נספח לאתגר השבועי "מקור אור מוליך עין"

מתענינת

משתמש רשום
הי,
רציתי לברר מה ה נקרא מקור אור טבעי?
שמש וכו' ולא מנורה?
או אי שימוש בפלאש חיצוני?

רבקה.

משתמש מקצוען
אני חושבת שזה כל מקור אור שלא את יצרת. גם טלפון שילד משחק בו והמסך מקרין על פניו אור - זה מקור אור "טבעי", כי הוא לא מבויים.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;973339:
אני חושבת שזה כל מקור אור שלא את יצרת. גם טלפון שילד משחק בו והמסך מקרין על פניו אור - זה מקור אור "טבעי", כי הוא לא מבויים.
אני דווקא קיבלתי את הרושם שזה צריך להיות תאורה מתוכננת אבל טבעית באופן שיווצר איזה אפקט מאוד מיוחד דווקא ע"י זה, כיוון שיש המון דברים מרהיבים שאפשר ליצור באמצעות תאורה.
לכן התלבטתי אם שלי מתאים כי זה לא משהו מתוכנן, למרות שהצורה שהאור יוצר סביב לענן היא בעלת חשיבות כאן ויצא יותר יפה מאשר בחשיפות אחרות שלשמש יש פחות נוכחות.
אשמח להסבר יותר מפורט מה הכוונה

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מקור אור טבעי = רק שמש

כל השאר גם אם זה לא מבויים אינו אור טבעי

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י השקעה;973350:
אני דווקא קיבלתי את הרושם שזה צריך להיות תאורה מתוכננת אבל טבעית באופן שיווצר איזה אפקט מאוד מיוחד דווקא ע"י זה, כיוון שיש המון דברים מרהיבים שאפשר ליצור באמצעות תאורה.
לכן התלבטתי אם שלי מתאים כי זה לא משהו מתוכנן, למרות שהצורה שהאור יוצר סביב לענן היא בעלת חשיבות כאן ויצא יותר יפה מאשר בחשיפות אחרות שלשמש יש פחות נוכחות.
אשמח להסבר יותר מפורט מה הכוונה

1. גם כשמדובר בתאורה שלא את הדלקת (למשל: השמש. למשל: צג טלפון נייד בידיים של פעוט) - התמונה יכולה להיות מתוכננת מאוד.
2. לדעתי האתגר היה יותר מאתגר ומעניין אם לא היתה העדפה למה שנוסח כ"מקור אור טבעי". אבל זה לא האתגר שלי, וזה מה שנכתב: מקור אור טבעי.
לסיכום, אני מבינה שבמילים "מקור אור טבעי" היא מתכוונת למקור אור שלא הצלם או שלוחו הדליק. (ואין פה קשר למילים "תאורה מתוכננת" שציינת. התאורה בצילום יכולה להיות מתוכננת בין אם הצלם הדליק את האור ובין אם לא.)

(שימי לב שנחמה בעצמה שמה תמונה שבה מקור האור הוא השמש, אז איך קיבלת את הרושם שקיבלת? אם כי יש לציין שלא התנסחת כ"כ בבהירות, אז אולי לא הבנתי מה הרושם שקיבלת.)

בואי נחכה למחר ונשמע מה נחמה אומרת.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;973370:
1. גם כשמדובר בתאורה שלא את הדלקת (למשל: השמש. למשל: צג טלפון נייד בידיים של פעוט) - התמונה יכולה להיות מתוכננת מאוד.
2. לדעתי האתגר היה יותר מאתגר ומעניין אם לא היתה העדפה למה שנוסח כ"מקור אור טבעי". אבל זה לא האתגר שלי, וזה מה שנכתב: מקור אור טבעי.
לסיכום, אני מבינה שבמילים "מקור אור טבעי" היא מתכוונת למקור אור שלא הצלם או שלוחו הדליק. (ואין פה קשר למילים "תאורה מתוכננת" שציינת. התאורה בצילום יכולה להיות מתוכננת בין אם הצלם הדליק את האור ובין אם לא.)

(שימי לב שנחמה בעצמה שמה תמונה שבה מקור האור הוא השמש, אז איך קיבלת את הרושם שקיבלת? אם כי יש לציין שלא התנסחת כ"כ בבהירות, אז אולי לא הבנתי מה הרושם שקיבלת.)

בואי נחכה למחר ונשמע מה נחמה אומרת.
התכוונתי שקיבלתי את הרושם שצריך לתכנן תמונה באופן שיווצר אפקט מיוחד כל שהוא ע"י השמש.
אגב כתוב שעדיף תאורה טבעית אבל נראה לי שאפשר גם לא טבעית לא נראה שכתבו את זה בתור כלל

E&A

משתמש מקצוען
ויזואלי
תמירי את התמונה לשחור לבן היא תהיה יפה פי כמה.

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הי,
ציינתי עדיפות למקור אור טבעי, בגלל שמטבע הדברים זה לא כ"כ זמן להסתובב לצילומים,אנשים עסוקים, ערב חג(:
אם תהיה תמונה טובה מאוד וממחישה את הנ"ל ומקור האור יהיה מלאכותי, היא תכנס בעדיפות , אם היא תקלע למטרה..
בהצלחה

השקעה, התמונה מקסימה רק שאני לא רואה הולכת עין למקור האור בתמונה שלך..
ויזואלי, ג"כ התמונה מעולה , אבל זו לא הייתה הכוונה.. מקור האור לא תופס את העיקר בתמונה.

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י nechama;973419:
ויזואלי, ג"כ התמונה מעולה , אבל זו לא הייתה הכוונה.. מקור האור לא תופס את העיקר בתמונה.

להסיר את התמונה?
בכיף,
אני אנסה לחשוב על רעיון טוב יותר
כמובן אם הזמן יאפשר לי:cool:

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ויזואלי, אם ככה אני יכולה כעת לומר במצפון נקי שהתמונה הזו מדהימה בכל קנה מידה.

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ויזואלי;973424:
להסיר את התמונה?
בכיף,
אני אנסה לחשוב על רעיון טוב יותר
כמובן אם הזמן יאפשר לי:cool:

תחשבי על רעיון שמקור האור יוביל את העין בתמונה. ובגלל הזמן הלחוץ, לא חייבתי תאורת שמש..

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
תודה נוי
דוקא התמונה מתחילת דרכי בצילום, פתאום מצאתי את הפלייר הזה ותקתקתי תמונות..:)
נחמה תודה, אני אוריד מהאתגר בנתיים ואולי עוד 'יבוא' לי משהו

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tamiro;973366:
מקור אור טבעי = רק שמש

כל השאר גם אם זה לא מבויים אינו אור טבעי
כן, בד"כ זה נכון, אבל אני לא חושבת שלזה נחמה התכוונה. אני רק ניסיתי להבין למה היא התכוונה, לא מה ההגדרה המילונית של "מקור אור טבעי".

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;973434:
כן, בד"כ זה נכון, אבל אני לא חושבת שלזה נחמה התכוונה. אני רק ניסיתי להבין למה היא התכוונה, לא מה ההגדרה המילונית של "מקור אור טבעי".

הכוונה מלכתחילה היתה , עדיפות למקור אור טבעי - השמש, כמו שתמיר רשם..
ושוב, אם תהיה תמונה מבויימת עם תאורה אחרת ותהיה טובה, היא יכולה להבחר .
הכל תלוי בתמונות שיעלו כאן.

רבקה.

משתמש מקצוען
נחמה, שאלה:
האם מבחינתך מה שחשוב זה שהאור יהיה משמעותי בתמונה (באופן כללי), או שתיווצר הולכת עין ע"י שימוש בתאורה?

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;973462:
נחמה, שאלה:
האם מבחינתך מה שחשוב זה שהאור יהיה משמעותי בתמונה (באופן כללי), או שתיווצר הולכת עין ע"י שימוש בתאורה?

הולכת עין ע״י שימוש בתאורה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה