כללי סוף סוף למדתי גם.

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני חושבת שנעמה העלתה בעיה הלכתית
ואין מקום לדיון, כל אחד ישאל את רבו
וההלכה תפסוק, מי אנחנו שנחליט?
האם יש פה מישהו שעובד עם אחוזים אחרי שאלת רב?

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא חושב שצריך להגיד ללקוח שאני לא מרוויח ההיפך אין לי בעיה להגיד לו שאני מרוויח כי אני משיג מחיר מיוחד ועדין זה מחיר יותר זול אני רץ בשבילו ודואג שהאיכות תהיה טובה.
כמה אני מרוויח אני לא חושב שאני צריך להגיד לו ואני לא חושב שזה ענינו.

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
בית הדפוס מרויח באותה צורה על מחיר הניר, אז לכן תלכו לקנות ניר לבד? זה יעלה לכם יותר, כי בתי דפוס מקבלים מחיר מיוחד

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
דבר ראשון:
אני רוצה להכיר בעל עסק, מכל תחום שלא יהיה, שמוכן לשים על השולחן את המחירים שהוא משלם על הסחורה שלו.
תראי לי בעל חנות רהיטים/אלקטרוניקה/שטיחים/ממתקים, שמוכן לגלות את מחירי העלות של מה שהלקוח שלו עומד לרכוש.

דבר שני:
יתרה על כן, עמלת תיווך זה דבר חוקי, ישר, הגון ולגיטימי. למה? כי המתווך משקיע מזמנו וממרצו למצוא הזדמנויות ועסקאות שיהיו טובות ללקוחותיו.
גם איש מקצוע שמשקיע מזמנו וממרצו לרקום קשרים עסקיים עם בעלי מקצוע אחרים, זכאי לגבות עמלה על תיווך בין לקוחותיו לאנשי המקצוע הטובים שהוא מכיר.

מי שמרגיש לא נוח עם זה, זה באמת עניין סובייקטיבי לחלוטין ואין לזה בסיס רציני.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י natittt;505919:
ראוי לומר ללקוח שעל הדפסה את לוקחת כך וכך. להגיד לו שזה המחירון של הדפוס- זה לא ישר.
או שתגידי לו שאם את מטפלת בהדפסה זה עולה *** בנוסף למחיר ההדפסה עצמה.

בדיוק.
מי שלא מסוגל להגיד ללקוח ביושר שהוא לוקח עמלה, עלולה להיות פה בעיה של גניבת דעת.
יש תחומים שבהם ברור לכל שיש עמלה, כמו בסופר-מרקט או בחנות ולכן לא צריך להגיד.
יש תחומים בהם זה אפור ולא ברור (עובדה למשל, שאני כבעלת מקצוע מנוסה לא עושה זאת, כלומר עובדה שיש בעלי מקצוע שלא לוקחים עמלת תיווך) ולכן לדעתי יש חיוב ליידע את הלקוח.

אני אחזור שוב: אני כן לוקחת כסף על הבאה לדפוס. כפי שאמרתי, 10-25% אחוז, תלוי במורכבות ובמידת ההשקעה שנדרשת ממני. אבל אין כאן שום דבר מתחת לשולחן. הכל גלוי ושקוף.
אני אפילו שולחת ללקוח את החשבוניות מבית הדפוס ו/או מחברת אחסון האתרים ו/או מחברת רכישת הדומיינים על מנת שיראה שאני מחייבת אותו בדיוק על מה ששילמתי.

מכל מקום שאלתי עכשיו את בעלי שהוא ת"ח ואמר שלדעתו אני נוהגת במידת חסידות. שויין. :)

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
1. מי שרוצה להיות רק גרפיקאי - יקבל כמו רק גרפיקאי.
אבל מי שחושב שאין בעיה מוסרית בלהיות גרפיקאי ולהיות גם כן מתווך - ירוויח גם על מקצוע נוסף.
מה זה קשור למוסרי?
2. יש עוד דברים שאת לא מספרת ללקוח.
נגיד, כמה שעות העבודה שלו לקחה לך.
אם לקחת לו 1000 ש"ח וזה לקח לך בס"ד שעה וחצי - תספרי לו? או שפשוט תחגגי עם עצמך, והוא ימשיך לחשוב שעבדת על זה יום שלם?
יש דברים שהלקוח לא אמור לדעת ואין בזה בעיה של מוסר או יושר. יש דברים שהוא לא אמור לדעת.

חיים נחמן

משתמש רשום
D I G I T A L
נכתב ע"י naamah;505939:
בדיוק.
מי שלא מסוגל להגיד ללקוח ביושר שהוא לוקח עמלה, עלולה להיות פה בעיה של גניבת דעת.
יש תחומים שבהם ברור לכל שיש עמלה, כמו בסופר-מרקט או בחנות ולכן לא צריך להגיד.
יש תחומים בהם זה אפור ולא ברור (עובדה למשל, שאני כבעלת מקצוע מנוסה לא עושה זאת, כלומר עובדה שיש בעלי מקצוע שלא לוקחים עמלת תיווך) ולכן לדעתי יש חיוב ליידע את הלקוח.

:)

תקחי למשל את הפרסום כאן של הדפס, בעוד בשוק מקובל לקחת 180 שקל על אלף כרטיסי ביקור, הוא נותן מחיר רק כאן מחיר רצפתי של 95 שקל אך הוא מדגיש שזה רק לגרפיקאים וזאת בשביל שיתרגלו להדפיס אצלו, שימי לב לנקודה הבאה: הוא בעצמו לוקח מלקוחות השוק מחיר רגיל. ואם תתקשרי אליו לקבל הצעת מחיר לא בתור גרפיקאית, תקבלי מחיר רגיל באיזור המאתיים שקל פלוס מינוס.

לכן, כשאת בתור גרפיקאית המקבלת מחיר מיוחד וזול מאד המיועד רק לך בשביל שתרויחי ותהיי לקוחה קבוע ותדפיסי אצלו תמיד, ואת הולכת מעבירה את המחיר ללקוח את שוברת את השוק ועושה עוול לא רק לעצמך אלא גם להדפס בעצמו, ובעצם לכל השוק, אז איזה מידת חסידות יש כאן?

חיים נחמן

משתמש רשום
D I G I T A L
נכתב ע"י צמרת;505925:
אני חושבת שנעמה העלתה בעיה הלכתית
ואין מקום לדיון, כל אחד ישאל את רבו
וההלכה תפסוק, מי אנחנו שנחליט?
האם יש פה מישהו שעובד עם אחוזים אחרי שאלת רב?

שאלתי את הרב שלי האם מותר לי להתפרנס והוא אמר לי שזה מצוה.

מה הבעיה ההלכתית? מה?

מוגזם מה שהולך כאן.

יוספי רוזן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
חיים נחמן שום דבר לא מוגזם אם תבין שכמו שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות.
אחד מרגיש כך והשני אחרת. יכול מאד להיות שכולם צודקים. לכן כל אחד מרוויח את כספו בצורה שונה מחברו.
אם רבך אמר לך כך הווי אומר שאין בעיה. אם רב אחר יענה תשובה שונה זה לא אומר שהוא לא דובר נכון!
הרבה הצלחה למדפיסים ולאלו שלא.

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י חיים נחמן;505953:
לכן, כשאת בתור גרפיקאית המקבלת מחיר מיוחד וזול מאד המיועד רק לך בשביל שתרויחי ותהיי לקוחה קבוע ותדפיסי אצלו תמיד, ואת הולכת מעבירה את המחיר ללקוח את שוברת את השוק ועושה עוול לא רק לעצמך אלא גם להדפס בעצמו, ובעצם לכל השוק, אז איזה מידת חסידות יש כאן?

בדיוק!
אם את לא לוקחת ללקוח מחיר מלא יש לך בעיה הלכתית להזמין את הדפס במחיר זול.

חדוה

משתמש מקצוען
פשוט חבל שגרפיקאיות יחכו עד שישיגו את הרב
בעלי לומד הרבה שנים חושן משפט והוא אפילו לא הבין מאיפה מתחילה השאלה כי פשוט אין פה שאלה
זה מותר על פי כל קנה מידה וכמו שאמרתי חבל על כל רגע

orli_dimri

משתמש פעיל
דעתי הפשוטה היא
שאם זה היה אסור הלכתית כל סוגי התיווכים למינהם היו אסורים לא?

סתם נראה לי שאין עם זה בעיה.
אפשר לתת מחיר וזכותו של הלקוח להחליט אם זה מתאים לו או לא.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לעשות כסף מהפקות דפוס.

שבוע שעבר שלחתי ל"הדפס" פליירים + כרטיסי ביקור+ מגנטים.
קבלתי מחיר נמוך מאד כיון שאני לקוחה מפרוג. תמחרתי במחיר עדיין נמוך ללקוח.
והרווחתי 800 ש"ח. :)

גם אני מרוצה
גם הלקוח קיבל בזול ושירות כולל הדפסה.

תלמדו ממני....:)

שולמית
<!-- / message -->

גם אני הרווחתי 400 ש"ח.
אני מרוצה.
הלקוח קיבל מחיר נמוך מאד!! מכל הצעה אחרת..

תודה לדפס לפרוג ולכל העוסקים בדבר.

:):p:)

שלמה

משתמש מקצוען
אני בעד שהלקוח יקבל משהוא מוגמר לטובת כולם.
לא לטרטר את הלקוח להדפיס לבד וכשתצוץ בעייה קטנה, הדפוס יגיד ללקוח, שהבעייה בגרפיקאי והגרפיקאי יפיל את האשמה על הבית דפוס והלקוח יוצא מבולבל ללא תוצאה טובה לכולם
לי קרה כמה פעמים שהייתי צריך להדפיס מחדש בגלל שהגימור לא יצא מושלם.
אני בעד שלקוח ייקח דמי תיווך אבל ייקח גם אחריות על הדפוס!
כן, הוא סופג רווחים אבל גם את האחריות.

קוביה

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא הספקתי לקרוא את כל הדיון, אבל למרות שאני כמובן יעשה את מה שהרוב עושים ישיג מחיר טוב ללקוח ולמרות זה ארוויח דמי תיווך, אני מצדיע לנעמה שביושרה היא מבינה שזה לא 100% ולא לוקחת תיווך, כל הכבוד.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
השאלה היא אם גם בהפקת הדפוס כשיש טעויות לבית הדפוס - לא מנסים להפיל את זה על הגרפיקאי?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נעמה, את יודעת למה מגיע לך תיווך?
כי את מתווכת ויש לזה תמורה.
יש לך אחריות שיהיה בזמן, באיכות טובה, בגודל ובנייר הנכון.
ועל האחריות הזו את מקבלת כסף ביושר!

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
את התיווך לוקחים כביטוח במקרה של פאשלה. אז אנחנו נישא בתוצאות כי האחריות עלינו. ואם אנחנו תמיד מרויחים בהדפסות, אז כשיש פאשלה יש לנו מאיפה לשלם ולשאת בתוצאות בכבוד ולא מפסידים ובוכים ורבים וכו'.

מי שיזהר מאוד לא להרויח על תיווך, במקרה שתהיה פאשלה בגובה של אלפי ש"ח והוא יהיה באמת אשם כי הוא לא שם לב למשהו, הוא ינסה להפיל את זה על הלקוח או על הדפוס והסיפור ייגמר עם טעם רע. אז מה עדיף?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה