דרוש מידע מתי יגיע הזמן שקניית סוכה ליחידת דיור יהיה גם על חשבון המשכיר???

מצב
הנושא נעול.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני כרגע בדירה ולא ביחידה ובעל הבית דאג לסוכה. לא מופרך בכלל.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נושא הלכתי ידוע, האם מזגן זה נחשב למוצר צריכה בסיסי או לא.
תשאל בקרב גילאי ה 50-60 הם יגידו לך שלא צריך ובכלל בירושלים כל השנה נעים.....
תברר אצל גילאי ה 30 והם לא יבינו איך אפשר לנשום בלי מזגן.
פוסקי זמנינו דנו בזה רבות ואכן הרבה מהם טוענים כי כיום מזגן נחשב למוצר מינימלי והמשכיר חייב להתקין, מנגד יש שאומרים שגם אם זה יהיה נכון עוד 20 שנה כיום לא בטוח שאפשר לחייב אותו.
יש גם הבדל בין אם המזגן התקלקל לבין אם מלכתחילה לא היה מזגנים בדירה

גם לא נאמר בחוזה שמערכת הניקוז תהיה מחוברת......
א. אני מאוד ישמח לראות בכתובים את ''הנידון ההלכתי הידוע'', יש לי הרגשה שהקורא לא הבין כלום שם כנראה

ב. מה הקשר מערכת ניקוז מחוברת? זה אולי דומה למקרה שיש מזגן ולא עובד אז השוכר יכול לטעון שראה מזגן, אבל אם לא ראה מזגן...
ואגב בחוזה סטנדרטי כתוב ''שהמערכות תיקינות'' כלומר מה שנמצא הוא תקין. ותו לא
מה גם שוכר דירה עם כיור אחד יכול לדרוש בניית כיור שני?, ומה עם דרישת בניית שירותים כפולים? ועוד דברים רבים שחשובים לא פחות?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
המשכיר לא חייב כלום שלא נמצא מול עיני השוכר ברגע שסגר חוזה, ושלא הובטח במפורש.
נקודה.
אם מישהו חשב / דמיין / החליט שיהיו לו עוד דברים ובסוף הם לא היו - בעיה שלו בלבד!
באמת רואים הרבה אנשים חכמים ששואלים מראש ולוקחים הכל בחשבון, ואז אין הפתעות,
והם גם יודעים להעריך את מה שיש...
אבל יש כאלו שנכנסים ליחידה שואלים מחיר ועוד כמה פרטים דביליים וזהו.
ואז מתחילים הבעיות: למה אין מדף לנרות, למה אין וילון בסלון, למה אין ארון שירות.
מה שראיתם כשבאתם לכאן יש ומה שלא - אין.
ואנחנו מסוג המשכירים שיש ביחידה שלהם הרבה יותר ממינימום: ספה, הכנה לגנרטור, ארון אמבטיה, בוידם, פינת כביסה, ועוד, ולא כי אנחנו בעלי חסד, כי אנחנו פשוט רוצים שאנשים יאהבו את היחידה שהם גרים בה, יהנו בה וישארו כמה שיותר,
אה ויש בה גם פרגולה במרפסת (תודה לשוכר הראשון שביקש שניתן לו לעשות ונשלם לו את החומרים)

ודרך אגב- סכך אפשר לקנות ולקחת איתכם לדירה הבאה. זה בכלל לא מוגבל.

נערך לאחרונה ב:

ארי מן

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
שם הבעיה הוא ביקוש בבני ברק יחידה ללא סוכה קומה ראשונה ללא אויר 35 מטר עולה 2900 ובק"ס יחידה 40 מטר +מרפסת 20 מטר +גנרטור מים גז פרגולה לסוכה מחירה הוא 2400 והכל בגלל שכרגע יש בק"ס הצפה של של יחידות קרוב ל400 ריקות אז זה המחיר בבני ברק המצב שונה וזה התוצאה

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
באמת שהדיון לא מובן
שכירות זה שוק חופשי אין בזה שום כללים
בכלל בא נשאל
למה על יחידה פיצית של 30 מטר צריך לשלם באזורי המרכז אלפי שקלים??

התשובה היא ככה!

גם בעניין הסוכה אותו דבר(ואין פה שום דבר שקשור לאטימות וכל המילים הללו)

אגב יש הרבה זוגות שלא ישנים בסוכה בשנה הראשונה
וגם הרבה מהם בכלל לא בבית

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ולאכול לא צריך?
צריך.
ואתה צודק שכחתי מזה

אבל מה שאני ואישתי עשינו זה פשוט לאכול את כל הארוחות אצל הוריה של אישתי שגרו מאוד קרוב
ונראה לי שזה מה שעושים הרבה מאוד זוגות

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
צריך.
ואתה צודק שכחתי מזה

אבל מה שאני ואישתי עשינו זה פשוט לאכול את כל הארוחות אצל הוריה של אישתי שגרו מאוד קרוב
ונראה לי שזה מה שעושים הרבה מאוד זוגות
כשנוהגים גם לשתות כוס מים בסוכה זה בלתי אפשרי.
אלא אם כן מתנחלים לכל החג אצל ההורים.

ערער בערבה

משתמש מקצוען
לכל המשכירים האומללים שבטוחים שחוץ מארבע קירות וריהוט מינימלי הם לא חייבים שום דבר לשוכר.
כדאי מאד שיעשו חושבים על זה עוד פעם בפרט שעוד מעט יוה"כ. שיחשבו איך הם היו מרגישים בתור שוכרים,
אני לא אומר שהמשכיר חייב לתת סוכה אבל גם מזגן הוא לא חייב לתת הרי זה "מותרות". וכן ריהוט הוא לא יקנה לשוכר ריהוט חדש. הוא יקנה לעצמו ריהוט חדש ואת הישן שלו הוא ייתן לשוכר כנהוג בהרבה "מקומות קדושים". שום דבר הוא לא חייב. ואם השוכר יתקשר שיש נזילה או סתימה וכו' אז יעברו חודשים עד שזה יתוקן (כמובן אני לא אומר שזה כולם). אבל אם המשכיר יתקשר להזכיר על התשלום זה חייב להיות במיידי, אז בבקשה לקחת פרופורציות אף אחד לא דורש מאף אחד כלום רק שכל אחד יהיה הוגן כלפי השני.
מילה אחרונה בנושא: מי שמשכיר דירה ומעולם לא שכר דירה לעולם לא יבין את הצד השני.
לפני המילה האחרונה, הרבה ממשכירי הדירה הם גם שוכרים, ולהיפך.
אני ביניהם.
מקווה שכל אלו ששוקלים "מתי יגיע הזמן" וכו' הם לא מאלו שמשגעים את המשכיר על כל מקק שיש בדירה, או על נורה שנשרפה. כי אם כן - אני די מרחמת על המשכיר.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כשנוהגים גם לשתות כוס מים בסוכה זה בלתי אפשרי.
אלא אם כן מתנחלים לכל החג אצל ההורים.
את מדברת על מקרי קיצון או על חסידי חב"ד
ואם באמת הזוג כל כך מחמיר
הוא בוודאי לא יכול לדרוש שהמשכיר ידאג לו לחומרות

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כשאנחנו גרנו ביחידה אחד השוכרים שהיו לפנינו קנה סוכה שמותאמת בדיוק למרפסת, ומאז כל שוכר מכר את זה לשוכר הבא אחריו.
וזה מה שגם אנחנו עשינו

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
:LOL::p:ROFLMAO::D
רוב החסידים שאני מכירה נוהגים כך.......
:)
נכון
אבל אחרי הכל זה שנוי במחלוקת וממילא השוכר לא יכול לחייב את המשכיר לדאוג לו ללכת לפי השיטות שלו
המשכיר יטען שהוא הולך כמו הליטאים (או משכיר לליטאים)

ובלי קשר באמת שנראה לי שאפילו פותח האשכול השתכנע שאין באמת מקום לדרוש מהמשכיר לשים סוכה
ובפרט שזה המציאות שרוב רובם של היחידות הם בלי סוכה(בכל אופן במקום בו אני גר)

וגם אם זה לא הרוב עצם העובדה שיש אחוז הניכר של יחידות בלי סוכה
ממילא השוכר לקח הכל בחשבון
ובא על דעת כן

מרים גגגגג

משתמש פעיל
סוכה מילא
אבל מה תגידו על אחד שמשכיר דירה מרוהטת עם תנור מימי...... ומכונת כביסה שלא מנקה ומקרר שמוציא קרח
לא חשבתי שלפני שחותמים חוזה צריך לבדוק את מצב המוצרי חשמל

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
המשכיר לא חייב כלום שלא נמצא מול עיני השוכר ברגע שסגר חוזה, ושלא הובטח במפורש.
נקודה.
אם מישהו חשב / דמיין / החליט שיהיו לו עוד דברים ובסוף הם לא היו - בעיה שלו בלבד!
באמת רואים הרבה אנשים חכמים ששואלים מראש ולוקחים הכל בחשבון, ואז אין הפתעות,
והם גם יודעים להעריך את מה שיש...
אבל יש כאלו שנכנסים ליחידה שואלים מחיר ועוד כמה פרטים דביליים וזהו.
ואז מתחילים הבעיות: למה אין מדף לנרות, למה אין וילון בסלון, למה אין ארון שירות.
מה שראיתם כשבאתם לכאן יש ומה שלא - אין.
ואנחנו מסוג המשכירים שיש ביחידה שלהם הרבה יותר ממינימום: ספה, הכנה לגנרטור, ארון אמבטיה, בוידם, פינת כביסה, ועוד, ולא כי אנחנו בעלי חסד, כי אנחנו פשוט רוצים שאנשים יאהבו את היחידה שהם גרים בה, יהנו בה וישארו כמה שיותר,
אה ויש בה גם פרגולה במרפסת (תודה לשוכר הראשון שביקש שניתן לו לעשות ונשלם לו את החומרים)

ודרך אגב- סכך אפשר לקנות ולקחת איתכם לדירה הבאה. זה בכלל לא מוגבל.
אני מסכימה באופן עקרוני, רק שהרבה פעמים כשבאים לבדוק את היחידה הדברים האלו קיימים, והם שייכים לדיירים הנוכחיים, ואז מי שבא לבדוק בטוח שזה חלק מהדירה.
הוא אמור כמובן לוודא את זה ולא להניח מראש, אבל יהיה חכם יותר מצד המשכיר לדאוג לכך שזה יהיה ברור...

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
סוכה מילא
אבל מה תגידו על אחד שמשכיר דירה מרוהטת עם תנור מימי...... ומכונת כביסה שלא מנקה ומקרר שמוציא קרח
לא חשבתי שלפני שחותמים חוזה צריך לבדוק את מצב המוצרי חשמל
יש כמו גומיה כזאת לאטום את המקרר מהדלת למקרר וזה מה שעשינו שגרנו פעם ביחידה
שהמשכיר לא היה הכי נחמד ולא חשב לקנות מקרר חדש אם אפשר לסגור עם גומיה

מרים גגגגג

משתמש פעיל
יש כמו גומיה כזאת לאטום את המקרר מהדלת למקרר וזה מה שעשינו שגרנו פעם ביחידה
שהמשכיר לא היה הכי נחמד ולא חשב לקנות מקרר חדש אם אפשר לסגור עם גומיה
זה מקרר חדש שרשמית הוציא קרח
כנראה היה הכי זול בחנות

RCEV

משתמש פעיל
לא הייתי הופכת את המשכירים לרעי לב וכו
וכן להפך את השוכרים לפוקרים וכו

מסכימה עם זה שבגדול זה עסק לכל דבר
מניסיון דו כיווני
מה שכמובן בד"כ יד המשכירים על העליונה מבחינת יציבות כלכלית וכו' וזה ברור לא נושא לוויכוח זה מציאות גם בנק וכו מכיר בזה וגם אם עכשיו הוא מחתן וכו שיהיה לו במזל טוב עדיין עצם זה שהוא משכיר ולא שוכר זה מוסיף לו נקודות

הנושא הזה מזמין הרבה שטחים אפורים ובאמת בעל הדירה לא חייב כלום ברגע שהמצוקה גדולה והכל עניין של כסף וכו
אבל בא תהיה בנ"א ואם סכך זה בעייתי אל תשקיע בזה, אבל לפעמים פרגולה אחת יכולה כ"כ להקל על הזוצים שבקושי יודעים מה זה להכניס שבת וכו
ולדעתי לנדוד לכל החג זה האופציה הגרועה ביותר גם אם ההורים מקסימים ומסכימים
וכן הם יצטרכו לקנות סכך וקישוט לסוכה וכך נרוויח גם ל"חנך" אותם שאם הם לא ידאגו לעצמם הם יישארו ללא סוכה כמה פשוט :)
הנורמה הזאת שלמשכיר מותר לעשות הכול בלי לתת כלום כולל +להתמסכן בעיני השוכר זה לא כ"כ יפה
עע " אוההה אתם בול מתאימים לדירה הזו"- זוג "נמוך" שבא לראות דירה והיה בהלם מעלית הגג עם הקירות המשופעים...
"לא שלמתם חשמל" -הילדים היקרים של המבוגרת המשכירה נזכרו אחרי ששולם החשבון כבר וזה חזר ע"ע כמה פעמים ולא התנצלו אפילו כי זה עסק לכל דבר איפה הם כשיש סתימה? כשחשמל התקלקל וכו? לך תחפש אותם---
וגם בעל עסק יכול לעשות חסד לפעמים לפעמים לפעמים ולהיות בנ"א

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מה שכמובן בד"כ יד המשכירים על העליונה מבחינת יציבות כלכלית וכו' וזה ברור לא נושא לוויכוח זה מציאות
נו נו
כשאנשים הרחיבו ב300,000 ועשו מזה יחידה, והכסף הוא הלוואת משכנתא שהשכירות אמורה לכסות.
חודש אחד ריק ויש להם חור בכיס של 1500-2000 ש''ח - שירד מהמשכנתא הזו (מלבד המשכנתא המקורית שעליה לא דיברנו), זה נקרא יציבות כלכלית?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה