מידע שימושי מתי מגיעים עיתוני פסח תשפ"ג?

מצב
הנושא נעול.

עד מתי

משתמש מקצוען
יש לי משפחה ובקהילה
לדעתי האישית משפחה לוקח בענק
בקהילה המגזינים די רוטינה חוזרת על עצמה - יעקב ב. פרידמן די חוזר על עצמו , כל פעם על מקום נידח אחר אבל הכתיבה והרעיון זהים
מסע בשתיים - כנ"ל
אם כבר במגזין של משפחה היה הרבה יותר מגוון והרבה יותר חומר

יעקב משה אדלר

משתמש צעיר
ובמחילה מכבודך גם אין להשוות את הסופרים החילונים לחרדים והכותבים החילונים גם בספרות הם מקצועיים עשרת מונים
הסיבה שאנחנו צורכים ספרות ועיתונות חרדית אינה כי היא יותר מעניינת אלא כי היא יותר מבוקרת
השאלה היא למה הציבור החרדי דורש רק ביקורת, שידרוש גם איכות ספרותית וכתיבה ברמה גבוהה יותר, במקום שעשרות בחורי ישיבות יעשו זאת בספרים פסולים... חבל מאווד

יעקב משה אדלר

משתמש צעיר
יש לי משפחה ובקהילה
בקהילה המגזינים די רוטינה חוזרת על עצמה - יעקב ב. פרידמן די חוזר על עצמו , כל פעם על מקום נידח אחר אבל הכתיבה והרעיון זהים
מסע בשתיים - כנ"ל
טוב נו באמת,
בקהילה איבדו את זה מזמן, אין להם לא איכות גרפית עם עיצוב משנות המ', וכתיבה משעממת, או לא מקצועית וליצנית כמו יצחק פלדמן שכותב יפה,אבל לא מקצועי בכלל.

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
השאלה היא למה הציבור החרדי דורש רק ביקורת, שידרוש גם איכות ספרותית וכתיבה ברמה גבוהה יותר, במקום שעשרות בחורי ישיבות יעשו זאת בספרים פסולים... חבל מאווד
הציבור החרדי דורש שבחורי ישיבות יעסקו בתורה ולא בספרים חיצונים בין כשרים ובין פסולים

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש לי משפחה ובקהילה
מסע בשתיים - כנ"ל
אני לא קורא משפחה בגלל זה
כמה שזכור לי יש מכתב מפורש של גדולי ישראל בראשות הרב אלישיב זצ"ל נגד עיתון משפחה....
וכל המודרניזציה שהם דוחפים שם בכל פינה לא תורם מי יודע מה ליראת שמיים....
אבל ממה שזכור לי מלפני שגדולי ישראל יצאו נגדם יש שם כל חג בעיקר כתבות על עשירים וכתבות שיווקיות

יעקב משה אדלר

משתמש צעיר
הציבור החרדי דורש שבחורי ישיבות יעסקו בתורה ולא בספרים חיצונים בין כשרים ובין פסולים
תודה באמת על הדרישה הזו בשם הציבור החרדי, אבל מי שלא רוצה לטמון את ראשו בחול אז כדי שיביט בכמיהה ההולכת וגוברת בעיקר אצל בחורי ישיבות ליטאיים משכילים לספרות איכותית ובלתי מתפשרת, ומוצאים את זה אצל סופרים וסופרות אחרים דוגמת יוכי ברנדייס וא.ב יהושע, וחבל באמת שהציבור החרדי לא משנה גישה בנושא חוץ מאולי ר. קפלר שקצת עשתה באזז בתחום.

יעקב משה אדלר

משתמש צעיר
לא ידעתי שהמצב אצל הליטאים כ"כ קשב שהם קוראים ספרות חילונית וגרוע מכך
אבל לא חושב שהטיפול בבעיה הוא להביא להם ספרות דומה [אולי בנוסף כמו שהקימו בזמנו את המודיע]

אני חושב שאם ההידרדרות אצלכם כ"כ גרועה אתם צריכים טיפול יותר שורשי ולא רק פלסטר בדמות ספרים קצת פחות גרועים
לדעתי אתה חסיד אולי גור, והבעיה אצלכם היא שאתם בכלל לא דורשים איכות ותוכן אלא שיהיה בדיוק כמו שהרב'ה וגדו"י אמרו, אמנם זה חשוב, אבל חשוב לדעת שהספרים לא נכתבים כדי לרצות את הרב'ה או את הרב אלא כדי שלילדים שלנו יהיה קצת תוכן לקרוא, השאיפה לידע ולחכמה או להנאה היא שעומדת בבסיס של קריאת ספר או עיתון, ולכן כשאתה כותב ספרים גרועים אתה אפילו לא יודע מה אתה כותב, ואני כן יודע מה אני כותב, אז בבקשה אל תתבטא בנושאים שאינך מכיר, כמו שהתבטאת בנושא של ספרות חילונית אפילו שאתה לא יודע מהי,

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
קראתי את משפחה ובקהילה
לדעתי, כל הקונספט של מגזין חג ירד ברמה לגמרי
ואם אתה לוקח כתבה ומוריד את התיאורים מסביב ומנסה לזקק את התוכן אתה נשאר עם חצי עמוד.
אבל עדיין משפחה עוקף את בקהילה בעשרות מונים.
בקהילה זה מגזין שבועי רגיל רק כפול בכמות, משפחה מנסים לחדש רעיונות.

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לדעתי אתה חסיד אולי גור, והבעיה אצלכם היא שאתם בכלל לא דורשים איכות ותוכן אלא שיהיה בדיוק כמו שהרב'ה וגדו"י אמרו, אמנם זה חשוב, אבל חשוב לדעת שהספרים לא נכתבים כדי לרצות את הרב'ה או את הרב אלא כדי שלילדים שלנו יהיה קצת תוכן לקרוא.
אני לא חסיד גור אבל בגלל שאני דורש איכות ותוכן אני מנוי לעיתון המודיע [אגב הרבה מהכותבים הובים בציבור החרדי הם מגור או במקור מגור כגון משה גוטמן ור. קפלר]

השאיפה לידע ולחכמה או להנאה היא שעומדת בבסיס של קריאת ספר או עיתון, ולכן כשאתה כותב ספרים גרועים אתה אפילו לא יודע מה אתה כותב, ואני כן יודע מה אני כותב, אז בבקשה אל תתבטא בנושאים שאינך מכיר, כמו שהתבטאת בנושא של ספרות חילונית אפילו שאתה לא יודע מהי,
השאיפה לידע וחכמה לא מתירה לעבור על דברי חכמים שאסרו לקרוא בספרים החיצוניים ואף כתבו במשנה שהקורא בהם אין לו חלק לעולם הבא

ומי ששואף לידע וחכמה אין לי שום ספק שימצא אותם בתורה הקדושה אלפי מונים מספריה הקלוקלים של יוכי ברנדיס שר"י

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
תודה באמת על הדרישה הזו בשם הציבור החרדי, אבל מי שלא רוצה לטמון את ראשו בחול אז כדי שיביט בכמיהה ההולכת וגוברת בעיקר אצל בחורי ישיבות ליטאיים משכילים לספרות איכותית ובלתי מתפשרת, ומוצאים את זה אצל סופרים וסופרות אחרים דוגמת יוכי ברנדייס וא.ב יהושע, וחבל באמת שהציבור החרדי לא משנה גישה בנושא חוץ מאולי ר. קפלר שקצת עשתה באזז בתחום.
אני לא חסיד גור אבל בגלל שאני דורש איכות ותוכן אני מנוי לעיתון המודיע [אגב הרבה מהכותבים הובים בציבור החרדי הם מגור או במקור מגור כגון משה גוטמן ור. קפלר]

השאיפה הלידע וחכמה לא מתירה לעבור על דברי חכמים שאסרו לקרוא בספרים החיצוניים ואף כתבו במשנה שהקורא בהם אין לו חלק לעולם הבא

ומי ששואף לידע וחכמה אין לי שום ספק שימצא אותם בתורה הקדושה אלפי מונים מספריה הקלוקלים של יוכי ברנדיס שר"י
אל תורידו את הדיון לרמת חסידים/ ליטאים.. כבר מזמן שאין מסגרת בציבור וכל אחד עושה "מה בא לו" כשזה אצלו בבית...
יש בעיה של רמה בכתיבה החרדית, (ע"ע הקומיקסים ההזויים וכו') ומכיון שיש היום מתירנות ונגישות גבוהה בכל תחום, אז הספרות החילונית נכנסת בשוליים ויותר.

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אל תורידו את הדיון לרמת חסידים/ ליטאים.. כבר מזמן שאין מסגרת בציבור וכל אחד עושה "מה בא לו" כשזה אצלו בבית...
יש בעיה של רמה בכתיבה החרדית, (ע"ע הקומיקסים ההזויים וכו') ומכיון שיש היום מתירנות ונגישות גבוהה בכל תחום, אז הספרות החילונית נכנסת בשוליים ויותר.
נראה יותר בעיה ברמת הקריאה שקוראים ספרים מזעזעים רח"ל [יותר מזעזע מאשר שקוראים קומיקס]

וב"ה שלא הגענו [עדיין] לכתיבה המזעזעת שיש אצל החילונים

יודע לשאול

משתמש צעיר
זה
כמה שזכור לי יש מכתב מפורש של גדולי ישראל בראשות הרב אלישיב זצ"ל נגד עיתון משפחה....
וכל המודרניזציה שהם דוחפים שם בכל פינה לא תורם מי יודע מה ליראת שמיים....
ממש לא מצדיק את זה
מה עוד שבאמת אפשר לקנות המון ספרים מסופרים שאינם חרדים העוסקים בסוגיות כלליות של היסטוריה וכדו'.
ובלי קשר הייתי שמח להבין
אני לא קורא משפחה בגלל זה

אבל ממה שזכור לי מלפני שגדולי ישראל יצאו נגדם יש שם כל חג בעיקר כתבות על עשירים וכתבות שיווקיות
גדו"י יצאו רק נגד משפחה? מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין בקהילה למשפחה? [גלוי נאות אני קורא מה שיש]

ולגוף הדיון למה הספרות החרדית רדודה לעומת הספרות הכללית נראה לי פשוט מאד:
בציבור הכללי יש חבר'ה מוכשרים שרואים את עתידם בכתיבה, ואילו אצלנו החבר'ה המוכשרים מחפשים את עתידם במקום עם קצת יותר משמעות וד"ל

טאבו

משתמש סופר מקצוען
בציבור הכללי יש חבר'ה מוכשרים שרואים את עתידם בכתיבה, ואילו אצלנו החבר'ה המוכשרים מחפשים את עתידם במקום עם קצת יותר משמעות וד"ל
מה שמסביר את זה שרוב הסופרים המוכשרים הם בעצם סופרות
כמו מיה קינן, קפלר, רנד, ספיר וכו'
אם כי לדעתי סופרים מוכשרים מוצאים זמן לכתוב ספר או שניים כמו חיים גרינבוים לדוגמה

יודע לשאול

משתמש צעיר
אם כי לדעתי סופרים מוכשרים מוצאים זמן לכתוב ספר או שניים כמו חיים גרינבוים לדוגמה
האמת שכבר הרבה מאד זמן לא קראתי ספר מתח של חיים גרינבוים
נדמה לי שבשנים האחרונות הוא פחות מתעסק עם זה
ותקנו אותי עם אני טועה

ייחודי

משתמש רשום
הדיון כאן מעניין, אני חושב שאף אחד בחג לא באמת מחפש לקרוא כתבות עמוקות או מרתקות, הם יודעים את זה. בגלל שלכולנו יש זמן פנוי הם מחפשים במה למלאות לנו אותו, אין מה להתאכזב או להתעצבן. חוץ מזה שהרבה מהכתבות היום בעיתוני החג קנויות גם אם זה לא נראה

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
האמת שכבר הרבה מאד זמן לא קראתי ספר מתח של חיים גרינבוים
נדמה לי שבשנים האחרונות הוא פחות מתעסק עם זה
ותקנו אותי עם אני טועה
הוא הוציא עכשיו ספר [לא מתח אלא לילדים על ילד שיוצא ממצרים]

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה