עזרה נכנס לי כסף ואני לא יודעת מי זה

מרחבית

משתמש מקצוען
איך יכול להיות.
אם בעבר. למספר בטעות על שם של מישהו אחר זה אמור לחזור מיידית לא??
לא עשית העברה על שם הבנדוד..
הם לא בודקים את השמות, אולי רק בסכומים ממש גדולים.
בגדול זה לפי המספר ואם טעית זה באחריותך.
גם לנו היתה בעיה עם העברה שהיתה טעות בספרה אחת, והעבירו לשם אחר לגמרי, בהתעלמות מוחלטת משם המוטב.
העניין ההוא הסתדר לבסוף לאחר מאמצים רבים. אך לאור ריבוי המקרים שמופיעים כאן באשכולות, חשבתי שכדאי להציף את הבעיה ולכתוב למישהו מתאים שיוכל לפעול כדי לחייב את הבנקים באחריות - לא להתעלם משם המוטב, ואם התעלמו - שיקחו אחריות לתקן ו/או לשאת בתוצאות.

על מנת שלא יקרו טעויות כאלו כל כך בקלות, שמעבירים כספים לאדם אחר ולא למוטב, אסור שהבנקים יסתמכו על נתון אחד בלבד, אלא על כלל הפרטים שנאמרו או נכתבו בהעברה. ואם אין התאמה בין הנתונים - שלא יבצעו את ההעברה.
מה שקורה בפועל, שמתעלמים משם המוטב, וזה גורם לתקלות רבות.

בעיניי זה זלזול גדול של הבנקים בכספים של אנשים. לכל דבר חשוב יש מקדם בטיחות, ולא מסתמכים על כך שלא תהיה שום טעות. אלא יש כמה שלבים או כמה קודים, או כמה נתונים שונים שצריכים להתאים.
אנשים מעבירים אלפי ש"ח, תוך ציון מספר פרטים, ולא ייתכן שלא בודקים התאמה בין הפרטים, וכך קורה שאם יש טעות בספרה אחת - הכסף הולך. אם יבדקו התאמה בין מס' החשבון לשם המוטב - רוב הטעויות יחסכו.

האם ידוע לכם על חבר כנסת או מישהו אחר המתאים לפנייה כזו?

נערך לאחרונה ב:

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
גם לנו היתה בעיה עם העברה שהיתה טעות בספרה אחת, והעבירו לשם אחר לגמרי, בהתעלמות מוחלטת משם המוטב.
העניין ההוא הסתדר לבסוף לאחר מאמצים רבים. אך לאור ריבוי המקרים שמופיעים כאן באשכולות, חשבתי שכדאי להציף את הבעיה ולכתוב למישהו מתאים שיוכל לפעול כדי לחייב את הבנקים באחריות - לא להתעלם משם המוטב, ואם התעלמו - שיקחו אחריות לתקן ו/או לשאת בתוצאות.

על מנת שלא יקרו טעויות כאלו כל כך בקלות, שמעבירים כספים לאדם אחר ולא למוטב, אסור שהבנקים יסתמכו על נתון אחד בלבד, אלא על כלל הפרטים שנאמרו או נכתבו בהעברה. ואם אין התאמה בין הנתונים - שלא יבצעו את ההעברה.
מה שקורה בפועל, שמתעלמים משם המוטב, וזה גורם לתקלות רבות.

בעיניי זה זלזול גדול של הבנקים בכספים של אנשים. לכל דבר חשוב יש מקדם בטיחות, ולא מסתמכים על כך שלא תהיה שום טעות. אלא יש כמה שלבים או כמה קודים, או כמה נתונים שונים שצריכים להתאים.
אנשים מעבירים אלפי ש"ח, תוך ציון מספר פרטים, ולא ייתכן שלא בודקים התאמה בין הפרטים, וכך קורה שאם יש טעות בספרה אחת - הכסף הולך. אם יבדקו התאמה בין מס' החשבון לשם המוטב - רוב הטעויות יחסכו.

האם ידוע לכם על חבר כנסת או מישהו אחר המתאים לפנייה כזו?
דווקא לא מזמן ביצעתי העברה ולא היה תיאום בין שם המוטב לבין מס' החשבון, ואתר הבנק ל אנתן לי אופציה להמשיך בהעברה עד שיתוקן.

באופן כללי עמותות לעיתים קרובות משמשות צינור להלבנה... אבל לא נראה שזה הסיפור כאן, עושה רושם שהכסף צריך להגיע לספק והתפקשש להם משהו בדרך.

mirih

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
אם יבדקו התאמה בין מס' החשבון לשם המוטב - רוב הטעויות יחסכו.
שם המוטב לא מספיק, צריכה להיות התאמה בין מספר זהות, בשביל מה יש לנו מספר זהות?
משה כהן לדוגמא הוא שם נפוץ מאוד...
ואין שום בעיה לבקש מספר זהות של בעל החשבון בדיוק כמו שמבקשים ממנו את מספר החשבון.

אין ספק שהבנקים צריכים להתחשב בכל הפרמטרים ולא להסתמך רק על נתון אחד...
ההתנהלות הזו קצת מזכירה מדינות עולם שלישי...

פעם ראיתי בדפי חשבון שמישהו לא מוכר העביר לי 800 ש"ח ואחרי כמה ימים היה לי חיוב של 800 ש"ח עם ההסבר "ביטול העברה - שם המוטב לא תואם את שם בעל החשבון" או משהו כזה, כך שנראה שדבר כזה הוא עילה לביטול העברה (גם אחרי כמה ימים)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
דווקא לא מזמן ביצעתי העברה ולא היה תיאום בין שם המוטב לבין מס' החשבון, ואתר הבנק ל אנתן לי אופציה להמשיך בהעברה עד שיתוקן.
קורה בהעברה בתוך אותו הבנק
לא כשהמוטב נמצא בבנק אחר

מרחבית

משתמש מקצוען
פעם ראיתי בדפי חשבון שמישהו לא מוכר העביר לי 800 ש"ח ואחרי כמה ימים היה לי חיוב של 800 ש"ח עם ההסבר "ביטול העברה - שם המוטב לא תואם את שם בעל החשבון" או משהו כזה, כך שנראה שדבר כזה הוא עילה לביטול העברה (גם אחרי כמה ימים)
אולי זה תלוי באיזה בנק זה קרה. אצלנו הבנק ביקש מהאדם שקיבל בטעות - שיחזיר, והיו תלויים בהסכמה שלו!

מרחבית

משתמש מקצוען
משה כהן לדוגמא הוא שם נפוץ מאוד...
עדיין אם יבדקו התאמה בין מספר החשבון לבין השם - זה אמור להיות די אמין, כי אם יש טעות במספר החשבון, קצת רחוק שבדיוק תהיה טעות כזו שהמספר המוטעה יהיה שייך למשה כהן אחר...

selo

משתמש פעיל
מענייןלפני שבוע שבועיים הכניסו לי 2000 מבן אדם לא ידוע, אני בבנק הדואר ויש לי רק את השם שלו בלבד. הבעיה שזה שם די נפוץ אמנם אברהם כהן אך עדיין מאד נפוץ וצריך להתקשר להמון אנשים בעלי אותו שם.
האם יש דרך נוספת לעלות עליו?

סבא ישראל

משתמש מקצוען
בררנו
העמותה זאת עם מטרות "לא טובות"
שאלנו רב ולא צריך להחזיר
נראה מה הבנק יגיד בנתיים כבר שבוע דממה מהבנק
תיקחו בחשבון שכשהם יעלו על זה הם יתקשרו לבנק להגיד לכם להחזיר את הכסף ככה שגם אם אתם לא מחזירים את הכסף מיוזמתכם לא מומלץ להשתמש בכסף (פרק זמן שתחשבו שכבר לא יעלו על זה)

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
תיקחו בחשבון שכשהם יעלו על זה הם יתקשרו לבנק להגיד לכם להחזיר את הכסף ככה שגם אם אתם לא מחזירים את הכסף מיוזמתכם לא מומלץ להשתמש בכסף (פרק זמן שתחשבו שכבר לא יעלו על זה)
שימו לב, הבנק ברעיון לא יכול להכריח אותם להחזיר
זה תלוי בהסכמה של הלקוח שקיבל את הכסף בד"כ

בקבוק מים

משתמש פעיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה