קורונה סגר בחגים? זה תוכנן כבר לפני שלושה חודשים!!!

מצב
הנושא נעול.

שלוומי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
העצה של הרב זילברשטיין נשמעת משהו אמיתי ואדיר (קרי"ש ברחובה של עיר)

נערך לאחרונה ב:

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אני שואלת על משהו מערכתי, כללי.
את מתכוונת שכולם יחיו רגיל, וקבוצות הסיכון יהיו מבודדים, עם אפשרות לנשום אוויר, אבל בזמן הזה כל האחרים יהיו בבית?
ואז מי יטפל בקבוצות הסיכון? מי ייתן להם שירותים הכרחיים? ואיך הם לא ייפגשו אחד עם השני? כי קבוצות הסיכון חייבים להיות מבודדים גם אחד מהשני.
כולם ישמרו על מרחק ומסכות כי מאה אלף פקחים יסיירו ויקנסו
חוץ מזה עולם כמנהגו נוהג
ויוסיפו לזה שעות מיוחדות בסופרים ובמרפאות לקבוצות הסיכון לתוספת שמירה

AdiTec

משתמש מקצוען
אני שואלת על משהו מערכתי, כללי.
את מתכוונת שכולם יחיו רגיל, וקבוצות הסיכון יהיו מבודדים, עם אפשרות לנשום אוויר, אבל בזמן הזה כל האחרים יהיו בבית?
ואז מי יטפל בקבוצות הסיכון? מי ייתן להם שירותים הכרחיים? ואיך הם לא ייפגשו אחד עם השני? כי קבוצות הסיכון חייבים להיות מבודדים גם אחד מהשני.
אני מתכוונת שכולם בגדול יחיו כרגיל- אולי מעט הגבלות כמו 500 אנשים וכדו'.
ויטפלו בקבוצות סיכון כמו שמטפלים עכשיו- עם מסכות והמון תפילות, כנל שירותיים הכרחיים שגם ככה בגדול יש הרבה שנאלצים לעשות זאת לבדם. וכן בגדול הם לא יפגשו אחד עם השני שלא לצורך- בדיוק כמו עכשיו.
כמו שאידישע מאמע היטיבה להסביר לפני.

מרחבית

משתמש מקצוען
חצי מתו בבתי האבות שאפשר לשמור עליהם
איך? הרי יש מטפלים ומטפלות רופאים ורופאות אנשי ניקיון ועוד ועוד - שלא גרים בתוך הבית אבות. אלא יוצאים יום יום הוצה ולבתים שלהם ונפגשים עם אנשים. ואם רוב הציבור שבחוץ חולה - מי יטפל בהם בקשישים?
מסכות ושמירת מרחק ברור שצריך
הלוואי שהיה ברור לכולם. הלוואי. כל-כך מנסים שזה יהיה ברור לכולם - וזה לא.
אלא מה, את אומרת להגביר אכיפה ברמה של כמעט אחד על אחד.
מעבר לזה שלא כל אחד יכול להיות פקח, תהיי בטוחה שהתלונות ירקיעו שחקים. לא פחות מעכשיו, ואולי יותר.
כשאנשים לא רוצים לעזור לעצמם ולקחת אחריות, הממשלה מוגבלת.

אני וביתי

משתמש מקצוען
אם היו שואלים אותי (ולא שואלים :( ) יש פתרון אחד:
מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות, מסכות.
לחזור ולפמפם את זה ורק את זה (ואולי גם הגבלות קלילות - אולי עד 500 איש נניח).
גם מונע כמעט לחלוטין את העברת הנגיף, גם לא פוגע בפרנסה, גם לא הורס את השפיות של האנשים, גם לא משגע ילדים, וגם לא משנים כל רגע הגדרות כללים והנחיות (וגם יהיה קל יותר לגייס את מנהיגי הציבור החרדי כולו).
כמובן שלמדינה יש עוד כמה משימות (הגדלת תקנים וכו'), אבל לציבור: זה הכלל היחיד!
היה מסכות והסבירו ודיברו עוד ועוד לקיר!

מה שקרה זה הגלגל הידוע אנשים לא הקפידו על מסכות וההדבקה עלתה וכולם תוהים למה יש הדבקה הרי אנחנו הולכים עם מסכות ואז אנשים לא הולכים עם מסכות כי הרי זה לא עוזר כי הנה יש הדבקה אפילו שהולכים עם מסיכות.
כמו הסיפור עם חבית היין לשמחת תורה בבית הכנסת של העניים, כל אחד אומר רק אני לא יקפיד לא יקרה כלום הרי כולם מקפידים.

כנל עם הסגר הוא לא יעזור כי אנשים יצפצפו ולמה יצפצפו על הסגר כי הרי הוא לא יעזור!

כל זה עוד לפני המקומות ששם אין קורונה ומתנהלים בהפקרות מוחלטת מלכתחילה.

Weber-design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני מאוד מפחד שביום כיפור יהיה הרבה מתים.:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

הצוות הרפואי צם, הם חלשים ואין להם כח לטפל בחולים וכשאין עליהם פיקוח, הם עלולים לפשוע.

צריך למצוא, בדחיפות, פיתרון לנושא!

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
המציאות שאנשים חולים. רק מדינות אסיות הצליחו לרסן פחות או יותר את המגיפה.
המציאות הוכיחה, שאנו אנשי המערב, קשה לנו לחיות לאורך זמן עם הגבלות קשות והתרחקויות.
באמת אצלנו הסגר נושם הרבה יותר. אז הוא יועיל פחות. עדיף מכלום.
חוץ מזה שכל דבר קשה לנו אנשי המערב. גם מסכות ומרחק.
אנחנו לא מוכנים לעשות כמעט כלום, בסוף סובלים הרבה יותר, וצועקים ומתמרמרים על כל מי שאפשר.

נערך לאחרונה ב:

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
איך? הרי יש מטפלים ומטפלות רופאים ורופאות אנשי ניקיון ועוד ועוד - שלא גרים בתוך הבית אבות. אלא יוצאים יום יום הוצה ולבתים שלהם ונפגשים עם אנשים. ואם רוב הציבור שבחוץ חולה - מי יטפל בהם בקשישים?

הלוואי שהיה ברור לכולם. הלוואי. כל-כך מנסים שזה יהיה ברור לכולם - וזה לא.
אלא מה, את אומרת להגביר אכיפה ברמה של כמעט אחד על אחד.
מעבר לזה שלא כל אחד יכול להיות פקח, תהיי בטוחה שהתלונות ירקיעו שחקים. לא פחות מעכשיו, ואולי יותר.
כשאנשים לא רוצים לעזור לעצמם ולקחת אחריות, הממשלה מוגבלת.
יש היום בדיקות מהירות עם תוצאה ברבע שעה שאפשר לשים בכניסה לבתי האבות,
כבר היום ראיתי צוות שעובד עם אנשים בסיכון שמתמגן מיגון מלא לעבודה,
ולכאורה יהיו חולים פחות מהיום.

כשיש חצי מיליון מובטלים אפשר למצוא מתוכם מאה אלף פקחים וחמישים אלף מתשאלים,
אין לי בעיה עם תלונות שמרקיעות שחקים, יש לי בעיה עם כלכלה שמגרדת רצפות, עסקים שקורסים, ובתי כנסיות שמושבתים.

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען
לומר מה לא לעשות זה קל. זה מה שיפה באופוזיציה...
ניסיתי כבר כמה פעמים לשאול אנשים שהתלוננו קשות - מה הייתם אתם עושים במקום המדינה? איך הייתם מתמודדים עם הקורונה?
בינתיים עוד לא קיבלתי תשובה.
דווקא היו פה הרבה תשובות.
1. קודם כל מתנדבים במחלקות קורונה להקל על הצוות הרפואי.
2. אכיפה חזקה!!! ושויונית כמובן! על התכנסות-לא רק בעל האירוע 5,000 ש"ח אלא כל אחד מהנוכחים.
3. העלאת שכר הרופאים כדי שיהיה שווה לכל הרופאים להכנס לרפואה הציבורית ולחלקם אולי לחזור מחו"ל.
4. סיוע לקבוצות סיכון במקסימום האפשרי כדי לצמצם להם כמה שיותר את החשיפה לקהל הרחב. כולל פתרונות ללמידה מרחוק לילדיהם, כולל מענקים, מזון, תרופות, שעות מיוחדות לטיפולים שלהם במחלקות ובמרפאות השונות.

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
היה מסכות והסבירו ודיברו עוד ועוד לקיר!

מה שקרה זה הגלגל הידוע אנשים לא הקפידו על מסכות וההדבקה עלתה וכולם תוהים למה יש הדבקה הרי אנחנו הולכים עם מסכות ואז אנשים לא הולכים עם מסכות כי הרי זה לא עוזר כי הנה יש הדבקה אפיל שהולכים עם מסיכות.
כמו הסיפור עם חבית היין לשמחת תורה בבית הכנסת של העניים, כל אחד אומר רק אני לא יקפיד לא יקרה כלום הרי כולם מקפידים.

כנל עם הסגר הוא לא יעזור כי אנשים יצפצפו ולמה יצפצפו על הסגר כי הרי הוא לא יעזור!

כל זה עוד לפני המקומות ששם אין קורונה ומתנהלים בהפקרות מוחלטת מלכתחילה.
לא נכון - חד משמעית!
מהיום הראשון שהקורונה הגיעה לא גומרים לשגע את המדינה.
100 אנשים, 20 אנשים, בידודים, קיצור בידודים, 3 בחנות, 7 בחנות, באויר הפתוח, נסיעות בלי מזגנים.
בקיצור: לא גמרו לשגע ת'שכל וממשיכים לעשות את זה כולל ברגע זה!
צריך לעזוב הההכל.
רק מסיכות!
ברגע שלא יסגרו כל יומיים את הלימודים והעסקים והחנויות - יהיה אפשר לדבר עם אנשים ואח"כ גם לאכוף.
הסיבה המרכזית של כל הקהילות שלא מקיימות את ההנחיות היא אחת ויחידה וכמו שאמר האדמו"ר מבעלזא: 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' - צריך לשמור על הנפש. ברגע שיפסיקו לשגע אנשים כולם יצטרפו בשמחה.

Weber-design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש היום בדיקות מהירות עם תוצאה ברבע שעה שאפשר לשים בכניסה לבתי האבות,
כבר היום ראיתי צוות שעובד עם אנשים בסיכון שמתמגן מיגון מלא לעבודה,
אין למדינה (כמו כל מדינות העולם) בעיה, שימותו כל המבוגרים בבתי אבות. לתחזק זקנים עולה הון.
רק בגלל לחץ ציבורי הם צריכים לפעול בנידון.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אין למדינה (וכל מדינות העולם)בעיה שימותו כל המבוגרים בבתי אבות. לתחזק את הזקנים עולה הון.
אצלנו כן יש לב יהודי הבעיה שיש לנו 120 חברי כנסת ו240 דעות

חחח

משתמש סופר מקצוען
מרחבית, עזבי אותך. הם לא באמת ניסו לשמור על הבתי אבות. עובדה היו כמה בתי אבות שהתגלו שם חולי קורונה. במקום לבדוק שם במידית את כולם ולבודד את אלה שנדבקו הם נתנו להם להמשיך כרגיל, למרות הזעקות של המנהלים שם. אף אחד לא התייחס. והרבה מאד שוהים נדבקו ונפטרו מכך, לצערנו.

yits

משתמש פעיל
לפני שאתם נכנסים לבית הכנסת לתפילה חישבו על הפסוקים דלהלן

ישעיה א'
יא: למה לי רב זבחיכם יאמר ה' שבעתי עלות אילים וחלב מריאים ודם פרים וכבשים ועתודים לא חפצתי.
יב: כי תבאו לראות פני מי בקש זאת מידכם רמס חצרי.
טו: ובפרשכם כפיכם אעלים עיני מכם גם כי תרבו תפלה אינני שמע ידיכם דמים מלאו.

חחח

משתמש סופר מקצוען
באמת אצלנו הסגר נושם הרבה יותר. אז הוא יועיל פחות. עדיף מכלום.
חוץ מזה שכל דבר קשה לנו אנשי המערב. גם מסכות ומרחק.
אנחנו לא מוכנים לעשות כמעט כלום, בסוף סובלים הרבה יותר, וצועקים ומתמרמרים על כל מי שאפשר.
מתמרמרים על האפליה.
אני הכי בעד אכיפת מסיכות והתכנסויות. ולמרות זאת, בכל פעם שנתקלתי באכיפה בררנית ולצערנו זה קרה המון מחיתי. ועדיין אני קוראת-תאכפו כמה שיותר, בלי רחמים אבל בצורה שיויונית ולא בררנית כמיטב המסורת של מדינת ישראל.

AdiTec

משתמש מקצוען
לפני שאתם נכנסים לבית הכנסת לתפילה חישבו על הפסוקים דלהלן

ישעיה א'
יא: למה לי רב זבחיכם יאמר ה' שבעתי עלות אילים וחלב מריאים ודם פרים וכבשים ועתודים לא חפצתי.
יב: כי תבאו לראות פני מי בקש זאת מידכם רמס חצרי.
טו: ובפרשכם כפיכם אעלים עיני מכם גם כי תרבו תפלה אינני שמע ידיכם דמים מלאו.
למה? כי רשכבה"ג בנימין נתניהו שר"י פסק כי בתי הכנסיות מסוכנים?
אולי אדרבא, כל אלה שלא יתפללו במנין (ואני לא מדברת על חולים או קבוצות סיכון)
שהם יחזרו בתשובה וימצאו פסוקים מתאימים על זה שדבר ראשון הם עוזבים את בתי הכנסיות
יש דברים יותר חשובים מהחיים!

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא נכון - חד משמעית!
100 אנשים, 20 אנשים, בידודים, קיצור בידודים, 3 בחנות, 7 בחנות, באויר הפתוח, נסיעות בלי מזגנים.
צריך לעזוב הההכל.
רק מסיכות!
ברגע שלא יסגרו כל יומיים את הלימודים והעסקים והחנויות - יהיה אפשר לדבר עם אנשים ואח"כ גם לאכוף.
הסיבה המרכזית של כל הקהילות שלא מקיימות את ההנחיות היא אחת ויחידה וכמו שאמר האדמו"ר מבעלזא: 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' - צריך לשמור על הנפש. ברגע שיפסיקו לשגע אנשים כולם יצטרפו בשמחה.
מסיכות לא עוזר ב100 אחוז איפה שיש מקום סגור וצפוף היעילות הרבה יותר נמוכה.
וכיון שהזכרתם אז למה על מסכות לא מקפידים שם כן רק מסכות מה הבעיה?

מרחבית

משתמש מקצוען
לא נכון - חד משמעית!
צריך לעזוב הההכל.
רק מסיכות!

מסכות לבד לא יכולות לעזור אם יש התקהלויות. חייבים הגבלה רצינית בהתקהליות. וגם בידודים במקרה של חשיפה.
נכון שאפשר פחות לשגע, ומשהו יותר כללי ונוח.
אבל הבעיה העיקרית נשארת: אנשים לא רוצים לשמוע ולא לקבל.
אנשים שלא לובשים מסכות זה לא בגלל ה 7 בחנות והנסיעות בלי מזגנים.
הם לא לובשים כי הם לא לובשים! לא יעזור כלום.
תמיד יביאו מחקרים כביכול מסכות לא עוזרות, וזה סתם גזירה של המדינה הציונית, וזה לא נוח ומוריד את החמצן, ואצלם בקהילה לא לובשים, וכו'.
לא יעזור כלום! אולי רק אכיפה אכזרית, ואז יצעקו עד לב השמיים.

נערך לאחרונה ב:

Weber-design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אין למדינה (כמו כל מדינות העולם) בעיה, שימותו כל המבוגרים בבתי אבות. לתחזק זקנים עולה הון.

אצלנו כן יש לב יהודי הבעיה שיש לנו 120 חברי כנסת ו240 דעות
לא הייתי הולך עם זה למכולת......

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה