סיפור הזוי על שכנים שבונים מעלינו

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה זה ביטוח צד ג?

אם יש לו ביטוח צד ג אז מה איכפת לו..
[או שהביטוח שלו לא תקף אם זה חריגת בניה..
ואגב כמעט בטוח לי או שאין לו מהנדס.. אבל יותר נראה שהמהנדס אמר משהו אחד והוא עשה אחרת לגמרי ולכן הכל קרס

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אוף מעצבןןןןן רק לקרוא את זה נהיה לי מעצבןןן
אבל ככה זה בבני ברק איש המקורב יעשה הישר בעיניו.
מנסיון.נשמע שיש לו יד ורגל בעירייה והוא לא פוחד מכלום
תזמיני משטרה בגין רשלנות בבניה זה דבר ראשון מקווה שצילמת את הבלגן שעשו
ויום ראשון על הבוקר תלכו לעירייה או שתתקשרו בלי סוף למוקד העירוני רק ככה מגיעים פקחים.שיראו את העמודים ןהכל
ןמעניין אותי יש לו חתימות שכנים?כי אם כן אז רק תלונה לבית משפט מחוזי תעזור

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אוף מעצבןןןןן רק לקרוא את זה נהיה לי מעצבןןן
אבל ככה זה בבני ברק איש המקורב יעשה הישר בעיניו.
מנסיון.נשמע שיש לו יד ורגל בעירייה והוא לא פוחד מכלום
תזמיני משטרה בגין רשלנות בבניה זה דבר ראשון מקווה שצילמת את הבלגן שעשו
ויום ראשון על הבוקר תלכו לעירייה או שתתקשרו בלי סוף למוקד העירוני רק ככה מגיעים פקחים.שיראו את העמודים ןהכל
ןמעניין אותי יש לו חתימות שכנים?כי אם כן אז רק תלונה לבית משפט מחוזי תעזור

כואב לי קצת משהו שונה <מנסיון רע וכואב>

זה ניצול של טוב לב פלוס ניצול שאנחנו אנשים שומרי מצוות שלא מיד הולכים לעיריה כי אסור < חלילה שלא ישמע טרוניה אלא גאווה שעם כל הקושי העצום הזה אני עדיין שומר מצוות ולא הולך להלשין> והאנשים רעי הלב מנצלים את זה < ועל זה נקבל שכר בשמים, או כמו שאומרים כפרת עוונות> אבל מה שכן מותר לנו לעשות זה מיידי צו בית דין להפסקת בניה..

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כואב לי קצת משהו שונה <מנסיון רע וכואב>

זה ניצול של טוב לב פלוס ניצול שאנחנו אנשים שומרי מצוות שלא מיד הולכים לעיריה כי אסור < חלילה שלא ישמע טרוניה אלא גאווה שעם כל הקושי העצום הזה אני עדיין שומר מצוות ולא הולך להלשין> והאנשים רעי הלב מנצלים את זה < ועל זה נקבל שכר בשמים, או כמו שאומרים כפרת עוונות> אבל מה שכן מותר לנו לעשות זה מיידי צו בית דין להפסקת בניה..
כמו שכתבו קודמי זה לא אנשים זה לא דרך של יהודים להתנהג ככה
אדרבה הלוואי שתצליח דרך הרב שפרן או הרב סילמן.כי בדרך כלל אנשים כאלו כלום לא מעניין אותם

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
הגיע הזמן להבין אחד ולתמיד.
שבציבור החרדי שומר תורה ומצוות ישנם בכלליות שני סוגי חרדים:

א. חרדי לה' וחיה במדות ובין אדם לחברו. ב. חרדי לה' במדות ובין אדם לחברו (תמים כביכול).
הם חיים זה לצד זה זה, הם קרובי משפחה, הם נמנים על אותו חוג, והולכים את אותם קולקציה [עם עדכונים עדכנייים ע"פ רוב לטובת צד א'], אוכלים את אותה חמין, קוראים זה את העתון של זה, ומקפידים על קלה שבחמורה, מתפללים ולומדים וקובעים שיעורים בדף היומי.

אבל כאן פחות יותר נגמר חרדיותם ושמירת התורה ומצוות שלהם, השקפת עולם הפנימי שלהם [צד א], אומרת שמכאן נגזר על אדם לעשות השתדלות, והשתדלות הכוונה היא ע"פ חוקי העולם, שחוקי העולם הם: שהשקר, הגסות, החוצפה, הכוחי ועוצם ידי, הציניות, והגיחוך, הם החוקים שע"פ צריכים לחיות בעוה"ז, כי אחרת אי אפשר לשרוד... אם אפשר לעשות זאת ע"י בי"ד מה טוב, אם לא ישנם דרכים אחרות...

המוטו היא אם כן אחת: לא אפקיר את חיי בידי אחרים, אשלוט אנצל, אשקר, אתחמק, אגחך, ואצחק כל הדרך אל הבנק, ולמכונית החדשה, בין ידידיו עסקנים דגולים ומפורסמים, ואף אפשר בקצוות גם רבנים משתפי"ם בעלי הון מקושרים, רחמנים בעלי מוסדות ועמותות לרוב, עם 0 חוקי עבודה ומוסריות, החברה' האלה חיים בברנז'ה בעולם האימיתי, היכן שעושים את הכסף מהחלשים, מאלה שדי מהר הבינו לצערנו ח"ו שהקב"ה הוא עד הזולת, והבינו שהתורה המחייבת קיימת על דיקדוקיו אבל רק בינו לבין המקום, בין אדם לחברו זו פרשייה אחרת.

אמונה ובטחון הצחקתם אותו, לבכות לה' כשכואב לו בוודאי, להתנענע בצמאה לך נפשי בדמעות בזיץ התורן בערב ביחד עם חבריו העסקנים בעלי ההון, [כשעל שולחן מתגלגללים יינות אור הגנוז ובירות ואקסלים לרוב]... וודאי, הרי אין התחברות לקב"ה יותר מזה, עובד ה' באמת... אף שרק בבוקר עקף את ההוא, ניצל את השכן, בנה מבלי לשאול, צעק מבלי להבחין, פיטר מבלי למצמץ, גיחך בלי להניד עפעף, נו אז מה...

בשו"ע שלהם נאמר כדלקמן: יש הטועים כי פרנסה מהשמיים בהשתדלות ע"פ התורה, וטועים שואהבת לרעך כמוך הוא למעשה, ואף למקילים שרק טועים בלא תעביד לחברך את השנאוי לך אף הם טועים בדבר, כי אין אלקי'ם ח"ו בכל הקשור בין אדם לחברו ובין שכנו, אשתו וכיוצ"ב, כי יסוד הראשון ואחרון הוא כי אין אני לי מי לי וכשאני לעצמי איני אדם מאמין באמת, והדבר היחיד שאני מאמין באמת זה בכח ועוצם ידי עשו לי את החיים האלה - שהתאווה והתעוררות לה' באים יחד, שהצדקה והאכזריות צועדים שלובים, שהתורה והלמדנות מלווים באטימות, והתחזקות בתפילות מלווים בתוכנית חדשה להשמצות ומלחמות, ובעולם האמיתי לדידם ההצלחה מושגת רק ע"י השקר.

ואם ישאל השואל והרי אין זה ע"פ הלכה, ובוודאי לא לפנים משורת הדין, ואף לא ע"פ ערכי האנושיות הבסיססים ביותר, על זה כבר היגה השטן המשפט הקסם בעל השני מילים, המתיר את כל האיסורים, ומביא נוחם לעולם, והוא המשפט הנצח ----------- "זה החיים", פירוש: כל עוולה שעושים בין אדם לחברו, ועוברים על עשרות מצות עשים ולאוים דאורייתא המפורשים בתורה בפירוש, ואף על ערכים הבסיסיים וההגיונים ביותר, אין זה דבר.. כי "זה החיים" ועל החרדים לדבר ה' באמת להבין "שזה העולם" [שינוי נוסח קל של השטן], מה לעשות שוב "זה החיים" "וזה העולם".

החיים היא שמותר להזיק, לא לשלם בזמן, לצחוק, לגחך, לפלוש, לנצל, וכו' מצד הטעם הפשוט: שהצד השני לא מתנגד ועל כרחך שהוא מסכים, [אף שאני יודע שזה שלא יהין לצאת נגדי בשל שמי הטוב והמתוק וסוללת עו"ד והטוענים שלי וכו'], הרי שהשתיקה בשבילי הוא כהודאה, ועוד שהם חתמו הסכימו, ואם לא חתמו הרי שידעו... זה התנאים, מה הם חשבו?? ככה זה הולך!!! ככה כולם בונים!!! ככה כולם מעבידים!!! ככה כולם משקרים, ועובדים זה על זה!!! ככה זה העולם...

תלמדו להכיר - משננים לנו יום ולילה, שמעת? ראית? - דבר מקומם, תאכל את הלב שלך ואמור ג' פעמים "בוקר טוב זה החיים" "זה העולם", "ככה זה בחיים האמתיים", "אין מה לעשות", "מה לא ידעת?".

כלומר מה חשבת כשלא התנגדתה, או נלחמת, או צעקת, הזמנת משטרה, רצת לבי"ד, פתחת תיק בבית משפט, איימת ברב פלוני, רמזת על תביעה כספית, לא הכפשת, ואולי אף חתמת [על הסכמה עקורנית, חלקית, לא משנה] פשוט משלא עשית כל אלו, הרי שאשמתך תלויה ..., בך הבעיה אתה אשם, [גם רגשות אשמה הם עליך], היה לך להתנהג מיד כחיה פצועה, כמאמר הכתוב עם עיקש תתפתל וכו', ואם לא התנהגת כך - אז זה מהשמיים, בעייה שלך, ככה זה החיים [מתי תלמד?], ההוא יקבל גן עדן כי בס"ה הוא התנהג כמנהג החיות הטורפות כאן בעוה"ז , ואתה התמים תיענש בעולם הבא, שלא השתוללת בעולם הזה.

זכור זאת לעולם, שיחקק על המצבה ששתקת לא נלחמת אכלת את חייך בעוה"ז ובעוה"ב, השתוללתת כמו חיית טרף - תזכה לחיים בעוה"ז והעוה"ב.

וע"ז נאמר והזדים מהרה תעקר תשבר תמגר ותכלם ותשפילם ותכניעם במהרה בימנו וכו....

נערך לאחרונה ב:

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הגיע הזמן להבין אחד ולתמיד.
שבציבור החרדי שומר תורה ומצוות ישנם בכלליות שני סוגי חרדים.

א. חרדי לה' וחיה במדות ובין אדם לחברו. ב. חרדי לה' במדות ובין אדם לחברו (תמים כביכול).
הם חיים זה לצד זה זה, הם קרובי משפחה, הם נמנים על אותו חוג, והולכים את אותם קולקציה [עם עדכונים עדכנייים ע"פ רוב לטובת צד א'], אוכלים את אותה חמין, קוראים זה את העתון של זה, ומקפידים על קלה שבחמורה, מתפללים ולומדים וקובעים שיעורים בדף היומי.

אבל כאן פחות יותר נגמר חרדיותם ושמירת התורה ומצוות שלהם, השקפת עולם הפנימי שלהם [צד א], אומרת שמכאן נגזר על אדם לעשות השתדלות, והשתדלות הכוונה היא ע"פ חוקי העולם, שחוקי העולם הם: שהשק,ר הגסות, החוצפה, הכוחי ועוצם ידי, הציניות, והגיחוך, הם החוקים שע"פ צריכים לחיות בעוה"ז, כי אחרת א"א לשרוד, אם אפשר לעשות זאת ע"י בי"ד מה טוב, אם לא ישנם דרכים אחרים...

המוטו היא אחת, לא אפקיר את חיי בידי אחרים, אשלוט אנצל, אשקר, אתחמק, אגחך, ואצחק כל הדרך אל הבנק, ולמכונית החדשה, בין ידידיו עסקנים גדולים, ואף אפשר בקצוות גם רבנים משתפי"ם בעלי הון מקושרים, רחמנים בעלי מוסדות ועמותות לרוב, עם 0 חוקי עבודה ומוסריות, החברה' האלה חיים בברנז'ה בעולם האימיתי, היכן שעושים את הכסף מהחלשים, מאלה שדי מהר הבינו לצערנו ח"ו שהקב"ה הוא עד הזולת, והבינו שהתורה מחייבת קיימת על דיקדוקיו אבל רק בינו לבין המקום, בין אדם לחברו, זו פרשייה אחרת.

אמונה ובטחון הצחקתם אותו, לבכות לה' כשכואב לו בוודאי, להתנענע בצמאה לך נפשי בדמעות בזיץ התורן בערב ביחד עם חבריו העסקנים בעלי ההון, [כשעל שולחן מתגלגללים יינות אור הגנוז ובירות ואקסלים לרוב], וודאי, הרי אין התחברות לקב"ה יותר מזה, עובד ה' באמת, זה שרק בבוקר עקף את ההוא, ניצל את השכן, בנה מבלי לשאול, צעק מבלי להבחין, פיטר מבלי למצמץ, גיחך בלי להניד עפעף, נו אז מה...

בשו"ע שלהם נאמר כדלקמן: יש הטועים כי פרנסה מהשמיים בהשתדלות ע"פ התורה, וטועים שואהבת לרעך כמוך הוא למעשה, ואף למקילים שרק טועים בלא תעביד לחברך את השנאוי לך אף הם טועים בדבר, כי אין אלקי'ם ח"ו בכל הקשור בין אדם לחברו ובין שכנו, אשתו וכיוצ"ב, כי יסוד הראשון ואחרון הוא כי אין אני לי מי לי וכשאני לעצמי איני אדם מאמין באמת, והדבר היחיד שאני מאמין באמת זה בכח ועוצם יודי עשו לי את החיים האלה שהתאווה והתעוררות לה' באים יחד, שהצדקה והאכזריות צועדים שלובים, שהתורה והלמדנות מלווים באטימות, והתחזקות בתפילות עם תוכנית חדשה להשמצות ומלחמות, ובעולם האמיתי לדידם ההצלחה מושגת רק ע"י השקר.

ואם ישאל השואל והרי אין זה ע"פ הלכה, ובוודאי לא לפנים משורת הדין, ואף לא ע"פ ערכי האנושיות הבסיססים ביותר, על זה כבר היגה השטן המשפט הקסם בעל השני מילים, המתיר את כל האיסורים, ומביא נוחם לעולם, והוא המשפט הנצח ----------- "זה החיים", פירוש: כל עוולה שעושים בין אדםלחברו, ועוברים על עשרות עשים ולאוים דאורייתא המפורשים בתורה בפירוש, ואף על ערכים הבסיסיים וההגיונים ביותר, אין זה דבר, כי "זה החיים" ועל החרדים לדבר ה' באמת להבין "שזה עולם" [שינוי נוסח קל של השטן], מה לעשות שוב "זה החיים" "וזה העולם".

החיים היא שמותר להזיק, לא לשלם בזמן, לצחוק, לגחך, לפלוש, לנצל, וכו' מצד שני טעמים, א. בגלל שהצד השני לא מתנגד ועל כרחך שהוא מסכים, [אף שאני יודע שזה שלא יהין לצאת נגדי בשל שמי הטוב והמתוק וסוללת עו"ד והטוענים שלי וכו'], הרי ששתיקה בשבילם הוא כהודאה, ועוד שהם חתמו הסכימו, ואם לא חתמו הרי שידעו... זה התנאים, מה הם חשבו?? ככה זה הולך!!! ככה כולם בונים!!! ככה כולם מעבידים!!! ככה כולם משקרים ועובדים זה עלזה!!! וככה זה העולם...

תלמדו להכיר - משננים לנו יום ולילה, שמעת ראית דבר מקומם, תאכל את הלב שלך ואמור ג' פעמים "בוקר טוב זה החיים" "זה העולם", "ככה זה בחיים האמתיים", "אין מה לעשות", "מה לא ידעת?".

כלומר מה חשבת כשלא התנגדתה, או נלחמת, או צעקתה, הזמנת משטרה, רצת לבי"ד, פתחת תיק בבית משפט, איימת ברב פלוני, רמזת על תביעה כספית, לא הכפשת, ואולי אף חתמת [על הסכמה עקורנית חלקית לא משנה] פשוט משלא עשית כל אלו, הרי שאשמתך תלויה בך, בך הבעיה אתה אשם, [גם רגשות אשמה הם עליך], היה לך להתנהג מיד כחיה פצועה, כמאמר הכתוב עם עיקש תתפתל וכו', ואם לא התנהגת כך - אז זה מהשמיים, בעייה שלך, ככה זה החיים [מתי תלמד?], ההוא יקבל גן עדן כי בס"ה הוא התנהג כמנהג החיות הטורפות כאן בעוה"ז , ואתה התמים תיענש בעולם הבא, שלא השתוללת בעולם הזה.

זכור זאת לעולם, שיחקק על מצבה ששתקת לא נלחמת אכלת את חייך בעוה"ז ובעוה"ב, השתוללתת כמו חיית טרף - תזכה לחיים בעוה"ז והעוה"ב.

וע"ז נאמר והזדים מהרה תעקר תשבר תמגר וכו....

תו לי להבין את סוף דעתך..
ללכת למשטרה? אני שאלתי רב אם מותר לי להלשין בעיריה. והוא אמר לי אסוררר. רוץ לבית דין ודבר ראשון הפסקת עבודה. אם הוא יפר את ההוראה הבית דין יתרה ויתרה וייתן לך רשות ללכת לעיריה משטרה בית משפט וכו וכו..
יש משהו עוקף שאני לא יודע?

אפשר לאיים.. עורך דין . לצלם. להקליט < שהוא יראה.. ואולי יבהל.. לא מעבר לזה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אוף אני לא נרגע מהעניין.. בעיקר מה יהיה בשבת... אם יירד גשם?
לא מקנא בכם..
תכינו את עצמכם קודם שלא תנזקו יותר חמור

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
למעשה משנה באיזה עיר אתם.

א. דבר ראשון להוציא צו מניעה בבי"ד.
ב. לצלם, ולהקליט.
ג. לבדוק היטיב את החוזה שחתמתם עליו.
ד. פרסום שלט גדול בבנין כי הנכם מוחים על ההתנהגות ולא מסכימים על הסכנת הנפשות וכו'.
ה. לבדוק מי הם הרבנים המשפיעים על הצד השני.
ו. לבדוק רק לבדוק בעירייה, את הרישיון וכו'.
ז. אם אפשר להזמין פקח של העייריה אולי זה קל יותר הלכתית מלהתלונן לעירייה.
ח. לשלוח תלונה למבקר המדינה.
ט. לאיים או להזמין מהנדס שיבדוק אם הבנייה היא ע"פ החוקים וכיוצ"ב.
לזכור לקבוע יעדים ברורים שתלכו בזה עד הסוף, לציין את הרווח מכל פעולה, והעגמ"נ שצפוייה מכך הכח הנפשי שיש לכם ללכת על זה.
ולעמוד על הדברים בכל הכוח.
ואחרי הכל, מכיון שאולי מדובר בשכנים עתדים ואולי תצטרכו אותם, צריכים לשקול היטיב האם מדובר במצב אל חזור ואז לחשוב טוב להיכן הולכים עם זה.
בכל מצב שהוא יש לזכור, את מתקשרת להתלונן, תקבעי יעדים.
שלום כאן מדברים השכנים.
הרסתם לי כך וכך אני דורשת שעד יום זה וזה תסדרו.
קביעת יעדים לצד השני אולי אולי יעזור לשדר שאתם רציינים.
בדרך אגב ראינו בספרים, שכתוב שאצל היהודים כל בניה של שכנים הולך שמח, וזאת בגלל שאין העוה"ז מקום היהודים להנות בהם, ומכיון שהוא מרחיב בניגוד ליעוד הטבעי של עם ישראל אז השטן קופץ ומקלקל את החגיגה.

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
טוב, עברתי עכשיו על כל ההודעות באשכול, ואני שותף ג"כ לתסכול ולכאב.
אבל אני לא מבין מאיפה יש לאנשים אומץ, לפסוק שמותר וחייבים לפנות למשטרה...

למען האמת, לא הבנתי מה את רוצה. את כותבת כאן:
לפני הכל אנחנו מאמינים שהכל מלמעלה ואני לא רוצה להזיק ליהודי בלי דעת תורה".
כמובן שאני לא אזמין משטרה וכל דרך שהיא שלא לפי דין תורה. עד עכשיו בעלי התייעץ כל יום עם הראש כולל שלו שהוא גם רב ב"חושן משפט"

באמת כל הכבוד!!! אז מה את צריכה מאיתנו חברי פרוג?

יש לך רב שמעורב ב"ה בסיפור, ויודע את כל הפרטים האלו, ויודע להגיד לך גם לפנות למשטרה אם צריך, הוא יודע את הלכות פיקוח נפש, הוא יודע את דיני חושן משפט אז תקשיבי רק לו.

אל תקשיבי למי שאומר לך: "אין פה מה לשאול רב!!!!!!!!"
כי תמיד, אבל תמיד, צריך לשאול רב. ואם יגידו לך:
אם נכנס לכם גנב הביתה ומתחיל לשבור את הקירות צריך לשאול רב בשביל להתקשר למשטרה???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אל תתייחסי, כי זה ממש דמגוגיה זולה, מה הקשר?! ברור שמותר להתקשר למשטרה, כי זה ההלכה, בכזה מקרה, ואין קשר בין קנדלברה לגויאבה.
ואגב, זאת אותה התורה שאומרת שבשבת אסור להתקשר למשטרה גם אם הוא ישבור לי את כל הבית!!

ואל תתבלבלי מדעות של אנשים אחרים: בני ברק, כסבה, הוא לא בן אדם, מותר הכל, תלשיני, תראי לו את הכיוון...

אני מצטרף לגמרי לאלו שהדגישו את החיוב המוחלט להישמע אך ורק לדעת תורה.

דגאיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קודם כל אין מילים
פשוט המום...
כואב.
בלתי נסבל!
את הסיפורים האלה קוראים בעיקר בעלונים... והנה אחד שחווה את זה על בשרו חד חלקו.
פשוט כואב...
כואב.

איך אומרים "הצער שלכם הצער שלי"
על דרך הטבע הייתי רץ למי שאפשר ועושה הכל כיכולתי להפסיקם
ומפורר ומנפץ אותם בכל כוחי רק על התיסכול שגרמו לי והורס את ביתם כתגמול.

זה אני.

מה איתכם???

מעט מאוד אנשים מצליחים לשנות את מידותיים בחיים
ואלה שכן מצליחים זה בגיל צעיר ובצורה מצומצמת.

מה כן, ה' האוהב והרחמן רוצה שנשלים את עצמינו
ונהיה יותר גיבורים חסונים ושפלים בדרכיו ואליו
ועל הצד ה' רוצה לחלק מתנות גדולות ויקרות שמעט זוכים אליו (בגשמי וברוחני)
וכדוגמה, אנו רואים את אליעזר עבד אברהם, שלכאורה רק הוא זכה לשהות במחיצת רבו בגן עדן
ונהפך מארור לברוך, מתוך כל התלמידים ואף התורה מאריכה ומפרטת את נסיוניו ושיפלותו.

לפניכם פרוסות שני האופציות (פחות או יותר) ללחם/לוותר
מה תעבירו לילדכם, ועם מה תגיעו אחרי 240.

עוד הפעם, אני הייתי לוקח את האפשרות הראשונה כפי שתארתי
ואולי לכן ה' לא ניסה אותי בזאת.
אבל אתם מהאלה (כפי שהובן מהסיפור) שיודעים לוותר ולדון לכף זכות (לפחות מנסים)
ומחפשים קרבת ה' וללכת בדרכיו.

נקודה האחרונה.
לכל אדם יש אלפי נסיונות יום יום
שאולי אתה יכול לענות 'שמע לא הייתי מרוכז' 'הייתי פזיז' 'לא חשבתי'
והנה בסיפור הנ"ל ה' בא אליך לתוך הפרצוף, איך שאומרים 'בדוגרי'
ושואל אותך בצורה הכי ברורה בלי התחכמויות, כן או לא?
כן או לא?!

נא... בחרת.

הגיע הזמן לענות.

חבר.

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
טוב, עברתי עכשיו על כל ההודעות באשכול, ואני שותף ג"כ לתסכול ולכאב.
אבל אני לא מבין מאיפה יש לאנשים אומץ, לפסוק שמותר וחייבים לפנות למשטרה...

למען האמת, לא הבנתי מה את רוצה. את כותבת כאן:

באמת כל הכבוד!!! אז מה את צריכה מאיתנו חברי פרוג?

יש לך רב שמעורב ב"ה בסיפור, ויודע את כל הפרטים האלו, ויודע להגיד לך גם לפנות למשטרה אם צריך, הוא יודע את הלכות פיקוח נפש, הוא יודע את דיני חושן משפט אז תקשיבי רק לו.

אל תתייחסי, כי זה ממש דמגוגיה זולה, מה הקשר?! ברור שמותר להתקשר למשטרה, כי זה ההלכה, בכזה מקרה, ואין קשר בין קנדלברה לגויאבה.
ואגב, זאת אותה התורה שאומרת שבשבת אסור להתקשר למשטרה גם אם הוא ישבור לי את כל הבית!!

ואל תתבלבלי מדעות של אנשים אחרים: בני ברק, כסבה, הוא לא בן אדם, מותר הכל, תלשיני, תראי לו את הכיוון...

לפי מה שהבנתי, ההתייעצות עם הרב היתה בעבר, כשהתריסים נשברו וכשקרו דברים מכעיסים אבל לא בגדר פיקוח נפש.
אבל כשנופלת מפולת אבנים על מיטת תינוק- צריך לשתוק??????
אתה רוצה לקחת אחריות על משהו שיקרה לילד, כי צריך בינתיים לחכות לדין תורה?
לא נראה לי

studio magic

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מזעזע!!!
תני לי לנחש שזה בבני ברק.
הקסבות בעזה ובני ברק...אני לא יודעת מה יותר טוב...
עם כאלה אנשים לא שייך להתנהג בעדינות. זו לא השפה שהם מבינים. סורי

סטיגמות של אנשים

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
טוב, עברתי עכשיו על כל ההודעות באשכול,

הטעות היא במשל. כי זה לא גנב שנכנס ומתחיל לשבור קירות, אלא גנב שנכנס ומתחיל לזרוק אבנים על הילדים הישנים בחדר.

נעמי20

משתמש פעיל
נכתב ע"י נעמי20:
אם נכנס לכם גנב הביתה ומתחיל לשבור את הקירות צריך לשאול רב בשביל להתקשר למשטרה???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אולי לא הבנת את הסיפור פה, אבל פה הדוגמא עם הגנב זה לא "דוגמא"
זה בדיוק מה שקרה פה! נכנס גנב והתחיל לשבור קירות!

נערך לאחרונה ב:

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי מה הלחץ, אם באמת זה כמו גנב ואין שום בעיה להזמין לו משטרה, כנראה שגם הרב יודע את זה וזה מה שיגיד להם לעשות,
רק מה, אתם מיעצים להזמין משטרה במקום לשאול את הרב, למה?

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אולי לא הבנת את הסיפור פה, אבל פה הדוגמא עם הגנב זה לא "דוגמא"
זה בדיוק מה שקרה פה! נכנס גנב והתחיל לשבור קירות!
אולי לא הבנת את הנגזר מהסיפור פה, אבל הדוגמה היא אותה דוגמה.
כי ברגע שילדים נתונים לסכנה שיפלו עליהם לבנים מתקרת חדר הילדים, המשל מחריף.

זהר מושקוביץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
פשוט מזעזע!מכעיס מאוד!
לא ממש מרגיע אבל גם משהו- לא אמור לרדת גשם בימים הקרובים

נעמי20

משתמש פעיל
אולי לא הבנת את הנגזר מהסיפור פה, אבל הדוגמה היא אותה דוגמה.
כי ברגע שילדים נתונים לסכנה שיפלו עליהם לבנים מתקרת חדר הילדים, המשל מחריף.
זה וודאי נכון!
רק עניתי ל @מלאך טוב שכתב שאין להשוות בין הדוגמא של גנב שאז בוודאי שמותר להתקשר למקרה כאן שצריך לשאול רב.- שזה לא השוואה בין שני מקרים אלא מדובר פה בגנב!

נעמי20

משתמש פעיל
לא הבנתי מה הלחץ, אם באמת זה כמו גנב ואין שום בעיה להזמין לו משטרה, כנראה שגם הרב יודע את זה וזה מה שיגיד להם לעשות,
רק מה, אתם מיעצים להזמין משטרה במקום לשאול את הרב, למה?
הרב לא יגיד להם.
הרב יצעק עליהם: "כזה דבר אתם באים לשאול אותי?! תזמינו משטרה כבר!!"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה