נספח לאתגר הדו שבועי ניהול קונפליקטים

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
שולה קופרשטיין צונחת על המיטה באפיסת כוחות היא לא מאמינה שהיא אחרי היום הראשון, רק אתמול הוא היה כאן חייך וצחק עם כולם ועכשיו הם כבר אחרי היום הראשון של השבעה, כולם היו כאן חברות, קרובי משפחה, אנשים מהקהילה והעיקר המשפחה הקרובה שלה כולם עם כל הלב. אין מה לומר משפחה למופת.

היא מסתכלת על המיטה ליד, כיפת הלילה שלו מונחת תחת הכרית, הגרביים של אתמול בסוף המיטה. הוא לא לקח אותם לכביסה. היא מסתכלת שוב, ומסובבת את הראש. לא מסוגלת.

אתמול הם שכבו ככה כמו שהיא עכשיו, היא ביקשה ממנו שמחר בבוקר אל תשכח לקחת את הגרביים לכביסה יש עוזרת מחר. ואני עושה כביסות, הוא חייך. בבוקר הוא כבר לא היה איתנו. הזוי.

היא מנסה להירדם, יש לה שבוע לא קל, היא צריכה להיות שם בשביל הילדים, בשביל ההורים שלו, בשביל הבית הזה. היא מנהיגה בטבע, לוקחת את הכל עליה. תמיד היא לקחה, אבל היה לה עמוד להישען עליו, כרתו אותו אתמול בלילה.

היא חושבת על ההלוויה רב הקהילה הספיד מכל הלב, היא בכתה יחד אתו, וכשהוא ביקש מחצק'ל שלה שיעורר רחמים על האלמנה, לקח לה זמן שהיא האלמנה, והם שבעת היתומים שרק אחד הוא זכה להכניס לחופה, היא התפרקה. הוא ביקש שכל אחד מבני החבורה יחתום על הדפים שמחלקים, ומי שיוכל להיות גם מהמעשים. בוודאי חצקל המנוח יעמוד לעזרתם למעלה. היא לא הבינה מה היא שומעת. רק עכשיו אחרי שיחה קשה אתו נופל לה האסימון.

בכניסה לבית כבר עמד שולחן שתי אברכים ומודעת ענק, לעזור לאלמנה ושבעת היתומים, עם מכתב מהרב ובחתימות גדולי ישראל, היא הרגישה שהיא מתפלצת. הגבאי של קופת הצדקה אמר לה שהם יעזרו מה שאפשר, אבל היא לא האמינה שהיא תהיה זו שהשם שלה יתנוסס על כל לוח מודעות והתמונה של חצקל שלה תיכנס לכל תיבת דואר.

הרב ניסה לשכנע אותה, והיא לא ידעה להגיד לו על חשבון הבנק, ביטוח יש רק על המשכנתא, לא הוא לא עשה ביטח חיים, יש לו ערבים וזהו. חובות? בטח שיש, הוא חיתן את נועהל'ה, אבל מה הקשר?

הרב הסביר לה שחייבים לנצל את המומנטום והיא הרגישה שהיא מתפלצת. היא? שולה קופרשטיין, זו שעזר ליולדת וקופה של צדקה מפנים אליה יתומים לטיפול בחינם? היא שנותנת מעשר מהשעות שלה לטפל במי שלא יכולים לתת טיפול מעצמם, היא תקבל כסף מהקופה? זה בושה לחצק'ל ביזיון הוא לא יוכל ללכת לבית כנסת היא חושבת באירוניה, מבינה שהוא כבר לא ילך יותר, אין שם בזיונות למעלה.

הרב שכנע אותה. הוא הסביר לה שיתומים חייבים שפע בבית, הוא העמיד אותה מול החיים עצמם, ושאל אם יהיה לה כוחות לגלגל שלוש מאות אלף ש"ח במקביל לעבודה שלה ולאחזקת הבית לבד. היא שמה לב שהוא התאפק ולא שאל מי יתחתן איתה עם כאלו חובות.

אבל היא לא מסוגלת שיראו את חצק'ל שלה בתמונה מהחתונה של נועל'ה ונר דולק ליד שממנו נוטפת דמעה, ובפנים תיאור מפורט נוגע ללב של המשפחה המסכנה, יש להם גרפיקאית טובה, זה לא הבעיה. מסכן הרב, היא ממש כעסה עליו, איך הילדים יוכלו מחר ללכת לחיידר אחרי שכל השכונה ראתה את אבא שלהם בתיבות דואר. אבל הוא עם לב ענק אמר שמחר יתקשר שוב, ושתחשוב על זה בלילה. היא לא יודעת מה היא תענה לו, חצק'ל כבר לא כאן בשביל לקבל החלטות.

:eek:
וואו.

מדהימה הצורה הכנה שאתה כותב על הנושאים הטעונים הללו.
מקווה מאוד שאין לך איזה גילוי נאות בנושא (חוץ מאובדן הכונן הקשיח...)

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
:eek:
וואו.

מדהימה הצורה הכנה שאתה כותב על הנושאים הטעונים הללו.
מקווה מאוד שאין לך איזה גילוי נאות בנושא (חוץ מאובדן הכונן הקשיח...)
אפשר להקים קרן?

זה באמת שאלה תמיד אם להעלות כאלו נושאים. נראה לי שהחכמה להשאיר את כל הצדדים בלי שיפוט.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
שתדעו לכם כולכם שזה שאני לא מגיבה פה לא אומר שאין לי אלף פרגונים לפרגן והרבה מה להתפעל. רק שאני בפחדים שלא יהיה לי בסוף מה לכתוב בשיפוט...
אין בעיה, זה רק אומר שבשיפוט תצטרכי להשלים גם את הפירגון, ואצלי ספציפית תאלצי לפרגן על שתי קטעים. רק אומר.

מ. ברא"י

צילומימוש, הילד מדבר מהתמונה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
@יאן , כואב ומצמרר... ברר...

מ. ברא"י

צילומימוש, הילד מדבר מהתמונה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני בקונפליקט על מה לכתוב..
ואני רוצה מאוווווווווד לכתוב....
כמה רעיונות שעלו לי- אני מידי נוטה לצד מסוים(...)
וגם נראה לי קצת "פיל מזבוב"..
יש למישהו רעיון?

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני בקונפליקט על מה לכתוב..
ואני רוצה מאוווווווווד לכתוב....
כמה רעיונות שעלו לי- אני מידי נוטה לצד מסוים(...)
וגם נראה לי קצת "פיל מזבוב"..
יש למישהו רעיון?
האם לזרוק את פלוני מהישיבה לאחר ש.... או שמא יש לחשוש לזרוק אבן אחר הנופל

בהשראת הקטע על אושוויץ, האם להתחפש לגוי עם תעודות מזויפות או להשאר בגטו עם כולם

האם להעיר לכלה על משהו שלא נראה לנו

האם לספר על חיסרון כלשהו בשידוך כבר בפגישה ראשונה

להרחיב או לעבור דירה

ללכת לישון או להמשיך להתקשקש בפרוג

אפקטכתיב

משתמש מקצוען
האם לזרוק את פלוני מהישיבה לאחר ש.... או שמא יש לחשוש לזרוק אבן אחר הנופל

בהשראת הקטע על אושוויץ, האם להתחפש לגוי עם תעודות מזויפות או להשאר בגטו עם כולם