סיומת CR2

דורית טובול

משתמש רשום
צילמתי במצלמת קנון והתמונות יצאו לי עם סיומת CR2 ואין לי אפשרות לערוך אותן מה לעשות? איך ניתן לסדר את זה?

רבקה.

משתמש מקצוען
לשנות את הגדרת המצלמה כך שתצלמי על jpeg ולא על RAW.
חפשי בגוגל איך עושים זאת במצלמה שלך.
את התמונות שכבר צילמת - את יכולה לערוך באמצעות התוכנה DPP שקיבלת ביחד עם המצלמה (על גבי דיסק שהיה בקופסא של המצלמה).

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה סיומת של קבצי ראו.
אז לעכשיו את צריכה לפתוח את הקבצים או בעזרת פוטושופ או בעזרת DPP שזו תוכנה שמגיעה עם המצלמה.

וכדי שלא יצלם לך כקובץ ראו את צריכה להגדיר במצלמה שלך שיצלם על קובץ ג'ייפג ולא על קובץ ראו.

בהצלחה רבה!

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
פחחח... ההודעה שלי כתובה כבר איזה 7 דק' ולא לחצתי 'שלח' - בסוף יצא שכתבנו יחד :)

gophoto

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הי
הקובץ CR2 שצילמת הוא קובץ RAW - סוג של קובץ ששומר את כל המידע של הצילום
את יכולה לערוך קבצים מסוג זה ע"י תוכנת פוטושופ או התוכנה שמגיעה עם הדיסק של המצלמה
כדי לשנות את סוג הקובץ - במצלמה לחצי על MENU - IMAGE QUALITY ותשני מ RAW ל סימון של רבע עיגול מלא עם האות L ליד (בהנחה שאת רוצה את קבצי ה JPEG הכי גדולים ובאיכות הכי טובה) ואז לא תהייה לך בעיה לראות ולערוך את התמונות בכל תוכנה
בגדול עדיף לעבוד עם קבצי RAW בשביל איכות ויכולת עריכה טובה יותר
אבל בשביל זה צריך לדעת לעבוד עם קבצי RAW
את מוזמנת לצפות בסדרה של שיעורים שהעליתי על עיבוד קבצי RAW
לינק לפלייליסט ביוטיוב
לינק לדרופבוקס
מקווה שעזר...

דורית טובול

משתמש רשום
יכול להיות שיש תוכנה שהופכת את הקבצים? זו פשוט דרך יותר קלה כי אני לא יודעת להתעסק עם פוטו שופ (אני לא מהתחום)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י דורית טובול;981408:
יכול להיות שיש תוכנה שהופכת את הקבצים? זו פשוט דרך יותר קלה כי אני לא יודעת להתעסק עם פוטו שופ (אני לא מהתחום)
כן, כאמור. התוכנה נקראת DPP, וקיבלת אותה במתנה ביחד עם המצלמה. את יכולה לפתוח שם את הקבצים ולערוך אותם, אבל את יכולה לפתוח וללא שום עריכה ללחוץ על כפתור שממיר את כל הקבצים הנבחרים (פשוט תבחרי בכולם) לג'ייפג, על פי ההגדרות (של קונטרסט, איזון לבן וכו') שהיו במצלמה בעת הצילום.

אגב, הסיבה שמראש ציינתי רק את התוכנה הזו בתגובה שלי (בניגוד למגיבים האחרים) היא שהיה ברור לי שאת לא באמת מעוניינת לערוך את הקבצים האלה. מי שלא יודע ש-CR2 זה סיומת של קבצי רואו (או מה זה בכלל קבצי רואו, לצורך העניין) ושואל בפורום איך לפתור את הבעיה בכך שצילם בטעות RAW - ככל הנראה צריך את הפתרון הפשוט ביותר של המרת הקבצים לג'ייפג.
בהצלחה!

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אגב, לידע כללי
ב5D3 יש אפשרות להמיר RAW לJPEG במצלמה עצמה גם לאחר הצילום
מן הסתם זה קיים בדגמים מתקדמים נוספים
פיצ'ר חביב מאוד.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י msphoto;981626:
אגב, לידע כללי
ב5D3 יש אפשרות להמיר RAW לJPEG במצלמה עצמה גם לאחר הצילום
מן הסתם זה קיים בדגמים מתקדמים נוספים
פיצ'ר חביב מאוד.
באמת? מי היה מאמין שאני לא אכיר פיצ'ר כזה חמוד במצלמה שלי. תודה על העדכון. זה יהיה שימושי במקרה ששוב אצלם בטעות רואו כשאני צלמת שניה של צלם שמעדיף ג'ייפג...

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;981629:
באמת? מי היה מאמין שאני לא אכיר פיצ'ר כזה חמוד במצלמה שלי. תודה על העדכון. זה יהיה שימושי במקרה ששוב אצלם בטעות רואו כשאני צלמת שניה של צלם שמעדיף ג'ייפג...

בהחלט, מה שחסר עכשיו זה רק פיצ'ר של ביטול מחיקה אחרונה..

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מעניין על מה יתחרו עכשיו ניקון עם קנון,על מה המוחות שלהם עובדים כרגע...

דורית טובול

משתמש רשום
הדיסק הוא כסוף?
יש שם קבצים של PDF איפה התוכנה להתקנה?
אין לי כבר את המצלמה התמונות נמצאות במחשב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה