טיול בחו"ל נופש זוגי בחו"ל אחרי סוכות

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
יש מסעדה בשרית ברחוב Kastelenstraat שקוראים לה Meat Me Kosher, הבשרים במסעדה בהכשר הרב גוטמן מאמסטרדם שזה נחשב הכשר ממש טוב שם, וגם ההשגחה שם טובה, ככה הבנו מהמארח שלנו מאיר גוטליב שהמליץ לנו על המסעדה כמקום לקנות בו אוכל מוכן לשבת.
היינו שם 3 שבתות, בכל יום חמישי התקשרנו לשם (לצערי אין לי את המספר, קיבלתי אותו בזמנו ממאיר גוטליב), רובם שם דוברי עברית ואתה אומר להם שאתה רוצה לקנות אוכל מוכן לשבת, הם מפרטים לך מה יש להם ואתה מציין מה אתה רוצה. ולמחרת ביום שישי בערך מ2 והלאה אתה יכול לבוא לאסוף את האוכל ולשלם.
האוכל די טוב. לא זוכרת מחירים רק זוכרת שהיה יקר. היו דגים, שניצלים, עופות, בשר, אורז, פסטה, תפוחי אדמה, סלטים ועוד.

M:D

מקצועית!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אשמח למידע על נופשים מאורגנים מיד אחרי החגים.
בארץ או בחול.

eh

משתמש פעיל
אשמח לדעת אם אפשר לטייל בצפון איטליה קרוב לאלפים בגבהים הנמוכים בסוף אוקטובר
יצויין שמבחינת קור או גשם לא מפריע לי רק שלא יהיה יותר מדאי.האם זה עונה מתאימה או לא.

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אשמח לדעת אם אפשר לטייל בצפון איטליה קרוב לאלפים בגבהים הנמוכים בסוף אוקטובר
יצויין שמבחינת קור או גשם לא מפריע לי רק שלא יהיה יותר מדאי.האם זה עונה מתאימה או לא.
בדולימיטים כבר לא כדאי בתקופה הזו.
בשאר צפון איטליה אפשר לגמרי לטייל בתקופה הזו, ומומלץ לא לתכנן מראש את המסלול או להיתקע באיזה כפר נופש שאין דרך לצאת ממנו. בתקופה הזו כדאי להתמקם באזור מרכזי ומשם לראות כל יום לפי המזג אוויר לאיפה כדאי לצאת.

eh

משתמש פעיל
לא הבנתי מה זה אומר להיתקע אם אני עם רכב ועל איזה טיולים אתה מדבר הליכה אטרקציוןת?

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לא הבנתי מה זה אומר להיתקע אם אני עם רכב ועל איזה טיולים אתה מדבר הליכה אטרקציוןת?
אם אתה נמצא בכפר נופש שמה שיש לעשות שם זה השהות בכפר או אתרים בקרבתו, והמרחק מהכפר לכביש הראשי הוא חצי שעה. במקרה של מזג אוויר סוער שאי אפשר לטייל באזור לא יהיה לך מה לעשות, כי לצאת מהכפר לאזור מזג אוויר אחר זה יכול להיות סיפור מסובך מאוד.
אבל אם אתה נמצא בעיר מרכזית או בעיירה שנמצאת על צומת דרכים מרכזית, אז גם אם יש מזג אוויר חריג במקום אחד אתה יכול לנסוע בקלות לאזור אחר ששם המזג יותר נח.
וזה לא משנה בכלל איזה סוג טיולים אתה רוצה (למעט אם אתה חובב מוזיאונים שאז באמת לא משנה המזג אוויר).
ואם אתה עם רכב, שים לב שיש אזורים שדורשים כבר צמיגי חורף בתקופה הזו.

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
אני מתעניין על ז'קופנה
בחודש אוקטובר הקרוב...
למי כאן יש מידע על המקום בחודש הזה, מבחינת מזג אויר אם אפשר להנות שם ולא מדי קר וכדו'/ גשום...
וגם לגבי אוכל כשר בתקופה כזו?
אשמח לכל בדל מידע...
תודה
עודכן ממש לאחרונה: אוכל כשר בזאקופנה - כל האפשרויות:

לגבי אוקטובר - כבר קר, אבל עדיין אפשר לטייל ולשלב עם קרקוב, פארק השעשועים אנרג'ילנדיה Energylandia, קברי צדיקים ועוד:

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אם יש כאן מישהו/י שמנוסה בנסיעות לחו"ל (עדיפות לאוסטריה) ויכול לייעץ בפרטי לזוג שנוסע בפעם ראשונה ולא יודע כלום מימינו ומשמאלו אודה לו מאוד מאוד.

תודה רבה.
מה עשיתם בסוף?
פשוט גם אני חדשה ומחפשת מידע....

eh

משתמש פעיל
מה זה להיתקע בגלל גשם או שלג אני מבין שקצת נדיר העירמות משמעותית באוקטובר נובמבר.
אם זה גשם חזק ברד אני מנוסה לנהוג ככה בארץ לא מפריע לי נהגתי שעות בגשם אאולי כוונתך מהפרעות בתנועה?

eh

משתמש פעיל
לדעתי אוקטובר מושלם לטיול בזקופנה תתלבש טוב ותצא למסלול קשה (תבדוק לפני שאין גשם)רק על תעלו מעל 2000 מטר כי אז יתכן ערפל או שלג וזה מסוכן אבל ביערות היחסית נמוכים יהיה סביבות ה8-9 מעלות מושלם למסלול ארוך לפחות לדעתי....כמובן שהמלונות יותר זולים...ותבדקו שהאתרים פתוחים לדוגמא הרכבל..

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מה זה להיתקע בגלל גשם או שלג אני מבין שקצת נדיר העירמות משמעותית באוקטובר נובמבר.
אם זה גשם חזק ברד אני מנוסה לנהוג ככה בארץ לא מפריע לי נהגתי שעות בגשם אאולי כוונתך מהפרעות בתנועה?
בדרך כלל שלג לא מונע נסיעה בכבישים אם אתה עם צמיגי חורף (את רוב הצירים מפלסים מאוד מהר).
התכוונתי שאם בכל האזור שלך יש סופת גשמים או שלגים אין לך לאן לצאת אלא אם כן תיסע הרבה מאוד זמן.

eh

משתמש פעיל
סופת שלגים חלום שלי לגבי גשם די נדיר שיש חצי שעה או שעה במרחק נסיעה ורצוף אבל בגדול זה תוקע...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה