דרוש מידע נשברה לי היד ובגלל זה אני לא יכול לעבוד

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מה עושים? אמרתי לבוס שלי שאני לא יכול להמשיך עד שהיד תחזור לתפקד. אני מפסיד את המשכורת למשל ימי הטיפול והבראה?
הנפילה לא היה בקשר לעבודה בכלל.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כדאי לבדוק בביטוח

קוויק

משתמש מקצוען
לא מביו מה זה(???)
כמה שנים אתה עובד? כל חודש יש צבירה של ימי מחלה לפי הותק שלך, אם זה לא משהו שאתה מידי משתמש, ויש לך ותק כלשהוא, אמור להיות לך ימים שאתה יכול לממש אותם, המעסיק יהיה אמור לשלם עליה לפי חוק (ימים ראשונים חלקית ואח"כ מלא עד שיגמרו ימי המחלה שצבורים לך, או עד שתחזור לעבוד)

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כמה שנים אתה עובד? כל חודש יש צבירה של ימי מחלה לפי הותק שלך, אם זה לא משהו שאתה מידי משתמש, ויש לך ותק כלשהוא, אמור להיות לך ימים שאתה יכול לממש אותם, המעסיק יהיה אמור לשלם עליה לפי חוק (ימים ראשונים חלקית ואח"כ מלא עד שיגמרו ימי המחלה שצבורים לך, או עד שתחזור לעבוד)
אני עובד חצי שנה....איפה אני רואה כמה ימים יש לי??
ואם עד שאני חוזר לעבוד זה מעבר לימים שצברתי??
אני דיברתי עם המעסיק להגיד לו שאני כעת לא יכול להמשיך ולא אמר לי כלום מהעיניין.זה משהו שאני מסדר לבד?

shani123

משתמש מקצוען
האם הנפילה היתה בדרך לעבודה או בחזור מהעבודה?
כי אם כן אז יש ביטוח לאומי.
ניתן לך הנחיות.

אם לא,
אז לוותק של חצי שנה, יש כ9 ימי מחלה (אם לא השתמשת)
גש לרופא, בקש אישור מחלה, ותגיש למעסיק (לשלוח במייל)
תוכל לקבל שכר על ימים אלו לפי החוק.

S.

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בענייני נזקי גוף.
(בדקת אפשרות לקבלת פיצויים?)

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לסיכום,לשאול לרופא מה עושים במקרא שלי
כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בענייני נזקי גוף.
(בדקת אפשרות לקבלת פיצויים?)
פיצויים ממי ועל מה??
עד כמה שידוע לי
ניתן להוציא אצל אורטופד, נכות לחודש [פחות מזה לא מקבלים קצבה]
לא לעבוד חודש ולקבל מביטוח לאומי 70 אחוז מהמשכורת.
יוצא שזה לא 'שקשור למעסיק בכלל??

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
פיצויים ממי ועל מה??
אם נפלת ברחוב ממדרכה שבורה למשל, אפשר לקבל פיצויים יפים מהעיריה.
אם בדרך לעבודה או בעבודה, מהביטוח.
ואם סתם בבית [צריך לדעת איפה ליפול...] אפשר כמו שכתבתי לעיל קצבת נכות לחודש מביטוח לאומי.

יוצא שזה לא 'שקשור למעסיק בכלל??
נכון, למה המעסיק קשור לפציעה של עובד?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם נפלת ברחוב ממדרכה שבורה למשל, אפשר לקבל פיצויים יפים.
אם בדרך לעבודה או בעבודה, מהביטוח.
ואם סתם בבית [צריך לדעת איפה ליפול...] אפשר כמו שכתבתי לעיל קצבת נכות לחודש מביטוח לאומי.

נכון, למה המעסיק קשור לפציעה של עובד?
היתי באופניים ברחוב ונחלקתי בגלל שמשאית היתה נראה שבא להכנס בי
אני צריך לבקש את הסטטוס נכה לחודש מהרופא אחרי שאני מסביר שאני לא יכול לעבוד או זה משהו שהוא לבד אמור לתת לי??

tym

משתמש צעיר
אם רופא נותן לך חופשת מחלה אתה יכול לתבוע בביטוח לאומי ביטוח תאונות אישיות יש ביטוח עד 90 ימים צריך להגיש את הבקשה לפני שעובר 90 ימים מהנפילה..
אני נפלתי ושברתי את הרגל ולא נותרו לי ימי מחלה ותבעתי את ביטוח לאומי ושילמו לי על כל 90 הימים.... גם עקרת בית זכאית לביטוח תאונות אישיות מחשבים לה לפי השכר הנמוך במשק. התשלום הוא 75% מגובה השכר ברבע השנה האחרונה..
תשלום פגיעה ניתן רק אם התאונה אינה תאונת עבודה ולא קרתה בדרך לעבודה(-שזה נחשב תאונת עבודה...) התשלום ניתן גם אם קרה בבית או בכל מקום אחר גם אם ממדרכה שבורה...

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם רופא נותן לך חופשת מחלה אתה יכול לתבוע בביטוח לאומי ביטוח תאונות אישיות יש ביטוח עד 90 ימים צריך להגיש את הבקשה לפני שעובר 90 ימים מהנפילה..
אני נפלתי ושברתי את הרגל ולא נותרו לי ימי מחלה ותבעתי את ביטוח לאומי ושילמו לי על כל 90 הימים.... גם עקרת בית זכאית לביטוח תאונות אישיות מחשבים לה לפי השכר הנמוך במשק. התשלום הוא 75% מגובה השכר ברבע השנה האחרונה..
תשלום פגיעה ניתן רק אם התאונה אינה תאונת עבודה ולא קרתה בדרך לעבודה(-שזה נחשב תאונת עבודה...) התשלום ניתן גם אם קרה בבית או בכל מקום אחר גם אם ממדרכה שבורה...
כל התשלום של ביטוח לאומי הוא רק אם לא נשאר לי ימי מחלה??
וא''כ נשאר אז מה??
ואיפה אני רואה מה נשאר לי/יש לי?

tym

משתמש צעיר
אם נשאר ימי מחלה המעסיק צריך לשלם לך אותם. אתה צריך להביא אישור מרופא..
במשכורת יש סעיף של ניהול העדרויות שם מפורט כמה ימים נוצלו וכמה נצברו אתה יכול לבדוק שם כמה צברת..
פה מפורט לך מה התנאים בביטוח לאומי...

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני רואה שיש לי 6....אז אני מבקש מסמך מרופא והוא אמור לשלם לי על 6 ימים תשלום מלא??
ומה מעבר ל ששת ימים האלה? כי נראה לי זה משהו שיותר מתאים לחודש ללא עבודה

shani123

משתמש מקצוען
אני רואה שיש לי 6....אז אני מבקש מסמך מרופא והוא אמור לשלם לי על 6 ימים תשלום מלא??
ומה מעבר ל ששת ימים האלה? כי נראה לי זה משהו שיותר מתאים לחודש ללא עבודה
לאחר אישור רופא
יש 6 ימי מחלה שהמעסיק ישלם (היום הראשון ללא תשלום , ימים 2+3 ב50% יום רביעי והלאה תשלום מלא)

המשך הימים שתשהה בבית - תוכל לתבוע את ביטוח לאומי/ העיריה וכו'
בשביל זה - אתה צריך להקפיד מהיום על תיעוד מלא, דיווח מלא של הרופא, חשבוניות על הוצאות, מוניות וכו'
ובמקביל להתייעץ עם עו"ד בשביל לבדוק מאיפה אתה יכול לקבל את הכסף.

tym

משתמש צעיר
ימי מחלה בימים הראשונים לא מקבלים מלא רק אח"כ... אם זה לא נחשב תאונת דרכים אז על שאר הימים עד 90 ימים אפשר לתבוע את ביטוח לאומי נתתי קישור למעלה לפרטים.. בגדול מה שצריך זה שרופא אורטופד יתן כמה שיותר ימי מחלה ולתת למעסיק למלא דף לביטוח לאומי על נתוני השכר וכן על מיצוי ימי המחלה ולתבוע דרך האתר בקישור למעלה...

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ממש תודה לכולם על העזרה! באמת מרגש
אני מסכם
עם אישור רופא ללכת למעסיק לקבל דמי מחלה על ימי מחלה שיש לי
מעבר לימי מחלה שיש לי, לתבוע את ביטוח לאומי על דמי תאונה

זה היה באמצע הרחוב כי היתי באופניים ופחדתי שמשאית תכנס בי
עדיף לספפר שפשוט נפלתי או כן לספר את זה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה