מידע שימושי משרד הבריאות רוצה שתחזרו לעשן...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
פעם כשמישהו עישן
דגדג לו המצפון באיזשהו מקום,
בעיקר כשהוא שלף סיגריה חדשה
ומולו התנוסס ריבוע של אזהרה.

היום כדי לעשן אתה נכנס לחנות מבריקה
ובוחר לך צבע וטעם לסגריה אהובה.
מרגיש כשוחר בריאות
אדם שממש מציל את האנושות.

אז אולי הגיע הזמן שנתפכח ונבין שהכל שטויות
זה רק עניין של שיווק נכון ופרסומות
כל אחד יודע מה באמת נכון לעשות.

נערך לאחרונה ב:

mayer

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אולי כדאי שכגילוי נאות פותח האשכול יציין האם הוא מעשן.
כידוע, כל אחד יכול למצוא ולהציג נתונים כלבבו.
ברשת יש הכל.
למה?
הוא לא חלק מהוועדה לאסור את שיווק הסיגריות האלקטרוניות.
(אולי הוא כן?)

שפריצרית

משתמש מקצוען
הוא לא חלק מהוועדה לאסור את שיווק הסיגריות האלקטרוניות.
מצחיק מאד.
האגרסיביות של חברות הטבק מזמן חצתה כל גבול - וגובלת בפשיעה של ממש.
רופאים המשמשים לוביסטים לחברות הנ"ל ומובילים את הקמפיין עם ה'עובדות' המוצגות בפתיחת האשכול - הם קצת יותר מידי.

א.ו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
סיגריה אלקטרונית היא מצילת חיים למי שכבר מעשן.
בעלי עישן בעבר כמויות ועבר אחרי התלבטות רבה לאלקטרוני
וכבר חצי שנה שלא מעשן סיגריות טבק.
אמנם יש לי אחיינים שהתחילו עם אלקטרונית ומדובר על נערים בני 14 ו15
אבל נראה לי שאם לא זה הם היו מתחילים עם סיגריות טבק
יש היום קורסים לגמילה שמציעים את האלקטרונית כמסייע לגמילה
מתחילים עם רמת הניקוטין הגבוהה ולאט לאט יורדים עד שמעשנים בלי ניקוטיןרק אדים
ואז עוד תהליך להגמל מהמכשיר עצמו.

shakshuka

משתמש סופר מקצוען
רק מציינת פה אם זה מעניין מישהו, את כמויות הבחורות שאוטומטית מורידות בחור מעשן עוד לפני שמבררות עליו בכלל.
ואז לבסוף עד שמצאה את עדין הנפש, הוא מתחיל לעשן אחרי הלידה הראשונה (כן, יש לי חברה כזאת).
אם זה הזיווג, גם מתנגדת הסיגריות הגדולה ביותר עשויה למצא את עצמה עם קטר.
אבל למה לא, אם זה מדרבן משהו להפסיק לעשן, מי אני שאדבר.

גילוי נאות: כותבת השורות נשואה למעשן שעבר לאלקטרונית, הפסיק לעשן, חזר לעשן, ועוד הסיגריה נטויה.

אימפריה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אז המסקנה היא:
למי שמעשן, טובה לו הסיגריה האלקטרונית ומסייעת לגמילה.
אך למי שלא מעשן, רעה לו הסיגריה האלקטרונית ורק מכניסה אותו לעולם העישון.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואז לבסוף עד שמצאה את עדין הנפש, הוא מתחיל לעשן אחרי הלידה הראשונה (כן, יש לי חברה כזאת).
כיום העישון יותר שייך לתכונת הנפש והאופי, מאשר לצורך כלשהו בעישון.
קשה לי לראות מישהו עדין נפש או צו"ל, שמתחיל לעשן פתאום אחרי החתונה.
אם בחורים היו יודעים שהעישון שלהם מוריד אוטומטית 80 אחוז מהבחורות, הם היו חושבים פעמיים לפני שהיו מעשנים את הסיגריה הראשונה שלהם.
וכן, מומלץ לבחורות לדעת שגם אם הוא מבטיח בנקיטת חפץ שאחרי החתונה הוא לא יעשן, לא יהיה להן שום דבר מה לעשות אם יום אחד הוא 'יפול' בעישון.
אפילו אותי בתור גבר מגעיל לעמוד ליד מישהו שעישן לפני כמה דקות, ואני ממש לא רוצה לחשוב על אשתו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמה אשכולות בנושא עישון:

והסקר הגדול של @Ruty Kepler בנושא העישון:

shakshuka

משתמש סופר מקצוען
העישון יותר שייך לתכונת הנפש והאופי, מאשר לצורך כלשהו בעישון.
תכונת הנפש והאופי היא היוצרת את הצורך בעישון.
קשה לי לראות מישהו עדין נפש או צו"ל, שמתחיל לעשן פתאום אחרי החתונה.
אכן. זו היתה ציניות בלבד.

ועוד משהו קטן ולא חינוכי.

עישון זה מגעיל, באמת.
זה ריח נורא,
זה להתנשף בריצה של קילומטר,
זה לא לשתות קפה בשבת כי זה מזכיר את הסיגריה,
זה לשבת במסעדה בחוץ כי רק שם מותר לעשן,
עישון זה גועל נפש.

אבל עישון זה גם
רגשות עמוקים,
סערות נפש,
שקט שבתוך הסערה...

מישהו אמר שעישון זה לא אופי?

יאללה לתקוף.

א.ו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אם בחורים היו יודעים שהעישון שלהם מוריד אוטומטית 80 אחוז מהבחורות, הם היו חושבים פעמיים לפני שהיו מעשנים את הסיגריה הראשונה שלהם.
דווקא שהורי בעלי גילו שהוא מעשן
זה היה האיום שלהם אחד מ...
מי ירצה אותך בשידוכים
וכו'

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אבל עישון זה גם
רגשות עמוקים,
סערות נפש,
שקט שבתוך הסערה...

מישהו אמר שעישון זה לא אופי?
בתור לא מעשן - אני מוכן להעיד שגם למי שלא מעשן יש רגשות עמוקים, סערות נפש, ושקט שבתוך הסערה... [אולי בהתמכרות לפרוג...]

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
והנה אתמול בא משרד הבריאות, ובאווילות רבה מודיע כי הוא שוקל לאסור את שיווק הסיגריות האלקטרוניות בגלל כמה מקרי תחלואה שקרו בארה"ב.

לדעתי זה יהיה צעד מטופש ביותר. רק אומר.

כי אם זה יקרה, רוב הצרכנים של הסיגריות האלקטרוניות, לא יפסיקו לעשן, הם פשוט יחזרו לסיגריות טבק רגילות. הם יזיקו לעצמם ברמה גבוהה לאין שיעור, וישלמו למדינה הון כל חודש.
אה, אולי זו בעצם המטרה?
באופן אישי, אין לי עמדה בנושא. אני בהחלט מעדיף שכל המעשנים יעברו לסיגריה אלקטרונית, ויפסיקו להעלות את קיטורם כעשן הכבשן במבואה של בית הכנסת כשאני מקבל כאבי ראש מהריח, גם כשאני מתרחק לעומק בית הכנסת. [ובזה אני מוסר מודעה שאיני מוחל להם לא בזה ולא בבא].
אבל מבחינת משרד הבריאות, כנראה שיש סיבה לאיסור הסיגריות האלקטרוניות.
הנה כמה ציטוטים ממאמר של האגודה למלחמה בסרטן:
בדצמבר 2018 פרסם ראש שירותי בריאות הציבור האמריקני (Surgeon General) הודעה בה התייחס לשימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב צעירים כמגפה [13]. על פי סקר של ה-FDA וה-CDC בקרב תלמידי תיכון מ-2018 [14], מעולם לא נצפתה עלייה כה מהירה בשימוש בחומרים שנויים במחלוקת בקרב צעירים כמו בזו של הסיגריות האלקטרוניות בשנה האחרונה, והשימוש בהם הרקיע שחקים לרמה של מגפה.
לדברי ראש שירותי הבריאות, כל שימוש בסיגריות אלקטרוניות בצעירים אינו בטוח, גם אם הוא אינו מתפתח לעישון סיגריות. לדבריו, התרסיס של הסיגריות האלקטרוניות אינו בלתי-מזיק, ומרבית הסיגריות האלקטרוניות מכילות ניקוטין הגורם להתמכרות. החשיפה לניקוטין בגיל ההתבגרות יכולה להזיק לתהליך התפתחות המוח, ולהשפיע על הלמידה, הזיכרון והקשב, וכן להגביר את הסיכון להתמכרות עתידית לחומרים מסוכנים אחרים, כמו מריחואנה. נוסף על הניקוטין, התרסיס עלול לסכן ישירות את המשתמשים עצמם ולחשוף באופן פסיבי את עוברי האורח לחומרים מסוכנים אחרים, לרבות מתכות כבדות וחלקיקים רעילים. כמו כן הוא הזהיר מפני ההתמכרות לניקוטין והסיכונים הבריאותיים הכרוכים בשימוש זה במשך החיים. סיגריות אלקטרוניות רבות מגיעות בטעמים המושכים צעירים, וחלק מהטעמים מכילים כימיקלים בעלי סיכון בריאותי.
נייר העמדה של האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים בנושא סיגריות אלקטרוניות, אשר פורסם בפברואר 2019, עסק גם הוא בהשפעה הנוירוטוקסית של הניקוטין על התפתחות המוח בגיל ההתבגרות ועל הפגיעות המוגברת בגיל זה להתמכרות. ככל שהחשיפה לניקוטין מתרחשת בגיל צעיר יותר כך נוצרת התמכרות חזקה יותר וקושי גדול יותר להיגמל [15].

אחת השאלות שנבדקות במחקרים היא האם שימוש בסיגריה אלקטרונית מוביל לעישון סיגריות רגילות בקרב בני נוער וצעירים?

קיימות עדויות משמעותיות לפיהן שימוש בסיגריה אלקטרונית יכול להגביר את השימוש בסיגריה רגילה בקרב מתבגרים ומבוגרים צעירים [1].

מתוך האתר של אלן קאר:

האם הסיגריה האלקטרונית בטוחה לשימוש?
סכנות השימוש בסיגריה הרגילה מוכרות ומוכחות. מלבד הניקוטין, היא מכילה גם אצטון, ציאניד, פורמלין ושאר חומרים מסרטנים הפוגעים בבריאותנו. סיגריה אלקטרונית לעומת זאת מכילה נוזל הנקרא e-liquid והוא כולל בעיקר ניקוטין וחומרי טעם שנועדו ליצור תחושה נעימה יותר. על כן, רבים טעו לחשוב וגרסו כי הסיגריה האלקטרונית בטוחה לשימוש ואינה מכילה את כל אותם רעלנים הקיימים בסיגריה רגילה. אלא בשנה האחרונה התבררה
האמת – הסיגריה האלקטרונית מאפשרת למעשן לשאוף כמות ניקוטין רבה בהרבה מזו הקיימת בסיגריה רגילה. מצב זה הוביל לכך שמשתמשים רבים צרכו ניקוטין ברמות מסכנות חיים (ברמה המיידית) ולקו במחלות נשימה חמורות שהצריכו את טיפול רפואי בחירום. כיום, המחוקק הישראלי כמו גם ה-FDA בארצות הברית רואים בסיגריה האלקטרונית כמוצר טבק לכל דבר; מוצר המזיק לבריאות לא פחות, ואולי אף יותר, מסיגריות רגילות. גורמים אלו בוחנים אפשרויות לאסור את השימוש בהתקן זה או לפחות להגביל משמעותית את השימוש בו.
האם סיגריה אלקטרונית מסייעת בגמילה?
למרות נזקיה הרבים, יש מי שעדיין מצדד בקיומה של הסיגריה האלקטרונית, מתוך הטענה שהיא מסייעת בתהליך גמילה מעישון. ואומנם, סיגריה זו אכן נועדה בהתחלה להיות כלי רפואי שמטרתו לסייע למעשנים להיגמל מסיגריות, אלא שמאז ייעודה השתנה והיא הפכה לאמצעי נוסף לעישון. כיום מתברר כי אמצעי זה אף מעודד עוד יותר את מנהג העישון. הריח הנעים שמוסיפים היצרנים לסיגריה והטעמים הנלווים מנסים להפוך את חוויית העישון ל"ידידותית" יותר", אך את האמת קשה להסתיר. חומרי הטבק שבסיגריה האלקטרונית מזיקים לא פחות ולעיתים ממכרים אף יותר – המעשן שנהנה מהטעם ומהריח של הסיגריה יכול להוסיף ניקוטין כרצונו וכך להגביר את חשיפתו לחומר זה ולהעמיק את התמכרותו אליו. בשורה התחתונה, מי שבאמת רוצה להיגמל יפנה לטיפול פרטני או יחפש סדנה להפסקת עישון שתסייע לו להבין את מצבו וללמוד דרכים אמיתיות לחיים חדשים נקיים מטבק.

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
רק מציינת פה אם זה מעניין מישהו, את כמויות הבחורות שאוטומטית מורידות בחור מעשן עוד לפני שמבררות עליו בכלל.
זה בסדר, אף אחד לא צריך כמויות.
רק אחת...

yosf

משתמש מקצוען
מנקודת מבטו של מעשן...
כאחד שהיה מעשן שנייים רבות מעל ל2 חבילות ליום!!!
אפשר לדון על הסיגריות אפשר לדבר, אבל שיהיה ברור!!!! זה לא באמת עוזר....
כל השנים כשעינשנתי היה לי כיף גדול לראות את האזהרות של משרד הבריאות... לא מעניין בכלל.
רק רצון פנימי להיגמל מהתמכרות לגשמיות הוא זה שגורם להפסקה טוטלית.
ככה שנוצר מצב שאנחנו כחברה מחליטים בשביל אנשים מגבילים אותם גם ברמת ההתיחסות אליהם צובעים אותם בצבעים של.... גורמים להם להרגיש סוג ב' ובסוף....זה לא עוזר!!!!
סתם נקודה למחשבה ממתי יש לנו כחברה את הזכות WלרדתW על אנשים רק בגלל שהם מעשנים???
אפשר לעשות תעמולה נגד עישון בהרבה אופנים, אבל לצייראת המעשן כלא לגיטימי???
אולי אתם שאוכלים גלידה כל יום לא לגיטימים?,
אתם ששותים XL כל שעה?
אתם שהוכלים פיצה כל שבוע?
ששותים קולה כל יום?
ועוד ועוד
ראז נכון שזה גם מזיקלנו כחברה. נכון. אבל עם יד על הלב מה זה משנה לנו כהורים אם החתן שלנו מעשן???
אם לבחורה זה לא מפריע אז מה לנו כינלין?? ולא, זה לא נובע מדאגה לבריאות, ממש לא, זה נובע מלא לגיטמיות...
ו....מאחל לכל המעשנים בהצלחה. תהנו מכל רגע, ויגיע יום שתרגישו שזהו. ככה פשוט.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
וסיגריה אלקטרונית לרוב לא נחשבת לצורך זה

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ככה שנוצר מצב שאנחנו כחברה מחליטים בשביל אנשים מגבילים אותם גם ברמת ההתיחסות אליהם צובעים אותם בצבעים של.... גורמים להם להרגיש סוג ב' ובסוף....זה לא עוזר!!!!
באמת? אנחנו לא מחליטים בשביל אנשים? לא מגבילים אותם?
אז מה זו היתה ערימת התקנונים שהייתי צריך לחתום עליהם כששלחתי את ביתי לפעוטון?
סתם נקודה למחשבה ממתי יש לנו כחברה את הזכות WלרדתW על אנשים רק בגלל שהם מעשנים???
ממתי שהם הורסים לנו את היום עם העשן שהם מעלים בכל חור אפשרי, והסרחון שנדבק לבגדיהם ומצער את כל הסובבים.
אפשר לעשות תעמולה נגד עישון בהרבה אופנים, אבל לצייראת המעשן כלא לגיטימי???
אולי אתם שאוכלים גלידה כל יום לא לגיטימים?,
אתם ששותים XL כל שעה?
אתם שהוכלים פיצה כל שבוע?
ששותים קולה כל יום?
כשאדם הורג רק את עצמו, זה לא אמור להפריע לציבור.
כשאדם מזהם את רשות הרבים הציבורית, בלי שמץ של נקיפות מצפון, על הציבור להוקיע אותו.
ראז נכון שזה גם מזיקלנו כחברה. נכון. אבל עם יד על הלב מה זה משנה לנו כהורים אם החתן שלנו מעשן???
זה משנה לנו, שהבת שלנו הולכת לסבול עכשיו עשרות שנים מהריח המסריח של בעלה, שלא לדבר על כל המחלות שעלולות להתרגש ולבוא עליו.
אם לבחורה זה לא מפריע אז מה לנו כינלין?? ולא, זה לא נובע מדאגה לבריאות, ממש לא, זה נובע מלא לגיטמיות...
לבחורה זה לא מפריע כי היא לא ממש יודעת מה זה להסתובב בחברת מעשן, ולסבול בכל שנייה.
ו....מאחל לכל המעשנים בהצלחה. תהנו מכל רגע, ויגיע יום שתרגישו שזהו. ככה פשוט.
ואני מאחל לכל המעשנים שלא אכפת להם מהסובבים, שהלוואי שיסבלו כמו שהסביבה שלהם סובלת. ככה פשוט.

סימפטי

משתמש פעיל
כל הנוער מסתובב עם הסיגריה הזאת, אני בעד שיה' לזה מגבלות, לפחות מעל גיל 18, שיה' אסור לקנות, ואפילו להחזיק את זה, זה מכניס נוער לא מודע, להרגלים שלילים לכל החיים, בעד הרגשת סטייל, וחברמניות בעיני חבריו הרדודים, לא חבל??
שטויות, מזל שכל הנוער מסתובב אם סיגריה אלקטרוני, אם לא זה הם היו מסתובבים עם סיגריה רגילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה