פנאי נופש בחו"ל בחודשי החורף - המלצות?

עמ"י עש"ו

משתמש חדש
שלום,
לאחרונה הצטרפנו לפלייקארד וכעת יש לנו זכות להזמין 2 כרטיסים חינם ליעדים מסוימים באירופה. חייבים להזמין עכשיו. הטיסות בחודשי החורף.
כרטיסי הבונוס הם להמראות בתקופות שבין התאריכים 01.11.2023 ועד 15.03.2024

היעדים: בודפסט, מדריד, מילאנו, פריז, ציריך, וינה, בוקרשט, יוהנסבורג, ליסבון, סופיה, פראג.

נשמח מאוד לקבל המלצות לנסיעה זוגית + תינוק לכמה ימים. באיזה יעד לבחור? ובאיזה חודשים בחורף?

עדיפות לנופים וטבע כו'.

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
שלום,
לאחרונה הצטרפנו לפלייקארד וכעת יש לנו זכות להזמין 2 כרטיסים חינם ליעדים מסוימים באירופה. חייבים להזמין עכשיו. הטיסות בחודשי החורף.

היעדים: בודפסט, מדריד, מילאנו, פריז, ציריך, וינה, בוקרשט, יוהנסבורג, ליסבון, סופיה, פראג.

נשמח מאוד לקבל המלצות לנסיעה זוגית + תינוק לכמה ימים. באיזה יעד לבחור? ובאיזה חודשים בחורף?

עדיפות לנופים וטבע כו'.
אני נסעתי עם בעלי לפראג (בלי ילד - השארתי אתה אצל אימא שלי) בחודש חשוון,
היה ממש כיף, מוצלח בקטע של צניעות כי זה חורף....... וגם אפילו שהיה ימים שהיה -2 היה מוצלח כי אין את הרוחות של ישראל שמשתללות.......
וגם שיש שם מלון כשר שזה מאוד מוצלח

3524

משתמש מקצוען
בלי תינוק היינו בוחרים ציריך.

האם הכרטיסים כוללים מזוודה או שהיא בתשלום? זה אמור להיות שיקול נכבד בהחלטה אם התקציב שלכם מוגבל, כי אתם צריכים מקום עם חנויות של מצרכי מזון כשרים אם לא תביאו איתכם.

איפה מכל הרשימה הזאת יש מזון כשר נגיש? בבודפשט, וינה, ציריך, פריז ומילאנו. אולי גם יוהנסבורג. בשאר המקומות פחות.

צריכים גם מנייני תפילה, קשה למצוא במדריד, ליסבון, בוקרשט וסופיה.

עמ"י עש"ו

משתמש חדש
אני נסעתי עם בעלי לפראג (בלי ילד - השארתי אתה אצל אימא שלי) בחודש חשוון,
היה ממש כיף, מוצלח בקטע של צניעות כי זה חורף....... וגם אפילו שהיה ימים שהיה -2 היה מוצלח כי אין את הרוחות של ישראל שמשתללות.......
וגם שיש שם מלון כשר שזה מאוד מוצלח
מה בדיוק יש שם?

ה; מפרוג

משתמש מקצוען
מה בדיוק יש שם?
יצאתי מהמלון כל יום למקום אחר,
יש שם טיול מאורגנים,
יש לגרמניה- שופינג,
יש איזה עיירה עם מעיינות מרפא מאוד יפה......
ובכלל בפראג עצמו יש מבצר ואת הגשר המפורסם,
ובאזור המלון יש גם קניונים, וגם פריימארק

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שלום,

עדיפות לנופים וטבע כו'.
שימו לב שאת המיסים תצטרכו כנראה לשלם לבד, מה שיכול לצאת המון.
ושימו לב שיוהנסבורג אינה באירופה.

מושיק פ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שלום,

עדיפות לנופים וטבע כו'.
מכיר מנסיון את המבצע שלהם
מדובר בכרטיסי בונוס והם כוללים מזוודה
תצטרכו להוסיף מיסי נמל - הכי זול יצא לכם פראג (כ-50 דולר לכרטיס)
על תינוק עד גיל שנתיים משלמים רק מיסי נמל ותצטרכו להוסיף אותו טלפונית

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
השאלה היא גם כמה אתם מוכנים לשלם על שהות .

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
ובאיזה מהיעדים נוכל ליהנות מנופים? רק בציריך?
בציריך לא תהנו מנופים (ולא תהנו בכלל) , אם אתם הולכים על שווייץ , סעו להרים (דאבוס - יש מלון וישיבה חרדים אז לא צריך לדאוג למנין ולאוכל ,
השאלה היא גם כמה אתם מוכנים לשלם על שהות .
)

עמ"י עש"ו

משתמש חדש
הכוונה לנחיתה בציריך. מתאים לנופש לדאבוס?
כמו"כ - מה המצב בדאבוס בחודשי החורף?

מירי סלומון

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יש מלון כשר בשם מיי כושר הוטל בחודשי החורף בדולומיטים-מושלג וקר איזור של סקי. ניתן לשלב עם טיול בוונציה או במילאנו- מתאים גם לחורף.
המלון נמצא בעיירה בשום אלבה די קאנציי!

קשקושי אורייתא

משתמש פעיל
כדרום אפריקאי במקור היית מציע לכם ודאי יוהנסבורג (והמחירים במקום זולים מאוד ותוכלו לבחור בין חופשת ספארי או נופים וחופים וכו) אשמח לעזור במייל zplatinumwolf גימייל
הכוונה לנחיתה בציריך. מתאים לנופש לדאבוס?
כמו"כ - מה המצב בדאבוס בחודשי החורף?
ציריך מתאים לדאבוס רק תיזהרו לא ליפול על התאריכים של הוידה הכלכלית של דאבוס שמתקיים בקיץ כי הכל יהיהי יקר ומסובך

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
@עמ"י עש"ו

מפתיע אותי שניתן לבחור לטוס ליוהנסבורג. בדר״כ הטיסות ליוהנסבורג הרבה יותר יקרות מהטיסות לאירופה, בין היתר בגלל שזה הרבה יותר רחוק (בערך 8:30 שעות טיסה, לעומת כ-4:30 שעות טיסה לשאר היעדים שציינת).

שים לב שהעונה בדרום אפריקה הפוכה מהעונה בישראל ובאירופה. כשחורף בישראל, קיץ בדרום אפריקה. ככה שזה מושלם כיעד קייצי.

הנה קצת פירוט על היעדים השונים שציינת:

בודפשט - יפהפיה בעיקר בלילה. משהו קסום שאין כמעט בשום עיר בירה אחרת באירופה (למעט אמסטרדם, קופנהגן ואולי עוד כמה).

מדריד - בירה אירופאית קלאסית. לטעמי אין הרבה מה לראות שם. אמנם ניתן לנסוע לטולדו ולבקר בעיר העתיקה (שלמרבה הצער לא נותרו שם הרבה שרידים יהודיים). כמו״כ ניתן לערוך טיול ארוך יותר לכיוון דרום ספרד לחבל אנדלוסיה, חבל ארץ מדהים! ואם יש עוד זמן - אפשר לשלב גם את ג׳יברלטר.

מילאנו - בירה אירופאית קלאסית עם מיטב האופנה המערבית. כטיול אורבני, פחות התחברתי. ממצים תוך זמן קצר, אבל ניתן לקחת רכבת לונציה, והיא בהחלט שווה ביקור רציני. בנוסף יש עוד ערים במרחק כמה שעות נסיעה ברכבת עם אתרי תיירות מסוגים שונים (למשל פיזה, או בתי הכנסת המרשימים בערים השונות בצפון איטליה), שלא לדבר על הרי האלפים והרי הדולומיטים המרהיבים! (תשאלו את @מיקי שפיצר ;))

פריז - טוב, מה יש לומר. פריז עיר האורות עם שלל אתרי תיירות מכל הגוונים והתחומים. אישית התחברתי לערים אחרות יותר מאשר לפריז, אבל יש שם המון המון מה לראות.

ציריך - אחת הערים המסודרות והנקיות באירופה. הרבה קלאס אירופאי, עם גישה לכמה אתרי טבע באזור, כמו הר אוטליברג היפהפה. קצת יותר רחוק נמצאים הרי האלפים!

וינה - בירה אירופאית עם המון קלאס אירופאי ומגוון רחב של אתרי תיירות.

בוקרשט - עיר סטנדרטית עם כמה אתרים נחמדים כשבראשם הארמון המרשים של צ׳אוצ׳סקו. אבל יש גישה למקומות אחרים מחוץ לבוקרשט, כמו מכרות המלח, או רחוק יותר - הרי הקרפטים היפהפיים, עם מגוון טירות וכדו׳.

יוהנסבורג - ראשית כפי שציינתי בתחילה, מדובר ביעד שיהיה קייצי בתקופת החורף הישראלי. יש את פארק קרוגר המפורסם שבו תוכלו לחזות בשלל חיות טרף, אבל הוא במרחק של כ-6 שעות נסיעה מיוהנסבורג, ולינה במקום אינה זולה. אמנם במרחק קצר יותר (כשעתיים וחצי נסיעה) יש פארק נוסף - קטן יותר - שגם שם ניתן לחזות בשלל חיות טרף. אם אתם בענין - קחו טיסה פנימית לקייפטאון, אחת הערים היפות בעולם. [גילוי נאות: עוד לא ביקרתי שם, והמידע שלי הוא רק מקצת תכנון לטיול שהתבטל ברגע האחרון].

ליסבון - עיר יפה ומעניינת, אך ניתנת למיצוי בתוך זמן קצר יחסית. לא הייתי באזורים אחרים בפורטוגל, אך ממה שקראתי - יש אזורים יפים ששווים בדיקה. ככלל פורטוגל אינה מדינה גדולה, כך שניתן להגיע ממקום למקום בנסיעות קצרות יחסית. [שים לב: למעט חנות מכולת קטנטנה כשרה אחת בליסבון, אין מקום אכילה כשר. לא בליסבון ולא בשום מקום אחר בפורטוגל].

סופיה - לא הייתי ואין לי ידע על המקום.

פראג - אחת היעדים הפופולריים והמועדפים על הישראלים. יש שם המון אתרים, יהודיים ושאינם, עתיקים וחדשים. נחשבת לעיר יפהפיה. [גילוי נאות: עוד לא הייתי בפראג].

איני יודע כמה אתם גמישים בנסיעות עם תינוק, והיות ואתם מעדיפים יעד עם יותר נופים וטבע ועם זאת יש לכם רק כמה ימים, אני ממליץ על:

מילאנו - במרחק כמה שעות נסיעה מהרי האלפים ומהרי הדולומיטים המרהיבים! כמו״כ במרחק של כשלוש נסיעה ברכבת מונציה שאמנם אינה נופלת להגדרה של נופים וטבע, אבל היא בהחלט אינה מהוה ביקור אורבני סטנדרטי. בפרט אם משלבים (וחייבים לשלב!) את האיים מוראנו ובוראנו.

ציריך - עיר יפהפיה במרחק קצר מאתרי טבע כמו הר אוטליברג, וטיפה יותר רחוק מגיעים להרי האלפים!

בודפשט - במרחק קצר יש אתרי טבע כמו וישגראד או העיירה סנטאנדרה, ובנוסף לכך העיר עצמה מדהימה.

יוהנסבורג - סגנון שונה של טיול. באופן אישי הייתי הולך על יוהנסבורג משתי סיבות מרכזיות: 1. עוד לא הייתי שם :) ומדובר בסגנון טיול שפחות יצא לי לחוות. 2. מבחינה כלכלית אם יש לי אפשרות לבחור טיסה בחינם, אבחר ביעד היקר יותר ;) (במידה והוא מעניין אותי כמובן... ואותי יוהנסבורג בהחלט מעניינת!)

נערך לאחרונה ב:

קשקושי אורייתא

משתמש פעיל
יוהנסבורג - ראשית כפי שציינתי בתחילה, מדובר ביעד שיהיה קייצי בתקופת החורף הישראלי. יש את פארק קרוגר המפורסם שבו תוכלו לחזות בשלל חיות טרף, אבל הוא במרחק של כ-6 שעות נסיעה מיוהנסבורג, ולינה במקום אינה זולה. אמנם במרחק קצר יותר (כשעתיים וחצי נסיעה) יש פארק נוסף - קטן יותר - שגם שם ניתן לחזות בשלל חיות טרף. אם אתם בענין - קחו טיסה פנימית לקייפטאון, אחת הערים היפות בעולם. [גילוי נאות: עוד לא ביקרתי שם, והמידע שלי הוא רק מקצת תכנון לטיול שהתבטל ברגע האחרון].
אז מכיון שהייתי שם וגדלתי שם בא נדייק בעובדות.
א לינה בתוך הקרוגר עצמו הינו יקר קצת אולם אפשר למצא מלא מקומות במרחק רבע שעה נסיעה שהם זולים ממש
ב הפארק הקטן יותר הינו הפילנסברג ומומלץ למי שרוצים לעשות רק יום אחד בספארי מי שרוצה יותר שיעלה לקרוגר
ג קייפטאון באמת להיט ויש בקייפטאון אוכל כשר אולם למקפידים על מהדרין יוהנסבורג יותר טובה

טיילן

משתמש חדש
יש מלון כשר בשם מיי כושר הוטל בחודשי החורף בדולומיטים-מושלג וקר איזור של סקי. ניתן לשלב עם טיול בוונציה או במילאנו- מתאים גם לחורף.
המלון נמצא בעיירה בשום אלבה די קאנציי!
שימו לב שבין חודש 10 לחודש 12 הם סגורים...

אביטלj

משתמש רשום
D I G I T A L
היי
גם אנחנו זכאים ל2 כרטיסי טיסה
ואנחנו שוקלים ללכת על ציריך
התאריכים הם בין תחילת נובמבר לאמצע מרץ

השאלה אם יש בתי מלון פתוחים בזמן הזה או דירות ומקום לאכול
האם מזג האויר בתחילת נובמבר נסבל (לא קר מידי)
ומה יש לעשות שם הכוונה בדאבוס בזמן הזה

נשמח לכל סוג מידע ממישהו שהיה שם בחורף
כי אין לנו מושג

ואם יש מישהו שמתכנן גם לטוס שם דרך פליי כארד נשמח להיות בקשר בתהליך

תודה מראש

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
היי
גם אנחנו זכאים ל2 כרטיסי טיסה
ואנחנו שוקלים ללכת על ציריך
התאריכים הם בין תחילת נובמבר לאמצע מרץ

השאלה אם יש בתי מלון פתוחים בזמן הזה או דירות ומקום לאכול
האם מזג האויר בתחילת נובמבר נסבל (לא קר מידי)
ומה יש לעשות שם הכוונה בדאבוס בזמן הזה

נשמח לכל סוג מידע ממישהו שהיה שם בחורף
כי אין לנו מושג

ואם יש מישהו שמתכנן גם לטוס שם דרך פליי כארד נשמח להיות בקשר בתהליך

תודה מראש
דאבוס/דולומיטים. מדהימים לקיץ
ובחורף לסקי.
נובמבר זה בין העונות ופחות מותאם לטיול.
הרבה רכבלים ואטרקציות לא פעילות בתקופה הזו..
צריך לבדוק.
אישית ממליצה בחורף על טיול בערים.
וינה בודפשט,לונדון,פראג,ונציה.
אני בקרתי בחורף(ינואר) רק בלונדון.

אולי מעניין אותך גם...