נגינה בלייב עם קלידים מחוברים למחשב.

שורץ

משתמש חדש
אהלן לכולם.
במסגרת השדרוג של הציוד נגינה שלי אני רוצה לחבר את הקלידים שלי למחשב כדי לנגן איתו בלייב רק עם סאונדים יותר מקצועיים וטובים. כך שיהיה לי אורגן ראשי עם מקצבים ועוד אחד שמחובר למחשב.

לשם כך אני צריך קצת עצות:
א. איך לחבר את הקלידים (מידי, כרטיס קול, איך בדיוק עושים את זה?)
ב. תוכנה מומלצת לנגינה בלייב. אני מכיר את FL, אבל אני מחפש תוכנה שקל לעבור מסאונד לסאונד בלי הרבה לחיצות עכבר. אולי אבלטון או קיובייס? בכ"מ אני צריך לנגינה בלייב לא לעריכה..

אשמח לעזרתכם! תודה!

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא הסברת ברור. יש לך 2 אורגנים? אתה רוצה לעבוד עם מידי ואודיו ביחד?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא יודע בדיוק איזה תוכנה - אולי קיובייס עם פלאגאינים, ותעבור מערוץ לערוץ עם מכשיר עזר.
מה שבטוח שאתה צריך לזה מחשב מאד מאד חזק, וכרטיס קול מהיקרים (בכמה אלפי שקלים, ושיהיה עם כניסות מידי)

שורץ

משתמש חדש
אני מחפש לנגן עם מקלדת שליטה, אבל עם סאונדים של פלאגינים, לא עם הסאונד המובנה בקלידים...מתלבט בין פרוטי לופס, קיו בייס או אבלטון...

שמקור

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
א. אם אתה מדבר על מקלדת שליטה אז אין לה שום סאונד/צליל היא סך הכל כלי עזר לניגון/תיפוף של פלאגינים או כל דבר בתוכנה
ב. תלוי מה אתה רוצה סתם לנגן או להקליט ולערוך מידי ואז נכנסים לנושא חדש!

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
לשם כך אני צריך קצת עצות
כרטיסי קול עם כניסת מידי יש בכל מיני רמות מחיר. אם הכרטיס לא מיועד לעיבוד צליל (הקלטת קול) אז הוא לא חייב להיות יקר. יש כרטיסים מצוינים גם ב-1,500-2,000 ש"ח.
לגבי קיובייס, הגישה לסאונדים מאד נוחה, אבל בד"כ צריך להתקין פלאגינים חיצוניים כי מה שיש בקיובייס לא ממש מתאים למוזיקה שאנחנו יוצרים.
אחרי שיש את שני אלו, אפשר לדבר על חיבורים וכל השאר.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני אישית מתחיל בכל התחום ואני נוגע קצת בכל תוכנה -פרוטולס קיובס ופרוטי לופס והנקודה היא שבקיובס כמו שאמר ידידינו לעיל צריך פלגינים כך שלא נסיתי לעבוד עם מידי וגם בפרוטולס צריך אבל הבנתי שהמידי בפרוטולס יותר קשה. מה שנשאר זה פרוטי לופס שהיא תוכנה שנועדה לעריכת מוזיקה ופשוט עפתי עליה ובניתי לעצמי מקצב תופים על שיר שהלחנתי בקלי קלות -3 לילות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה