נשירה :(

תפוז כתום

משתמש פעיל
אני כמה חודשים אחרי לידה ויש לי נשירה רצינית בשיער :eek: :eek:

יש לך מושג אולי איזה שמפו יכול לעזור?
זה מראה על חסר במשהו?? (סידן, ברזל, וכו....)

אשמח לכל עזרה בעניין :)

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לקחת ויטמינים B קומפלקס
אמור לעזור

בתישראל

משתמש פעיל
נכתב ע"י תפוז כתום;2273909:
אני כמה חודשים אחרי לידה ויש לי נשירה רצינית בשיער :eek: :eek:

יש לך מושג אולי איזה שמפו יכול לעזור?
זה מראה על חסר במשהו?? (סידן, ברזל, וכו....)

אשמח לכל עזרה בעניין :)

לי הסבירו פעם, שבחודשים טרום לידה, השיער פחות נושר, ואז הנשירה המוגברת לאחר הלידה זה בעצם השלמת החסרים.
לא יודעת אם זה מדעי ומוכח.

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
תופעה טבעית למדי, קורה לי כ-5 חודשים לאחר הלידה, אני לא עושה כלום וזה פשוט עובר...

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אל תתרגשי זה קורה לכולן וגם עובר.
Let it go..

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בתישראל;2273975:
לי הסבירו פעם, שבחודשים טרום לידה, השיער פחות נושר, ואז הנשירה המוגברת לאחר הלידה זה בעצם השלמת החסרים.
לא יודעת אם זה מדעי ומוכח.

גם אני קראתי כך
וגם שמתי לב בעצמי שלפני הלידה השיער היה יותר מלא

קורונה 2

משתמש צעיר
זה אמור לעבור עד 6 חודשים מהלידה
אם לא עבר שמעתי פעם ממישהי שזה חוסר באבץ - יש כדורים של מקסי הלט
אבל תבררי את אמיתות הדברים.

תותח שיווקי

משתמש פעיל
נכתב ע"י כוכב עולה;2274077:
זה אמור לעבור עד 6 חודשים מהלידה
אם לא עבר שמעתי פעם ממישהי שזה חוסר באבץ - יש כדורים של מקסי הלט
אבל תבררי את אמיתות הדברים.
מנסיון אישי, לפעמים מדובר במחסור באבץ, קניתי בפרינץ בבני ברק כדורים (קצת מגעילים), והבעיה נפתרה לגמרי

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברור שנשאר, תחת כל שערה שנושרת צומחת חדשה.

עד שנה מהלידה זה נורמלי גם אם מפחיד.
(לא ניסיתי את האבץ הנ"ל, נשמע ששווה לבדוק את זה...)

אדל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רופאה פעם אמרה לי שאם לא הייתה נשירה אחרי לידה היא הייתה דואגת...
זה טבעי ובריא
הגוף מחדש את עצמו

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
מצטרפת לכולן, אם אין תופעות אחרות שנוספות לנשירה, אין מה לדאוג, זה טבעי ונורמלי.
בלידה האחרונה שלי הנשירה הפסיקה רק אחרי 10 חודשים, אבל מאז הכל מאוזן.

שרחיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מתוך אתר ביבילנד:

בואי נתחיל מהסוף: נשירת שיער היא תופעה מורכבת, שכיחה בקרב נשים לאחר לידה וברוב המקרים היא גם פתירה. זוהי תופעה טבעית, זמנית שנמשכת בין 3 חודשים עד שנה. עם קצת סבלנות וטיפול נכון, תגלו שהשד לא כל-כך נורא.

מדוע השיער נושר לאחר לידה?

"לשיער יש מחזוריות – צמיחה, עצירה ושלב המנוחה, בו צצה הנשירה ולאחריה השיער מתחדש. ובזמן ההריון יש שינוי במחזוריות השיער", מסביר רוני פרנקל מעצב שיער ב"שוורצקופף פרופשיונל" .

במצב רגיל יש מחזוריות ויש נשירה של כ-100 שערות ביום. בתקופת ההריון כל הגוף מתגייס להזנת העובר, וכל השערות נמצאות בשלב הגדילה בלבד. לכן בחודשים שלאחר הלידה, השערות נשורות בבת אחת. "נשים רבות שבמהלך תקופת ההריון לא אוכלות טוב או מניקות, לגופן אין מספיק משאבים החיוניים מאוד להן ולתינוק. במקרים כאלה הגוף פונה לניצול מלאי הרזרבות – למרכיבים האמורים לשמש לבניית שערות", מוסיף פרנקל.

כך תתמודדי עם נשירת שיער

התמודדות טובה היא סיפוק הצרכים לגוף באמצעות תזונה, תוספי תזונה, הרגלי טיפוח או מוצרים ייעודיים המטפלים בבעיה.

טיפים לטיפול בנשירת שיער:

1. תזונה נכונה: צמיחת שיער בריאה מתחילה בתזונה נכונה ומאוזנת, הכוללת תפריט המכיל את כל אבות המזון. צריכת ויטמינים ומינרלים בעיקר ויטמינים מסוג B, כמו B-6 ,B-12 ,B-5 עוזרת בחיזוק שורשי השיער וצמיחתו.

2. סירוק יסודי של השיער: רצוי להשתמש במברשת רכה בעלת סיבים מרווחים, תוך עיסוי עור הקרקפת להמרצת זרימת הדם ועידוד צמיחת שיער מחודשת.

3. חפיפה: מומלץ להשתמש בשמפו טבעי (המכיל פחות חומרים רעילים). הקפידי לייבש את השיער עם מגבת בתנועות עדינות.

4. טיפולים מיוחדים: חשוב להימנע מהחלקות שיער, צבע, סלסול או שטיפות.

5. שימוש בתכשירים לחיזוק שורשי השיער והזנתם: שמן קיק, שמפו, מסיכות טיפוליות, אמפולות ועד סרומים ייעודיים.

טיפ: כדי לשמור על איזון עור הקרקפת והשיער יש להשתמש במוצרים בעלי PH נמוך מ-7.

6. תרופת סבתא הידועה בחיזוק השערה: חפיפה בתה עם מיץ לימון.

7. מסכה הום-מייד לחיזוק שורשי השיער ולמניעת נשירה: שמן זית, מיץ לימון, חלמון ביצה ורוזמרין. נכון, קצת מסריח אבל עושה פלאים.

מה כדאי לאכול?

מחסור בברזל או באבץ עלולים לגרום לנשירת שיער מוגברת לאחר הלידה. מזונות עשירים בכמות חלבון, ברזל ואבץ חשובים לצרכי צמיחה תקינה של השיער. על פי הנחיית משרד הבריאות, יש ליטול ברזל החל מהחודש השלישי להריון ועד שישה שבועות לאחר הלידה. מומלץ לשלב בין תזונה עשירה בברזל לבין נטילת כדורי ברזל, תוסף תזונה דוגמת פריפול, טבליית ברזל קלה לעיכול, רוטס ועוד.

♦ מזונות המכילים ברזל: אבוקדו, ברוקולי, קטניות (חומוס, שומשום, אפונה, עדשים), תרד, פטרוזיליה, פירות יבשה, אגוזים, קינואה.

♦ מזונות שמכילים אבץ: מוצרי בשר, מוצרי חלב, ביצים, עוף, פירות ים, קינואה, שעועית, חומוס, שקדים, נבטים.

♦ תוספי תזונה מומלצים: ויטמין B, C E , ביוטין ואבץ. במינון נכון ומומלץ להיוועץ ברופא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה