בקשה סיוע בשכר דירה עד מתי ימשך העוול הנוראי בואו נשנה את המצב.

גימפעל

משתמש מקצוען
נראה שיש כאן כמה ניקים מטעם המדינה ששומרים על קופת האוצר
והם אחראים על חלוקה באופן שווה וראוי בין כל תושבי המדינה

אנא מכם תדאגו שבארנונה המדינה (=משרד הפנים-העירייה) תתייחס להוצאות (=המשכנתא) כמו להכנסות
וכן תדאגו שבסיוע לשכר דירה יעלה בהתאם למדד והשכר והריביות וכו'

תודה לכם שומרי הקופה
הם לא שומרי הקופה הם בסה"כ צרי עין.

מיכי82

משתמש פעיל
בטח שיש הבדל.
כי גם שמחירי הדירות היו יותר זולים - המצב של האנשים לא השתנה.
זה לא תגיד מישהוא הרוויח X וכשעלה המחירים של הדירות הוא עבד יותר...
ותקרא את התגובה למעלה -
מאיפה המדינה תממן את כל הסיוע הזה, מהתושבים.. כלומר מיסים נוספים.. בקצב הזה המחירים ימשיכו לעלות
ברור שאנשים עובדים יותר כדי לעמוד במחירי הדירות החדשים אחת הסיבות שמחירי הדירות עולים היא כי אנשים מסוגלים לשלם יותר בין היתר בגלל שאנשים עובדים יותר מבעבר ובעיקר שיש מגמה ששני בני הזוג עובדים.

אם הטענה היא שכדי לממן הנחה יש צורך להעלות מיסים אז באותה המידה אי אפשר לטעון שמחירי הדירות הם יקרים מידי כי היוקר הוא נובע ממס עקיף(או בכל שם אחר שתכנו את זה) שהמדינה גובה
ככה שאם המדינה תוריד מחירים היא תצטרך מקור תקציבי אחר.

ruth322

משתמש רשום
צילום מקצועי
הם לא שומרי הקופה הם בסה"כ צרי עין.
אף אחד לא צר עין.
אני עובדת קשה על הכסף שלי ומשלמת מיסים כמה אלפים כל חודש.
מכאיב לראות שיש אנשים שלא מעוניינים לעבוד ובאים בדרישה שלא עוזרים להם כי הם רוצים לעבוד פחות או לא לעבוד בכלל..
להכל יש השלכות.
אף אחד לא אמור לצפות שהמדינה תממן לו את מה שהוא לא רוצה לעשות בעצמו.
ואני לידיעתך לא זכאית לשום הנחה, לא בארנונה, לא במעון...
אז האבסורד הוא שאני שמשלמת הרבה מיסים לא יכולה לקבל את הזכויות האלו שבסופו של דבר ממומן על ידי תושבים אחרים שעובדים קשה.

גימפעל

משתמש מקצוען
אף אחד לא צר עין.
אני עובדת קשה על הכסף שלי ומשלמת מיסים כמה אלפים כל חודש.
מכאיב לראות שיש אנשים שלא מעוניינים לעבוד ובאים בדרישה שלא עוזרים להם כי הם רוצים לעבוד פחות או לא לעבוד בכלל..
להכל יש השלכות.
אף אחד לא אמור לצפות שהמדינה תממן לו את מה שהוא לא רוצה לעשות בעצמו.
ואני לידיעתך לא זכאית לשום הנחה, לא בארנונה, לא במעון...
אז האבסורד הוא שאני שמשלמת הרבה מיסים לא יכולה לקבל את הזכויות האלו שבסופו של דבר ממומן על ידי תושבים אחרים שעובדים קשה.
אני משפשף את העיניים שלי לראות שלא יאיר לפיד כתב את השורות האלו.

ruth322

משתמש רשום
צילום מקצועי
ברור שאנשים עובדים יותר כדי לעמוד במחירי הדירות החדשים אחת הסיבות שמחירי הדירות עולים היא כי אנשים מסוגלים לשלם יותר בין היתר בגלל שאנשים עובדים יותר מבעבר ובעיקר שיש מגמה ששני בני הזוג עובדים.

אם הטענה היא שכדי לממן הנחה יש צורך להעלות מיסים אז באותה המידה אי אפשר לטעון שמחירי הדירות הם יקרים מידי כי היוקר הוא נובע ממס עקיף(או בכל שם אחר שתכנו את זה) שהמדינה גובה
ככה שאם המדינה תוריד מחירים היא תצטרך מקור תקציבי אחר.
אתה מחזק את מה שאומרים.
המדינה צריכה מקור תקציב אחר וככל שיש לה יותר הוצאות היא צריכה מקורות תקציבים גבוהים יותר.
כל ההנחות למינהם זה גם הוצאות שיש למדינה.. שנקלחות מההכנסות - מיסים.
אז אם ידרשו וידרשו עוד ועוד הנחות.. המיסים יעלו באופן ישיר או עקיף.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
התאפקתי עד עכשיו...
אני שפשפתי את העניים וצבטתי את עצמי כדי לוודא שאני לא הוזה כשקראתי את הכותרת ההזויה הזאת!!
יש מספיק אנשים שמשלמים 50 אחוז מס וגרים בשכירות בפריפריה, בנוסף משלמים מחיר מלא למעון ואין להם הנחה בארנונה, כן והם חרדים.
מתי אנשים יבינו שהפתרון הוא לא לקושש דגים, אלא לבנות חכה?

ruth322

משתמש רשום
צילום מקצועי
תתפלא,
אני לא יאיר לפיד.
ובעלי אברך.
ואני מאמינה בזה.
אבל אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
אישה שרוצה שבעלה יהיה אברך אשריה וטוב לה,
היא ובעלה אמורים להבין שהיא המקור פרנסה היחיד והעיקרי בבית.
לא יתכן שהיא מבחירה שלה תחליט לא לצאת לעבוד/לצאת לעבוד בחצי משרה או פחות , להרוויח פחות ממינימום ולדרוש שהמדינה תשא בהחלטות שלה.
לא יתכן שאני עובדת קשה ומשלמת מיסים , אשלם למעון מחיר מלא, לא יקבל הנחה בארנונה ולעומתי מישהיא שלא עובדת / עובדת חלקי בזמן שהיא יכולה לעבוד משרה מלאה תקבל את מה שאחרים כמוני שילמו למדינה...
זה לא כמו פעם שגבר יכל להיות אברך והאישה עקרת בית ולחיות ברווח..
המציאות היא אחרת, מי שבוחר לחיות כמו פעם, הוא בנאדם בוגר ואחראי, שיקח את האחריות על עצמו.
אם אין לו את האפשרות הזו, שלא יתחיל להתלונן שהמדינה לא נתנה לו ולא שילמה לו..
אגב, אנשים שחיים בהרגשה שלא נתנו לי ולא שילמו לי וכו וכו.. זה אנשים שהם ככה בחיים האישיים שלהם..
מומלץ לעשות בדק בית.

חיים פרוג

משתמש פעיל
עצוב.... ב"ה שזכינו שיש כל כך הרבה משפחות אברכים, אבל אנחנו צריכים לדעת גם את המחיר, אנו זוכים בשכר וביתרונות המדהימים- רוחנית וגשמית, של משפחת אברך, וכן. יש גם מחיר גשמי של צמצום וויתור על כל מיני דברים, לא צריך לצפות שיממנו אותנו ואם מישהו מנהל חיי תורה, אבל גם עובד קשה וממן את עצמו בעצמו זה עדיין לא עושה אותו יאיר לפיד!
בואו נזכר בסיפורי העבר על היהודים בעיירה שלא היה להם כסף, הם לא התבייכנו תעזרו לנו כי אנחנו לומדים תורה ויהודים. זכית ללמוד תורה- הזכות עומדת ויקרה, אבל זו הבחירה שלך!
וכמובן, שבכל עזרה לאברך ובכך שכספי המיסם הולכים למימון משפחות בני תורה כל עמ"י זוכה להיות שותף בלימוד התורה וזה מה שמחזיק אותנו כאן בארץ ישראל!!
ומי שמשלם מיסים גבוהים- גם הוא שותף לזכות!

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
זה מצחיק אנשים לא יודעים איך כלכלה עובדת
לא צריך להיות יאיר לפיד כדי להבין שהמדינה צריכה לחלק את הכסף של כולם
באופן שיעזור לעניים, לתושבי פריפריה,, לחולים לזקנים ,לגר ,ליתום ולאלמנה
ולא לקומבינטור שרוצה מימון לדירה במרכז

ציני בכיר

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
לא מבין איפה העוול
יש קומבינות לכל דבר.....

יואו

משתמש רשום
תתפלא,
אני לא יאיר לפיד.
ובעלי אברך.
ואני מאמינה בזה.
אבל אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
אישה שרוצה שבעלה יהיה אברך אשריה וטוב לה,
היא ובעלה אמורים להבין שהיא המקור פרנסה היחיד והעיקרי בבית.
לא יתכן שהיא מבחירה שלה תחליט לא לצאת לעבוד/לצאת לעבוד בחצי משרה או פחות , להרוויח פחות ממינימום ולדרוש שהמדינה תשא בהחלטות שלה.
לא יתכן שאני עובדת קשה ומשלמת מיסים , אשלם למעון מחיר מלא, לא יקבל הנחה בארנונה ולעומתי מישהיא שלא עובדת / עובדת חלקי בזמן שהיא יכולה לעבוד משרה מלאה תקבל את מה שאחרים כמוני שילמו למדינה...
זה לא כמו פעם שגבר יכל להיות אברך והאישה עקרת בית ולחיות ברווח..
המציאות היא אחרת, מי שבוחר לחיות כמו פעם, הוא בנאדם בוגר ואחראי, שיקח את האחריות על עצמו.
אם אין לו את האפשרות הזו, שלא יתחיל להתלונן שהמדינה לא נתנה לו ולא שילמה לו..
אגב, אנשים שחיים בהרגשה שלא נתנו לי ולא שילמו לי וכו וכו.. זה אנשים שהם ככה בחיים האישיים שלהם..
מומלץ לעשות בדק בית.
קוראת את ההודעה הזו, וגם את הקודמת וקצת נחמץ לי הלב
למה את בטוחה שכל מי שעובד חצי משרה\ עובד בשכר נמוך זה בגלל שהוא מתעצל\ לא דואג לעצמו\ מעדיף להסתמך על צדקה ולא לעבוד בעצמו?
אין מצב של ב"א שלא מוצא עבודה טובה יותר? שלא מצליח להשתכר גבוה יותר?
איך אמרתי לאחת שהתלוננה לי על הסכום הגבוה שמשלמת למעון? אם את לא זכאית להנחה, כנראה את לא צריכה אותה, והיא שתקה.
יש אנשים שזקוקים לזה, לסבסוד מעונות, לסיוע בשכר דירה וכדו',
כהמשך לאותה אחת שהתלוננה לי על הסבסוד במעון- אמרתי לה: אם אני ישלם את הסכום שאת משלמת, כפול שתי ילדים מקסימים שיש לי בגילאים הרלוונטיים-לא רק שלא תשאר לי משכורת, אני אשאר במינוס. ואני עובדת במשרה מלאה. וניסיתי לחפש עבודה בשכר גבוה יותר אך ברצות ה' עדיין לא מצאתי.
רק נקודה למחשבה.
תודי לה' שאת לא זקוקה להנחות הנ"ל ודומות להן, ותשמחי שאחרי ההוצאות הנ"ל שציינת אני מאמינה שעדיין נשאר לך יותר למחייה מאלו שמקבלים את הסבסוד....

רחלה 123

משתמש מקצוען
אם את לא זכאית להנחה, כנראה את לא צריכה אותה, והיא שתקה
ממש לא מסכימה עם זה
אנחנו עכשיו סיימנו תקופה של למעלה משנתיים ששלמנו 2000 שקל למעון כל חודש, נחנקו ממש, נאלצתי להוסיף עוד משרה כדי לממן את הדבר הזה.
וכל זה בגלל צורת חישוב מעוותת לגמרי , וחוסר הבנה מוחלט שחמישה נפשות ושלושה נפשות עדיין ישלמו בבסיס סכום מאד גבוה של דיור, ארנונה, חשמל וכ'
משק בית הוא דבר יקר, אם יש בו עוד נפשות הוא נהיה יקר יותר , אבל ההבדל הוא לא באותה רמה בכלל
וכך יוצא שמשפחה בת חמישה נפשות תעבוד פחות קשה מאיתנו ותצא בסוף החודש עם יותר כסף , כי היא משלמת הרבה פחות למעון בסכומים שלא משתווים לאוכל ולחשמל שצורכים עוד שני ילדים.

שאלה מה קורה עם סטודנטים חילוניים ?
אין להם עזרה נגיד זוג סטודנטים שניהם לומדים ולא עובדים מי עוזר להם ?

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

סטודנט חילוני בד"כ אין לו עדיין בן זוג,
או שיש הורים שעומדים מאחוריו וממנים אותו,

או שהוא ממן את עצמו בנוסף בעבודות לסטודנטים,

ומנסה בנוסף לקושש מלגות....

ולכן באמת ברפואה או במקצועות דורשים דורשים אחרים נדירים סטודנטים לא ממומנים ע"י ההורים...

ואכן,

חילוני קלאסי לא יקים בית לפני שיהיה לו מימון,
ולא יביא ילד לפני שהוא מבוסס...

זאת צורת הסתכלות אחרת...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
חילוני קלאסי לא יקים בית לפני שיהיה לו מימון,
ולא יביא ילד לפני שהוא מבוסס...

זאת צורת הסתכלות אחרת...
"דרך בעלי דעה שיקבע לו אדם מלאכה המפרנסת אותו תחילה. ואחר כך יקנה בית דירה. ואחר כך ישא אשה. שנאמר מי האיש אשר נטע כרם ולא חללו. מי האיש אשר בנה בית חדש ולא חנכו. מי האיש אשר ארש אשה ולא לקחה.
אבל הטפשין מתחילין לישא אשה ואחר כך אם תמצא ידו יקנה בית ואחר כך בסוף ימיו יחזור לבקש אומנות או יתפרנס מן הצדקה .
וכן הוא אומר בקללות אשה תארש בית תבנה כרם תטע. כלומר יהיו מעשיך הפוכין כדי שלא תצליח את דרכיך. ובברכה הוא אומר ויהי דוד לכל דרכיו משכיל וה' עמו"

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
"דרך בעלי דעה שיקבע לו אדם מלאכה המפרנסת אותו תחילה. ואחר כך יקנה בית דירה. ואחר כך ישא אשה. שנאמר מי האיש אשר נטע כרם ולא חללו. מי האיש אשר בנה בית חדש ולא חנכו. מי האיש אשר ארש אשה ולא לקחה.
אבל הטפשין מתחילין לישא אשה ואחר כך אם תמצא ידו יקנה בית ואחר כך בסוף ימיו יחזור לבקש אומנות או יתפרנס מן הצדקה .
וכן הוא אומר בקללות אשה תארש בית תבנה כרם תטע. כלומר יהיו מעשיך הפוכין כדי שלא תצליח את דרכיך. ובברכה הוא אומר ויהי דוד לכל דרכיו משכיל וה' עמו"
מה המקור?
הזוי, אבל זה בדיוק מה שקורה היום...

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
בדרך כלל בתואר ראשון הם עדיין בשלב של רווקות או גם אם מתחתנים- הם בפרוש לא מביאים ילדים עד שמסיימים ללמוד. בתכל'ס מחיה לזוג זה לא בשמיים... גרים ביחידה קטנה או מעונות סטודנטים ומנסים לעבוד קצת במקביל ללימודים בשביל לממן
וגם ברוב המקרים לא שניהם סטודנטים ביחד. אחד מבני הזוג עובד וכשהוא מסיים ללמוד השני יכול לפנות את זמנו להשכלה.
ואפילו עם ילדים- תואר זה בסך הכל שלוש שנים... מקסימום מסיימים עם תינוק...
כמובן לא מכלילה, כל אחד מסתדר בדרכו, אבל הבאתי כמה דוגמאות

נערך לאחרונה ב:

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קוראת את ההודעה הזו, וגם את הקודמת וקצת נחמץ לי הלב
למה את בטוחה שכל מי שעובד חצי משרה\ עובד בשכר נמוך זה בגלל שהוא מתעצל\ לא דואג לעצמו\ מעדיף להסתמך על צדקה ולא לעבוד בעצמו?
אין מצב של ב"א שלא מוצא עבודה טובה יותר? שלא מצליח להשתכר גבוה יותר?
איך אמרתי לאחת שהתלוננה לי על הסכום הגבוה שמשלמת למעון? אם את לא זכאית להנחה, כנראה את לא צריכה אותה, והיא שתקה.
יש אנשים שזקוקים לזה, לסבסוד מעונות, לסיוע בשכר דירה וכדו',
כהמשך לאותה אחת שהתלוננה לי על הסבסוד במעון- אמרתי לה: אם אני ישלם את הסכום שאת משלמת, כפול שתי ילדים מקסימים שיש לי בגילאים הרלוונטיים-לא רק שלא תשאר לי משכורת, אני אשאר במינוס. ואני עובדת במשרה מלאה. וניסיתי לחפש עבודה בשכר גבוה יותר אך ברצות ה' עדיין לא מצאתי.
רק נקודה למחשבה.
תודי לה' שאת לא זקוקה להנחות הנ"ל ודומות להן, ותשמחי שאחרי ההוצאות הנ"ל שציינת אני מאמינה שעדיין נשאר לך יותר למחייה מאלו שמקבלים את הסבסוד....
מצטרפת.
החיים הם לא שחור לבן וקצת פחות שיפוטיות לא תזיק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה