דרוש מידע נראה לכם שהחל"ת יפסיק ב- 30.06 כמו שאומרים?

רפ

משתמש סופר מקצוען
רוצה לצאת מהאבטלה בהחלט, אבל לא מוכנה להרגיש מנוצלת....
ובנתיים המעסיקים מציעים שכר מאוד נמוך כי הם יודעים שיש נשים רבות מובטלות שיקפצו על העבודה.
איך אמרה לי מעסיקה.. יש המון דורשי עבודה אנחנו מעדיפים אותך בגלל הניסיון שלך אבל לא מוכנים לשלם על זה....
בעיני זה לא עבודה זה ניצול, אבל אולי אני טועה?
אני שמעתי מעסיק שאומר בדיוק הפוך...
המובטלים אומרים לי עכשיו אנחנו מקבלים אבטלה ואתה מציע שכר שגבוה ב-2000 ש"ח מדמי האבטלה שאנחנו מקבלים.
לא שווה לנו לעבוד חודש שלם בשביל 2000 ש"ח.

בת של ד'

משתמש חדש
אני שמעתי מעסיק שאומר בדיוק הפוך...
המובטלים אומרים לי עכשיו אנחנו מקבלים אבטלה ואתה מציע שכר שגבוה ב-2000 ש"ח מדמי האבטלה שאנחנו מקבלים.
לא שווה לנו לעבוד חודש שלם בשביל 2000 ש"ח.
[/QUOTE
מוזר... כולם שומעים... כולם יודעים... כולם מכירים אנשים שמנצלים.... אז אולי תספרו איפה העבודות האלו???
במחשבה שניה, אולי הוא מוכן לשלם 2000 ש"ח יותר מהאבטלה אבל השכר עדיין נמוך לדוג' אישה שמקבלת אבטלה 3000 ש"ח ומוצע לה שכר של 5000 ש"ח זה עדיין שכר נמוך אם לפני כן היא קיבלה 6000 ש"ח אז אם היא חושבת שהיא תצליח להשיג עבודה ב 6000 ש"ח לא רואה באמת סיבה שזה ידרבן אותה לעבוד.
לא מחליפים עבודה כל יומיים, (אולי זה אופציה לנשים צעירות) אבל אישה עם ניסיון שיש לה אחריות של משפ' ואל יכולה להחליף עבודה כל חודש צריכה לחפש עבודה יציבה לאורך שנים וע"כ היא תבדוק טוב שהעבודה הזו תתכניס לה קצת הרבה יותר מהאבטלה או לכל הפחות כמו שהיא הרוויחה קודם.

רפ

משתמש סופר מקצוען
במקרה ששמעתי הוא דיבר על שכר של 9000 לעומת 7000.
לא מבינה מה כל כך מוזר, ברור שכל אחד יראה את המצב מנקודת המבט שלו.
מאמינה לך בדיוק כמו שאני מאמינה לו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
החברה שעבדתי בה נסגרה בעקבות הקרונה ומצאנו את עצמנו קבוצה מכובדת מובטלת, ואני יודעת שכולן מחפשות עבודה ורוצות לחזור לעבוד, כמובן עם תנאים לפחות כמו שהיה בעבודה הקודמת, וברור שסינון העבודות מתאפשר רק בזכות האבטלה כי אם לא הייתי מקבלת אבטלה הייתי הולכת לעבוד בכל עבודה אפילו מכניסה פחות ולא נתמכת בקופות הצדקה.. אז אפשר להגיד שגם אני מפונקת ואוכלת לחם חסד וכו'....
וברור שברגע שביטוח לאומי יתחילו לעשות סדר אני אצטרך לצאת לעבוד בכל עבודה (גם אם את לא נהנית בה וכו'.. וגם בשכר נמוך....)

אז לא הבנתי על מה הכעס. את מהווה בדיוק את הדוגמה לתופעה שדיברנו עליה.
לולא דמי האבטלה הנדיבים, היית יוצאת לעבוד, נכון? גם בשכר נמוך יחסית.
רק בגלל שיש עכשיו אבטלה שמקבלים אותה בקלות, את מוותרת כרגע על עבודה.
וכמוך עוד עשרות אלפים.

מ.ש.ל.

בת של ד'

משתמש חדש
אז לא הבנתי על מה הכעס. את מהווה בדיוק את הדוגמה לתופעה שדיברנו עליה.
לולא דמי האבטלה הנדיבים, היית יוצאת לעבוד, נכון? גם בשכר נמוך יחסית.
רק בגלל שיש עכשיו אבטלה שמקבלים אותה בקלות, את מוותרת כרגע על עבודה.
וכמוך עוד עשרות אלפים.

מ.ש.ל.
אני הייתי יוצאת לעבוד, אבל הייתי מאוד ממורמרת וממשיכה כל הזמן לחפש עבודה אחרת,
אז הקב"ה ברחמיו הרבים חסך את תקופת המעבר הזו ממני,
וע"כ אני לא מצליחה להבין למה יש אנשים שזה כ"כ אכפת להם, ונשמע מדבריהן שאם הן היו חברות כנסת הן היו דואגות לבטל את זה....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וע"כ אני לא מצליחה להבין למה יש אנשים שזה כ"כ אכפת להם, ונשמע מדבריהן שאם הן היו חברות כנסת הן היו דואגות לבטל את זה....

כי חברי כנסת, או שרי אוצר, אמורים לעבוד בראיה מערכתית. להסתכל על הציבור כולו, על כלכלת המדינה. (מה שנקרא בלשון המקצועית כלכלה-מאקרו).
וכלכלת המדינה נפגעת קשות במצב הנוכחי.
וכשהכלכלה נפגעת, גם הציבור החרדי נפגע מהר מאוד (ויותר מכולם, כי הוא חוליה חלשה.)

אבל כל עוד איננו חברי כנסת, אנחנו מאחלים לך הצלחה והנאה מהפינוקים...

(אגב, אם זה הקב"ה שחסך לך את הקושי, ולא קופת האוצר, מה אכפת לך שהמענקים יבוטלו? הקב"ה ידאג לך בדרך אחרת).

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
גם לך זה יהיה אכפת. אם לא עכשיו אז בטווח הארוך. ולכן כפי שתיארת את לא שואפת להישאר במצב הקיים אלא למצוא עבודה.
את תוצאות הכספים שחולקו פה בשנה האחרונה (גם אם בצדק) פלוס הגרעון בשל אי היציבות הפוליטית ומערכות הבחירות כולנו נרגיש בכיס בעשור הקרוב.

רפ

משתמש סופר מקצוען
ראשית, אם הייתי במקומך יש סיכוי שהייתי נוהגת בדיוק כמוך.
שנית, אני לא חושבת שנכון להגדיר שתקופה המעבר נחסכה ממך. יותר הגיוני שהיא פשוט נדחתה.
מאחלת לך הצלחה ושהיא תיחסך ממך לחלוטין.

אילה אחת

משתמש מקצוען
מסכימה שזה עונה על תנאי חלק מהאוכלוסיה. השאלה היא האם מדובר בחלק משמעותי. את זה יש לבחון מול ביטוח לאומי ושירות התעסוקה.
לא סותר את העובדה שלחלק מהמשפחות 60% זה פשוט לא מספיק.
בפרט למשפחות בהן הנשים הן מפרנסות יחידות ויש משכנתא שרובצת על העו"ש שלהן.
אני חושבת שמדובר בחלק משמעותי. השכר הממוצע עלה בצורה מטורפת וזאת משום שבעלי המשכורות הגבוהות המשיכו לעבוד ואילו בעלי המשכורות הנמוכות יצאו לחל"ת.

nc

משתמש סופר מקצוען
אח"כ יתלוננו על מחירי המעונות שעולים,על היוקר שיאמיר בגלל מיסים.
כמו שכבר אמרו לפני, דמי האבטלה האלה יוצאים מקופה כלשהיא והם לחלוטין באים על חשבון דברים אחרים.
שמחה בשביל כל מי שמתפנקת באופן אישי, כועסת רק על מקבלי ההחלטות שמנהלים כבר שנתיים כלכלת בחירות פופוליסטית על גב העם.

לא יצאתי לחל"ת אפילו יום. באין אפשרות לעבודה מהבית עבדתי בתנאים בלתי אפשריים בעליל ועברה עלינו תקופה קשה - אולי גם לי מגיע מענק? הטבות מס?
מה אכפת לכם?

ולא, מצב בו לא *משתלם* לחזור לעבודה הוא לא מצב תקין.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כולנו נרגיש בכיס בעשור הקרוב.

כבר מרגישים, ע"ע אשכולות 'מי גנב את הצהרון שלי' 'למה דרגה 3 במעון התייקרה כל כך' ו'כמה שווה נקודת דתות לאברך'.

במבי לבן

משתמש מקצוען
לא מידיעה אישית - רק משמועות.
החל"ת יוצא מתקציבי המוסד לביטוח לאומי שנמצא ברזרבות של למעלה מ400 מליון ש"ח.
הלחץ שבדיוק דמי החל"ת לתקופה של שנה וחצי שנתיים זה מה שיפגע בעתיד המדינה והכלכלה הוא קצת מוגזם.

רפ

משתמש סופר מקצוען
כבר מרגישים, ע"ע אשכולות 'מי גנב את הצהרון שלי' 'למה דרגה 3 במעון התייקרה כל כך' ו'כמה שווה נקודת דתות לאברך'.
הצהרון זה סיפור אחר לגמרי, והקיצוץ בדתות זו תוכנית ישנה.
לדעתי עדיין לא התחלנו להרגיש את הקיצוצים :(

רחלה 123

משתמש מקצוען
לפני חודשיים פתאום שמתי ליבי לתופעה הזו והאמת- זה מעצבן אותי ממש
לא ,זו לא צרות עין זה ענין של ראיה למרחוק
גילוי נאות: אני מאד אוהבת את העבודה שלי, וממש לא הייתי רוצה לצאת לחל"ת אבל מה החוסר איזון ושויון זה שאני ממשיכה לקום בבוקר מוקדם לעבוד 8 שעות יום יום ואני שומעת אח"כ מהמעגל שסביבי (והוא הולך וגדל..) איזה כיף לקום מאוחר ולגדל את הילדים בנחת.
אני לא מבינה איזה מין מצב יצרה פה הממשלה?! אני ממשיכה להזרים מיסים לקופה שמאות אלפי אנשים נעזרים בה ללא שום תועלת! אין שום עידוד לצאת לעבוד, מחלקים מענקים על ימין ועל שמאל , במצב שנוצר אף אחת סביבי אפילו לא חולמת לקום ולחפש עבודה, יותר נחמד להמשיך לישון בבוקר....
ביום שקראתי שמחלקים מענקים למובטלים שאלתי את עצמי מבחינה כלכלית טהורה למה אני ממשיכה לעבוד?!
הממשלה מעודדת להתבטל :mad:
ולמה זה מעצבן אותי: כי זה יוצא מהקופה המשותפת לכולנו! וביום שאני יצטרך את הקופה הזו כבר לא ישאר בה כלום!
לא רק שיוצא ממנו בלי סוף, אלא גם שלא נכנס אליה (כמו שרותי כתבה לא נדבר על השחור, העסקים פורחים שם:eek:)

רפ

משתמש סופר מקצוען
לא מידיעה אישית - רק משמועות.
החל"ת יוצא מתקציבי המוסד לביטוח לאומי שנמצא ברזרוות של למעלה מ400 מליון ש"ח.
הלחץ שבדיוק דמי החל"ת לתקופה של שנה וחצי שנתיים זה מה שיפגע בעתיד המדינה והכלכלה הוא קצת מוגזם.
הסכום הזה של 400,000,000 ש"ח מספיק לתשלום של קצבה של 3000 ש"ח למשך שנה ל11,000 אנשים.
נשמע לך מספיק? מקבלי הקצבה הם הרבה יותר מ11,000, ויש קצבאות גבוהות בהרבה מ-3000 ש"ח.

אילה אחת

משתמש מקצוען
אח"כ יתלוננו על מחירי המעונות שעולים,על היוקר שיאמיר בגלל מיסים.
כמו שכבר אמרו לפני, דמי האבטלה האלה יוצאים מקופה כלשהיא והם לחלוטין באים על חשבון דברים אחרים.
שמחה בשביל כל מי שמתפנקת באופן אישי, כועסת רק על מקבלי ההחלטות שמנהלים כבר שנתיים כלכלת בחירות פופוליסטית על גב העם.

לא יצאתי לחל"ת אפילו יום. באין אפשרות לעבודה מהבית עבדתי בתנאים בלתי אפשריים בעליל ועברה עלינו תקופה קשה - אולי גם לי מגיע מענק? הטבות מס?
מה אכפת לכם?

ולא, מצב בו לא *משתלם* לחזור לעבודה הוא לא מצב תקין.
ממש הוצאת לי את המילים מהפה!
מה עם כל העובדים החיוניים שנאלצו לעבוד מהבית/ עם הילדים על הראש/ לתמרן עם בידודים וסגרים... אולי גם להם מגיע מענק? אחרי שבעצם המדינה חיה עכשיו רק על העובדים האלה שלא הפסיקו לעבוד!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ממש הוצאת לי את המילים מהפה!
מה עם כל העובדים החיוניים שנאלצו לעבוד מהבית/ עם הילדים על הראש/ לתמרן עם בידודים וסגרים... אולי גם להם מגיע מענק? אחרי שבעצם המדינה חיה עכשיו רק על העובדים האלה שלא הפסיקו לעבוד!
גם אני עבדתי מהבית. עם הילדים על הראש. וכמובן המשכתי להפריש סכומים יפים לבט"ל שחילק אותם למחול"תים.
וזה לא היה פשוט.
אבל מצד שני- גם אם הם לא היו לא בחל"ת, הסכום הזה היה יורד ממני. שמחה בשביל אלו שהיו בחל"ת שהיתה להם אפשרות לכך, ושמחה בשבילי שלא נזקקתי לזה אלא יכולתי להמשיך לעבוד כרגיל, גם אם בתנאים פחות נוחים.
זה נכון שלטווח הארוך כולנו נשלם על זה. ואני גם חושבת שגם ברמה האישית מי שבחל"ת ישלם על זה בהמשך (מבחינה כלכלית כמובן. לא מדברת על שיקולים אחרים).
ולכן אם הייתי במקום של מקבלי ההחלטות יתכן שהייתי פועלת להפסיק את האבטלה.
אבל אני לא חושבת שהשיח הזה של "אני מסכנה יותר, תנו גם לי פיצוי" (גם אם זה בציניות) נכון.
לא בגלל שאני לא מסכנה יותר. אולי כן, לא בדקתי.
אלא בגלל שהשיח הזה יוצר מרירות וכעס מיותרים. לא חבל?
זוכרים את דיוני המורים עובדים קשה ולא מתוגמלים מספיק/המורים מקבלים משכורות וחופשים בלי לעבוד? רוצים שהדיון הזה יגיע למקומות שאליהם הגיעו הדיונים האלו? אם לא נעצור את זה, אני חוששת שזה בהחלט יגיע לשם... וחבל, הוא דווקא התחיל ענייני.

אילה אחת

משתמש מקצוען
אבל אני לא חושבת שהשיח הזה של "אני מסכנה יותר, תנו גם לי פיצוי" (גם אם זה בציניות) נכון.
לא קשור למסכנות. אני אוהבת לעבוד, אבל גם אני הפסדתי כסף כששילמתי כפול גם למעון וגם לבייביסיטר. וגם עבדתי פחות שעות. זה לא שמי שעובד לא המשכורת שלו לא נפגעה בכלל.

בת של ד'

משתמש חדש
באו הבעיה של כולנו זה הסגרים למינהם והבחירות כל תקופה קצרה זה פוגע בכלכלה בדיוק כמו האבטלה המשולמת ואולי יותר....
אז לא בטוח שהנזקים הכלכליים שנראה עוד כמה שנים זה בגלל תשלומי האבטלה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
באו הבעיה של כולנו זה הסגרים למינהם והבחירות כל תקופה קצרה זה פוגע בכלכלה בדיוק כמו האבטלה המשולמת ואולי יותר....
אז לא בטוח שהנזקים הכלכליים שנראה עוד כמה שנים זה בגלל תשלומי האבטלה.

גם וגם.

והאבטלה בעייתית לא רק בגלל התשלומים הישירים של דמי האבטלה, אלא שוב - בראייה מערכתית - זה מכניס את המשק למיתון (עובדים פחות, משלמים מיסים פחות, מייצרים פחות, צורכים פחות, התל"ג נמוך יותר, רמת החיים פוחתת.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה