מידע שימושי סגר תשרי תשפ"ב

מצב
הנושא נעול.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין שום סיכוי בעולם לשיתוף פעולה מצד החרדים בחגי תשרי.
פשוט לא יקרה.
הרבה תלוי בהתפשטות התחלואה.
חלק מהמגזר החרדי במידה והתחלואה תתפשט בתחומו יקבל את ההגבלות בשל פקוח נפש.
חדש זה המון בשביל לדעת מה יהיה המצב.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חלק מהמגזר החרדי במידה והתחלואה תתפשט בתחומו יקבל את ההגבלות בשל פקוח נפש.
לא רוצה לפתוח פה דיון מיותר.
אבל.....
הגבלות עם היגיון אנחנו כבר יודעים לייצר לבד, ואין שום קשר הבין סגר לבין הגבלות מצילות חיים, והמבין יבין, ואין כאן המקום לפולמוסים מעוררי סערות שכאלו.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא רוצה לפתוח פה דיון מיותר.
אבל.....
הגבלות עם היגיון אנחנו כבר יודעים לייצר לבד, ואין שום קשר הבין סגר לבין הגבלות מצילות חיים, והמבין יבין, ואין כאן המקום לפולמוסים מעוררי סערות שכאלו.
אנחנו לא יודעים מה יהיו הגבלות. אבל אפשר להניח שיהיו הגבלות ארוח, או הגבלות על צפיפות. בשילוב של תחלואה גבוהה ההגיון אומר שנשמור על הגבלות אלו.
באותה מידה אפשר להניח שהגבלות על חיידרים וישיבות לא יכובדו. ושאצל חלקים בציבור שום הגבלות לא יכובד.
בקיצור מה שהיה הוא שיהיה.
אין שום סיבה להניח שאם הקורונה תסכן נפש. אנשים שבעבר שמרו על קדושת החיים לא ימשיכו עם זה הלאה.
אם המצב ימשיך כמו היום מסכימה איתך שהציבור לא יקבל הגבלות חסרות טעם.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה ברור שאנשים לא יקבלו, במקום לעצור את הבעיה האמיתית- טיסות שמגיעוצ בהמוניהן ממדינות אדומות, והכי גרוע כל הנוסעים מתערבבים בנתבג מחליפים בינהם מוטציות ואחרי יום בידוד(לאלו שחזרו ממדינות ירוקות) הולכים להפיץ את הכול ברחבי הארץ.
הכי קל להטיל סגר ולהגיד הציבור אשם שלא נוהג על פי ההנחיות, במקום להגיד אנחנו אשמים שלא טיפלנו בחוזרים ממדינות נגועות

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אנחנו לא יודעים מה יהיו הגבלות. אבל אפשר להניח שיהיו הגבלות ארוח, או הגבלות על צפיפות. בשילוב של תחלואה גבוהה ההגיון אומר שנשמור על הגבלות אלו.
באותה מידה אפשר להניח שהגבלות על חיידרים וישיבות לא יכובדו. ושאצל חלקים בציבור שום הגבלות לא יכובד.
בקיצור מה שהיה הוא שיהיה.
אין שום סיבה להניח שאם הקורונה תסכן נפש. אנשים שבעבר שמרו על קדושת החיים לא ימשיכו עם זה הלאה.
אם המצב ימשיך כמו היום מסכימה איתך שהציבור לא יקבל הגבלות חסרות טעם.
יש הבדל בין הגבלות אירוח, לבין אופי התפילות וכד'.
הציבור החרדי לא מאמין היום לשום מילה בענין סגר. בוודאי לא לאחר שראה את האובייקטיביות בה הדברים נשפטים.
אם אפשר להתחשב ולהכיל את ההתפרצות כשהיא בחופש, ואפילו את הטיסות לא למזער (ולדחות את חובת הבידוד ממדינות אדומות וכו'), אין סיבה שלא יכילו אותה גם בחגי תשרי.
ברור שאם תהיה התפשטות - מוטלת האחריות על כל אחד ואחד להזהר. זה עדיין לא אומר סגר הרמטי כפי שהיה אשתקד

קצרה

משתמש מקצוען

יש סיבה להניח שאנשים כאלו שינו קצת את דעתם:

א. לאור הזמן הרב שחלף וכמה תובנות חדשות באופן ההתייחסות לנגיף כאל אירוע מתמשך לאורך שנים רבות וארוכות. כן למרות החיסון. אז סגרים וטבעות חנק אינם הפתרון לכל החיים כפי הנראה. אלא רק למגיפה קצרת טווח או עד שימצא לה חיסון....
ב. לאור הסקת המסקנות הפשוטה בעליל מכלל המומחים בתחום - שסגר הוא דבר בר דחייה . למרות המצב הקטסטרופלי עכשיו - אפשר לדחות אותו לחגי תשרי כי אז "מתאים" יותר לחילונים מבחינת פחות ימי השבתה של לימודים ועסקים. כמו גם סיום חגיגות החופש.
יש הרבה אנשים שבעבר חשבו שסגרים זו שמירה על קדושת החיים לשמור עליהם בקנאות - והמציאות שינתה את דעתם. אפשר לחכות עם הסגר לאחרי סוכות שאז אין כבר חגים.. כמו שאפשר לחכות איתו מעכשיו ועד לראש השנה---

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אין מה לעשות...
רק לחייך ולנשום עמוק ולנסות להירגע עד כמה שזה אפשרי....
כמו שאומר הפתגם
1628065325950.png

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש סיבה להניח שאנשים כאלו שינו קצת את דעתם:

א. לאור הזמן הרב שחלף וכמה תובנות חדשות באופן ההתייחסות לנגיף כאל אירוע מתמשך לאורך שנים רבות וארוכות. כן למרות החיסון. אז סגרים וטבעות חנק אינם הפתרון לכל החיים כפי הנראה. אלא רק למגיפה קצרת טווח או עד שימצא לה חיסון....
ב. לאור הסקת המסקנות הפשוטה בעליל מכלל המומחים בתחום - שסגר הוא דבר בר דחייה . למרות המצב הקטסטרופלי עכשיו - אפשר לדחות אותו לחגי תשרי כי אז "מתאים" יותר לחילונים מבחינת פחות ימי השבתה של לימודים ועסקים. כמו גם סיום חגיגות החופש.
יש הרבה אנשים שבעבר חשבו שסגרים זו שמירה על קדושת החיים לשמור עליהם בקנאות - והמציאות שינתה את דעתם. אפשר לחכות עם הסגר לאחרי סוכות שאז אין כבר חגים.. כמו שאפשר לחכות איתו מעכשיו ועד לראש השנה---
תכלס.
אם הקורונה תהיה כאן בעצמה לא רואה את עצמי מתארחת אצל ההורים (אולי אצל מחלימים כן אם זה ימשיך להוכיח את עצמו אבל מחוסנים בלבד ממש לא)
וגם לא רואה את בית הכנסת שלנו מפעיל מנינים כרגיל בצפיפות מרובה.
כאמור שוב רק אם קורונה תהיה נוכחת במלא העצמה. מה שאני מאד מקוה שלא אבל קצת חוששת כי נצפית עליה מסוימת גם אצלינו.

קצרה

משתמש מקצוען
תכלס.
אם הקורונה תהיה כאן בעצמה לא רואה את עצמי מתארחת אצל ההורים (אולי אצל מחלימים כן אם זה ימשיך להוכיח את עצמו אבל מחוסנים בלבד ממש לא)
וגם לא רואה את בית הכנסת שלנו מפעיל מנינים כרגיל בצפיפות מרובה.
כאמור שוב רק אם קורונה תהיה נוכחת במלא העצמה. מה שאני מאד מקוה שלא אבל קצת חוששת כי נצפית עליה מסוימת גם אצלינו.

בכל זאת יש מנעד רחב מאד שחל אצלם שינוי בענין.
הרבה אנשים (כולל כאלו בסיכון..!!)
שלפחות בהצהרה כלפי חוץ - שינו את דעתם בנושא.

כך שההכללה כלפי כל אלו ששמרו במהלך הגלים הקודמים - בעיני היא טעות.
שימי לב עכשיו כמה אנשים עוטים מסכות בחללים סגורים . (חרדים, חילונים, ירוקים , אדומים ,לא משנה. תעלי למשל לרכבת)
המון מהם - אנשים שהקפידו מאד בגלים קודמים על עטית מסכות.

אי אפשר לומר שלא חל שינוי בגישה כולל של אלו שבגלים קודמים שמרו.
יש הרבה אנשים שבראש השנה שעבר שמו ניילונים והפחיתו צפיפות - ואם תשאלי אותם מה הערכתם לראש השנה זה- הם יעריכו שהוא יפעיל מנינים בצפיפות רבה. ושהם יתארחו אצל ההורים...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אי אפשר לומר שלא חל שינוי בגישה כולל של אלו שבגלים קודמים שמרו.
ברור, לא אמרתי שלא חל שינוי. אני לא חושבת כך.
אם אני לא טועה בוכוח קדם בינינו אני אמרתי שחל שינוי ואת שאלת למה אני לא עקבית.

ועדיין, לאמר שההנחיות לא יתקבלו בצבור. זה נכון בהנחה שהמצב יהיה כמו שהוא היום.
אם הקורונה תדפוק לנו בדלת חלקים בצבור לא יתעלמו ממנה.

אני לא לובשת מסכות כי מרגישה יחסית מוגנת (או לא מסוכנת לסביבה) בתוך אוכלוסיה שרמת התחלואה בה מאד נמוכה.
אם זה ישתנה אני אשתנה.

בקיצור למידת קבלת ההגבלות יש עוד פרמטר חוץ משנאה ואמון אישי וציבורי בממשלה. פרטמטר של הבריאות שאצל חלק ילקח בחשבון.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
שינתה את דעתם גם לגבי אלו שלא שמרו על הסגרים בסבבים הקודמים?
או שהם עדיין החכמים מכל שיודעים ומבינים טוב יותר מתי צריך להשמע להוראות ומתי לא?
(מכוונת לאלו שלא שמעו להנחיות בהוראת גדולי התורה שלהם ושל קהילתם, לא על דעת עצמם).

שינתה את דעתם לגבי הצורך בשמירה עכשיו.
כשהמציאות השתנתה.
לא לגבי מי שמזלזל מראש לפני התובנות. ובמציאות קודמת של השתוללות חסרת רסן של הנגיף טרום החיסונים.

לפני שהכירו את הנגיף , לפני שהיה החיסון -
מי שזלזל בלי סיבה והיכרות עם הנגיף - זלזל בהחלט בחיי אדם.
כרגע חל שינוי מסוים - יש חיסון והסיכון למחוסנים ללקות במחלה קשה השתנה.
יש תובנות שונות.

מי שזלזל בשעתו - לא זלזל כי היו לו את התובנות / הנבואה הזו כבר אז.
הוא זלזל כי היא חסר אכפתיות - לא אמורים לשנות את דעתינו.

אם ילד בן 3 קופץ מגובה בלי לחשוב - זה לא אומר שהוא חכם יותר או הבין מוקדם יותר את מה שהבין מבוגר שלאחר שיקול דעת בסיטואציה שונה לחלוטין יראה שחייבים לקפוץ מגובה כדי להציל את חייו...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען

אני לא לובשת מסכות כי מרגישה יחסית מוגנת (או לא מסוכנת לסביבה) בתוך אוכלוסיה שרמת התחלואה בה מאד נמוכה.
אם זה ישתנה אני אשתנה.
רק שאלה:
מפמפמים לנו ללא הרף שצריך ללמוד לחיות עם הקורונה, ולכן לא נכון לעשות סגר.
מה זה, לדעתך, ללמוד לחיות עם הקורונה? לא להתפלל בביה"כ בימים נוראים? לא לצאת בחג להתארח?
ללמוד לחיות עם הקורונה זה נוגע רק לחופש הגדול ולטיסות?

צ'אלמרית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה תעשו אם בכל פתח של עיר יעמדו שוטרים ולא יתנו לצאת מהעיר????
נעשה את מה שעשינו שנה שעברה
נסעתי מאשדוד לירושלים בכל חגי תשרי עם עשרות אוטובוסים מאורגנים שנסעו להפגנה
היה לנו לפני ואחרי כל חג הפגנה בעיר היעד אליה נסענו והסתדרנו מעולה ;)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
רק שאלה:
מה זה, לדעתך, ללמוד לחיות עם הקורונה? לא להתפלל בביה"כ בימים נוראים? לא לצאת בחג להתארח?
מבחינתי ללמוד לחיות עם קורונה זה להצליח לשמור על רמת תחלואה נמוכה. כזו שלא גורמת לי לסכן אחרים.
זה שהממשלה נכשלה. לא מסיר ממני אחריות אישית.

ברור שהיה צריך להגביל את הטיסות ולהתנהל אחרת. איך זה קשור למה שאמרתי.

סתם דוג' קולגה שלי בעבודה גרה בישוב עם רמת תחלואה גבוהה (לא חרדית) לפני שלקחה את הילדים שלה לסבים בצעה להם בדיקות קורונה. זה בעיני ללמוד לחיות עם קורונה. להתעלם מהנגיף זה לחיות בלעדיו.

צ'אלמרית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אלה:
בדיוק בגלל זה לציבור לא יהיה אימון בסגר (שלא) שיהיה בתשרי
וגם בגלל שמלכתחילה אין אימון בראשי המדינה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

יערי

משתמש מקצוען
סתם הערה מעצבנת,
מה שעלה לי לראש עכשיו זה קצת הבנה לתחושה של החילונים בסגרים הקדומים שהמצב היה הפוך, והחרדים התעקשו להטיל סגר על כל המדינה ולא רק על הערים החרדיות.

יערי

משתמש מקצוען

אם זה ישתנה אני אשתנה.

בקיצור למידת קבלת ההגבלות יש עוד פרמטר חוץ משנאה ואמון אישי וציבורי בממשלה. פרטמטר של הבריאות שאצל חלק ילקח בחשבון.
מאד מסכים עם הדברים, המצב כיום הוא שאם היו רק את הערים החרדיות עם כמות התחלואה בהם לא היו קוראים לזה בכלל גל נוסף ב"ה, ולכן אנשים שכל הזמן מאד הקפידו לא מקפידים בכלל עכשיו.
ה' יעזור שהמצב הזה ימשך הלאה, ודי הגיוני שהוא ימשך כך לאור חסינות העדר.

פ.נ

משתמש מקצוען
ישראל כהן: ‏חברי הדתיים ושומרי המסורת אני חושב שכדאי בעניין ׳סגר החגים׳ להקשיב להמלצתו הידועה של איווט ליברמן שהציע כבר בסגרים הקודמים לציבור ״שלא להישמע להנחיות הממשלה שנכשלה בניהול המשבר״.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה