מידע שימושי נ' שערי טהרה / קדושה

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהו יודע אולי מהם 50 שערי טהרה המקבילים לחמישים שערי טומאה?
בעיקר חשוב לי לדעת מהו השער החמישים.

די דחוף לי.
תודה מראש!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לאף אחד אין תשובה עבורי?
:unsure::cry:

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@BIZZARC- עשירה, השאלה היא בקשר לעבודת האדם או בתורת הקבלה?

למיטב ידיעתי אלו 50 שערי בינה.
אלו דרכים להמשיך את כוחות השכל אל הרגשות.
שער החמישים הוא האור העליון שניתן למי שעובד בכל הדרכים הללו, והוא ללא ערך לעבודת האדם.

שנים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

שער החמישים הוא האור העליון שניתן למי שעובד בכל הדרכים הללו, והוא ללא ערך לעבודת האדם.
יש בזה אריכות בספרים הקדו'
עי' רמב''ן פתיחה לבראשית בשם רבותינו (ראש השנה כא ע"ב) שע''ז נאמר 'ותחסרהו מעט וכו' ששער הנ' לא נמסר לשום אדם

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא יודעת בדיוק מה זה
אני צריכה משהו שקשור למספר חמישים ולא יובל...
מישהי זרקה לי שזכור לה משהו כזה
אבל לא הצלחתי למצוא כלום בנושא...

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא יודעת בדיוק מה זה
אני צריכה משהו שקשור למספר חמישים ולא יובל...
מישהי זרקה לי שזכור לה משהו כזה
אבל לא הצלחתי למצוא כלום בנושא...
ממליץ לא לנסות לקחת עניינים רוחניים גבוהים ולחלל אותם.
אם מדובר על יום הולדת חמישים, המשנה באבות מדברת על המיוחד לגיל חמישים.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ממליץ לא לנסות לקחת עניינים רוחניים גבוהים ולחלל אותם.
אם מדובר על יום הולדת חמישים, המשנה באבות מדברת על המיוחד לגיל חמישים.
ולמה זה נקרא לחלל אותם?

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עי' רמב''ן פתיחה לבראשית בשם רבותינו (ראש השנה כא ע"ב) שע''ז נאמר 'ותחסרהו מעט וכו' ששער הנ' לא נמסר לשום אדם
אכן, דיון. ואכמ"ל.
המקור לדבריי הוא לקוטי תורה לבעל התניא, במדבר יב, א. "שער החמשים אין בנו כח להמשיך לכן אין בו ספירה רק מ"מ הוא נמשך מאיליו וממילא"

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ולמה זה נקרא לחלל אותם?
כיוון שאלו מושגים מעולמות רוחניים גבוהים שאין לנו השגה והבנה בהם, אם ננסה לפשט ולהשתמש בהם כמו שאנו משתמשים במונח "שער הגשמי" או לצורך פעילות - זה עלול להיכלל במושג של "חילול", כלומר הכיפת מושג קדוש למושג של חולין.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איך הוא קשור ליובל?
ומה זה השער הזה :)
המקור הרוחני שממנו הגיעה המצווה לספור 50 שנים עד ליובל, הוא המדרגה האלוקית של "שער החמישים"
לא אפרט כדי שלא תצא מכשלה תחת ידי (אינני בקיאה בתחום הזה).
יתכן שכאן:
יש פירוט שיוכל לסייע.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנה עוד.

בעולם הבינה יש חמישים שערי קדושה, היינו ספירות חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות כל אחת כלולה משבע, כגון חסד שבחסד, גבורה שבחסד, תפארת שבחסד וכו', וכן כל ספירה יש בזה שבע ספירות, ואלו הם המ"ט שערים שבקדושה שצריכים להתנהג במידות האלו בקדושה, היינו לעשות חסד עם כולם, ולהתגבר על יצרו, ולהתפאר לפני קונו וכו' וכו', וכן הוא בכל הספירות – כשאדם זוכה ומזכך את מדותיו, על ידי זה הוא זוכה לעלות עד שער החמישים שהוא סוד הבינה, שזוכה להיכלל באין סוף ברוך הוא. וזה לעומת זה יש בטומאה רחמנא לישזבן שבכל המדות הוא משחית וכו', ונעשה מושחת במידותיו וכו', ונופל בטומאה, עד שנעקר לגמרי מהקדושה, ונכנס בשער החמישים של הטומאה שזה כפירות ואפיקורסות, כי לא יבוא אדם לכפירות ולאפיקורסות אלא בשעה שהוא מושחת במדותיו וכו'.

ולכן צריכים לעבוד על המידות שלו לזככם מדה אחר מדה, אשר כל מדה ומדה נקראת שער שעל ידה נכנסים אל הקדושה, ומובא (נועם אלימלך – במדבר) השם יתברך ברוך הוא הוציאנו ממצרים שהם קליפות גדולות מ"ט שערי טומאה, ותמיד כשאדם עושה תשובה על חטאיו הוא יוצא מהקליפה אל הקדושה ונקרא גם כן יציאת מצרים; עיין שם.

הקדוש ברוך הוא יעזור לנו לזכך את מדותינו ונזכה לצאת מחמישים שערי טומאה, ונזכה להכנס אל חמישים שערי הקדושה.

עליך לדעת גם כן, שהמ"ח קניינים שהתורה נקנית בהם, הם גם כן שערים להכנס על ידם במ"ט שערי קדושה, והקנין הארבעים ותשע הוא תפלה, שלזכות להגיע אל כל קנין וקנין שהתורה נקנית בו, צריכים הרבה תפילה – לבקש ממנו יתברך שיחוס וירחם עליו ושיזכה להגיע אל זה, וההיפך מכל המ"ח קניינים שהתורה נקנית בהם – מובן ממילא שהם שערי טומאה.

זחלוואי

משתמש רשום
כן, בהחלט.
על פי פרדס רימונים פרק י"ג, מדובר באותו העניין.
תודה רבה :)
ראיתי פשוט סגולה לזרע של קיימא באינטרנט:
"לומר בכל מוצאי שבת 130 פעם 'אליהו הנביא' ואחר כך לומר נ' שערי בינה ולכוון מאוד בשערי פריה ורביה."
ידוע לך אולי אם צריך ממש להגיד את הפירוט שלהם? כי לא מצאתי את הפירוט באינטרנט.. או פשוט להגיד את המילים "נ' שערי בינה"?

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
"לומר בכל מוצאי שבת 130 פעם 'אליהו הנביא' ואחר כך לומר נ' שערי בינה ולכוון מאוד בשערי פריה ורביה."
ידוע לך אולי אם צריך ממש להגיד את הפירוט שלהם? כי לא מצאתי את הפירוט באינטרנט.. או פשוט להגיד את המילים "נ' שערי בינה"?
ממה שאני יודעת, מ"ט שערי בינה הם המידות שאומרים בספירת העומר, ושער החמישים הוא שער הבינה (או הבינה שבכתר).
את הסגולה אינני מכירה, כך שאין לי מושג מה אמורים לעשות בה, או מהם שערי פריה ורביה.

זחלוואי

משתמש רשום
ממה שאני יודעת, מ"ט שערי בינה הם המידות שאומרים בספירת העומר, ושער החמישים הוא שער הבינה (או הבינה שבכתר).
את הסגולה אינני מכירה, כך שאין לי מושג מה אמורים לעשות בה, או מהם שערי פריה ורביה.
תודה רבה, עזרת לי מאוד :)

אביה דרחסלר

משתמש חדש
נ' השערים שאת מדברת עליהם נמצאים בכל סידור במקום של מלווה מלכה במוצאי שבת יש שם שערים לפי סדר הא-ב
ויש גם סגולה לכוון בשערי סיעתא דשמיא כי הוא כולל את כל השערים כולם( לא יודעת להגיד לך מקור מדויק אבל אפשר לחפש..)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה