נזילה מהשכנים למעלה

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
מה עושים?
אני גרה במתחרדים
בבנין ישן
יש לי נזילה נוראית במטבח - מהשכנים למעלה, נזילה של ביוב,
אותם לא מענין - שינזל לא מפריע להם,
איך אפשר לטפל בזה?

לקח טוב

משתמש מקצוען
מדברייך נשמע שהשכנים אינם שומרי תו"מ, מה שהופך את ההידברות מן הסתם למורכב יותר...

במיוחד אם הם כלל לא משוכנעים שמקור הנזילה נובע מהם.

לכן, אין ברירה, עליכם לצאת לאסוף 'ראיות':

1. להזמין בדיקה בעזרת מצלמה טרמית ש'רואה' חום, דרכה ניתן לאתר מקור של נזילה גם בעומק הקיר. לאחר הבדיקה, יש לבקש את התוצאות כתובות בדוח מסודר.

2. להזמין אינסטלטור שיבחן את הדו"ח של הבודק, יערוך בדיקות משלו (בעיקר ועל סמך ניסיונו) וימליץ על דרכי פעולה כולל הצעת מחיר לתיקון.

3. להתייעץ עם מומחה לאיטום (לברר היטב לפנ"כ, השוק מלאאא שרלטנים) שיוכל להגיש גם הוא את המלצותיו כולל הצעת מחיר תיקון הנזק.

עכשיו קחו את כל 'הניירת', קחו נשימה עמוקה וגשו אל השכן עם הוכחות.

בהצלחה

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
תודה על התשובה,
לא לא משוכנעים - לא מענין אותם שיזל,
רואים טפטוף מהתקרה, אין הרבה מה לבדוק,
השאלה עם משטרה / מוקד עירוני יוכלו לעזור לי בזה?

לקח טוב

משתמש מקצוען
השאלה עם משטרה / מוקד עירוני יוכלו לעזור לי בזה?

התשובה היא לצערי, לא.

רק עו"ד, בצירוף כל הניירת האמורה, יוכל לגרום להם לטפל בעניין....

יתכן שכשאר תבצעו את הבדיקות הנ"ל, הם יווכחו שאתם אכן רציניים ויכנסו אף הם לעניין ברצינות.

ניתן אף להסביר להם בנועם, שבסופו של דבר עדיף להם לבצע את התיקון כעת, מאשר לסחוב את הנזק שעלול להחמיר ולעלות להם הרבה יותר.

אכן, מורכב.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
וכדאי לברר אם יש משכנתא על הדירה. (ממנה הנזילה)
במקרה כזה המשכנתא מכסה את הבדיקה והתיקון.
(להוציא השתתפות של עד כ500 שקלים)

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
בית היין - מוכנה אני לשלם את התיקון הקטן רק שיתנו לי להיכנס,
מחפשת צורה לאיים עליהם (לסגור את המים - הם מפרקים לי את השיבר)
בלי לשלם לעו"ד על פתיחת תיק

ששונית

משתמש מקצוען
זה יישמע נורא קלישאתי, אבל במקרים כאלו, כשנראה שאין שום מוצא, תקחי כמה דקות שקטות, עדיף ליד חלון שרואים ממנו שמים, ותתפללי להשם בידיעה שהלב והמוח של השכנים בידו, הוא יכול ליצור מציאויות חדשות שלא העלינו בדעתנו, תבקשי ממנו להוציא אתכם מהמצב הבלתי אפשרי הזה, ותראי ישועות.

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
אכן כפי שכתב קודמי אין דרך אחרת מלבד תפילה.
כיון שאני מעריך שוודאי אינכם רוצים להעכיר את האוירה בבניין לא תרוויחו ואולי גם תפסידו, השאלה האם הם בעלי הדירה או שוכרים זה כבר יותר פשוט.
תנסו לתקן מהדירה שלכם, ואתם יכולים גם לנסות לתבוע את ביטוח שלכם, אולי לפנות אליהם שיש אליכם נזילה הם יבואו לבדוק וכבר יתנהלו מול השכן, בפיסקה האחרונה נכתבה מהשערה ולא מידיעה

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה הבעיה יש פלייר פטנט בשביל שיבר מפורק....

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אפשר גם לסגורק להם חשמל וכו'... לא חסר אופציות פרטים באישי

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק נתקלתי מקרוב בסיפור של נזילה דומה.
השכנים שאצלם הנזילה סובלים ממנה שנים, כשאין התייחסות ראויה מהמנזילים.
לאחרונה פנו למהנדס מומחה לקבל את חוות דעתו ועם זה פנו לבית משפט לתביעות קטנות (לא חרדים).
למרבה האכזבה השופט הצדיק אותם, אבל כתב שאין לו בתוקף תפקידו יכולת לאכוף את הביצוע...
כנראה נשאר להם רק לפנות לעורך דין.
בכל מקרה, אם יש נזק לרכוש בגלל הנזילה ותרצו פיצויים על כך, צריך לשמור ראיות לנזקים.

eden24696

משתמש מקצוען
לבעלת הדירה שלי יש דירה נוספת, כמו אצלך ככה קרה לדיירים שלה.
הייתה נזילה מצנרת של השכנים מלמעלה, וכבר נהיה לה עובש בתקרה והיו נוזלים להם מים מהתקרה לאורך כל הצינור. הם פנו לשכנים מלמעלה שלא היו מוכנים לשמוע וגם הם לא היו מדברים עברית רק רוסית... משפחה מאוד מקובעת. לקח חודשים של שכנוע עד שהצליחו לתאם פגישה עם הנכדה שהיא היחידה שמדברת עברית. חצי שעה לפני הפגישה מתקשרים הדיירים אל בעלת הדירה, ומספרים לה שכל הדירה של השכנים מלמעלה הוצפה עד כדי כך שלא מצליחים לעצור את זרם המים במדרגות. התפוצץ להם הצינור, הלך להם כל הריצוף בבית.
הפגישה התבטלה, ומאמינה שלקח להם "קצת" יותר זמן ו"קצת" יותר כסף לסדר את זה מאשר אם היו מטפלים בזמן...
מקרה דומה קרה לקרובת משפחתי, לשכן מלמעלה הייתה נזילה בצינור של המטבח, והוא לא היה מוכן לשמוע והפיל את האחריות על ועד בית ועל עוד גורמים. עד שהנזילה ירדה אל המטבח החדש שלה ובתוך פחות משנה כולו הפך עובש והיא נאלצה לזרוק את הכל ולשפץ מחדש.
במקרה הזה בסוף הועד בית שילם.

הייתי ממליצה לך לבדוק עם הועד בית, הם אמורים לטפל אם זו צנרת ישנה של הבניין. או אם יש לך ביטוח משכנתא תנסי להפעיל אותו והם יתבעו את הביטוח של השכן מעלייך.
שיהיה בהצלחה ובקלות!

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
תודה על התגובות,
ועד הבית - לא קשור אליו זה צנרת פרטית,
אין לי ביטוח לדירה, וגם לה אני משערת שכבר אין משכנתא היא גרה שם כבר 20 שנה,
בפעם הקודמת - השכן שלידה תיקן את הנזילה אחרי שהרטיבות התפשטה גם אליו
הבעיה עכשיו שאפילו להיכנס היא לו נותנת לי, לא מענין אותה,

חיפשתי צורה אגרסיבית לפנות אליה לאיים עליה שתטפל בהקדם,

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
תודה על התגובות,
ועד הבית - לא קשור אליו זה צנרת פרטית,
אין לי ביטוח לדירה, וגם לה אני משערת שכבר אין משכנתא היא גרה שם כבר 20 שנה,
בפעם הקודמת - השכן שלידה תיקן את הנזילה אחרי שהרטיבות התפשטה גם אליו
הבעיה עכשיו שאפילו להיכנס היא לו נותנת לי, לא מענין אותה,

חיפשתי צורה אגרסיבית לפנות אליה לאיים עליה שתטפל בהקדם,
באיזה אזור מדובר? אני מכיר בכל מקרה באזור שלי מישהו שאלוף בבעיות הללו.
בכל מקרה נראה לי שמכתב מעו"ד שעולה משהו כמו 400 ש"ח מספיק ירתיע אותם, ונראה לי ששווה לשלם כזה סכום ולא להיכנס איתם למריבות

החיים תותים

משתמש מקצוען
תשאלי את שכניי מלמטה איך הם שיגעו אותנו לגבי נזילה, הם עשו היטב את המלאכה ;) (בדירה שאנחנו לא גרים בה עדיין)

נערך לאחרונה ב:

shak10

משתמש מקצוען
לשכנים מתחת ההורים שלי גם היתה נזילה, שנים הם שגעו אותם, ההורים שלי הוציאו הרבה כסף, השאירו חלק מהרצפה בלי ריצוף כמה חודשים, הזמינו כמה בעלי מקצוע וכלום לא עזר, עד שהוציאו להם ביטוח מהמשכנתא שהנזילה לא מהם. לשכנים לא היתה ברירה והם הניחו להם.
כמה שנים אח"כ היתה לשכנים שריפה בדירה, תוך כדי השיפוצים הם מגלים שכל הנזילה היתה מהם ושנים הם שגעו את ההורים שלי סתם.
לפני שמאשימים את השכנים כדאי לבדוק קצת יותר...

shak10

משתמש מקצוען
סליחה, אישור מהביטוח משכנתא, תבדקי את זה עם הביטוח שלך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה