דרוש מידע נניח שנפל עליכם 150000 שח.איפה כדאי להשקיע?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תקנו קרנות נאמנות בחברה אמינה ומבוססת כגון אלטושלר.וכו ואפילו אם תקחו באפיק סיכון אם זה לטווח ארוך (15 שנה)זה עדיף על כל הקשקושים שצצו לאחרונה והציעו כאן
מסלול הסיכון שם הוא ללא הכשר כלל!

חושב מחדש

משתמש מקצוען
אם משקיעים דרך קרן השתלמות - אין, ולכן זה האפיק הראשון שצריך להיות מנוצל מקסימלית עד תקרת הפטור (15-18 אלף שח לשנה תלוי בשנה)
או דרך המעסיק, או כעסק עצמאי.
כל שכיר יכול לפתוח גם עסק עצמאי, של נניח, מסירת שיעורים פרטיים, עבודות גרפיקה למשפחה או מכירת ביצים , כל מה שרלוונטי
וגם אם העסק לא רווחי , אפשר להפקיד עד התקרה של פטור ממס רווחי הון, אני חושבת שזה יכול להיות גם במקביל לתקרה של השכיר ובלי קשר.
נכון, זה דורש קצת עלויות, פניה למע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, קצת דו"חות מידי פעם . אבל הרווח משמעותי.

.שאלתי לגבי השקעה במניות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כן
באופן כללי את מציינת כ- 16 קרנות, ובכולן כמעט רווח, אם כן יש סיכון של 1/16 ליפול על הקרן שנכשלה ועוד סיכון זהה להרויח מעט בצורה שהיא שלילית (בהתחשב באינפלציה)
זה כמובן מדגם קטן ולא מיצג, אבל רק ממחיש שיש סיכון והוא לא קטן בהשוואה לאפשרויות אחרות.
נכון שיש סיכון והוא לא כ"כ קטן, אבל גם במניות יש סיכון, ראי מה קרה בכל שוק ההון ב2008, להגיד שבשוק ההון זה מאד בטוח, ושם זה מאד מסוכן, זה לא נכון, וכן רווח קטן שהוא בעצם שלילי בגלל האינפלציה, זה סיכון שקיים בכל השקעה על גבי הפלנטה שאני חייה בה,
אבל כשבאים לשקול השקעה, נכון שההשקעה היא לכאורה יותר מסוכנת, אבל אם אם תבדקי שוב את אחוזי הרווח שציינתי, תביני שגם כשמרוויחים מרוויחים בדר"כ יותר משוק ההון,
וגם אם מפסידים קצת בהשקעה מסוימת, [שדרך אגב נמשכה פחות משנה] אז השקעות אחרות בחברה במשך השנים מחפים ע"ז בגדול, [כמו במניות של סיכון גבוה כמו של חברות הגז למיניהם שלטווח ארוך מרוויחים בהם הרבה מאד].
בנוסף , ייתכן שיש יותר מקרן אחת שנכשלה, או קרנות נוספות שאולי לא שמעת עליהן .
גם אחרי שאני נותנת לך פירוט די נחמד, את עדיין חושבת שאני לא יודעת לברר מה קורה שם?
אבל כן, ייתכן שאת צודקת, ולא באמת פירטתי פה את כל המיזמים שלה, אבל גם אם יש להם עוד איזה הפסד קטן במשהו מסוים, כמו כן יש להם עוד הרבה הצלחות שלא ציינתי.
האם בעתיד גם יהיה כך? מי יודע.
אני מכירה רק אחד!! שיודע מה יהיה בעתיד! וכן גם בשוק ההון!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נכון שיש סיכון והוא לא כ"כ קטן, אבל גם במניות יש סיכון, ראי מה קרה בכל שוק ההון ב2008
וודאי שבמניות יש סיכון, אין השקעה בלי סיכון (אם יש אני אשמח לשמוע )
אבל בהשקעה במניות לטווח ארוך של לפחות 10 -15 שנה הסיכוי מוקטן בהרבה, ואם הבאת את דוגמת המשבר של 2008 (היו עוד הרבה, אגב) קחי 10 שנים לפני , אחרי או באמצע
ותראי שהתשואה חיובית וגבוהה
היו מעט מאד רצפים של 10 שנים רצופות בהם התשואה לא היתה חיוביות והיה צורך ב15 שנה.
אז אם אנחנו מסתכלים על 15 שנה , לפי נתוני העבר הסיכוי די אפסי.

אבל כשבאים לשקול השקעה, נכון שההשקעה היא לכאורה יותר מסוכנת, אבל אם אם תבדקי שוב את אחוזי הרווח שציינתי, תביני שגם כשמרוויחים מרוויחים בדר"כ יותר משוק ההון
יפה, זה מה שנקרא קרנות הון סיכון, הכסף מסתכן בסיכון גבוה (בפרט בסטארטאפים ומיזמים חדשים) והתשואה הפוטנציאלית או ההפסד הפוטנציאלי גבוהים.

אם המטרה היא להסתכן מאד ולהרויח או להפסיד , אז אפשר לחפש את ההשקעה המסוכנת , כמו קרנות סטארטאפ, מניות של חברות הייטק, או כל דבר שאתם חושבים שהוא הולך להיות הדבר הבא,
אפשר גם לנחש על מניה ספציפית, ואז להפסיד או להרויח בגדול.

אם המטרה היא להרוויח במינימום סיכון של הכסף, אז ננסה לצמצם את הסיכון ככל הניתן.
ולכן כדאי לחקות מדד עולמי, רחב, שנותן מקום לכל מדינה לפי שווי הכלכלה שלה ביחס לכלכלה העולמית ולכל חברה כנ"ל בלי ניחושים.
בתיקי השקעות יש מדד שארפ - שאומר כמה התשואה ביחס לסיכון, והאופטימלי הוא כמובן תשואה טובה בסיכון קטן ככל הניתן.

אם את משווה את הסיכון שכל הכלכלה העולמית תקרוס ולא תתאושש, לסיכון שחברה שתמכת בה בבסדנו תקרוס ולא תתאושש - ההבדל הוא תהומי, ולא בטוח שווה את ההפרש בתשואה.
אין לנו מספיק נתונים על בסדנו, ולא מספיק שנים ולא מספיק מסלולים בשביל לחשב תשואה ריאלית ממוצעת, וסיכון. וזו לבד סיבה לא לקחת את הסיכון.

נכון שהשקעה בכמה קרנות של בסדנו מפחיתה בקצת את הסיכון, אבל עדיין זה בלי השוואה לפיזור עולמי של מניות, זה אולי דומה לקניה של כמה מניות ספציפיות.

כמו במניות של סיכון גבוה כמו של חברות הגז למיניהם שלטווח ארוך מרוויחים בהם הרבה מאד
או מפסידים , יש לך נתונים של 50 שנה ממדד בסיכון? כנראה שלא..

אני מכירה רק אחד!! שיודע מה יהיה בעתיד! וכן גם בשוק ההון!
זה הפתיח והסוף שלי, כיון שאנחנו לא יודעים, בואו לא נקפוץ על סיכונים מטורפים וננסה לצמצם את הסיכון.

avim10

משתמש מקצוען
זה נכון שיש פה נידון הלכתי, ותמיד אפשר להחמיר.
אבל אני לא רואה סיבה שאדם שיש לו לפעמים מינוס בבנק ולוקח גם משכנתא , יסמוך רק על גלאט הון - שלא סומכים על היתר עסקא כלל.
ובמקרה של השקעות היתר עסקא פשוט יותר ממינוס , למשל.
צודקת שמינוס בבנק יותר גרוע, [האמת גם זה לא ממש ברור, כי מי שחתם בפתיחת החשבון על היתר עסקא פרטי עם הבנק יש צדדים שזה יותר קל מלסמוך על היתר עסקא הכללי - זו החומרא של גלאט הון, לא לסמוך על היתר עסקא "כללי" - לא שלא לסמוך על היתר עסקא "כלל", יחי ההבדל הקטן :D] אבל משכנתא ממש לא. והרבה מקפידים שלא להכנס למינוס בבנק.

כתבתי שמבחינת המחלוקת ההלכתית שבענין, אין הבדל בין להשקיע עצמאית לבין ללכת לקרן בהכשר הבד"ץ כי הבד"ץ מכשירים השקעה בתעודות סל.

כתבת בהודעתך שלטווח ארוך היית ממליצה להשקיע במניות, לזה התיחסתי וכתבתי שאם כוונתך לתעודות סל, [ובהסתמך על דעת המקילים בזה] ראוי להדגיש זאת ולא לכתוב "מניות", כי במניות יש כאלו שאסורות לכל הדעות.

אני אישית סומכת על הבד"ץ , גם בשחיטה וגם במניות.
אני בהחלט סומך על השגחת הכשרות של הבד"ץ, אבל ההשוואה בין שחיטה למניות היא מופרכת. לא מבחינת ההשגחה, בזה יותר קל לעשות זאת במניות מאשר בשחיטה, אלא מבחינת ההתוויה ההלכתית. לא יכול להאריך בזה משום שזה נוגד את חוקי הפורום האוסרים דיון הלכתי, אולי יותר מאוחר אסביר באישי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם המטרה היא להרוויח במינימום סיכון של הכסף, אז ננסה לצמצם את הסיכון ככל הניתן.
ולכן כדאי לחקות מדד עולמי, רחב, שנותן מקום לכל מדינה לפי שווי הכלכלה שלה ביחס לכלכלה העולמית ולכל חברה כנ"ל בלי ניחושים.
בתיקי השקעות יש מדד שארפ - שאומר כמה התשואה ביחס לסיכון, והאופטימלי הוא כמובן תשואה טובה בסיכון קטן ככל הניתן.
אם את רוצה סיכון הכי נמוך שאפשר אז שימי את הכסף בפק"מ בבנק זה הרבה יותר בטוח וגם על ההבדל בין זה לשוק ההון תכתבי
אם את משווה את הסיכון שכל הכלכלה העולמית תקרוס ולא תתאושש, לסיכון שבנק בישראל אם כל ההגנות של בנק ישראל יקרוס ולא יתאושש - ההבדל הוא תהומי, ולא בטוח שווה את ההפרש בתשואה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כתבת בהודעתך שלטווח ארוך היית ממליצה להשקיע במניות, לזה התיחסתי וכתבתי שאם כוונתך לתעודות סל, [ובהסתמך על דעת המקילים בזה] ראוי להדגיש זאת ולא לכתוב "מניות", כי במניות יש כאלו שאסורות לכל הדעות.
גם השקעה דרך ת"ס היא השקעה במניות . אבל זו הדגשה חשובה.

תודה על הפירוט. מענין.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אם את רוצה סיכון הכי נמוך שאפשר אז שימי את הכסף בפק"מ בבנק זה הרבה יותר בטוח וגם על ההבדל בין זה לשוק ההון תכתבי
אני בהחלט אכתוב, שאם ההשקעה היא לטווח קצר ויש צורך בנזילות, שווה לשקול פק"מ בבנק ירושלים ב1% שנתי. (מסכום כלשהו)
יש סיכונים בפקמ, העיקרי שבהם הוא סיכון אינפלציה, והמשני הוא קריסה של הבנק (למרות שסביר שמדינת ישראל תתגייס לתמוך בו)

כשמחשבים מדד שארפ (יחס סיכון תשואה) , 1% בניכוי אינפלציה זה לא משהו, גם בסיכון נמוך.
לעומת זאת , אם נשווה יחס תשואה סיכון בשוק ההון מול קרן סטארטאפ, אני יכולה לשער שבהשקעה בשוק ההון היחס טוב יותר.
כרגע חסרים לנו נעלמים רבים מידי (אחוז תשואה בקרן סטארטאפ וסיכון) והם לא יהיו בשנים הקרובות.

אני לא רוצה סיכון הכי נמוך שאפשר , אלא יחס סיכון תשואה הכי טוב שאפשר, מינימום סיכון במקסימום תשואה.

וזה משהו שכל אחד צריך לשקול - מהי מידת הסיכון שהוא מעונין בה.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
נניח ואני רוצה להשקיע במניות מה הפורצדורה
וכמה זמן לוקח מהרגע שאני פודה/מוכר את המניה עד שאני רואה כסף ביד ?

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
פחות מ15-20 שנה בלי לחץ לא שווה להכנס לשוק
בכל אופן, אפשר לפדות את הכסף בכל רגע (אם מסכימים לקבל את מחיר השוק MARKET)
וזה בדיוק הסיכון הפסיכולוגי פה.

הבנתי
ואיך אני מתחיל את זה ?
כשאני פודה במחיר שוק לאיפה אני מקבל את הכסף ?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הבנתי
ואיך אני מתחיל את זה ?
כשאני פודה במחיר שוק לאיפה אני מקבל את הכסף ?
לחשבון בבית ההשקעות
אבל ההתחלה היא לפני כן :
בירור יכולת סיכון,
החלטה על אופק השקעה, מטרה ויעד (ההחלטה הכי חשובה, שצריכה להיות חזקה כדי שתגבר על בהלות שוק)
בירור וקריאה על שוק ההון, על הכלים בשוק ההון, על העמלות , המיסים
בסוף - בחירת כלי, ובית השקעות.
אחר כך - השקעה ואיזון
ממליצה על האתר של הסולידית להבנת התיאוריה
על הפורום שם לפרקטיקה
צריך להקדיש זמן לקריאה. וזה חשוב ושווה.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
לחשבון בבית ההשקעות
אבל ההתחלה היא לפני כן :
בירור יכולת סיכון,
החלטה על אופק השקעה, מטרה ויעד (ההחלטה הכי חשובה, שצריכה להיות חזקה כדי שתגבר על בהלות שוק)
בירור וקריאה על שוק ההון, על הכלים בשוק ההון, על העמלות , המיסים
בסוף - בחירת כלי, ובית השקעות.
אחר כך - השקעה ואיזון
ממליצה על האתר של הסולידית להבנת התיאוריה
על הפורום שם לפרקטיקה
צריך להקדיש זמן לקריאה. וזה חשוב ושווה.

בקיצור ההמלצה היא רק על השקעה לטווח ארוך
יש הרבה פרסומים על לימוד שוק ההון ואמורים להרוויח לפי הפרסומים סכומים יפים
זה רק בתאוריה ?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אין תשובה אחת על כל סוגי הלימודים ..
בגדול, אפשר להרויח הרבה בשוק ההון, אבל כל המידע נמצא בחינם וזמין. (ודורש טווח ארוך)
בדרך כלל הלימודים האלו מנסים לתת ערך מוסף , וכיון שאין ערך כזה, והשיטה הבטוחה משעממת וקלה - הם כנראה יתמקדו בדרכים להשקעה אקטיבית, ודברים לא מוכחים ולא בטוחים .

כל תשואה עודפת מעבר לתשואת השוק, היא בדרך כלל או מסוכנת / מדומינת.

תכלס

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תביאי לי את הכסף... כבר אדע מה לעשות איתו...

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בקיצור ההמלצה היא רק על השקעה לטווח ארוך
יש הרבה פרסומים על לימוד שוק ההון ואמורים להרוויח לפי הפרסומים סכומים יפים
זה רק בתאוריה ?
היי
הלימודים במכללות שוק ההון הם רק כלי
כלומר מלמדים אותך מה שאתה צריך לדעת לצורך מסחר גרפים פקודות שימוש בתוכנה
אבל כדי להיות סוחר ריווחי לאורך זמן צריך נסיון
של שנים בהם אתה קודם מפסיד
בגדול כדי להרוויח צריך לקבל לפני זה מכות כואבות כלומר הפסדים כואבים
בכל מקרה אם תחליט להכנס לתחום אז
1- לא לפתוח תיק עם כמות כסף מעל למינימום
שאפשר שזה 3000 דולר אותם תפסיד די מהר
2-אם החלטת לפתוח תיק כמו שכתבתי ב 1
לסחור קודם הדמו עד שתראה שלפחות 3 חודשים אתה מרוויח בצורה עקבית , מה שסביר להניח לא תעשה ( כי מהר מאוד תתפתה לסחור בכסף חי)
3-לברר טוב טוב איפה ללמוד לפני שישר קופצים למקום הראשון בו נתקלים
4-לפתוח חשבון רק במקום אמין שיש לו רישיון מוכח ורגולציה אמריקאית או אירופית
5-ללמוד רק במקום ששכר הלימוד כולל ליווי של מנטור צמוד למספר חודשים בהם תוכלי להתיעץ
ולשאול כל שאלה ולקבל הערות על כל עסקה
שתעשו
5-קורס אינטרנטי שלא מצריך יציאה מהבית
ובאותו התשלום לקבל כניסה לקהילת התלמידים
בהם תוכלו לראות את העסקאות שלהם ואת ההערות של המנטור לעסקאות שהם עשו
ואת אלה שאתם עשיתם במידה ותרצו לשתף
אותם בקהילה
את שאר הכסף שימו במקום הכי סולידי שיש
כמו תוכנית חיסכון של חברת הביטוח הראל
שבה אפשר לקחת את הכסף בעל רגע שרוצים
יש לי טלפון של סוכן ביטוח נומד שלכם שיוכל
להסביר לכם את כל הפרטים
בהצלחה בכל אשר תחליטו לעשות

נערך לאחרונה ב:

שמיט

משתמש מקצוען
ש קרן בשם הגשמה שייסד הבעלים של קופיקס אבי כץ
בדיוק בשביל פרויקטים מהסוג הזה
כסף שעושה כסף למי שלא זקוק לרווחים מידיים
לא מכירה אישית אבל שמעתי המלצות
שווה לבדוק
https://www.kerenhagshama.co.il/
הרבה הצלחה!
התנסיתי אישית איתם, והם בהחלט אמינים, ומביאים רווחים.
גם אני גם חבר שלי שהשקענו שם והיו רווחים יפים.
אמנם לא בהכל כמו שצפו, אבל בפירוש הם אומרים שזה יכול לקרות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה