דרוש מידע מתי סיום השנה במעונות?

mina

משתמש מקצוען
למה הזוי?
נשמע חישוב הגיוני לגמרי.
יש שני ימי חופשה בפסח. שילמתם עליהם? לא!
יש יום חופש אחד בחנוכה. המטפלות קיבלו אותו? לא!
אז מורידים עכשיו שלושה ימים.
מבחינת הספירה - את צודקת!
אבל זה נשמע קטנוני מאוד!!! מסכנות המטפלות... פשוט לא היה להם חופש השנה בכלל. אומללות

וכבר כתבתי, אני שולחת למעון כדי שייתן לי מענה לתקופה וכמה שיותר ארוכה כשלמעשה אני קולטת שלמעון עצמו אין שום אינטרס כזה, בכל הזדמנות מנסים למצוא פתח לחופשה.

(לפי הידוע לי, המטפלות קיבלו בתקופת הקורונה - שכר כרגיל.. אולי אני טועה , אולי זה רק בחלק מהמעונות.)

רפ

משתמש סופר מקצוען
אבל זה נשמע קטנוני מאוד!!! מסכנות המטפלות... פשוט לא היה להם חופש השנה בכלל. אומללות

וכבר כתבתי, אני שולחת למעון כדי שייתן לי מענה לתקופה וכמה שיותר ארוכה כשלמעשה אני קולטת שלמעון עצמו אין שום אינטרס כזה, בכל הזדמנות מנסים למצוא פתח לחופשה.

(לפי הידוע לי, המטפלות קיבלו בתקופת הקורונה - שכר כרגיל.. אולי אני טועה , אולי זה רק בחלק מהמעונות.)
דווקא לדעתי זה לא קטנוני בכלל, והוגן לגמרי.
אבל הגינות לא יכולה להיות חד צדדית.
(גם אני לא אסכים לעבוד בלי לקבל משכורת).

קפה מגורען

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אבל זה נשמע קטנוני מאוד!!!
למה קטנוני?
אם הבוס שלך יגיד לך לעבוד עוד ימים שלא עבדת בעבר ולא קיבלת עליהם כסף, גם תגידי זה קטנוני?
מסכנות המטפלות... פשוט לא היה להם חופש השנה בכלל. אומללות
מה זה משנה אם היה להן חופש או לא?
אין שום סיבה שבנ"א יעבוד בלי לקבל על זה כסף!!
הן קיבלו אבטלה...

המשיב

משתמש פעיל

מהיכרות קרובה
לא שולם שכר למטפלות בתקופת הקורונה...
אולי בחלק כן.
ובלי קשר מדובר בעובדות הכי מופלות לרעה בשוק,
בוודאי לעומת גננות או כל מקצוע מקביל.
שכר הכי נמוך(מינימום)
עבודה מפרכת
ואפס תנאים
ללא חופשות
ועבודה בלי כמעט ימי חופש
בקיצור מדובר בעוול קשה למטפלות.
הלוואי שהיה קם איזה עסקן או ח"כ
שהיה דורש שהכסף יועבר ישירות לעובדות ולא דרך ההנהלה
(ומדובר בכספים גדולים מאוד...)
ודרישה לתנאי העסקה שיתחילו להשתוות ולו במעט לעובדי הוראה.

קפה מגורען

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הגיוני לחלוטין. מתאים בדיוק להוראות התמ"ת.
רק מעניין למה כשחזרנו מהקורונה יום ראשון המעון לא פעל בכלל, ויום שני פעל רק שעתיים, בניגוד גמור להוראות התמ"ת.
הם פשוט ביקשו שנתחשב בצורך שלהם להתארגן.
אז אם הולכים עם התמ"ת - בבקשה לעשות את זה עד הסוף ולהחזיר לנו עכשיו את היומיים האלו.
ואם הולכים עם התחשבות - בבקשה להתחשב בהורים ולהמשיך את הפעילות לפחות עד יום שישי.
אם המעון לא עובד לפי הכללים זה משהו אחר

mina

משתמש מקצוען
אני רק אסביר לכולן משהו אחד...
אין כזה דבר שמטפלת תעבוד ולא תקבל כסף!!!
ברור שאם היא תידרש לעבוד - היא תקבל עבור זה כסף.
נשמע לכן הגיוני שהיא תבוא לעבוד ולא ישלמו לה על זה משכורת????

הקטנוניות היא לא שלהן, ולא של מנהלות המעון - זה בכלל לא החלטה שלהן.
מבחינתי הקטנוניות היא של התמ"ת או מי שמחליט החלטות כאלה.

כן, בדעה שלי נתפס שמותר למשרד התמ"ת לפרגן לנו עוד יומיים לימודים, בינינו התשלום שהם ישלמו לגננות עבור היומיים האלה, לא שייך להם באופן אישי. אף אחד לא נפרד מהכסף הזה באופן פרטי, זה הכל תקציבים של המדינה.
ואני אישית גם הייתי מוכנה לשלם על היומיים האלה...

Without meaning

משתמש מקצוען
בתקופת הקורנה הן קיבלו בסך הכל דמי אבטלה ,
שזה ממש לא מתקרב לגובה המשכורת הרגילה...
בחודשי העבודה האחרונים הן היו עם סיכון גבוה לחלות בקורונה יותר מכל עובדת אחרת במשק בגלל העבודה עם ילדים(ועם הורים שלא מאד טרחו להישמע להוראות....)
אז קצת כבוד
יום אחד לפה או לשם....

ושיהיה ברור-אני גם עובדת שמונה שעות ביום וזקוקה לימים האלו!

שרה שרם צילומותק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בתקופת הקורנה הן קיבלו בסך הכל דמי אבטלה ,
שזה ממש לא מתקרב לגובה המשכורת הרגילה...
בחודשי העבודה האחרונים הן היו עם סיכון גבוה לחלות בקורונה יותר מכל עובדת אחרת במשק בגלל העבודה עם ילדים(ועם הורים שלא מאד טרחו להישמע להוראות....)
אז קצת כבוד
יום אחד לפה או לשם....

ושיהיה ברור-אני גם עובדת שמונה שעות ביום וזקוקה לימים האלו!
תגובה חכמה ...
תגובה לעניין....
בדיוק מה שרציתי לומר...

mina

משתמש מקצוען
אז קצת כבוד
יום אחד לפה או לשם....
אף אחד לא מזלזל בהן!!! כולנו הערכה עצומה למטפלות שעושות עבודת קודש.

וכמו שכתבתי. הכעס הוא לא כלפי הגננות כלל וכלל וגם לא כלפי המנהלת!! אלא כלפי מקבלי ההחלטות ואלו בהחלט לא הגננות ולא מנהלת המעון.

הר

משתמש מקצוען
אצלינו מסיימים בשלישי - מחר יום אחרון.
כמו שכתבו למעלה, הודיעו שבגלל שתמיד מחזירים להורים עבור יומיים של חופשת פסח, השנה לא שילמנו על הימים האלה אז הם לא חייבים לנו. אם כך, אמורים לסיים ברביעי. אלא שבחנוכה למדו ללא חופשה כדי שבסוף השנה יוכלו לתת לגננות ימי עיון וכו'. אז כן, ביום רביעי הגננות כביכול יוצאות ליום העיון שהובטח להם על חשבון זה שלא הוציאו אותנו לחופש בחנוכה.
ולכן מסיימים ברביעי. משהו הזוי
גם אצלנו כך.

s.c

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הן רק מחכות (העובדות) לרגע שהן יצורפו לועד המורים שאז השכר שלהן יעלה ותהיינה להן עוד זכויות, חכו מה מחכה לנו.
מתי יוקם וועד הורים שייצג גם את הצד הנפגע?
מהיכרות קרובה
לא שולם שכר למטפלות בתקופת הקורונה...
אולי בחלק כן.
ובלי קשר מדובר בעובדות הכי מופלות לרעה בשוק,
בוודאי לעומת גננות או כל מקצוע מקביל.
שכר הכי נמוך(מינימום)
עבודה מפרכת
ואפס תנאים
ללא חופשות
ועבודה בלי כמעט ימי חופש
בקיצור מדובר בעוול קשה למטפלות.
הלוואי שהיה קם איזה עסקן או ח"כ
שהיה דורש שהכסף יועבר ישירות לעובדות ולא דרך ההנהלה
(ומדובר בכספים גדולים מאוד...)
ודרישה לתנאי העסקה שיתחילו להשתוות ולו במעט לעובדי הוראה.

batya11

משתמש פעיל
קשה לי להאמין שהמטפלות יקבלו את הכסף על היומיים שלא עבדו, יותר נראה כרווח למעונות/מנהלות.
עדיין לא ראיתי שזה הנחיה של התמת אגב, הפוך

רפ

משתמש סופר מקצוען
קשה לי להאמין שהמטפלות יקבלו את הכסף על היומיים שלא עבדו, יותר נראה כרווח למעונות/מנהלות.
עדיין לא ראיתי שזה הנחיה של התמת אגב, הפוך
ברור שלא יקבלו.
זה לא רווח למעונות, זה מניעת הפסד.

batya11

משתמש פעיל
ברור שלא יקבלו.
זה לא רווח למעונות, זה מניעת הפסד.
למה מניעת הפסד, המעון כבר מקבל פיצוי על החזר הוצאות קבועות, החזרת עובדים מחלת, אולי היה גם פיצוי יעודי למעונות. נראה לי שהם כבר לא שם. בטח לא בצורה קשה מאד.
בפרט מעון שהודיע שהוא מוותר על התשלום, אז זה לא בקטע של הפסד, אלא נראה לי בקטע של עדיף להם לוותר על תשלום מההורים ולא לשלם על היום הזה, עדיין יותר רווחי להם.

רפ

משתמש סופר מקצוען
למה מניעת הפסד, המעון כבר מקבל פיצוי על החזר הוצאות קבועות, החזרת עובדים מחלת, אולי היה גם פיצוי יעודי למעונות. נראה לי שהם כבר לא שם. בטח לא בצורה קשה מאד.
בפרט מעון שהודיע שהוא מוותר על התשלום, אז זה לא בקטע של הפסד, אלא נראה לי בקטע של עדיף להם לוותר על תשלום מההורים ולא לשלם על היום הזה, עדיין יותר רווחי להם.
החישוב הוא כזה:
כל שנה המעון לוקח יומיים חופש בערב פסח ומשלם עליהם לעבודות. בתחילת אוגוסט היומיים האלו מוחזרים (ואז לכאורה העובדות לא מקבלות על היומיים האלו).
השנה העובדות לא לקחו ימים שאותם הן צריכות להחזיר.
זה הוגן מאוד לדעתי גם אם תוקע אותנו כהורים.
הטענה שלי אל המעון שאליו אני שולחת - שהוא חייב לנו כמה ימים ושעות על הדרגות וכו' נגד הוראות התמ"ת, וזו ההזדמנות להחזיר אותם.

RachelMe

משתמש מקצוען
כל שנה המעון לוקח יומיים חופש בערב פסח
המעון לא "לוקח", זה בדיוק הסיבה שיש לוח חופשות חרדי ובלוח הזה נקבע לדורות ;) שיעבדו יומיים פחות בערב פסח ויומיים יותר באוגוסט. לא חושבת שאם נפלו להם בדיוק היומיים האלו בסגר של ערב פסח, צריך לבוא עכשיו ולשנות את כל הלוח למפרע.
תארו לעצמכם שהסגר היה באוגוסט ולא היינו נהנים מהיומיים האלו, האם היו מחזירים לנו אותם בפסח הבא ועובדים עד בדיקת חמץ כדי "להשלים"? :eek:

נערך לאחרונה ב:

הללו

משתמש מקצוען
אפשר "להפיל" את היומיים האלו על ימי שישי שלא עבדו לפני שבועות (כשלא היה תח"צ, וגם כשחזרה)

רפ

משתמש סופר מקצוען
המעון לא "לוקח", זה בדיוק הסיבה שיש לוח חופשות חרדי ובלוח הזה נקבע לדורות ;) שיעבדו יומיים פחות בערב פסח ויומיים יותר באוגוסט. לא חושבת שאם נפלו להם בדיוק היומיים האלו בסגר של ערב פסח, צריך לבוא עכשיו ולשנות את כל הלוח למפרע.
אני בעד שיחזירו את זה אבל כל אחד מבין שטענות כאלו לא ישכנעו את מנהלי המעונות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה