דרוש מידע סיור ב"יד ושם"

מצב
הנושא נעול.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
צר לי, היינו שם כמעט כל המשפחה, בהדרכה של ישראל גולדווסר, לא ראו שם תכנים בלתי ראויים.
גם לי צר...
איפה ראית שכתוב שיש ''תכנים לא ראויים..''
אני הרי לא חושב שיש אפילו ביד ושם ''לא ראוי''
מראות קשים יש גם כאן ובטוח שם

3524

משתמש מקצוען
במחילה, אין חולק שביד ושם יש תמונות מאוד מאוד לא צנועות, אילולי היה זה 'יד ושם' אלא 'רחוב יפו' היית מזהיר את ילדיך ובוגריך מלעבור שם. בגלל שזה יד ושם אז זה פחות נורא, נעצום עין, נתרחק מן הכיעור, וכו'.

לא כולם יסכימו ש'עוצם עיניו מראות ברע' זה לכתחילה. יהיו שיגידו שעדיף להימנע מלהגיע למקום שצריך לעצום בו עיניים.

אבל באושוויץ - כך כתבתי - התכנים האלו כמדומני לא מוצגים.

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
דיברתי על יד ושם,
ובאמת עם הדרכה זה יחסית בסדר
(לא ברמה של לקחת לשם ילדים.)
בקשר לאושוויץ- 100%.
מרגש, מטלטל, רווי אמונה,
ו-לא. אין שם בעיות....
(לא שאני שמתי לב)

שווה-שווה

משתמש רשום
זה לא רק התכנים הקשים,
זה ניוול המת.
לצפות בתמונות של נפטרים מקדושי השואה בפוזות שלא תואמות לכבוד הנפטר, למשל -
זו בעיה גדולה גם מבחינה הלכתית, עד כמה שידוע לי.

הכוונה ספציפית לתמונות של נפטרים,
בלי להתייחס לכל ההיבטים השונים של כלל המיצגים ותמונות האנשים שחיו אז.

3524

משתמש מקצוען
סתם בשביל לחדד:

ראינו רבנים, אדמו"רים, צדיקים וקהילות קודש שערכו סיורי אמונה והתחזקות במחנות ההשמדה.

לא ראינו אף אחד שערך סיור אמונה והתחזקות ביד ושם.

אולי בגלל שאין שם מספיק אמונה והתחזקות שאפשר יהיה לקחת משם.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
סתם בשביל לחדד:

ראינו רבנים, אדמו"רים, צדיקים וקהילות קודש שערכו סיורי אמונה והתחזקות במחנות ההשמדה.

אני סתם שואל-מי שאמר שמה שאנחנו צריכים לקחת משם זה אמונה והתחזקות?
אולי מה שצריך לקחת משם זה זעזוע וכאב?

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
יש מצב שמי שמבקר שם יוצא עם הרבה זעזוע וכאב מהלכלוך שדבק שם לנשמתו.
לא באתי לדבר עם זה.
אם יש פריצות זה עניין אחר.-ובאמת יכול להיות שאי אפשר ללכת ליד ושם אם זה באמת ככה.
אני שואל על עצם השאלה מה המטרה. מה מנסים להשיג מסיור כזה.

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
סליחה שאני שואל אבל מה העניין?
איזו תועלת תצא לילד וגם למבוגר חרדי מלראות זוועות?
את האינקווזיציה אנחנו לא שוכחים, גם את השואה לא נשכח.

לא באתי לדבר עם זה.
אם יש פריצות זה עניין אחר.-ובאמת יכול להיות שאי אפשר ללכת ליד ושם אם זה באמת ככה.
אני שואל על עצם השאלה מה המטרה. מה מנסים להשיג מסיור כזה.
לא יודעת מה איתכם.
אני מזועזעת מהרעיון לקחת לשם ילדים. אין לילדים מה להרוויח מזה.
אבל- לגבי העניין עצמו- אם הסבים והסבתות שלי עברו את זה, מין הראוי שלפחות אדע מה הם עברו.
לעולם לא אבין. לעולם לא אתחיל להגיע לקצה קצהו של הבנה.
אז לפחות לשמוע פרטים, אני יוצאת מכאלו מקומות מזועזעת עד העצם אבל עם תחושת שליחות עצומה!!!!!!
אני רוצה לדעת. רוצה לראות מה עבר עליהם.
רוצה לזכור ולא לשכוח לעולם!!!! מי יודע אם לא זה מה שהחזיק אותם בכל השנים האיומות והאפלות הללו.

3524

משתמש מקצוען
לא יודעת מה איתכם.
אני מזועזעת מהרעיון לקחת לשם ילדים. אין לילדים מה להרוויח מזה.
אבל- לגבי העניין עצמו- אם הסבים והסבתות שלי עברו את זה, מין הראוי שלפחות אדע מה הם עברו.
לעולם לא אבין. לעולם לא אתחיל להגיע לקצה קצהו של הבנה.
אז לפחות לשמוע פרטים, אני יוצאת מכאלו מקומות מזועזעת עד העצם אבל עם תחושת שליחות עצומה!!!!!!
אני רוצה לדעת. רוצה לראות מה עבר עליהם.
רוצה לזכור ולא לשכוח לעולם!!!! מי יודע אם לא זה מה שהחזיק אותם בכל השנים האיומות והאפלות הללו.
מקובל עלי, אבל בשביל זה יש די והותר ספרים נגישים הממחישים את כל מה שאנו אמורים לזכור ולא לשכוח, למה צריך להגיע דוקא למקום ההוא?

ולא שאני לא הייתי, הייתי ביד ושם, הייתי באושוויץ, הייתי במאידנק, הייתי גם במוזיאון השואה של מנהטן. יצאתי משם עם הרבה רושם בלתי נשכח, חודר עד לעצמות. ועדיין, המוצגים הויזואליים לא קריטיים כדי לחוות את הזוועות, ישנם ספרים שיעשו זאת באופן חד.

נערך לאחרונה ב:

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
מקובל עלי, אבל בשביל זה יש די והותר ספרים נגישים הממחישים את כל מה שאנו אמורים לזכור ולא לשכוח, למה צריך להגיע דוקא למקום ההוא?
זו כבר שאלה נפרדת .
אם המקום באמת פרוץ ולא מתאים- זו אכן שאלה.
אני הייתי שם בסיורים עצמאיים ומאורגנים, והיה יחסית בסדר.
וספרים- הם לא מספיק לפעמים. וכן, רק שם תפסתי את העוצמה (במובנים שלי.)
וכשיש מקום שמנציח ומזכיר, ומתחדש, עם מסמכים חדשים, כל שמות הנספים.
זה מביא למודעות הרבה יותר מספרים.
צריך שיהיה כזה מקום- ואכן חבל שהוא לא מותאם עד הסוף.

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
זו כבר שאלה נפרדת .
אם המקום באמת פרוץ ולא מתאים- זו אכן שאלה.
אני הייתי שם בסיורים עצמאיים ומאורגנים, והיה יחסית בסדר.
וספרים- הם לא מספיק לפעמים. וכן, רק שם תפסתי את העוצמה (במובנים שלי.)
וכשיש מקום שמנציח ומזכיר, ומתחדש, עם מסמכים חדשים, כל שמות הנספים.
זה מביא למודעות הרבה יותר מספרים.
מסכים. אני גם הרגשתי ככה...
צריך שיהיה כזה מקום- ואכן חבל שהוא לא מותאם עד הסוף.
לא רק "לא מותאם עד הסוף". יד ושם ממש לא מותאם לחרדים. בכלל לא.
אני עצמי הייתי שם, את ילדי לא אקח. גם לא בגיל 20.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
בלת"ק.
הייתי שם כילד צעיר מאד (כיתה ו' כמדומני), חבר סיפר שיש מקום ענק שהוא ממש "בחינם".. (החבר היה-ועדיין מוכשר אבל דיסלקט, ככה שדאגתי לקרוא לו דברים שעניינו אותו..), ראינו כלמיני דברים נוראים, סבונים וכו'.
בהמשך (כיתה ז') הלכתי בצורה קצת יותר מסודרת ומאורגנת, ניסיתי להבין וכו', נראה לי זו הייתה הפעם הראשונה שניסיתי לפענח "תאריך לועזי", ולחבר את חלקי הפאזל, לא זוכר שלא נרדמתי אח"כ.
אבל ודאי שאת ילדי הייתי שומר מכל משמר מהזוועות האלו...

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
בלת"ק.
הייתי שם כילד צעיר מאד (כיתה ו' כמדומני), חבר סיפר שיש מקום ענק שהוא ממש "בחינם".. (החבר היה-ועדיין מוכשר אבל דיסלקט, ככה שדאגתי לקרוא לו דברים שעניינו אותו..), ראינו כלמיני דברים נוראים, סבונים וכו'.
בהמשך (כיתה ז') הלכתי בצורה קצת יותר מסודרת ומאורגנת, ניסיתי להבין וכו', נראה לי זו הייתה הפעם הראשונה שניסיתי לפענח "תאריך לועזי", ולחבר את חלקי הפאזל, לא זוכר שלא נרדמתי אח"כ.
אבל ודאי שאת ילדי הייתי שומר מכל משמר מהזוועות האלו...
לא מקום לילדים!!!!!!
יכול להיות שבצורה מאורגנת ניתן לעבור במקומות מסוימים.
אבל המוזיאון בנוי כך שבכל רגע יכולה להיות תמונה איומה!
אי אפשר לומר לכולם:
"עכשיו אל תתבוננו לצד ימין".

שראליק

משתמש רשום
יש מספיק ספרים ללמד על השואה במובן האמוני של הענין, אין שום ענין ללמד ילדים עוד קצת הסטוריה ושם במקום הזה אתם לא תקבלו את המסר הזה
אני אישית אף פעם לא ביקרתי במקום כזה ובכ"ז הידע שלי על השואה היא לא גרועה בכלל
הכי עדיף זה להתחיל עם הילדים מזוית הגבורה בשואה כמובן הגבורה הרוחנית לא ה"כוחי ועוצם ידי". יש יותר משש מליון סיפורים כאלו ובין השורות הילדים מקבלים את התמונה המלאה. במקום שהילדים ישאלו ובתמימות היכן היה אלוקים בשואה ואז נתחיל לספר להם את הסיפורים, אפשר להתחיל מיד עם זה.
מנסיון!! השאלות בד"כ נעלמות....
לסיום! לא מזמן עזרתי לראיין יהודי ניצול שואה בן 99 בליעה"ר לאיזה מגזין חרדי והם ניסו לדובב אותו לשמוע מה החזיק אותו בשואה והוא שנתפס יותר ברעיון הציונות [הנכדים שלו הם חסידישע יונגעלייט] לא הפסיק להגיד לנו "לא פחדתי מהם" "היינו יותר חזקים" וכל מיני ססמאות כאלו
אחרי הראיון דיברתי איתו ופשוט הלחצתי אותו לקיר מה באמת החזיק אותו הרי זה שטויות כל הססמאות הללו, ואז הוא נפתח וגילה לי כי כח השמחה שהיה בו [סיפורים מאוד מענינים הוא עשה מכח השמחה הוא הצליח להציל מאות יהודים עי"ז] וזה מה שהחזיק אותו
המסרים האלו הם אלו שצריכים לעבור מדור לדור
וכל השאר נשאיר לחובבי הסטוריה...

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
יש מספיק ספרים ללמד על השואה במובן האמוני של הענין, אין שום ענין ללמד ילדים עוד קצת הסטוריה ושם במקום הזה אתם לא תקבלו את המסר הזה
אני אישית אף פעם לא ביקרתי במקום כזה ובכ"ז הידע שלי על השואה היא לא גרועה בכלל
הכי עדיף זה להתחיל עם הילדים מזוית הגבורה בשואה כמובן הגבורה הרוחנית לא ה"כוחי ועוצם ידי". יש יותר משש מליון סיפורים כאלו ובין השורות הילדים מקבלים את התמונה המלאה. במקום שהילדים ישאלו ובתמימות היכן היה אלוקים בשואה ואז נתחיל לספר להם את הסיפורים, אפשר להתחיל מיד עם זה.
מנסיון!! השאלות בד"כ נעלמות....
לסיום! לא מזמן עזרתי לראיין יהודי ניצול שואה בן 99 בליעה"ר לאיזה מגזין חרדי והם ניסו לדובב אותו לשמוע מה החזיק אותו בשואה והוא שנתפס יותר ברעיון הציונות [הנכדים שלו הם חסידישע יונגעלייט] לא הפסיק להגיד לנו "לא פחדתי מהם" "היינו יותר חזקים" וכל מיני ססמאות כאלו
אחרי הראיון דיברתי איתו ופשוט הלחצתי אותו לקיר מה באמת החזיק אותו הרי זה שטויות כל הססמאות הללו, ואז הוא נפתח וגילה לי כי כח השמחה שהיה בו [סיפורים מאוד מענינים הוא עשה מכח השמחה הוא הצליח להציל מאות יהודים עי"ז] וזה מה שהחזיק אותו
המסרים האלו הם אלו שצריכים לעבור מדור לדור
וכל השאר נשאיר לחובבי הסטוריה...
מה שצריך לעבור זה ההבנה וההרגשה של גודל החורבן והאסון.
והכאב והמוות.

זושא כץ

משתמש מקצוען
בלת"ק
אל תקחו ילדים.
מכיר קבוצה של ילדים שהלכו לשם
3 מתוכם עברו טיפול רגשי של טראומות!
רק מבחינת ההרג שהם ראו שם

לגבי השואה
יש את גנזך קידוש השם

ואולי הייתי משקיע להביא לילדים את המשקפות של ניצחה הרוח

אם הם ילדים שיכולים לקלוט מה סו השואה, בוודאי המשקפות יעשו זאת היטב!
@ניצחה הרוח

מיטל בר

משתמש חדש
סתם בשביל לחדד:

הסיבה היא פשוטה - כי זה בארץ ולא בחו"ל..

סתם בשביל לחדד:

כשאני הייתי שם לפני כמה שנים ראיתי את הרב לאו וכל צאצאיו היה מרגש מאוד לראות
(בחלק האחרון כל המשפחה הצטלמו)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה