מתלבטים בין מספר רכבים. נשמח לעזרה.

מג'

משתמש מקצוען
אנחנו בתהליך של רכישת רכב -הוא יהיה בשימוש בעיקר בתוך בני ברק ופעם בשבועיים נסיעה לעיר אחרת במרכז (20 דקות נסיעה)
אשמח לעזרה מהמבינים מה מומלץ.
זה הדגמים שהוצעו לנו.
מחירקילומטרשנהדגםיצרן
237001968002012I25יונדאי
245001965002013I30יונדאי
200001990002011סיוויק סדאן החדשההונדה
200001870002011אוקטביהסקודה
250001990002010קורולהטויוטה
1900018000020123מאזדה

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
מאזדה או טיוטה (העדפתי להתייחס לרכבים שהיו לי ואני מכיר מקרוב)
הייתי הולך על הקורולה חסכונית בדלק, בפרט כשרוב הנסיעות בתוך העיר (מחוץ לעיר זה כמעט מתאזן)
מבחינת אמינות 2 הרכבים מצוינים. אם לא הפרש מחיר הדלק המאזדה עדיפה גם מבחינת השנתון, הקילומטראז' וגם המחיר. רק לשים לב שהמאזדה יותר נמוכה מהקורולה (חוטפת מכות בתחתית) וקצת פחות מרווחת אני חושב
בגדול כל הרכבים ברשימה מתוצרת יפנית אאל"ט (חוץ מהסקודה?) רכבים טובים ואמינים
שפע של חלקי חלוף לכ"א מהם

נערך לאחרונה ב:

מג'

משתמש מקצוען
מאזדה או טיוטה (העדפתי להתייחס לרכבים שהיו לי ואני מכיר מקרוב)
הייתי הולך על הקורולה חסכונית בדלק, בפרט כשרוב הנסיעות בתוך העיר (מחוץ לעיר זה כמעט מתאזן)
מבחינת אמינות 2 הרכבים מצוינים. אם לא הפרש מחיר הדלק המאזדה עדיפה גם מבחינת השנתון, הקילומטראז' וגם המחיר. רק לשים לב שהמאזדה יותר נמוכה מהקורולה (חוטפת מכות בתחתית) וקצת פחות מרווחת אני חושב
בגדול כל הרכבים ברשימה מתוצרת יפנית אאל"ט (חוץ מהסקודה?) רכבים טובים ואמינים
שפע של חלקי חלוף לכ"א מהם
תודה רבה .
לגבי קילומטרז' עד כמה זה חשוב שהוא יהיה נמוך?
אזור ה 200 א' זה נקרא גבוה?

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
תודה רבה .
לגבי קילומטרז' עד כמה זה חשוב שהוא יהיה נמוך?
אזור ה 200 א' זה נקרא גבוה?
זה תלוי בהרבה מאוד משתנים
א. יד שניה או שלישית
ב. בחור צעיר "שקרע" את הרכב או אדם מן הישוב..
ג. הקפידו לעשות טיפול עשרת אלפים או לא (ושלא יעבדו עליך, כל הטיפולים אמורים להיות רשומים באיזשהו מקום)
ד. מנוע מקורי או לא (לפעמים אתה יכול למצוא קילומטראז' ממש נמוך שבסוף יתברר שמדובר שהחליפו מנוע)

בשורה תחתונה מומלץ לעשות בדיקה מקיפה לרכב (יש מוסכים ייעודיים לצורך זה)
לשלם עוד כמה לירות ולקנות בראש נקי. במצב שלא קנית בגלל בעיות ברכב הבעלים משלם את הבדיקה

HZ

משתמש רשום
אזור ה200 זה גבוה יחסית אבל זה הקילומטרים בשנתונים האלה וזה לא אמור להדאיג

מג'

משתמש מקצוען
אז עדיף לקחת רכב פחות טוב עם פחות קילומטרז'?
כי נגיד הציעו לנו ניסאן אלמרה עם 91000 קילומטרז'. או קיה פורטה עם 161000 או פולקסווגן ג'טה עם 166000
מה עדיף?

HZ

משתמש רשום
אני חושב שעדיף ללכת דבר ראשון לפי אמינות החברות היפניות כמו טויוטה היא חברה אמינה וגם אם יש לה קילומטרג' גבוה היא יכולה להחזיק יותר מאחרות שיש להם פחות קילומטרים אז זה תלוי גם במי שהחזיק את הרכב לפני יש כאלה ששמרו עליו ויש כאלה שהרסו אותו

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
ניסאן אלמרה
עדיף פרד קצת מבוגר מעייר צעיר
אני רק יודע שהייתה לי הצעה לניסן אלמרה והמבינים בעם הורידו אותי ממנה בלי לחשוב פעמים
גם אין מה להשוות אותה למאזדה והקורולה מבחינת היוקר של חלקי חילוף, והאמינות שרכשו ובצדק
לכן בשורה תחתונה אלמרה פחות מומלצת לדעתי ('ואל תהי קלה בעיניך המלצת הדיוט'...)

קליין ש.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
0556708066

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אי אפשר לקבל החלטה כך.
אלו נתונים חלקיים מאד ועלולים ממש לשקר בקלות...
איזה יד הרכב ?
שמור ?
מטופל ?

אלה דברים קריטיים ממש, שיכולים בקלות להפוך את הרכב הכי טוב ברשימה - קורולה - לרכב שרצוי לברוח ממנו...
וכן להיפך...
בהצלחה רבה.

מג'

משתמש מקצוען
אי אפשר לקבל החלטה כך.
אלו נתונים חלקיים מאד ועלולים ממש לשקר בקלות...
איזה יד הרכב ?
שמור ?
מטופל ?

אלה דברים קריטיים ממש, שיכולים בקלות להפוך את הרכב הכי טוב ברשימה - קורולה - לרכב שרצוי לברוח ממנו...
וכן להיפך...
בהצלחה רבה.
בודאי שנבדוק לעומק כל אחד , רציתי עזרה מבחינת נתונים לאיזה הצעה כדאי לגשת ולבדוק.
תודה רבה לכולם .

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לאיזה הצעה כדאי לגשת ולבדוק.
השאלה היחידה שאני רואה כאן, זה איזה רכב יותר אמין יותר מכולם.
חוץ מזה אין כאן שום אפשרות לתשובה לפי הפרטים.
ובכן, טויוטה הכי אמין, אחר כך מאזדה הונדה ויונדאי.
בסקודה לא הייתי נוגע בכלל, גם לא בחינם.

רבקה רייזל

משתמש פעיל
טויוטה הוא רכב מאוד אמין
גם יד 2 אפשר לקנות והוא יהיה טוב
שימו לב אם זה יהיה לתועלת לאנשים קונים יד 2
לא להתקרב לרכבים גרמנים!
אנחנו עד היום משלמים על סיאט לאון יד 2
כל יומיים היה צריך תיקון

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא להתקרב לרכבים גרמנים!
אנחנו עד היום משלמים על סיאט לאון יד 2
כל יומיים היה צריך תיקון
אכן כן.
אלה דברים ידועים, ועדיין צריך לחזור על זה שוב ושוב.
כל רכב כזה מיד 2 האו מתכון בטוח להוצאות גדולות, וריצה מייגעת למוסכים...
רכב יד 2 זה רק רכב יפני.
חווית הנהיגה והביצועים של הגרמני הם עולם אחר, אבל עדיין ההוצאות והתיקונים הם שיגעון שלא מומלץ לאפפחד לנסות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה