אסטרטגיה ניתוח קמפיינים לבחירות

מצב
הנושא נעול.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
טעות
ועדת הבחירות אמרה שאפשר לפרסם על אף שאין שום ציטוט כזה
עם איזה הסבר פופוליסטי

ליברמן: תנו לי את ראשות הממשלה, ואחזור לחבק את דרעי!
[הקלטת אסיפת זום פנימית, פעילי ישראל ביתנו מחוז דרום ופריפריה, 23/12/20.]

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
טעות
ועדת הבחירות אמרה שאפשר לפרסם על אף שאין שום ציטוט כזה
עם איזה הסבר פופוליסטי
ליברמן: תנו לי את ראשות הממשלה, ואחזור לחבק את דרעי!
[הקלטת אסיפת זום פנימית, פעילי ישראל ביתנו מחוז דרום ופריפריה, 23/12/20.]
נו אתה לא רוצה שאסביר לך את דעתם
יש פה אבל קצת צדק בזה שהיה משמע מזה משהו איזה מודה במקצת במיגו כח הטענה ללא נאמנות שהיא לא פוסלת
זהו...!
אם בנט רוצה שיגיד שהוא לא ישב

ניצחון ראשון בדרך אל הקלפי: גדעון סער ונפתלי בנט נאבקים ראש בראש על תפקיד 'היורש' של נתניהו. במהלך הקמפיין של מפלגתו של סער 'תקווה חדשה' טענו הקמפינרים של סער כי ימינה תלך עם נתניהו. ב'ימינה' ניסו להפסיק את הקמפיין בטענה שמדובר בהטעיית הבוחר. הבוקר (שני) הכריע יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן כי הוא דוחה את עתירת רשימת 'ימינה' נגד מפלגת 'תקווה חדשה' על הטעייה בתעמולת בחירות.

כזכור, רשימת 'ימינה' טענה בעתירה כי 'תקווה חדשה' פרסמה מודעות תעמולה ובהן מידע מטעה. המידע הוא ציטוט (כביכול) מפי ח"כ איילת שקד: "לא פוסלים ישיבה תחת נתניהו". לאחר הציטוט מופיע הכיתוב: "ערוץ 12, 22.1.21". המודעות, על פי רשימת ימינה, הופיעו הן בחשבון הטוויטר של "תקווה חדשה" והן בעלון 'מצב הרוח'.

בעתירה טענה רשימת ימינה כי מדובר בשקר מוחלט כדי לזרות חול בעייני הציבור ולהטעות את הבוחרים על ידי שימוש בשקרים והדבר מנוגד לסעיף 13 לחוק הבחירות, דרכי תעמולה, שעניינו איסור הפרעה בלתי הוגנת לתעמולת בחירות.

'תקווה חדשה' השיבה בתגובה: "...שיושב ראש ועדת הבחירות המרכזית אינו בוחן אמיתות פרסומי תעמולה; שלא התקיימו המבחנים לפסילת פרסום לפי סעיף 13; ושבראיונות רבים אחרים אמרה ח"כ איילת שקד, כמוה ח"כ נפתלי בנט... דברים ברוח אלו שהופיעו בין מירכאות בשמה".

עוד ציינה מפלגת 'תקווה חדשה' בתגובתה כי היא הורתה לתקן את המודעות שפרסמה, למעט בשני עלונים שכבר ירדו לדפוס.

השופט פוגלמן קובע בהחלטתו כי הוא דוחה את עתירת רשימת ימינה: "...סעיף 13 אוסר על הפרעה בלתי הוגנת לתעמולה של מפלגה. מאחר שנודעת חשיבות רבה לחופש הביטוי הפוליטי, המבחן לקיום הפרעה כזו הוא מבחן הוודאות הקרובה להטעיית הציבור. בקשר לפרסומים מטעים נקבע שהמבחן יתקיים רק אם מדובר בהטעיה ברורה על פני הפרסום שעלולה- בוודאות קרובה לפגיעה ממשית- להטעות את הבוחר הסביר או לשבש את ההליך התקין של הבחירות".

מנגד ציין השופט פוגלמן: "צפיתי בראיון שפרטיו הופיעו במודעה, ח"כ שקד לא אמרה בו את הדברים שמיוחסים לה... במבט כולל לא אוכל לומר שמתקיים מבחן הוודאות הקרובה להטעיית הציבור".

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נו אתה לא רוצה שאסביר לך את דעתם
יש פה אבל קצת צדק בזה שהיה משמע מזה משהו איזה מודה במקצת במיגו כח הטענה ללא נאמנות שהיא לא פוסלת
זהו...!
אם בנט רוצה שיגיד שהוא לא ישב
גם אני אוכל למצוא לך הסבר פוליטי מפולפל שליברמן כן מתכוון להנ"ל.
אם לא - אגייס כמה מכאן...
אבל הם ועדה משפטית ומקצועית יותר מאשר פוליטית, הם אמורים להתנגד נחרצות לפרסום ציטוט שלא נאמר. היש הונאה גדולה מזו?

שיר ושבחה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שמתי לב שכל תגובות הליכוד לראיונות הם כך - איילת יודעת/ גם גדעון יודע/ יאיר רוצה וכו'
עם שם פרטי ולא כמו שנוהגים לקרוא להם סער שקד בנט לפיד
מה ההסבר הפירסומי בכך?
הם נמנעים בכוונה תחילה שלא לנקוב בשמם הממותג שכן אז זה ישמע שהם יעני מתקיפים אותם וע"י זה הם רק יעלו במנדטים, ככה לא תוקפים אותם והם לא יגדלו מזה, וגם לא נשארים חייבים...

שיר ושבחה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש משהו מענין עם בנט פעם בקמפיין הוא היה מסתיר את הכיפה עכשיו הוא חוזר להראות אותה. יש למישהו הסבר אולי עובד על קמפיין דתי
לא נכון.
זה רק בסרטונים שהוא מביא אז רואים אותו מכל הכיוונים, בתמונת התעמולה לא רואים את הקרחת ואת כיפת המחצית השקל שלו.

שיר ושבחה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אגב, מה שמוזר בעיניי זה הקמפיין שלהם על האוטובוסים שמדבר על קצבאות זקנה, ציפיתי לקמפיין של מפלגת שלטון על הנהגה ועל 'ממשלת הברדק' כלשונם, לא קמפיין של מפלגת 'ותיקי ישראל'...
על אוטובוסים שמים תעמולה לאלו שסופרים אותם ;)

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
מפלגת 'נעם' על הסכם האיחוד ללא הבית היהודי: "שמחה מהולה בצער"
יו"ר מפלגת נעם אבי מעוז אמר לפעילי המפלגה כי הריצה המשותפת היא בלוק טכני והקמפיין והמשא ומתן לכניסה לקואליציה יהיו באופן עצמאי.

לאיזה פעילים הוא אמר את זה?
בתור אחד מרכזי הנוער, אני לא שמעתי על זה (אומנם לא מחייב שאני שומע על הכל)

משתדל להיות טוב

משתמש מקצוען
מפלגת 'נעם' על הסכם האיחוד ללא הבית היהודי: "שמחה מהולה בצער"
יו"ר מפלגת נעם אבי מעוז אמר לפעילי המפלגה כי הריצה המשותפת היא בלוק טכני והקמפיין והמשא ומתן לכניסה לקואליציה יהיו באופן עצמאי.

לאיזה פעילים הוא אמר את זה?
בתור אחד מרכזי הנוער, אני לא שמעתי על זה (אומנם לא מחייב שאני שומע על הכל)
לא הבנתי אז יהיה שלוש משאי ומתן גם עם סמוטריץ וגם עם בן גביר וגם עם נועם...

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא עוזב את לברמן כי מתסכל לראות, כמה קל ופשוט לעשות קמפיין אנטישמי.

הוא לא צריך לשכנע את האנשים, איך החיים שלהם ישתפרו אחרי שהוא יבצע את הפתרון הסופי, לבעיית שלטון החרדים.

רק לספר להם שרק הוא יקטין את החרדים שנואי נפשם. בלי להבטיח תקציב או איזה חוק שייטיב איתם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה