~~~ נספח לאתגר חודש חשוון ~~~

יוסף צבי

משתמש פעיל
נכתב ע"י רבקה wein;1833864:
האתגר עוד פתוח? מצטרפת חדשה (אחרי שנתיים של היעדרות...)

מה שלא סיפרתי לאף אחד, זה משהו שעלול לפגוע במישהו אחר.
זה אפילו לא בגדר לשה"ר, אבל אם האמת תצא לאור – מישהו ייפגע.
אני לא יודעת אם זה בכלל נכון או בריא שאני נחנקת עם זה בעצמי.
לפעמים אני מקשיבה לקולות סביבי: מודעות, קאוצ'ינג ותרפיות למיניהן, שכל מטרתן זה לשחרר, לשחרר... אבל אני חושקת שפתיים ואוצרת את הסוד. מה לעשות? זה טבוע בדמי - הסיפור על רחל ששתקה, והסימנים לאחותה מסרה, כדי שלא תתבייש...
קול אחד זועק לי: "אל תהיי כזו טיפשה, העולם כיום השתנה! היום מצפים ממך להיות 'אסרטיבית', ומי בכלל מעריך אחת 'נאיבית'?!
אבל גירסא דינקותא מנצחת, ואני נכנעת בדממה. לא אספר! לא אגרום סבל לאחר!
ועיניי שלי הן הרכות... רק הכרית סופגת את הדמעות.
ולא העזתי עד היום לספר – שעדיין אני מצפה לשכר, כרחל...
זה רק נספח לאשכול של האתגר
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=1833784#post1833784

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
האתגר עוד פתוח? מצטרפת חדשה (אחרי שנתיים של היעדרות...)

מה שלא סיפרתי לאף אחד, זה משהו שעלול לפגוע במישהו אחר.
זה אפילו לא בגדר לשה"ר, אבל אם האמת תצא לאור – מישהו ייפגע.
אני לא יודעת אם זה בכלל נכון או בריא שאני נחנקת עם זה בעצמי.
לפעמים אני מקשיבה לקולות סביבי: מודעות, קאוצ'ינג ותרפיות למיניהן, שכל מטרתן זה לשחרר, לשחרר...אבל אני חושקת שפתיים ואוצרת את הסוד.מה לעשות?זה טבוע בדמי - הסיפור על רחל ששתקה, והסימנים לאחותה מסרה, כדי שלא תתבייש...
קול אחד זועק לי: "אל תהיי כזו טיפשה, העולם כיום השתנה!היום מצפים ממך להיות 'אסרטיבית', ומי בכלל מעריך אחת 'נאיבית'?!
אבל גירסא דינקותא מנצחת, ואני נכנעת בדממה. לא אספר!לא אגרום סבל לאחר!
ועיניי שלי הן הרכות... רק הכרית סופגת את הדמעות.
ולא העזתי עד היום לספר – שעדיין אני מצפה לשכר, כרחל...

אם את נחנקת עם עצמך, ואם את בוכה אל הכר,
צאי מזה.
זה לא מה שהקב"ה דורש ממך.

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא אספר![/COLOR] לא אגרום סבל לאחר![/FONT]

תשאלי רב מהם הלכות "לשון הרע לתועלת" ולפי זה תדעי מה הקב"ה מבקש ממך.
לא מחייב ש"לספר" = "לגרום סבל לאחר"!
אדרבה, אם את חלילה שומרת טינה למישהו, ונושאת עליו כעס ומרירות בלבך, זה היפך "לא תיטור" היפך "ואהבת" והיפך "אלא שתהיו אוהבים זה את זה ומכבדים זה את זה"
ישנם דרכים מכובדות לפרק מטענים מיותרים בצורה יהודית ונכונה בלי שזה נחשב ללשון הרע!
ויש גם אפשרות להשתחרר, מבלי לציין במי מדובר כשאנחנו מספרים משהו... ואז בכלל יצאת ידי חובת כל הדעות...
בקיצור, התורה זה "וחי בהם", אז תתחילי לחיות! כי "לא לסלוח זה כמו לבלוע רעל - ולקוות שהשני ימות מזה...!":eek:

(במקרה ואת מצליחה לסלוח בלי "טיפול רשמי" זה כמובן גם בסדר גמור! רק שאז, הדמעות כבר לא זולגות והשפתיים בלתי חשוקות:eek:)

נ.ב. הכתיבה מאד יפה! הצלחתי ממש להכנס לתוך הסיטואציה! אפשר למשש את הכרית הרטובה...

כבי רוזן

משתמש רשום
הסיפור שמאחורי הקלעים של השיר באתגר

נכתב ע"י efrat1;1833711:
כבי רוזן.

השיר שלך הוא המלצה לגט?

הגבתי בשלילה, והבטחתי פירוט, אז הנה- הסיפור שמאחורי הקלעים של השיר:
אחת הלקוחות בעסק שלי- 'פרסום אלמוגים' מעוניינת בכתיבה שיווקית לעסק שלה: טיפול רגשי המסייע לאישה עם בעיות שלום בית. התיאורים שסיפרה לי ממקרים קשים מאד שבאו אליה על נשים משלנו שסובלות בדממה, וחושבות שאסור לספר לאיש, כי כך חינכו אותן:"גן נעול...כלה", הכל שמור. הבעיה הקשה יותר אצל נשים כאלו היא שהן מפתחות תסמינים נפשיים שלא ניכנס כאן לשמות המקצועיים שלהם, אבל הן בטוחות שהן אשמות, ומלאות נקיפות מצפון, וחוששות לפנות לעזרה שמא מישהו יגיד להן שהן הלא בסדר... במצבים חמורים יותר האישה כבר לא מבינה באיזה בוץ היא נמצאת. הסיפורים הקשים ששמעתי נגעו לליבי, והביאו אותי לכתוב את השיר הזה, שרוצה לטלטל אחת שסובלת ושותקת, להסביר לה שהשתיקה שלה מזיקה. לה, לילדים, ולדורות. יש כ"כ הרבה מה לעשות, לסייע, לתת כלים, לשפר... למה לסבול? אפשר לחיות טוב יותר... את השיר לא נוכל לפרסם עבור הלקוחה. אך מצאתי עצמי מהרהרת ושואלת חברות מסביבי כיצד ניתן להפיץ את השיר. המטפלת הרגשית ההיא קראה את השיר ואישרה לי שאלו בדיוק המילים שחושבת/אומרת בטיפול אישה שנמצאת שם. הבנתי שיש לי ביד שיר שיכול לטלטל אישה שותקת, ולהביא אותה לפנות לייעוץ. לבחור בחיים מחדש, ולא, חלילה לא דרך גט. זה לא עלה על דעתי כאשר כתבתי את השיר. האמת, צנזרתי מהשיר המקורי 2 קטעים לפני שהעליתי לאתגר, וכך יתכן שהמסר לא הובן נכון.
בכל שורה בכתיבה יש ניסיון לפנות לסובלת ולעורר אותה לבחור לעצמה טיפול מתאים, ולהציל בית מישראל. בחרתי בפורום ובאתגר להעביר מסר גלובלי כביכול, לרשות הכלל, שיסתובב וייקרא על ידי הקהל. אולי יש כאן מטפלות ויועצות שיוכלו לעשות עם זה משהו, וכמובן- לעודד טיפול מקצועי ברוח היהדות.
האתגר פנה בבקשה לספר סודות שלא סופרו אף פעם לאיש. כאשר קראתי יצירות ומצאתי פתיחות רגשית, ובמה שמעלה נושאים שלא רגילים להיכתב, כי הרי מדובר בסודות... בהרבה מן הקטעים, טוב שהדברים נותרים כמוסים עם האדם: מידות רעות, דברים שעלולים לפגוע, דברים שאי אפשר לשנות, ועוד.
חשבתי, אם כך, שיש מקום להעלות שיר שמביע את המסר שיש דברים שלא מספרים לאף אחד, ואין זה טוב. הסבל שלה לא מועיל לאף אחד. הוא רק מזיק, בעיקר לילדים. לזה היתה הכוונה במילים 'קומי, צאי מתוך ההפיכה'-יש מילים שצריכות להיאמר לזוג אזניים אחד, אבל זוג אזניים נכון- מבחינה מקצועית ורוחנית. ובשורות מהשיר, כמו: 'קרובה את לאושרך'- יש ניסיון להביא אותה לתחושה הטובה של השלום שיבוא לביתה, בטוב ובנעימים. ובקטע האחרון יש ניסיון לתת לה כח ואמון בעצמה- לדחוף אותה לאומץ לפנות לעזרה.
ולמי שמעוניין בפרטים של הלקוחה שלי- המטפלת הרגשית- שיפנה באישי ;)
ולמי שלא קרא- הנה השיר

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י כבי רוזן;1834099:
הגבתי בשלילה, והבטחתי פירוט, אז הנה- הסיפור שמאחורי הקלעים של השיר:
אחת הלקוחות בעסק שלי- 'פרסום אלמוגים' מעוניינת בכתיבה שיווקית לעסק שלה: טיפול רגשי המסייע לאישה עם בעיות שלום בית. התיאורים שסיפרה לי ממקרים קשים מאד שבאו אליה על נשים משלנו שסובלות בדממה, וחושבות שאסור לספר לאיש, כי כך חינכו אותן:"גן נעול...כלה", הכל שמור. הבעיה הקשה יותר אצל נשים כאלו היא שהן מפתחות תסמינים נפשיים שלא ניכנס כאן לשמות המקצועיים שלהם, אבל הן בטוחות שהן אשמות, ומלאות נקיפות מצפון, וחוששות לפנות לעזרה שמא מישהו יגיד להן שהן הלא בסדר... במצבים חמורים יותר האישה כבר לא מבינה באיזה בוץ היא נמצאת. הסיפורים הקשים ששמעתי נגעו לליבי, והביאו אותי לכתוב את השיר הזה, שרוצה לטלטל אחת שסובלת ושותקת, להסביר לה שהשתיקה שלה מזיקה. לה, לילדים, ולדורות. יש כ"כ הרבה מה לעשות, לסייע, לתת כלים, לשפר... למה לסבול? אפשר לחיות טוב יותר... את השיר לא נוכל לפרסם עבור הלקוחה. אך מצאתי עצמי מהרהרת ושואלת חברות מסביבי כיצד ניתן להפיץ את השיר. המטפלת הרגשית ההיא קראה את השיר ואישרה לי שאלו בדיוק המילים שחושבת/אומרת בטיפול אישה שנמצאת שם. הבנתי שיש לי ביד שיר שיכול לטלטל אישה שותקת, ולהביא אותה לפנות לייעוץ. לבחור בחיים מחדש, ולא, חלילה לא דרך גט. זה לא עלה על דעתי כאשר כתבתי את השיר. האמת, צנזרתי מהשיר המקורי 2 קטעים לפני שהעליתי לאתגר, וכך יתכן שהמסר לא הובן נכון.
בכל שורה בכתיבה יש ניסיון לפנות לסובלת ולעורר אותה לבחור לעצמה טיפול מתאים, ולהציל בית מישראל. בחרתי בפורום ובאתגר להעביר מסר גלובלי כביכול, לרשות הכלל, שיסתובב וייקרא על ידי הקהל. אולי יש כאן מטפלות ויועצות שיוכלו לעשות עם זה משהו, וכמובן- לעודד טיפול מקצועי ברוח היהדות.
האתגר פנה בבקשה לספר סודות שלא סופרו אף פעם לאיש. כאשר קראתי יצירות ומצאתי פתיחות רגשית, ובמה שמעלה נושאים שלא רגילים להיכתב, כי הרי מדובר בסודות... בהרבה מן הקטעים, טוב שהדברים נותרים כמוסים עם האדם: מידות רעות, דברים שעלולים לפגוע, דברים שאי אפשר לשנות, ועוד.
חשבתי, אם כך, שיש מקום להעלות שיר שמביע את המסר שיש דברים שלא מספרים לאף אחד, ואין זה טוב. הסבל שלה לא מועיל לאף אחד. הוא רק מזיק, בעיקר לילדים. לזה היתה הכוונה במילים 'קומי, צאי מתוך ההפיכה'-יש מילים שצריכות להיאמר לזוג אזניים אחד, אבל זוג אזניים נכון- מבחינה מקצועית ורוחנית. ובשורות מהשיר, כמו: 'קרובה את לאושרך'- יש ניסיון להביא אותה לתחושה הטובה של השלום שיבוא לביתה, בטוב ובנעימים. ובקטע האחרון יש ניסיון לתת לה כח ואמון בעצמה- לדחוף אותה לאומץ לפנות לעזרה.
ולמי שמעוניין בפרטים של הלקוחה שלי- המטפלת הרגשית- שיפנה באישי ;)
ולמי שלא קרא- הנה השיר
שלושת הבתים האחרונים בשיר שלך הביאו אותי להבין את מה שאת כתבת פה באריכות. לא עלה בדעתי לרגע שיש בדברים משום "המלצה לגט" אלא בשורה טובה ש"אפשר לחיות טוב יותר כאשר פורצים את חומת השתיקה במקום הנכון".
כך בכל אופן אני הבנתי את הדברים.
יחד עם זאת, חשוב שאת מפרטת פה כדי ח"ו לא להביא בטעות לתחושה של "המלצה לגט"...

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לא הבנתי מה הזעזוע שלכם.
כן, לפעמים צריך להמליץ על גט.

יוסף צבי

משתמש פעיל
נכתב ע"י רוצה טוב;1834140:
לא הבנתי מה הזעזוע שלכם.

לא בפורום כללי
לפעמים מי שנמצא בתוך עובי הקורה של מקרה מסוים,
וראוה שאין מנוס, אכן יש להמליץ
אבל לא בפורום כללי

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
כבי - השיר מצוין, כתוב יפה ומאד מרגש. הוא אכן יכול לשרת את המטרה .
אני מבינה את ההסבר שלך והוא מאד נכון לעצם הענין שבכוחה של אשה לבנות את ביתה אם תפנה לייעוץ.
אבל לדעתי השיר היה ממקד את הענין אם היית מוסיפה כמה מילים לכיוון הזה.

השיר מסביר היטב את הקושי הענק שלה-
ומנגד - את אשת חיל מגיע לך וקומי צאי מתוך ההפיכה.
אין כאן הבנה שתצאי מהקושי ולא מהנישואין .

וגם המשמעות של להגן בעדך ובעד ביתך -זה שוב נותן תחושה שהיא מול אויב מר וקשה.
הייתי משנה למשהו כמו תמשכי את בעלך אליך.כי יש לך כוחות אדירים ואת לא מכירה בהם עדיין.
תגרמי לו בנשיות וחינניות להתרכך , תעשי את זה דרך טיפול וכו וכו .

אם את צריכה להסביר לנו מה התכוונת , ומה צריך להבין זה פגם בענין.ולא מוצתה המטרה.

אבל סך הכל זה מקסים ומצוין.

כבי רוזן

משתמש רשום
נכתב ע"י efrat1;1833711:
כבי רוזן.

השיר שלך הוא המלצה לגט?

נכתב ע"י בפונטציאל;1834243:
כבי - השיר מצוין, כתוב יפה ומאד מרגש. הוא אכן יכול לשרת את המטרה .
אני מבינה את ההסבר שלך והוא מאד נכון לעצם הענין שבכוחה של אשה לבנות את ביתה אם תפנה לייעוץ.
אבל לדעתי השיר היה ממקד את הענין אם היית מוסיפה כמה מילים לכיוון הזה.

השיר מסביר היטב את הקושי הענק שלה-
ומנגד - את אשת חיל מגיע לך וקומי צאי מתוך ההפיכה.
אין כאן הבנה שתצאי מהקושי ולא מהנישואין .

וגם המשמעות של להגן בעדך ובעד ביתך -זה שוב נותן תחושה שהיא מול אויב מר וקשה.
הייתי משנה למשהו כמו תמשכי את בעלך אליך.כי יש לך כוחות אדירים ואת לא מכירה בהם עדיין.
תגרמי לו בנשיות וחינניות להתרכך , תעשי את זה דרך טיפול וכו וכו .

אם את צריכה להסביר לנו מה התכוונת , ומה צריך להבין זה פגם בענין.ולא מוצתה המטרה.

אבל סך הכל זה מקסים ומצוין.

תודה. השיר הזה נכתב באמת על מצבים קיצוניים, ונכתב כסערת רגשות וזעזוע מסיפורים חריגים מאד. ומשום שהוא נכתב על מצבים קיצוניים- הלקוחה לא רוצה להשתמש בו לצורך שיווק.
הצורות שהצעת לרכך נכונות, אך לא מתאימות בכל מצב, ולכן השיר הוא לא מתאים קלאסי לכל בעיה 'פשוטה' בשלום בית, ולא נכתב לכאלו מטרות.
...למרות הכל בחרתי להעלות את השיר, במקום שפותח סודות שלא מספרים לאף אחד...
ואגב, המטפלת המדוברת מתאימה גם לבעיות 'סטנדרט' בבית, לא רק למקרי זעזוע וטרגדיה...

אזי שמש

משתמש חדש
בהנחה שלצאת מתוך ההפיכה יכולה להיות רק גירושין.
אבל זה שיקול שלך.

מטריה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 3012;1833981:
תשאלי רב מהם הלכות "לשון הרע לתועלת" ולפי זה תדעי מה הקב"ה מבקש ממך.
לא מחייב ש"לספר" = "לגרום סבל לאחר"!
אדרבה, אם את חלילה שומרת טינה למישהו, ונושאת עליו כעס ומרירות בלבך, זה היפך "לא תיטור" היפך "ואהבת" והיפך "אלא שתהיו אוהבים זה את זה ומכבדים זה את זה"
ישנם דרכים מכובדות לפרק מטענים מיותרים בצורה יהודית ונכונה בלי שזה נחשב ללשון הרע!
ויש גם אפשרות להשתחרר, מבלי לציין במי מדובר כשאנחנו מספרים משהו... ואז בכלל יצאת ידי חובת כל הדעות...
בקיצור, התורה זה "וחי בהם", אז תתחילי לחיות! כי "לא לסלוח זה כמו לבלוע רעל - ולקוות שהשני ימות מזה...!":eek:

(במקרה ואת מצליחה לסלוח בלי "טיפול רשמי" זה כמובן גם בסדר גמור! רק שאז, הדמעות כבר לא זולגות והשפתיים בלתי חשוקות:eek:)

נ.ב. הכתיבה מאד יפה! הצלחתי ממש להכנס לתוך הסיטואציה! אפשר למשש את הכרית הרטובה...
צודקת 100%. אבל בכוונה בחרתי לכתוב את זה ככה - כשזה מובן לקורא שזו לא הדרך הנכונה, כי רציתי לחדד ולהעלות על נס את הקושי של מישהו שחונך תמיד אחרת - לשתף בכל זאת.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י רוצה טוב;1834140:
לא הבנתי מה הזעזוע שלכם.

א. לא עושים את זה לכתחילה. רק אחרי שמוצו כל האפשרויות ונוכחים שבאמת אין צד שני לעבוד איתו.
ב. לא ראוי לכתוב את זה בפורום פתוח!!!

כבי רוזן

משתמש רשום
נכתב ע"י doda;1834337:

מטבע הדברים- כשהנושא הוא "דברים שלא סיפרתי עליהם לאיש"- נכתבים דברים שלא רגילים להיכתב בקול, אלא להיחשב בשקט... ולכן, אין מקום להתדיין על כל קטע באתגר כנושא בנספח. מספיק לקרוא את הסודות באתגר, להתרגש, להסכים או לא, ולא לספר על כך לאיש... :)
הבעיה היא לא האתגר, אלא הפתיחות שנוצרת בנספח, והדעות שעולות שם...
הגיוני שכמעט מכל קטע יש אנשים במצב הזה שמזדהים. ובשבילם הוא נכתב, כל כותב מנקודת התפיסה שלו. בואו לא נפריע ברבים למסרים לחלחל אצל כל יחיד

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כבי, השיר שכתבת ברור ויפה מאד!
וכן זה אויב מר ונמהר בתוך הבית,
(ומותר לפעמים להמליץ על גט)

כבי רוזן

משתמש רשום
נכתב ע"י y&m;1834418:
כבי, השיר שכתבת ברור ויפה מאד!
וכן זה אויב מר ונמהר בתוך הבית,
(ומותר לפעמים להמליץ על גט)

רוצה לצלצל לך על המחמאות, אבל לא רוצה לקחת אחריות על מה שכתבת אחר כך

ANONYMUS

משתמש מקצוען
יש לי המלצות לאתגרים לעתיד:
1. אין להודות לפני שמסתיים האתגר(שבוע אתגר שבוע תודות)
(כמו שראינו, קטעים בתחילת האשכול זכו להרבה יותר תודות באופן יחסי מקטעים בסוף האשכול.)
2.אני חושבת שההצבעה צריכה להיות סודית(להשלח בפרטי\מייל)
(גם אני כשאני רואה שלמישהו יש 170 תודות, אני בטוח שזה יפה, וישר מודה לו גם!)

למרות הכל, היה אתגר חביב מאוד!

תודה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ANONYMUS;1834702:
יש לי המלצות לאתגרים לעתיד:
1. אין להודות לפני שמסתיים האתגר(שבוע אתגר שבוע תודות)
(כמו שראינו, קטעים בתחילת האשכול זכו להרבה יותר תודות באופן יחסי מקטעים בסוף האשכול.)
2.אני חושבת שההצבעה צריכה להיות סודית(להשלח בפרטי\מייל)
(גם אני כשאני רואה שלמישהו יש 170 תודות, אני בטוח שזה יפה, וישר מודה לו גם!)

למרות הכל, היה אתגר חביב מאוד!

תודה

שיהיה ברור שחלק ניכר מהצלצולים אינם נובעים רק ממקצועיות גרידא...
כך שלא יעזור להסתיר צלצולים (גם לא אפשרי).
לאחת צלצלתי כי פעם היא עזרה לי וכעת פרגנתי לה, והשניה לא קבלה צלצול אחרי שהתנגדה לרוב תגובותיי בפורום.
אחרת לא קבלה כי אני לא נותנת לגיטימציה לנושא שהעלתה, ללא קשר לצורת הכתיבה.
ועוד מישהי צולצלה כי עכשיו היא כתבה ברמה נמוכה, אבל בפוטנציאל יש לה עתיד:D
אבל זה הסוד שלי.
לא לגלות..
כלפי חוץ אני מקצועית גרידא.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מלפפון;1834742:
שיהיה ברור שחלק ניכר מהצלצולים אינם נובעים רק ממקצועיות גרידא...
כך שלא יעזור להסתיר צלצולים (גם לא אפשרי).
לאחת צלצלתי כי פעם היא עזרה לי וכעת פרגנתי לה, והשניה לא קבלה צלצול אחרי שהתנגדה לרוב תגובותיי בפורום.
אחרת לא קבלה כי אני לא נותנת לגיטימציה לנושא שהעלתה, ללא קשר לצורת הכתיבה.
ועוד מישהי צולצלה כי עכשיו היא כתבה ברמה נמוכה, אבל בפוטנציאל יש לה עתיד:D
אבל זה הסוד שלי.
לא לגלות..
כלפי חוץ אני מקצועית גרידא.

חחחח
את רצינית?
המקסימום שאני מצלצלת (שלא במקרה של הסכמה או הנאה) זה כי אני רוצה לתת הרגשה טובה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה