סב ונכד שמן על בד. פניה לעפרה זוכה מקום 4

אפרתה

משתמש מקצוען
את כל זה או תרוצים אחרים יכלו לאמר גם אז- צריך להתעדכן בחדשות, אפשר לשים בארון חדר השינה, בקיצור- הכל יכול להצליח אם יעשו בחכמה ובנחרצות.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דאבל אימפקט;965046:
אולי אני נאיבית, אבל למה היה צריך להלחם על זה? זה לא דבר מובן מאליו? לא ברור הקלקול?

בדור ההוא זה לא היה ברור כל כך כמו שזה ברור לך. היו צריכים הרבה להלחם כדי שזה יצא מבתים טובים מאוד. (גם אני לא מהדור ההוא, אני יודעת את זה רק מקצת סיפורי הסטוריה ששמעתי פה ושם)
הלוואי שבעוד 30 שנה הנכדים שלנו יגידו על הסמארטפונים את המשפט שאת אומרת עכשיו.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ckuh;965023:
אתם לא חייבים להאמין,
לא ביקשתי ממכם את הכסף ;)

ועדיין אני עומדת בתוקף על דעתי הראשונה. בעזרת שיווק רגשי אפשר להביא גם לתוצאות מורכבות כאלה. ושוב, לא בפרסום, אלא בעזרת עבודה מעמיקה ואפקטיבית הרבה יותר.
יש לי מספיק הוכחות ומספיק הצלחות כדי להצהיר על יכולת לעשות זאת, ולא להרגיש יומרנית מידי...

למגר את היצר הרע זה יעד לא ריאלי, בגלל שהוא לא מוגדר. לא לך ולא לקהל היעד שלך. גם יעד של ׳הפחתה בתאונות דרכים׳, להבדיל, הוא יעד לא מוגדר. לעומת זאת הגדרה של יעד: ׳הפחתה במספר הנוהגים בעייפות׳ הוא יעד ריאלי שאפשר להגיע אליו.

הפחתה במספר הסמארטפונים הקיימים והעתידיים היא אפשרית בתקציב מספק ובמשך זמן הגיוני. וזה מתוך התייחסות לשינויים שעובר המגזר, אפילו מבוסס על זה.

את מן הסתם יודעת על מה את מדברת, השאלה היא מה יעשה היצר הרע אחרי השיווק הרגשי הזה. אל תשכחי שהוא זקן בהרבה ממך ושיש לו שיטות מתוחכמות לא פחות. הוא גם לא צריך תקציב של אגורה אחת בשביל השיווק הרגשי שלו.
אבל אם אכן יצא משהו לפועל (אחרי שיצוצו ה5 מליון) ואפילו נער אחד יגמל בעקבות זה, אשרייך!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
עדכון: הבנתי שהציירת נתנה אישור לפרסום התמונה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הבעיה של הסמארטפונים שבנוסף לכל ה"צרות" יש להם פונקציה שימושית ביותר!!(בניגוד לטלוויזיה)
נכון שאפשר בלי, אבל מי שרגיל זה מאד קשה לו להיגמל במיוחד שליבו קר לענין
(לי זה לא יקרה, אני חזק, אני בלאו הכי כבר מקולקל, זה לא יזיק לי יותר ממה שאני כבר, אני חייב את זה לעבודה, כשהילדים יגדלו אני יוציא את זה, אני סתם בחור צעיר שאפ'חד לא יכנס לי לכיסים כפי שאני לא נכנס לכיסים של אחרים, זה לא הרבנים זה העסקנים...(עפר לפומיהם) וכ')

טקסט עוקצני שכזה וכן כל הפרסומות ה"מפחידניות" לא מתחילות לדגדג את מי שנושא את הנ"ל, אולי מלטפות את מי שבדרך, והיחידים שמתייחסים אליהם זה הפרומערים שבאמת לא יגעו בסמארטפון גם אם יתקעו על אי בודד וזו תהיה דרך החילוץ היחידה.

מה כן? אני לא יודעת.

נראה לי שמשהו בסגנון הבלאק ברי הכשר מתחיל להיות התשובה.
אחרי שתהיה אופציה כשרה לפונקציות השימושיות יהיה אפשר ע"י פרסום נכון להעביר את כל אלו שרוממות השימושיות בגרונם למכשירים כשרים.

(נכתב מתוך כאב של מפגש עם אנשים חרדים המגדירים את עצמם "לייט" ולא ממש מזיז להם כל הפרסומות הנוכחיות, סוג של תינוק שנשבע ממגזרינו)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מצטרף חלקית לדברי מיג,
אני רק מקווה שמי שמעורב במהלכים יבין שיש צורך גם למכשירים בהכשר "רבנות" בשביל אלו שלפחות לא יאכלו טרף.
ובמיוחד בשל העובדה כי קיימת חסידות מסויימת שבשלה הרבה אנשים מחזיקים מכשירים שאינם "כשרים" למרות שהם כשרים לחלוטין (למעט SMS נחוץ ועוד דברים בסיסיים), ובכך גורמים למראית עין כלפיהם, הכשר "רבנות" היה פותר את זה בצ'יק.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י mig;965105:
(נכתב מתוך כאב של מפגש עם אנשים חרדים המגדירים את עצמם "לייט" ולא ממש מזיז להם כל הפרסומות הנוכחיות, סוג של תינוק שנשבע ממגזרינו)
אני מנסה לחשוב אם מישהו היה פונה אלי עם פרסומת מהסוג הזה,
אודות משהו שאני עושה שלדעת המפרסם נחשב כבעייתי (ובעיני זה תמים לחלוטין ואני פועלת ביושר ובדרך טובה),
למשל (כהזיה לשם ההדגמה) נגד העיסוק 'ציור'.
זה או לא היה ממש מזיז לי כדבריך, או סתם דוחה ומרחיק.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שוחחתי עם קרוב משפחה מדרגה ראשונה שמחזיק בכל ה'צעצועים' הטרפים הללו ודברנו על כך שזה אסור וטרף וכו' והוא אמר לי בזו הלשון: "אני יודע שזה אסור ומבין גם למה. אבל אין מה לעשות, הפיתוי שלו עוצמתי מדי מכך שכמה פרסומות של רבנים יעמדו כנגד. אם יתנו לי תגובה עוצמתית מספיק ביחס ליכולותיו של המכשיר - אני בטוח שאני ועוד רבים, זורקים את הדבר הזה"

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הבעיה כאן היא לא אייפון או טלביזיה או אינטרנט,
הבעיה היא אי ציות לגדולי ישראל.
ואם לא הביטול המוחלט מול מילה של צדיק, מה כן יכול לשכנע?

שום הגיון לא יצליח לעבוד על היצר ותחפושותיו.
וכשיש מוגלה בגוף, היא חייבת להתנקז. אם לא אייפון אז יגיעו דברים אחרים.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י לללי;965175:
הבעיה כאן היא לא אייפון או טלביזיה או אינטרנט,
הבעיה היא אי ציות לגדולי ישראל.
ואם לא הביטול המוחלט מול מילה של צדיק, מה כן יכול לשכנע?

שום הגיון לא יצליח לעבוד על היצר ותחפושותיו.
וכשיש מוגלה בגוף, היא חייבת להתנקז. אם לא אייפון אז יגיעו דברים אחרים.
הדברים האחרים כבר בדלת, המאבק באייפון הולך להיות המאבק במשהו שייעלם מן העולם, זה פשוט בזבוז אנרגיה.
צריך למצוא פתרון יעיל, לא תמיד המאבק הוא הדרך היחידה, במיוחד שאת המאבק הזה כבר הפסידו, כי עוד כמה יחידות זמן אייפונים הולכים למוזיאון, ואנחנו נישאר עם המאבק עליהם.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בעיני הבעיה קשה הרבה יותר ממה שהיא נראית.
אנחנו (והכוונה לכווולנו) מתייחסים לענין בסלחנות.
אם היינו מבינים באמת ומצליחים להעביר לגדולי הדור את עצמת השחת שמציעה הקדמה הטכנולוגית- היינו מעמידים את הנושא בראש סדר העדיפויות ברמה של גיוס בני ישיבות וכדו', והדברים היו נראים אחרת.
לולא היינו מתפשרים עם כאלו שמחביאים בכיס מכשירים כאלו ואחרים, ומחזיקים שני מחשבים בבית, ורוכשים לצורך פרנסה כל מיני מרעין בישין - לא היינו מתדרדרים לאן שאנחנו היום..
לצערי התוועדתי לסלחנות מצד רבנים גדולים כלפי אנשים שרב שעות היממה שלהם גולשים בפי הפחת והסלחנות הזו חודרת הלאה למוסדות החינוך שמקילים ראש, ומסתפקים בחתימה על התחיבות וכל אחד יעשה מה שנראה לו, ואנשים טובים ונקיים שעוברים לסדר היום עם חבר קרוב / בן משפחה שנפל ברשת השטן, ובעלים שנשותיהם במקומות העבודה שלהן מטנפות את נשמתן בדקותיהן הפנויות, ועוד כהנה וכהנה מעידות ביודעים ובלא יודעים.
באמת שהיתה צריכה לקום קול זעקה גדולה ומרה בכל שכבות הציבור (ולא ע"י חברות הסינון הפועלות ממניעים כלכליים) אלא זעקת אמת של כל החס על נפשו.
אז, ורק אז היינו יכולים לראות שינוי אמיתי.
ושוב, נאיבי לחשוב לסובב את הגלגל אחורה ולהמנע מהתקדמות טכנולוגית, אבל ליצור הפרדה ברורה בין מכשירים כשרים ושאינם כשרים, חסימות אמיתיות וחסימות עם פרצות, ולעשות סוף למיצמוצי עיניים בסגנון "לי זה לא יקרה"

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י כוכב103;965262:
בעיני הבעיה קשה הרבה יותר ממה שהיא נראית.
אנחנו (והכוונה לכווולנו) מתייחסים לענין בסלחנות.
אם היינו מבינים באמת ומצליחים להעביר לגדולי הדור את עצמת השחת שמציעה הקדמה הטכנולוגית- היינו מעמידים את הנושא בראש סדר העדיפויות ברמה של גיוס בני ישיבות וכדו', והדברים היו נראים אחרת.
לולא היינו מתפשרים עם כאלו שמחביאים בכיס מכשירים כאלו ואחרים, ומחזיקים שני מחשבים בבית, ורוכשים לצורך פרנסה כל מיני מרעין בישין - לא היינו מתדרדרים לאן שאנחנו היום..
לצערי התוועדתי לסלחנות מצד רבנים גדולים כלפי אנשים שרב שעות היממה שלהם גולשים בפי הפחת והסלחנות הזו חודרת הלאה למוסדות החינוך שמקילים ראש, ומסתפקים בחתימה על התחיבות וכל אחד יעשה מה שנראה לו, ואנשים טובים ונקיים שעוברים לסדר היום עם חבר קרוב / בן משפחה שנפל ברשת השטן, ובעלים שנשותיהם במקומות העבודה שלהן מטנפות את נשמתן בדקותיהן הפנויות, ועוד כהנה וכהנה מעידות ביודעים ובלא יודעים.
באמת שהיתה צריכה לקום קול זעקה גדולה ומרה בכל שכבות הציבור (ולא ע"י חברות הסינון הפועלות ממניעים כלכליים) אלא זעקת אמת של כל החס על נפשו.
אז, ורק אז היינו יכולים לראות שינוי אמיתי.
ושוב, נאיבי לחשוב לסובב את הגלגל אחורה ולהמנע מהתקדמות טכנולוגית, אבל ליצור הפרדה ברורה בין מכשירים כשרים ושאינם כשרים, חסימות אמיתיות וחסימות עם פרצות, ולעשות סוף למיצמוצי עיניים בסגנון "לי זה לא יקרה"

את תלשיני על לביה"ס ביע"ק על בת שתראי את אימה עם אייפון ודומיו?

(לפני שבועיים ישבה מאחורי בנסיעה עירונית אם עם בת שנראית לומדת בביע"ק ושיחקה בצעצוע של אמא, "הי אמא בפלאפון הזה יש תמונות""אמא מה זה וואצ' אפ?" "אה... איזה תוכנה, ותפסיקי לשחק עכשיו בפלאפון שלי" "אמא, את צריכה להתקשר למורה בקשר למסיבה... תני לי לחייג לך" "לא ,לא מזה, עדיף מהכשר, אל תחייגי אמרתי לך...")

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י mig;965289:
(לפני שבועיים ישבה מאחורי בנסיעה עירונית אם עם בת שנראית לומדת בביע"ק ושיחקה בצעצוע של אמא, "הי אמא בפלאפון הזה יש תמונות""אמא מה זה וואצ' אפ?" "אה... איזה תוכנה, ותפסיקי לשחק עכשיו בפלאפון שלי" "אמא, את צריכה להתקשר למורה בקשר למסיבה... תני לי לחייג לך" "לא ,לא מזה, עדיף מהכשר, אל תחייגי אמרתי לך...")

מוכר ועצוב....
סיפרה לי שכנה שמנהלת בית הספר קראה לה לשיחה עקב בגדי בנותיה שאינם הולמים את רוח בית יעקב והזהירה "באם נגלה שוב בגדים כאלו ודומה להן לא יהיה להן עוד מקום בבית ספרינו....." אולי היא צודקת אני לא מערערת עליה אבל אני יודעת מכלי ראשון שאת השכנה האחרת שמחזיקה אייפון ואייפוד ו... לא זימנו לשיחה כזו או דומה לה.

והשכנה בעלת הכלים הללו אמרה לי שילדיה לא יודעים שלה ולבעלה יש את זה בכלל "הם אפילו לא יודעים מה זה אייפון בטח לא מה שיש בפנים..." רציתי לאמר לה אשרי המאמין... ושתקתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה