דיון נספח לאתגר דו שבועי - ביקורת ספרות

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי
צריך לכתוב ביקורת ספרות, כמו המקדם בפורום?
אז מה הענין?

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צריך לכתוב ביקורת ספרות, כמו המקדם בפורום?
אז מה הענין?
בעקרון אפשר לשאול את זה על כל אתגר. כל קטע שעולה לאתגר יכול לעלות באופן עקרוני כקטע בפני עצמו בקהילה.

המטרה באתגרים היא להשתפשף בסגנון ספציפי, וזה סגנון הכתיבה שבחרתי. בין השאר בגלל שלמרות העובדה שהוא קיים כמקדם, כמעט לא נעשה בו שימוש.

בגלל הגבלת המילים אפשר להסתפק גם במשהו קטן יחסית, שאולי לא היה מספיק כדי לעלות לבדו.

רואים שקוף

משתמש מקצוען
בעצם, נראה לי הפלוס באתגר הזה, שכולנו יכולים להחליט לכתוב על דבר אחד,
או בכל מקרה, אין מניעה לעזור לאחרים, ולהעלות רעיונות על מה לכתוב, בשונה מאתגרים אחרים, שאם אתה מחליט לכתוב על מה היה קורה לו משולש ברמודה היה הזוכה באתגר הקודם או משהו כזה, ואתה מעלה את זה כאן, אז פחות או יותר כרב הלך לך, אתה לא יכול להיות בטוח שלא יהיה עוד מישהו דומה לך
אבל כשאתה בא לכתוב ביקורת, כולנו יכולים לכתוב ביקורת על הצורה בה ניסח מסוגל את האתגר
ובכל אופן זה יהיה כ"כ שונה האחד מהשני...
אז יאללה
אתגר מעולה!!!

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אתגר שווה.
אני - לדעתי לפחות - גרועה בכתיבת ביקורת ספרות...
מקווה שהאתגר הזה יצליח להוציא ממני משהו.

שימנלה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
@7שבע7 נהדר, מזכיר את ספרי הפילוסופיה שנכתבו בעקבות פו הדב.

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
רק להבהרה
בכתיבת ביקורת ספרות צריך משהו מסוים? איזשהו סגנון או משהו?
עשה כהבנתך. סגנונות מקוריים מוצלחים יתקבלו בברכה.

רק להקפיד על דבר אחד: זה צריך להיות 'מאמר'. טקסט שהוא ספרותי בפני עצמו. ובעיקר - שלא יהיה פשוט הבעת חוות דעת.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@כותב השורות :
הייתי חייב להגיב, ולהראות לך את הצילום מסך הבא (מתוך יוטיוב, 'שירו של מוטי ווייס') :
1690697841872.png

ביקורת ספרות נחמדה וטובה, אבל חשוב וצריך לזכור מה המקור שלה, ולא להתייחס אליה כאל 'סתם עוד שיר'...

(אם כי יש לציין שכמדומני שהנקודות עליהן התעכבת, אינן מופיעות בניגון המקורי, ועליהן הביקורת מתאימה בהחלט.

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ביקורת ספרות נחמדה וטובה, אבל חשוב וצריך לזכור מה המקור שלה, ולא להתייחס אליה כאל 'סתם עוד שיר'...
גם ביקורת על ביקורת היא נחמדה וטובה
מקבל באהבה ובהבנה

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
כתבתי עכשיו ביקורת באתגר, זאת פעם ראשונה שלי בכתיבת ביקורת ספרות, ככה שאין לי כ"כ מושג מה הפמרמטרים לכתיבה כזאת, מקווה שזה קטע מתאים.
תודה על האתגר!

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מרשה לעצמי לשתף כאן בשתי ביקורות ספרות שכתבתי בעבר כאן בפורום (ואיני יכולה לשתף אותן באתגר, כיוון שכבר פורסמו):

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אח... האתגר הזה.
קשה עד בלתי אפשרי לבחור רק יצירה אחת ולבקר אותה.
יש לי רשימה ארוכה ביותר (9-10) של יצירות שאני רוצה יום אחד לפרסם עליהן ביקורת, והבחירה קורעת את המקלדת לגזרי פלסטיק.
החשש האמיתי הוא שההתלבטות לא תותיר אף מקש אחד לפליטה, ובסוף לא אעלה כלום כיוון שזמן האתגר יתבזבז על חיבוטי נפש (ושאר המעשים הראויים לבין הזמנים).

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לגבי הדיבור שהיה שם אודות מעשה בחמישה בלונים
להלן דברי הסופרת עצמה
"הבלונים הם החלומות והחלומות מתנפצים. רק אחד נשאר: הבלון האדום. ואני לא יודעת איפה הוא. הרוח נשאה אותו, תרתי משמע, והוא ממשיך לרחף. לאן שהרוח תישא אותי, לשם אגיע."

שימנלה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
סתם מעניין, למה רוב הכותבים 'ביקורת ספרות' באתגר, הלכו על שירים ולא ספרים...?!
אולי כי זה מפחיד?
יש כמה ספרים שאני מעוניינת לכתוב עליהם ביקורת
אבל מפחדת...
לכתוב על שיר זה יותר מגניב בשביל אתגר, ויש יותר סיכויים לזכות
אם אני אכתוב ביקורת על ספר, רוב הסיכויים שאני אעלה את זה כביקורת ספרות ולא באתגר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה