דרוש מידע מתנה לאירוסין לחתן

@@@@@@

משתמש פעיל
האם מקובל שבאירוסין הכלה נותנת מתנה אישית לחתן
אם כן מה הסגנון של הדברים?
תודה
ליטאית.
באירוסין חוץ מהשעון קניתי לו חפתים
(בלי קשר לחפתים של החתונה, סתם סט יפה לשבת שבת)
והוא נתן לי מגנט עם משפט חמוד על שתינו (משפט מהפגישות..) ומחזיק מפתחות מאורסים עם השמות שלנו.

:)Rachel

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יכולה הלביא מחזיק מפתחות של מודעת מאורסים זה חמוד
גם אם זה לא שימושי
זה תמיד נחמד לשים את זה בכיס...

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כמה שאלות, גם על חתן וגם על כלה, אשמח אם בעלי נסיון יחכימו מחותנים צעירים שנכנסים למועדון המחותנים:
כשהחתן מגיע לשבת, מה כדאי לתת לו? כשהכלה מגיעה לשבת, מה כדאי לתת לה? מתי נותנים לחתן את הש"ס? מה נותנים לכלה בחדר ייחוד? וכו'...
אצלנו זה התאים לסגנון.
כשבעלי בא לשבת, אני הנחתי לו על המיטה בדירה שישן- פיג'מה מותג. (השלמתי לו אח"כ גם נעלי בית תואמות)
הוא הביא איתו מתנה למשפחה ולילדים. לי הוא הביא סידור ותהילים (כחלק מהסט של המחזורים) ועציץ מלאכותי לחדר יחד עם תמונה של שתינו מהווארט.
ש"ס נותנים באירוסין.
בחדר ייחוד בעלי הביא לי טבעת.
אני לא הבאתי לו משהו בחדר ייחוד. נראה לי אחרי כל המתנות וזה- זה היה מיותר. התחתנו וזה המתנה הגדולה.

אגב, אני כותבת את המתנות שאני זוכרת שהבאתי בתקופה האירוסים, לטובת הכלל-

אוזניות בלוטוס איכותיות של סוני או אפל.
סט מחזורים (לקראת החג)
גביע כסף (לקראת חג נוסף)
פיג'מה
תהילים מעור
מחזיק מפתחות עם התמונה שלנו למפתח של הבית.
סט מתנה של חולצת ברוקס, עניבה וחפתים.
2 כוסות מחוברות שמרכיבות צורת לב. באחד היה כתוב משפט בנימה אישית עם החתימה שלי ובשני-לב.
בושם.
פגישות טכניות:
פעם כשהלכנו לראות יחידת דיור, הבאתי לו כריות נוגט+בקבוק חלב לישיבה.
לקראת תחילת זמן חדש, הבאתי לו עוגיות בראוניז שהכנתי. שקית ג'לים וחטיפים לישיבה.
מברשת לכובע עם השם שלו חרוט מעל בעור.
בשבת האחרונה- טלית כמובן.

מי שמעניין אותה מה עשיתי מתנה ל10 ימים בין הפגישה האחרונה לחתונה- רעיון משגע ומקורי עם כיתובים מוכנים- מוזמנת לבקש...

מתנות מהחתן (או משפחתו) לכלה לדוגמא:

תכשיטים כמובן: שרשרת, עגילים, טבעת, צמיד. (באירוסין)
סט מחזורים+ סידור ותהילים
בושם
תיק למחשב.
משטח עם התמונה שלנו לעכבר מחשב
עציץ עם תמונה מהווארט (שמחזיקים פרחים) בכיתוב של: "את הפרח הכי מיוחד בעולם..."
שעון מותג (בפגישה האחרונה)
פיג'מה (נועז)
סט איפור (אם לחמות או לגיסות יש כוח להשקיע, הן מבררות אצל האחות את סוג האיפור שהכלה משתמשת וקונות לה... מתנה מפתיעה בטירוף ושימושית ברמות!)
סתם הפתעות קטנות:
לקראת מבחן או פרוייקט שהכלה אמורה לסיים, אפשר לשלוח כוס עם כיתוב: "איתך בכל רגע" עם לבבות שוקולד או גלי בפנים.
לשלוח ארוחת בוקר מדניה על הבוקר.
וכו'...

רעיונות למתנות לאחים ואחיות של החתן:
אחות נשואה- עגילים סברובסקי או תו קניה בפוקס הום
לבחור בוגר (אם הוא מעשן) ניתן להביא מצית כזאת (יש לה שם) שזה כמו בתוך קופסא כזאת מעוצבת.
בחור נוסף- חפתים
בחור- מטען נייד חשמלי
בחורה- שרשרת גולדפילד
בחורה- מזוודה מעוצבת
בחור צעיר- כרטיספר
ילדה- תיק גב מותג
ילדה צעירה- נעלי בית מעוצבות מותג
ילדה קטנה- בקבוק ותיק צד ניקי
ילד קטן- מכונית משטרה על שלט.
משפחה: (אם זה שבת-) מגש לחלות+ ברכונים
אם לא בשבת: מנגל חשמלי או מכשיר חשמל שימושי אחר.

זהו בגדול.
רק שמחות!

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני אשמח מאד!!
צריכה רעיונות....
מישהו העלה פה פעם כרעיון ליום נישואין
יכולה לעשות את זה גם למתנות לעשר ימים בין פגישה אחרונה לחתונה
כל יום מתנה אחת
אנחנו עשינו להורים 25 מתנות
קטנות(יכל להיות מהכל ב 1-10 ש"ח)
וגדולות(קנוואס, מגש לחלות + סכין מכסף וכו...)
על כל מטנה היה משפט על יש זוג ויש זוג:

יש זוג כמו זוג אופניים,
אחד מושך את השני.(אופנים קטנות )

ויש זוג כמו זוג מספרים,
אחד לא יכול בלי השני.(מספרים)

יש זוג כמו זוג גרביים,
תמיד מנסים להסתיר חורים.(גרבים)

יש זוג כמו זוג משקפיים,
שמישהו דוחף ביניהם את האף.(משקפי קריאה)

יש זוג כמו זוג נעליים,
בתחילה לוחץ אח"כ מתרגלים.(מחזיק מפתחות נעלים)

יש זוג כמו נעלי בית,
נוח אבל פדיחות ללכת איתם ברחוב(נעלי בית)

ויש זוג כמו זוג פמוטות,
בתחילה זה מבריק אח"כ קצת משחיר.(נרות)

יש זוג כמו זוג אטבים,
מנסים לתפוס את כל העולם.(אטבים)

ויש זוג כמו זוג עקבות,
שמשאירים דרישות שלום בכל מקום.(לא עשינו)

יש זוג כמו זוג תאומים,
מיום ליום רק דומים.(לא עשינו)

ויש זוג כמו זוג טבחים,
אף אחד לא יודע מה הם מבשלים.(סינר מטבח)

יש זוג כמו זוג זקנים,
יושבים במרפסת וסופרים אנשים.(זקנים לקישוט בויטרינה)

יש זוג כמו זוג תפילין,
אסור לדבר לידם דברים בטלים(מראה לתפילין)

ויש זוג כמו שני לוחות הברית
ברית כרותה ביניהם
שאי אפשר להפרידם
שהחלק החדש אינו בנוסף לשני-
אלא הם יחידה שלמה אחת
שני חלקים של שלם
המושלם הבלתי ניתן להפרד
ששכינה שורה ביניהם-
שזכו!!!.

ב.תוכנה

משתמש צעיר
אני מחפשת רעיונות בקטע של גימיק חמוד
אבל לא מלא מתנות קטנות או שכל יום צריך לפתוח משו
החתן שלי לא בענין של הדברים האלו....

נערך לאחרונה ב:

אחד בדור

משתמש חדש
מחפשת משהו בסגנון:
מנורת לילה למי שתמיד מאיר לי
או נניח מטען נייד למי שממלא\מטעין אותי באנרגיות?

נערך לאחרונה ב:

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מחפשת רעיונות בקטע של גימיק חמוד
אבל לא מלא מתנות קטנות או שכל יום צריך לפתוח משו
החתן שלי לא בענין של הדברים האלו....
את יכולה אצבעות שוקולד
ולכתוב אצבע לכל יום עד האצבע שלי

אפשר פסק זמן- יש שוקלד ועוגיות
ולכתוב משהו קטן לפסק הזמן

ערכה להבדלה- נר בשמים וברכון
ולכתוב פעם אחרונה שעושים הבדלה לפני הקידוש

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי שמעניין אותה מה עשיתי מתנה ל10 ימים בין הפגישה האחרונה לחתונה- רעיון משגע ומקורי עם כיתובים מוכנים- מוזמנת לבקש...

אני אשמח מאד!!
צריכה רעיונות....

ביקשו ממני גם באישי... אז אני אפרט בקצרה....

אני כן מציינת שמדובר בעסק מושקע שדורש התרוצצות קצת, התקשקשות ועיצוב (אני הבטחתי לעצמי שלא אתקשקש... העיקר הקשר וכו'... בסוף כשעלה לי הרעיון והוא כבר עבר לגמר ביצוע- מאוד נהנתי ליצור אותו!)
וגם כן קצת יקר... אבל אפשר להשתמש בחלק מהדברים. חלק מהרעיונות הסמכו על השראות או משפטים מוכרים.

בסיום הפגישה האחרונה לפני ה10 ימי ההפסקה- נפרדים כמובן בהתרגשות ובמכתב ארוך כמקובל וכו'...
הבאתי שוקולד בלגי חמוד וזהו.
החתן חזר לישיבה בלילה בגמר הפגישה עם השוקולד והמכתב... אבל בחדר שלו חיכתה לו הפתעה. הוא מצא מזוודה גדולה (שתתאים כמובן אח"כ לזוג שאורז את עצמו בשבתות ונוסע... את המזוודה שלחתי דרך אחותי במונית לחבר חדר שיניח לו)
מזוודה איכותית, חדשה מהניילונים בצבע נטרלי.
על המזוודה היה תלוי דף בלמינציה מחורר משני צידיו ותלוי בעזרת סרט על המוט של המזוודה. כתוב עליו: "תארוז ותבוא... מחכה לך בבית. וכו'...
הוא פתח את המזוודה. בתוך המזוודה היו 10 שקיות מנייר. כל שקית בגודל שונה ובצבע שונה.
(את השקיות קניתי בחד פעמי והתאמתי בגודל לפי גודל המתנה.)
על כל שקית- הייתה מהודקת קוביית נייר עם מספר בכתב מחשב. 1,2,3,4,5 וכו'...
הרעיון הוא: שקית לכל יום בסדר עולה ויורד. כלומר, שקית מס' 10 הוא יפתח 10 ימים לפני החתונה. שקית מספר 1- יום לפני. המתנות בהתאמה ל'מספר' של אותו היום- עם כמה מילים. (לא מכתבים משתפכים עכשיו...)
העיקר הוא הרעיון כמובן. לא כל מתנה בהכרח מביאה רעיון מבריק, אבל הד"ש היומי והמילים המתוקות- הופכות את זה לחוויה. אגב, זה גם מתנות שימושיות מאוד, לא רק בקטע של הרעיון...

בתוך כל שקית הייתה כאמור המתנה הארוזה אותה הוא יפתח כל יום. וכדי שיתאפק... השקיות כמובן מהודקות מלמעלה הייטב. וגם כל מתנה עצמה עטפתי בנייר עטיפה זהה מהמם כדי לשוות מראה מעוצב זהה. (עטפתי בנייר שמזכיר נייר עיתון מיושן- אבל כמובן משהו חדש שקניתי. זה היה נראה משגע.)
להלן המתנות:
צרפתי קבצי וורד ממוספרים עם ניסוח חלקי למי שתרצה... (לצערי אני לא מוצאת את המעוצב, וגם כל אחת תוסיף מה שמתאים לה....)

10:
שעון מעורר מתוק מכוון על הספרה 10, באמרה קיטשית קצת של: "הספירה לאחור מתחילה... מתגעגעת מעכשיו.." וכו'...
9:
אוזניות חדשות לפלאפון עם כיתוב בכתב תנך: "עשרה קבין שיחה ירדו לעולם, תשעה נטלו נשים..." -תודה שאתה תמיד מקשיב לי, שומע את הסיפורים ומתעניין... וכו'... (מנוסח בקובץ)
8:
חטיף אנרגיה (חטיף בוקר) ששנינו גילינו שאנחנו אוהבים לאכול בבוקר לצד הקפה. עם כיתוב שקשור ל8 בבוקר... משהו על מצבור האנרגיה שהוא... כיף להתחיל איתו את היום כשחושבים עליו... וכו'...
7:
שוקולד רבע לשבע.
(לא מוצאת את הניסוח. תתאימו משהו מתאים...)
6:
כאן הבאתי מתנה אישית שידעתי שהוא צריך ומכתב עם כמה מילים אישיות יותר כדי לרענן.
5:
גרביים עם ציור של חמסה והכיתוב: חמסה עליך. (מצאתי באיזה חנות שוק) אפשר גם לקנות מחזיק חמסה או משהו דומה...
(עם כיתוב מתאים של אין כמוך וכו'...)
4:
4 שקיות קליק בטעמים שונים: כריות, ביסקוויט, קורנפלקס, כדורים. עם הכיתוב: "4 סוגים של קליק. אצלינו היה את ה'קליק' הזה כבר מהרגע הראשון..." וכו'...
3:
ברכה מודפסת של ווקסברגר של תפילת השלה, עם הכיתוב: שלושה שותפים באדם... ברכה אישית על המשפחה, הילדים והבית הפרטי שנבנה וכו'...
2:
נעל בית ימנית איכותית (אני קניתי נעל בית מותג בהתאם לפיג'מה כאמור...)
עם הכיתוב המוכר: "הבן זוג מחכה עם הבת זוג" וכמובן השמאלית חיכתה לו במגירת נעליים בבית.
1: יום לפני החתונה:
ברכת הבית על זכוכית שניתן לתלות על הקיר. (עולה כ100 ש"ח. אבל מתנה שימושית ויפה לתלות בבית) מהמם! קונים בחנות של בית או תשמישי קדושה, עם מכתב מרגש!
זהו.
אין ספק שזו הייתה מתנה מפתיעה ברמות. אח"כ הוא סיפר לי שהחברים היו מתאספים סביבו כל ערב כדי לגלות מה בפנים.
בהצלחה ורק שמחות!!

קבצים מצורפים

• 4.docx
    KB 12.2 · צפיות: 88
  • 8.docx
    KB 12.5 · צפיות: 48
  • 9.docx
    KB 12.7 · צפיות: 42
  • מספרים.docx
    KB 12.2 · צפיות: 42
  • 10.docx
    KB 12.4 · צפיות: 44

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

אני כן מציינת שמדובר בעסק מושקע שדורש התרוצצות קצת, התקשקשות ועיצוב (אני הבטחתי לעצמי שלא אתקשקש... העיקר הקשר וכו'... בסוף כשעלה לי הרעיון והוא כבר עבר לגמר ביצוע- מאוד נהנתי ליצור אותו!)
וגם כן קצת יקר... אבל אפשר להשתמש בחלק מהדברים. חלק מהרעיונות הסמכו על השראות או משפטים מוכרים.

בסיום הפגישה האחרונה לפני ה10 ימי ההפסקה- נפרדים כמובן בהתרגשות ובמכתב ארוך כמקובל וכו'...
החתן חזר לישיבה בלילה בגמר הפגישה עם השוקולד והמכתב... אבל בחדר שלו חיכתה לו הפתעה. הוא מצא מזוודה גדולה (שתתאים כמובן אח"כ לזוג שאורז את עצמו בשבתות ונוסע... את המזוודה שלחתי דרך אחותי במונית לחבר חדר שיניח לו)
על המזוודה היה תלוי דף בלמינציה מחורר משני צידיו ותלוי בעזרת סרט על המוט של המזוודה. כתוב עליו: "תארוז ותבוא... מחכה לך בבית. וכו'...
הוא פתח את המזוודה. בתוך המזוודה היו 10 שקיות מנייר. כל שקית בגודל שונה ובצבע שונה.
הרעיון הוא: שקית לכל יום בסדר עולה ויורד. כלומר, שקית מס' 10 הוא יפתח 10 ימים לפני החתונה. שקית מספר 1- יום לפני. המתנות בהתאמה ל'מספר' של אותו היום- עם כמה מילים. (לא מכתבים משתפכים עכשיו...)
העיקר הוא הרעיון כמובן. לא כל מתנה בהכרח מביאה רעיון מבריק, אבל הד"ש היומי והמילים המתוקות- הופכות את זה לחוויה. אגב, זה גם מתנות שימושיות מאוד, לא רק בקטע של הרעיון...

בתוך כל שקית הייתה כאמור המתנה הארוזה אותה הוא יפתח כל יום. וכדי שיתאפק... השקיות כמובן מהודקות מלמעלה הייטב. וגם כל מתנה עצמה עטפתי בנייר עטיפה זהה מהמם כדי לשוות מראה מעוצב זהה. (עטפתי בנייר שמזכיר נייר עיתון מיושן- אבל כמובן משהו חדש שקניתי. זה היה נראה משגע.)
להלן המתנות:
צרפתי קבצי וורד ממוספרים עם ניסוח חלקי למי שתרצה... (לצערי אני לא מוצאת את המעוצב, וגם כל אחת תוסיף מה שמתאים לה....)

10:
שעון מעורר מתוק מכוון על הספרה 10, באמרה קיטשית קצת של: "הספירה לאחור מתחילה... מתגעגעת מעכשיו.." וכו'...
9:
אוזניות חדשות לפלאפון עם כיתוב בכתב תנך: "עשרה קבין שיחה ירדו לעולם, תשעה נטלו נשים..." -תודה שאתה תמיד מקשיב לי, שומע את הסיפורים ומתעניין... וכו'... (מנוסח בקובץ)
8:
חטיף אנרגיה (חטיף בוקר) ששנינו גילינו שאנחנו אוהבים לאכול בבוקר לצד הקפה. עם כיתוב שקשור ל8 בבוקר... משהו על מצבור האנרגיה שהוא... כיף להתחיל איתו את היום כשחושבים עליו... וכו'...
7:
שוקולד רבע לשבע.
6:
5:
גרביים עם ציור של חמסה והכיתוב: חמסה עליך. (מצאתי באיזה חנות שוק) אפשר גם לקנות מחזיק חמסה או משהו דומה...
4:
4 שקיות קליק בטעמים שונים: כריות, ביסקוויט, קורנפלקס, כדורים. עם הכיתוב: "4 סוגים של קליק. אצלינו היה את ה'קליק' הזה כבר מהרגע הראשון..." וכו'...
3:
ברכה מודפסת של ווקסברגר של תפילת השלה, עם הכיתוב: שלושה שותפים באדם... ברכה אישית על המשפחה, הילדים והבית הפרטי שנבנה וכו'...
2:
עם הכיתוב המוכר: "הבן זוג מחכה עם הבת זוג" וכמובן השמאלית חיכתה לו במגירת נעליים בבית.
ברכת הבית על זכוכית שניתן לתלות על הקיר. (עולה כ100 ש"ח. אבל מתנה שימושית ויפה לתלות בבית) מהמם! קונים בחנות של בית או תשמישי קדושה, עם מכתב מרגש!
זהו.
אין ספק שזו הייתה מתנה מפתיעה ברמות. אח"כ הוא סיפר לי שהחברים היו מתאספים סביבו כל ערב כדי לגלות מה בפנים.
בהצלחה ורק שמחות!!
וואו
מושקע!

אנוכי

משתמש מקצוען
בשבת הראשונה שהכלה מגיעה לחתן מביאים לו גביע
הרבה שומרים את זה להזדמנות חגיגית כמו חג, מכירה הרבה שהביאו חפתים וכדו'
אין מה לעשות אלו החיים..
בסוף כולם נהנים מזה.
ממש לא כל בחור נהנה מזה, וגם לא מעט עם חריטה---
ממליצה ל @שוקולד עילית לקנות אוזניות /נגן / קופסא פלסטיק לכובע אם אין לו או צריך לחדש
מתנות מהחתן (או משפחתו) לכלה לדוגמא:
תכשיטים כמובן: שרשרת, עגילים, טבעת, צמיד. (באירוסין)
היא ביקשה דוגמאות לליטאים קלאסים ---
אצל ליטאים לא מקבלים את זה באירוסין,
גם שאר המתנות מתאימות לבחור פתוח יותר ולא לישיבות השמרניות אצל הליטאים חלקן יכולות להוות רעיונות למתנות בהמשך---
מלא רעיונות יש לך!!!

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רעיונות למתנות לאחים ואחיות של החתן:
אחות נשואה- עגילים סברובסקי או תו קניה בפוקס הום
לבחור בוגר (אם הוא מעשן) ניתן להביא מצית כזאת (יש לה שם) שזה כמו בתוך קופסא כזאת מעוצבת.
קוראים לזה זיפו ZIPPO וזה באמת אחלה מתנה למעשנים (קצת יקר)

רעיונות ממש יפים. בקשר למה שכתבו-- לליטאי פתוח (חברון, וולפסון, ברכפלד) ממש מתאים.

10 ימים- מהמם!
אני עשיתי באותו רעיון קצת שונה
העיקרון היה שלחיות עם אשה זו משימה מורכבת - - - ביקשתי תמיכה מגברים עמיתים
שאלתי אחים וחברים מה הם היו שולחים לו שיעזור לו להתמודד עם המשימה הזו. אני קניתי את הדברים (או ייצוג סמלי) ארזתי, והדפסתי יפה את ההסברים . שלחתי הכל לחבר חדר שהניח כל יום שקית, וכנל- קיבלתי דשים שכל החברים התקבצו לראות מה יש היום.
ביום האחרון היה משהו אישי ממני.

אחד בדור

משתמש חדש
10 ימים זה בכללי מגניב אני בתגובה ל 10 מתנות שעשו לי החזרתי 10 מתנות כולל 3 פיג'מות כל אחת ליום אחד גופייה אישית שלי בושם במארז יפה וכמובן בכל מתנה פתק אישי וארוך וכ"ו אבל זה דורש ממש השקעה וזמן אם כי שואלת השאלה התכוונה למשהו לא כ"כ מורכב אלא מתנה יחידה (כך זכור לי - מחילה עם טעיתי ) על כל פנים חנוכה שמח לכל המעורבים בעניין.

rachelita

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אשמח לקבל לפרטי
רשמה כמה הודעות למעלה - -

להלן המתנות:

10:
9:
8:
7:
שוקולד רבע לשבע.
6:
5:
4:
3:
2:
זהו.
בהצלחה ורק שמחות!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה