוגים. יש את אלה שהמשיכו מהתיכון של בית ברכה שהן חסידות קרלין ובדר"כ יותר חסודות ויראות שמיים שהרבה שלהן שלך אותן ללמוד שם תואר, יש את אלה שמחפשות מקום שמור עם מסגרת סמינרית שמורה -בשביל לימודים אקדמאיים- אלה בדר"כ גם טובות ושמורות, ויש קבוצה שהגודל שלה משתנה מקבוצה לקבוצה של בנות שרוצות לעשות תואר אבל לא יכולות לעשות את זה עצמאית/ מחפשות מקום שיקרא סמינר(בשביל השם...) או שההורים מעדיפים שתלמדנה שם ולא במקום אחר...
ככה שהן נראות כמו שהן נראות...
בית ברכה עצמו עושה כל שביכולתו לקבל רק את הבנות האיכותיות ביותר, הראיון מאד קשוח והם אפילו מבקשים להביא תמונות של הנרשמת עם חברותיה (כדי לראות את הסגנון...) כמובן לא תמיד זו אינדיקציה נכונה אבל בהחלט מראה על מה השאיפה שלהם, לאיזה סוג בנות הם מכוונים.
אם באמת תלכי להתרשם- זה מאד מאד יעזור לך אבל קחי בחשבון שהקודש הוא רק פעם בשבוע, ושאר הלימודים הבנות לא חייבות ליהיות, יכולות להשלים את הקורסים בצורה עצמאית מול האו"פ.
עוד משהו- רק את יודעת ומכירה מיהי הבת שלך, מה הרמה הרוחנית שלה. אם היא אחת שמחפשת את העולם הגדול- היא תמצא אותו בכל מקום- גם בסמינר וולף... כמובן שחברה (עם סגול) מאד משפיעה אבל אם הבת שלך עם חוסן רוחני והיא לא באה לשם ע"מ "להשתחרר" היא תמצא שם את החברה הטובה, יש שם בנות בהחלט אכותיות.
בהצלחה והרבה ס"ד!

אמרלד

משתמש פעיל
לגבי בית ברכה:
קודם כל זה הרבה משתנה בין קבוצה לקבוצה, אבל אשתף מניסיוני שבכל קבוצה יש את כלללל הסוגים. יש את אלה שהמשיכו מהתיכון של בית ברכה שהן חסידות קרלין ובדר"כ יותר חסודות ויראות שמיים שהרבה שלהן שלך אותן ללמוד שם תואר, יש את אלה שמחפשות מקום שמור עם מסגרת סמינרית שמורה -בשביל לימודים אקדמאיים- אלה בדר"כ גם טובות ושמורות, ויש קבוצה שהגודל שלה משתנה מקבוצה לקבוצה של בנות שרוצות לעשות תואר אבל לא יכולות לעשות את זה עצמאית/ מחפשות מקום שיקרא סמינר(בשביל השם...) או שההורים מעדיפים שתלמדנה שם ולא במקום אחר...
ככה שהן נראות כמו שהן נראות...
בית ברכה עצמו עושה כל שביכולתו לקבל רק את הבנות האיכותיות ביותר, הראיון מאד קשוח והם אפילו מבקשים להביא תמונות של הנרשמת עם חברותיה (כדי לראות את הסגנון...) כמובן לא תמיד זו אינדיקציה נכונה אבל בהחלט מראה על מה השאיפה שלהם, לאיזה סוג בנות הם מכוונים.
אם באמת תלכי להתרשם- זה מאד מאד יעזור לך אבל קחי בחשבון שהקודש הוא רק פעם בשבוע, ושאר הלימודים הבנות לא חייבות ליהיות, יכולות להשלים את הקורסים בצורה עצמאית מול האו"פ.
עוד משהו- רק את יודעת ומכירה מיהי הבת שלך, מה הרמה הרוחנית שלה. אם היא אחת שמחפשת את העולם הגדול- היא תמצא אותו בכל מקום- גם בסמינר וולף... כמובן שחברה (עם סגול) מאד משפיעה אבל אם הבת שלך עם חוסן רוחני והיא לא באה לשם ע"מ "להשתחרר" היא תמצא שם את החברה הטובה, יש שם בנות בהחלט אכותיות.
בהצלחה והרבה ס"ד!
היי, סליחה מראש שמקפיצה אשכול ישן..
אני רואה שכתבת שהראיון שם קשוח
ויעזור לי מאד לדעת למה חשבת ככה, ואיך להתארגן בהתאם לראיון :)

ליבי ליבוביץ'

משתמש רשום
היי, סליחה מראש שמקפיצה אשכול ישן..
אני רואה שכתבת שהראיון שם קשוח
ויעזור לי מאד לדעת למה חשבת ככה, ואיך להתארגן בהתאם לראיון :)
ממה שידוע לי הם מבקשים תמונה משפחתית ותמונה עם חברות.
בראיון הם שמים דגש על הסגנון של הבחורה. חברות, תחביבים....
אבל למרות זאת, באופן כללי די קל להתקבל לשם.
בהצלחה!

א. ג'

משתמש חדש
כאחת שמכירה מקרוב-

חשוב לי להבהיר את מה שנדרש הבהרה!!

בית ברכה זה לא סמינר המשך למי שמחפשת סמינר העונה על ההגדרה "בית יעקב" !

אי אפשר לשים אותו משום כיון באותה שורה של הסמינרים הישן, חדש, מעלות, בנות אלישבע, ועוד סמינרים מן הסגנון הזה בערים אחרות... זה רחוק מהם הרבה הרבה!!! !!! (למי שחשבה אחרת ויש כאלו----)

ההגדרה הכי טובה לבית ברכה היא בין מכללה חרדית לסמינר בית יעקב. זו מסגרת של בנות שהרב שלהן בוגרות סמינרים מוכרים וטובים (בנות מגיעות מכל הארץ ממש - מחיפה והקריות עד אופקים.)

בי"ג י"ד- שנה א' וב' בעצם -התלבושת היא סמינרית אמנם, אך האוירה והמחויבות היא כלל לא כמו סמינר הן מבחינה רוחנית, חברתית, לימודית. ויש לכך כמה סיבות שאנסה למנות אותן:

ב: אין צוות של הסמינר חוץ ממנהלת ורכזת קודש שלא נמצאות כמובן כל היום...

ג: הכיתות מחולקות לפי מקצוע (וגם שנתון כמובן), בשונה מסמינר שאת לא משובצת בכיתה לפי המסלול שלך אלא לפי קריטריונים אחרים...

ד: הלימודים המקצועיים מסתכמים לרוב ליומיים בשבוע.

ד: לכל כיתה יש שעות לימוד אחרות של המקצוע והמחנכת (מחנכת יש רק לשנה א' וגם אז עושים מבצעים כדי שתהיה נוכחות...) ולפעמים גם ימי לימוד אחרים, מה שיוצר אווירה שונה לגמרי שבנות מכיתה אחרת באותו מחזור נפגשות רק בלימודי הקודש המרכזיים ביום חמישי.

ה: לפני שאדבר על לימודי הקודש ביום חמישי, משהו אחרון אבל חשוב על חלוקת הכיתות:

מכיון שלכל כיתה יש שעות לימוד אחרות – בנות יכולות פשוט מטעמי נוחות או סיבות אחרות לעבור כיתה מרצונן ללא בעיה כלשהי. פשוט הן באות לכיתה שהשעות שלה אחרות או הימי לימוד שלה שונים כל אחת מסיבותיה שלה – וכך נוצר מצב שאין באמת תחושה של כיתה וחברות לכיתה.

ו: יום חמישי הוא יום של לימודי קודש באופן קבוע (למעט חופשים כמו שיש בסמינרים ואולי עוד כמה ימים נוספים) לשנה א' וב'. יש נוכחות שהרכזת עושה, אך אין חובה באמת לבוא, אולי רק בתחילת השנה הראשונה.

והתוכן בשיעורי הקודש הוא הרצאות המועברות לרוב ע"י מרצים מערכים – סגנון יותר פתוח ומודרני ושוב פחות "בית יעקב".

ז: סגנון הבנות נע בין חסידיות (בעיקר קארלין) יותר סגורות, סגנון הישן כזה...ועד בנות שמתקבלות מסמינרים פתוחים ממש כגון בנות חיל, בית שולמית(סגנון חרד"ל) , אפיקי דעת וכדומה.

כך שגם הבנות מגיעות מערים שונות וגם הסגנון שלהם נע בין קצה אחד למשנהו.

בת לא תבוא עם שיער פזור לא באורך קארה לסמינר אמנם, אבל אחה"צ באופן כללי הבנות עם חולצות עם כיתובים באנגלית, ג'ינס, שיער ארוך, לק ג'ל וכן לא חסר גם סמארטפון!!

והדבר הכי מסמל בעיניי הוא שידוכים. ואכן לא פלא שהסגנון הרווח הוא הצעות נישואין וכדומ'...

כל הדברים האלו הם לא מאפיינים של סמינר מיינסטרים - ולכן זה מתאים לבת/להורים שמסתנוורת אולי מהרמה הלימודית שיש(ויש רמה כזו) אך מעוניינת בחברה איכותית של בנות סמינר בית יעקב.

אולי מעניין אותך גם...