התייעצות נשמע לכם הגיוני?>>תיווך

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו בתהליך של חיפוש דירה לקנייה, תהליך ארוך ומתיש שבמהלכו צצו תהיות לגבי המתווכים ושכרם המופקע.
מישהו יכול להסביר לי למה שדכן, שעובד קשה על כל שידוך, מדבר אין ספור פעמים עם כל צד עד שהשידוך יוצא אל הפועל, מקבל 1000 $ מכל צד, ואילו מתווך, שכל עבודתו היא להרים טלפון למערכת העיתון ולשלם 20 ₪ על מודעה קטנה (או שאני טועה, כאן המקום לתקן אותי, אולי עבודתו דורשת הרבה מעבר?!) מקבל 2% מערך הדירה? עשרות אלפי שקלים, על מה???

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
לדידי, תיווך ושדכנות הם במסגרת דמי קבורה.
אם תנסו, תראו שהרבה יותר קשה לקבור דירה מלקבור אנשים...

ומי אמר לכם שעל שידוך לא צריך לגבות 2% ? השאלה אחוזים של מי...

אבל ברור שלתיווך צריך מיומנות מיוחדת, נסו להלביש את המקצוע על כל השדכניות שאתם מכירים, זה לא יעבוד.
אולי זה קצת מקומם, אבל זה החיים, יש מחירים לכל תחום.
למה אדריכליות היום מרוויחות קצת יותר ממינימום (שכירות), ובמחשבים יותר מכפול?!

גברת מכנרת

משתמש מקצוען
הלכתם כבר לראו דירות עם מתווך או שבנתיים רק הסתכלתם בעיתון?
כי מתווך הולך עם המון לקוחות ויכול ללכת כמה פעמים לאותה דירה עם אותו לקוח, וגם שיחות ארוכות על התלבטויות, וכו'....
ככה מהנסיון שלי. (שלי ולקוחות שלי- אני לא מתווכת)

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לדידי, תיווך ושדכנות הם במסגרת דמי קבורה.
אם תנסו, תראו שהרבה יותר קשה לקבור דירה מלקבור אנשים...
ועדיין, כזה סכום גבוה? אני עובדת בעבודתי לא יותר קל, ולא מתחילה להגיע לכאלו סכומים...

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
הלכתם כבר לראו דירות עם מתווך או שבנתיים רק הסתכלתם בעיתון?
כי מתווך הולך עם המון לקוחות ויכול ללכת כמה פעמים לאותה דירה עם אותו לקוח, וגם שיחות ארוכות על התלבטויות, וכו'....
ככה מהנסיון שלי. (שלי ולקוחות שלי- אני לא מתווכת)
הלכנו, את דירתנו הנוכחית גם קנינו דרך מתווך, אחרי שראינו מלא דירות עם מתווכים, וגם עכיו אנחנו בסאגה הזו. אם לא היה לי נסיון בעניין לא הייתי מביעה את דעתי

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עד שסוגרים דירה זה המון זמן, זה לא זבנג וזהו וזה יכול להיות דירה לתקופה די ארוכה.
אז םמה המחיר לא אחיד לכל תיווך? למה הוא צריך להיות צמוד לערך הדירה? על דירה יותר גדולה המתווך עובד יותר קשה??

גברת מכנרת

משתמש מקצוען
הלכנו, את דירתנו הנוכחית גם קנינו דרך מתווך, אחרי שראינו מלא דירות עם מתווכים, וגם עכיו אנחנו בסאגה הזו. אם לא היה לי נסיון בעניין לא הייתי מביעה את דעתי
מהשאלה שלך זה היה נשמע שאת עוד לא יודעת מה בדיוק הם עושים, לא שיש לך נסיון.
ואילו מתווך, שכל עבודתו היא להרים טלפון למערכת העיתון ולשלם 20 ₪ על מודעה קטנה (או שאני טועה, כאן המקום לתקן אותי, אולי עבודתו דורשת הרבה מעבר?!

אסתר וינטרוב.

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אם זה בסך הכל 20 שח אז בבקשה למה אתם לא מתווכים...

יש כאן המון המון כישורים שצריכים משא ומתן.. וחוץ מיזה להיות מהבוקר עד הלילה (במקרה הטוב) עם אנשים והסברים שלא נגמרים..
וחוץ מיזה בשידוכים לא מפרסמים.. בתיווך שמפרסמים יש 20 טל' שלכולם צריכים להסביר ולשכנע ...
וברור שכמה שהדירה יותר יקרה הרבה יותר קשה לתמכר..
ופרקטי המלאכה הרבה יותר קשה..
וחוץ מיזה שצריך ללמוד את זה ולהבין בדברים האלו..

מי שקצת מבין בזה יודע שממוצע לשנה יכול להיות אפי' פחות ממשכורת רגילה שלכם..

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אז םמה המחיר לא אחיד לכל תיווך? למה הוא צריך להיות צמוד לערך הדירה? על דירה יותר גדולה המתווך עובד יותר קשה??
ההגיון הוא שאם יש לך דירה יותר גדולה- אתה מסוגל לשלם יותר. כמו שהמע"מ צמוד למוצר שנקנה.
לדעתי היום זה לא נכון, כי מחירי הדירות מטורפים והתיווך הרבה יותר נדרש- יש ים של דירות ותחלופה גבוהה יותר.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מהשאלה שלך זה היה נשמע שאת עוד לא יודעת מה בדיוק הם עושים, לא שיש לך נסיון.
צודקת, אבל זה חלק מכל עבודה.
מעצבת פנים לדוגמא גם הולכת עם הלקוחות לאינספור חנויות, יושבת איתם שעות על שעות על תוכניות, טלפונים איתם ועם בעלי המקצוע, ועדיין היא לא מקבלת את הסכומים האלה (הלוואי.....)

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
צודקת, אבל זה חלק מכל עבודה.
מעצבת פנים לדוגמא גם הולכת עם הלקוחות לאינספור חנויות, יושבת איתם שעות על שעות על תוכניות, טלפונים איתם ועם בעלי המקצוע, ועדיין היא לא מקבלת את הסכומים האלה (הלוואי.....)

מעצבת מקבלת על כל שעת עבודה שלה.
מתווך - לא. הרבה פעמים הוא מתרוצץ בלי צפי וודאי לראות רווח מהעסק.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אתם מכירים מתווכים עשירים?
אני לא!
אדרבה, יש הרבה מתווכים שעזבו את המקצוע עם הזמן, כשנשאר להם רווח בעיקר מעסקאות עצמאיות שוות שהתגלגלו לידם בעקבות המקצוע בו הם עסקו.

אסתר וינטרוב.

משתמש פעיל
צילום מקצועי
השאלה שנשאלת ..
למה בבני ברק לא לוקחים מהמוכר ובירושלים לוקחים אפי' 2%?
פה באמת זה אותו עבודה...

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה שנשאלת ..
פה באמת זה אותו עבודה...
והשאלה היותר גדולה שלי היא, אם למוכר עולה כסף למכור את דירתו דרך מתווך למה הוא לא מנסה קודם ללא תיווך?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
השאלה שנשאלת ..
פה באמת זה אותו עבודה...
עבדו עליכם...
אני מוכר עכשיו בירושלים, היה רק מתווך אחד שהעיז לדרוש ממני 1 אחוז.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ההגיון הוא שאם יש לך דירה יותר גדולה- אתה מסוגל לשלם יותר. כמו שהמע"מ צמוד למוצר שנקנה.
לדעתי היום זה לא נכון, כי מחירי הדירות מטורפים והתיווך הרבה יותר נדרש- יש ים של דירות ותחלופה גבוהה יותר.
אז המחיר הוא לא על עבודתו של המתווך, בדיוק על זה אני מדברת, אין שום פרופורציה בין העבודה של המתווך לסכום שהוא מקבל.
ולדעתי אם המתווכים יורידו מחירים ויקבעו מחיר אחיד, או לפחות מחיר יותר זול, יהיה להם יותר עבודה, כי אני בתור לקוחה פוטנציאלית מעדיפה כמובן לחפש דירה ללא תיווך ורק אם ממש לא אצליח למצוא את מה שאני רוצה אלך על תיווך, כי לדירה בגודל ובמיקום שאני מחפשת התיווך הוא בסביבות ה-100,000 ₪ וזה סכום מטורף לשלם למתווך! אפילו העו"ד יעלה לי פחות...

גברת מכנרת

משתמש מקצוען
והשאלה היותר גדולה שלי היא, אם למוכר עולה כסף למכור את דירתו דרך מתווך למה הוא לא מנסה קודם ללא תיווך?

אולי הוא ניסה וראה שזה כאב ראש מידי גדול ולא ממש עובד???

יש דירות שזה הולך ויש המון דירות שלא.

ולדעתי אם המתווכים יורידו מחירים ויקבעו מחיר אחיד, או לפחות מחיר יותר זול, יהיה להם יותר עבודה, כי אני בתור לקוחה פוטנציאלית מעדיפה כמובן לחפש דירה ללא תיווך ורק אם ממ לא אצליח למצוא את מה שאני רוצה אלך על תיווך

אולי יהיה להם יותר עבודה אבל לא בטוח יותר הצלחה, כי המון המון דירות לא נסגרות, לא בגלל שרוצים בלי תיווך אלא כי בשקלול הנתונים רואים שזה לא מתאים.
ובאמת תחפשי קודם דירות בלי תיווך ואז אם לא תמצאי תלכי על תיווך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה