נטיפי אור

מיכאל דב

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
פסטיבל האור ירושלים!

קבצים מצורפים

• N4W_2648.JPG
    KB 403.2 · צפיות: 6
א

איצה מאייר

אורח
ומאירים את העולם ב.....
תמונה יפה.
רק שחסר פה קצת אור:)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יפה מאוד

אם זה צולם בRAW
תנסה לשחק קצת עם הWB... זה עשוי להיות מעניין

מיכאל דב

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;589339:
יפה מאוד

אם זה צולם בRAW
תנסה לשחק קצת עם הWB... זה עשוי להיות מעניין

לא צולם ב raw כי אין לי פוטושופ... אני עדיין לא מצויד כראוי!

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מיכאל דב;589417:
לא צולם ב raw כי אין לי פוטושופ... אני עדיין לא מצויד כראוי!

אמממממ מה הקשר לPS?

א: תעבור כמה שיותר מהר לצלם בRAW

ב: תוריד מכאן תוכנה חינמית של ניקון לארגון קבצים וטיפול ראשוני בRAW

אמיש

משתמש צעיר
צילום מקצועי
יפה מאוד.
אני לא יודע אם זה היה אפשרי, אבל הייתי מעדיף עומק שדה רדוד יותר. בצורה העכשווית יש טיפ-טיפה בלאגן מהרקע.

א

איצה מאייר

אורח
נכתב ע"י צלמת וידאו;589333:
זה כל היופי!!!
גם זה :) לא עוזר בשביל להבין מה היתה הכוונה?:confused:

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י מיכאל דב;589942:

יש הרבה סיבות...

אחת מהן היא היכולת שלך לשלוט בפלט של המצלמה.
ואתה לא שבוי בטעם של המתכנת היפני שהחליט שהאדום יראה ככה או אחרת

אמיש

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י מיכאל דב;589942:

טוב, זה אחד הוויכוחים החמים היום בעולם הצילום. לפתוח את הנושא הזה זה כמעט כמו לשאול על ניקון/קנון או HDR בעד/נגד.

אחד הוויכוחים שראיתי בנושא הוא בין קן רוקוול (קישור לעמוד באתר שלו בנושא הזה) לבין ג'ארד פולין (קישור לסרטון הראשון בסדרה ביוטיוב בה הוא מתעמת עם רוקוול).

בקצרה: רוקוול ידוע בגישה ה'וותרנית' שלו בכל הנוגע לציוד והטררם הטכנולוגי מסביב לצילום. הוא טוען שניתן לכוון את כל הספציפיקציות של הצילום במקום ולצלם ב-jpg, ולכל צורך מעשי אין הבדל בין שני הפורמטים ואף אחד לא יבחין שבוצע כיוונון WB זעיר בתמונה.

אני ממליץ לך לראות את סדרת הסרטונים ביוטיוב שלינקקתי אליהם לעיל, שם תראה שהטענות של רוקוול לא נכונות כל כך, למרות שעד כמה שידוע לי, אין חולק שבכל הנוגע לתיקונים זעירים פה ושם, אין יתרון משמעותי ל-raw (וצריך לזכור גם את החסרונות שלו).

כדרלעמר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
תודה אמיש,

ראיתי כבר 6 חלקים של בעל הרעמה ביוטיוב, יש לציין שהוא מדבר בצורה חביבה ואפילו משכנעת (כאילו שלא ידעתי קודם..) :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה